Витамин D, децата, майките, възрастните и зимата...4

  • 50 617
  • 753
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 357
Аз при сходни нива на витамин Д, както при вас, пиех 5-6 капки всеки ден. За два месеца прием го докарах до 31 нг/мл. Бавно се наваксва дефицит. За студените месеци ми казаха да увелича малко.
Допълвам: Аз лично го пия на обяд, защото сутрин пия други лекарства. Задължително заедно с храна. Преди това го пиех когато се сетя и го капех на лъжичка, за 3 месеца едва вдигнах с 0.9.

Аз си мислех , че се накапва в чаша с вода. Поне миналата цяла зима така приемах.

# 46
  • Мнения: 635
Принципно това е мастноразтворим витамин. Водата не е ок. Може да е на парче сирене примерно, на мен ми е по-лесно с обяда.

# 47
  • Мнения: 357
Принципно това е мастноразтворим витамин. Водата не е ок. Може да е на парче сирене примерно, на мен ми е по-лесно с обяда.

Окей, благодаря Ви! Тогава ще го приемам директно от лъжичка.

# 48
  • Мнения: 12 288
Тя не че пречи водата, ама и не помага да се усвои. С храна се взема по принцип, срещала съм и да казват че не е въпросът само в поглъщането му, а че храносмилането също играе роля при усвояването. В лъжица капя само ако е лъжица супа докато ям Grinning Иначе наистина е най-лесно върху залък от храната.

# 49
  • Мнения: 10 243
Аз с рибеното масло го вземам, но моето е течно. Накапвам в една лъжичка колкото капки ще вземам Д и допълвам с масло. Някой гледм с кокосово масло го вземат. С нещо мазно трябва да е.

# 50
  • София
  • Мнения: 959
Здравейте, наложи се да вземат кръв на детето (9г) за хормонални изледвания и пуснах и вит.Д и Б12. Ендокриноложката каза, че нямало нужда да взема Д3, но според мен и е доста нисък резултата. Аз постоянно приемам, но съм с Хашимото и ИР и съм постоянно почти на долна граница. За детето се чудя какво да правя. Може ли вашето мнение и евентуално каква доза да включа и за колко време.
Специфични протеини, витамини
Витамин В12   S        312.1       pmol/l     145 - 569     ECLIA *
25-OH-Vitamin D   S       18               ng/ml     32 - 80     ECLIA *

# 51
  • София
  • Мнения: 336
Здравейте, да питам… излизат ли ви пъпки от приема на вит Д?
Откакто го пия постоянно ми излизат големи болящи пъпки на брадичката… още не е минала едната и излиза друга. И така вече 6-ти месец. До сега никога не съм имала проблеми с пъпки… върнах се в пубертета 😄😄😄

# 52
  • София
  • Мнения: 619
Не ми се е случвало да ми излизат пъпки. Приемала съм вит. Д преди година за няколко месеца и сега за около половин година, но пъпки не са ми се появявали.

Здравейте, да питам… излизат ли ви пъпки от приема на вит Д?
Откакто го пия постоянно ми излизат големи болящи пъпки на брадичката… още не е минала едната и излиза друга. И така вече 6-ти месец. До сега никога не съм имала проблеми с пъпки… върнах се в пубертета 😄😄😄

# 53
  • Мнения: X
Здравейте, не съм чела темите, затова се извинявам ако повтарям въпроса си. Пия Вигантол, но искам да питам-има ли значение в коя част от деня е добре да се приема? Сутрин на гладно? Или няма значение. Понеже четох, че трябва да е с храна, а аз не закусвам, може ли да го пия вечер преди вечеря?
Благодаря

# 54
  • София
  • Мнения: 336
Не ми се е случвало да ми излизат пъпки. Приемала съм вит. Д преди година за няколко месеца и сега за около половин година, но пъпки не са ми се появявали.


Благодаря. Е значи е от Витамини от Б групата, не от вит Д.

А имало от вас преболедували Ковид, как протече? Нали тръбят, че витамин Д засилва имунната система, дали действа така и при Ковид?

# 55
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Аз имам нисък витамин Д.
Преболедувах Ковид без особени усложнения,имам доста хронични заболявания.

# 56
  • София
  • Мнения: 336
Здравейте, не съм чела темите, затова се извинявам ако повтарям въпроса си. Пия Вигантол, но искам да питам-има ли значение в коя част от деня е добре да се приема? Сутрин на гладно? Или няма значение. Понеже четох, че трябва да е с храна, а аз не закусвам, може ли да го пия вечер преди вечеря?
Благодаря

Назад в темата пишеше, че се пие сутрин далеч от кафето. Аз гледам така да го пия. Не се съобразявам дали е с храна или не и пак има ефект. Вечер май не е много препоръчително, превъзбужда, доколкото разбрах.

# 57
  • Мнения: 39 038
Извинявам се за лаишкия въпрос, но на какво количество вит.Д отговарят 5 капки вигантол?

# 58
  • Мнения: 12 288
Приблизително 500 единици е 1 капка, значи 2500.

# 59
  • Мнения: 39 038
Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт