Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Социална тревожност

• 1 813
  • 51
  •   1
Отговори
Здравейте,

Има ли някакъв начин да се справя със социалната тревожност. Напоследък получих смущения в съня. Започнах прием на Неодорм, но няма голям ефект. Какво бихте ми препоръчали.

# 1
Енергийно пречистване и пренастройка.

# 2
Енергийно пречистване
Какво представлява? Може ли по-подробно, че ми стана интересно?

# 3
    Ние сме енергия.
    Тялото ни се състои от енергийни меридиани, които ни захранват и поддържат. При болести - някоя връзка е запушена или прекъсната, блокирана.
    За това е добре да има изчистване и да може отново енергията да тече свободно в тялото.
    Колкото по-малко блокажи - толкова по-леко се движи енергията и си здрав, витален и енергизиран.
    И обратното - всяка болест започва от нарушен енергиен баланс в орган, жлеза и тн.

# 4
    Как се случва това изчистване? Сами ли трябва да го правим или се нуждаем от енергиен лечител?

# 5
    Много неща се случват. Зависи от проблема и от вярата ти в това лечение.
    Не става от веднъж, трябва постоянство.

По принцип всеки може сам, защото всички имаме достъп до Първоизточника.
    Дори само да вярваш и да подбираш мислите си пак върши чудеса.
    С повече четене и практика можеш и сам.

С енергиен лечител ще е по-бърз и интензивен процеса, но не трябва сляпо да се доверяваш дори на препоръки от близки. Трябва да почувстваш и усетиш енергията му, за да й се довериш.
    Лечителите са проводници на енергията, през тях тя преминава в болния директно от Първоизточника.
    Някои са дарени с много мощна е енергия (канал), други са се научили и са си го развили сами.

# 6
    • соросоиден либераст
    Здравейте,

Има ли някакъв начин да се справя със социалната тревожност. Напоследък получих смущения в съня. Започнах прием на Неодорм, но няма голям ефект. Какво бихте ми препоръчали.

В какво се изразява социалната тревожност ?

# 7
    Може да се консултираш с психолог. Сесиите с него ще ти помогнат.
    Тези глупости с енергиите ги зарежи.
    Психолог изчиства проблема, защото наистина работи над него.
     Това от моя опит, не амгажирам никого с мнение.
    За мен една болест не може да се дължи на "объркана" или "ненаместена" енергия.
    Товя ми звчи несериозно. И винаги сс ми били странни такива теории.
    Но има хора, вярващи в тези неща.
    Няма нищо лошо, просто аз не ги приемам.
    Аз не вярвам и съм си помагала със специалисти. Единствено медитация донякъде ми е помагала, може да опиташ.
    На първо място, да се види какво я предизвиква тази тревожност, откъде идва и в какво се състои.
    Ако си си такава по принцип, то си е до характер и темперамент и повярвай много трудно се променя и трябва много да се работи, няма да стане с енергии.
    А с достигане до причината и същината на проблема.
    Аз за себе си съм го приела като част от мен вече, опитвам се да се боря, не винаги се получава.
    Напрягащо е и пречи, знам.
    Разбери на какво ср дължи и тръгни отнякъде. Късмет!

# 8
    може ли да обясниш какво представлява социална тревожност? Опасявам се, че и аз имам този проблем

# 9
    Лекарството за безсъние лекар ли ти го предписа? Ако си говорила с лекар, кажи му, че не действа и да ти го смени. А ако ти си си го предписала, се обърни към лекар.

Това за безсънието. Нямам идея какво е социална тревожност. Ако чувстваш тревожност, явно имаш проблеми в живота си, може и самата ти да знаеш точно какви са. Ако не можеш сама да ги решиш, търси помощ.

Друг вариант е да имаш проблеми с хормоните. Нека личния лекар да те насочи към изследвания.

# 10
    Здравейте,

В какво се изразява социалната тревожност ?

Да речем че няколко пъти проверявам дали съм заключил вратата, дали не съм забравил нещо включено, дали не съм забравил да настроя алармата за сутринта, дали не съм се обадил на еди кой си човек когато трябва. Това за мен си е чиста тревожност.

В уикипедия има определение за тревожност

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D1%80%D0%B5%D0%B2%D0%BE%D0% … D0%BE%D1%81%D1%82

Тревожността или безпокойство е психично състояние у човека и животните, при което се активират защитни реакции. Характерни за тревожността са емоционалната напрегнатост, лесната възбудимост, очакването за нещо неопределено.

Нещо от сорта на енергийно лечение вече не се приемат на сериозно и ще помоля да не ги споменавате. В днешно време тези неща са отживелица.

Според мен наистина е редно да се видя с психолог, но как да съм сигурен че ще ми помогне. Преди известно време посетих една и тя едва ли не ме разпитваше за всичко и после започна да допуска грешки. В крайна сметка осъзнах че не всеки психолог може да помогне. Тревожността не е реакция, а начин на мислене. Преди много много време прижевиях силен шок и оттагава се отприщи в мен тази прекомерна тревожност. Тоест това просто се появява като начин да мислене. Един е сигурен в действията си докато аз е необходимо да проверя няколко пъти за да съм сигурен че всичко е наред. Може би решението е да бъде доста уверен в собствените си действия, но как да стане това.

ПС. Мъж съм.

# 11
    • соросоиден либераст
    Това са леки неврози.

Дори считам, че са от полезните такива за по- разсеяните хора.

Психолозите са много полезни, но трябва да намериш своя си.

Ти сам си знаеш, че ти липсва увереност или усещането, че контролираш нещата

В този смисъл, дори терапии за центриране на енергия или някакви такива, които действат като плацебо, на принципа на самовнушението, може би биха помогнали

# 12
    Това са леки неврози.

Дори считам, че са от полезните такива за по- разсеяните хора.

Психолозите са много полезни, но трябва да намериш своя си.

Ти сам си знаеш, че ти липсва увереност или усещането, че контролираш нещата

В този смисъл, дори терапии за центриране на енергия или някакви такива, които действат като плацебо, на принципа на самовнушението, може би биха помогнали

Мда. Плацебо или една хипноза също би свършила работа, но как да съм сигурен че съм попаднал на професионалист.

# 13
    Селинет, би могъл да провериш дали ти допада подходът на психолог, като почетеш в темите на бг мама за консултации със специалисти:
    https://www.bg-mamma.com/?board=569
    Търси "психологически консултации" или "консултация с психолог". Задай си въпроса и виж дали човекът ще прояви разбиране. Тогава ще можеш да си назначиш и пробен час, и ако пак ти допадне, вече да се довериш на този специалист.

# 14
    Въй, то в този сайт има специалисти за всичко. Не обърнах внимание.

# 15
    Ние сме енергия.
    Тялото ни се състои от енергийни меридиани, които ни захранват и поддържат. При болести - някоя връзка е запушена или прекъсната, блокирана.
    За това е добре да има изчистване и да може отново енергията да тече свободно в тялото.
    Колкото по-малко блокажи - толкова по-леко се движи енергията и си здрав, витален и енергизиран.
    И обратното - всяка болест започва от нарушен енергиен баланс в орган, жлеза и тн.

Ох, че глупости! Нямам думи!

# 16
    • соросоиден либераст
    Не са глупости, просто са медицински състояния, обяснени с отвлечени изрази за хора, с наклонности към такива "духовни практики"

Но и обикновено такива запушени "енергийни меридиани" се оправят с един добър масаж

# 17
    Не са глупости, просто са медицински състояния, обяснени с отвлечени изрази за хора, с наклонности към такива "духовни практики"

Но и обикновено такива запушени "енергийни меридиани" се оправят с един добър масаж

Науката липсва тук. Само фантазии, неподкрепени от нищо. Какви енергии? Как са установени? С какви прибори? Какви мередиани? Как са открити и къде точно преминават?

# 18
    Колко да са глупости като цялата източна медицина  лекува така. Рейки, иглотерапии, юмейхо и тн.

# 19
    • соросоиден либераст

Науката липсва тук. Само фантазии, неподкрепени от нищо. Какви енергии? Как са установени? С какви прибори? Какви мередиани? Как са открити и къде точно преминават?

Това са основни нервни влакна, окончания, кръвоносната и лимфната система

# 20
    Колко да са глупости като цялата източна медицина  лекува така. Рейки, иглотерапии, юмейхо и тн.

А с каква успеваемост?

Това са основни нервни влакна, окончания, кръвоносната и лимфната система

Но за какви енергии става въпрос?

# 21
    Ето малко инфо.

https://www.facebook.com/AlteyaMora/photos/a.101268038782511/128 … 849374463/?type=3

Но след като не вярваш в тези неща,си  се придържай към традиционната медицина и фармация.

Колкото до успеваемостта - индивидуално е. И определено зависи от желанието ти да се излекуваш.
    Аз съм здрава и в чудесна форма, защото от 10 г съм приела този начин на съществуване и лечение. И не боледувам и не пия хапчета от тогава.

# 22
    Ето малко инфо.

https://www.facebook.com/AlteyaMora/photos/a.101268038782511/128 … 849374463/?type=3

Но след като не вярваш в тези неща,си  се придържай към традиционната медицина и фармация.

Колкото до успеваемостта - индивидуално е. И определено зависи от желанието ти да се излекуваш.
    Аз съм здрава и в чудесна форма, защото от 10 г съм приела този начин на съществуване и лечение. И не боледувам и не пия хапчета от тогава.

Наукоподобно обяснение без доказателства. Не би трябвало да се говори за космическа енергия, а за вредни космични лъчения! Добре е, че повечето от тях се поглъщат от атмосферата. Така вредата от тях е значително намалена. Улавят ги различните видове телескопи-рентгенови, гама УВ, радио. Тоест те са доста слаби.
    Имаме и потоци от елементарни частици. Някои като неутриното могат да преминат през Земята и да заминат, защото са малки и високоенергетични. Най-голямата част от тези лъчения идват от Слънцето, защото е близо до Земята. Но, ако то не светеше, на Земята нямаше да има живот.

# 23
    Хора, кажете някакво лекарство за повишена тревожност

# 24
    • соросоиден либераст
    Чай от жълт кантарион. Пиша го сериозно. На кутията пише как се приготвя. По- силен е, леко горчи. Пие се повече време, но помага.

..."Жълтият кантарион е безспорен лидер сред билките при депресивни състояния, стрес, тревожност, безсъние, паническо разстройство. Качествата му на антидепресант са научно доказани. Билката повишава нивото на серотонин (хормон на щастието), който се смята отговорен за настроението на човека.

Ако ви налегнат мрачни мисли, пригответе си чай от жълт кантарион"  това е от Edna, ненаучен сайт, но навсякъде го пише, ако потърсиш

# 25
    Има един медикамент наречен Неолексан. Какво мислите за него

http://neopharm.org/neolexan

Има и още един метод за борбата с тревожността и безсънието - ракията. Но уви на другия ден има последствия. Ракията като цяло може да приспи човек, но не се препоръчва за подобни състояния защото при големи количества може да засили проблема с тревожността или безсънието.

# 26
    Преди 10г. ми изписаха неолексан и не видях никаква полза от него. Ракията също не ми помагаше. По принцип не пия, но преди години опитах с нея да се приспивам 2-3 пъти. Нищо не се получи.

# 27
    Алкохолът наистина приспива. Всъщност 20 процента от хората разчитат алкохолът да им помогне да заспят. Проблемът е че алкохолът нарушава дълбоките фази на съня.

Засега единственото което мога да направя е да разчитам на ракията. Разбира се в умерени количества

# 28
    На мен пък ми “пускат” е енергия и заспивам до 5 мин. Но, разбира се - защото вярвам в това.

Можеш за сън да пробваш Мелатонин - 10 мг или друго приспивателно. Ако не помогнат - зелена рецепта тогава.

# 29
    Не не не. Чистия мелатонин няма голям ефект

Гледам има добри отзивиз за мента, глог и валериана
    https://www.afya-pharmacy.bg/productbg/9220
    И цената му не е голяма.

# 30
    Не не не. Чистия мелатонин няма голям ефект

Гледам има добри отзивиз за мента, глог и валериана
    https://www.afya-pharmacy.bg/productbg/9220
    И цената му не е голяма.

Не зная какви са отзивите, но на мен никога не са ми помагали. Мелатонин също. Сега съм на хлорпротиксен+диазепам.

# 31
    Е диазепама си е със зелена рецепта..)

# 32
    • Швейцария
    Авторе, за мен това не е социална тревожност, а клони към типично обсесивно-компулсивно разстройство ОКР. Но не мога да дам 100% диагноза по интернет (психолог съм). Давам на 99%, хехе. Тревожността е част от ОКР. Лекува се с антидепресанти, анксиолитици (медикаменти за страх) и психотерапия (Когнитивно-поведенческата е научно доказано с най-добър ефект). Не препоръчвам ходенето само на психиатър или пък само на психолог. Комбинацията от двете дава най-добрите резултати, според научните изследвания.
    За безсънието има медикаменти, но аз бих пробвала първо с мелатонин. Ако не дава ефект...тежката артилерия. Но това трябва да прецени психиатър.

Последна редакция: пт, 10 сеп 2021, 09:43 от JennyBG

# 33
    За съжаление Диазепана не може да се закупи от аптека без рецепта.

Какво друго бихте ми препоръчали. Скоро мисля да посетя психолог.Дано да е добър и да си разбира от работата.

# 34
    Но хлорпротиксен може.

# 35
    Но хлорпротиксен може.

Тъй ли
    Пише че помага също при състояние на напрегнатост, свързано с безсъние.

ПС. Сега ходих до аптеката. За съжаление не го дават без рецепта. Други алтернативи

Последна редакция: вт, 14 сеп 2021, 19:09 от selinet

# 36
    Напротив, дават го. Не сте попаднали на аптека и на аптекар.

# 37
    Авторе, за мен това не е социална тревожност, а клони към типично обсесивно-компулсивно разстройство ОКР. Но не мога да дам 100% диагноза по интернет (психолог съм). Давам на 99%, хехе. Тревожността е част от ОКР. Лекува се с антидепресанти, анксиолитици (медикаменти за страх) и психотерапия (Когнитивно-поведенческата е научно доказано с най-добър ефект). Не препоръчвам ходенето само на психиатър или пък само на психолог. Комбинацията от двете дава най-добрите резултати, според научните изследвания.
    За безсънието има медикаменти, но аз бих пробвала първо с мелатонин. Ако не дава ефект...тежката артилерия. Но това трябва да прецени психиатър.
    Извинете, може ли да ми кажете какви мерки да предприема, изпитвам голямо притеснение когато се налага да взимам някакви отговорност, когато нещо зависи от мен, когато се представям пред хора и в още много други ситуации.. Чувството е ужасно, не мога да си контролирам притеснението, пулсът ми се увеличава имам чувството, че сърцето ми ще изкочи, започва треперене на ръцето и изпотяване, замъгляване на зрението. Знам, че тук не е мястото и не може да ми помогнете, но просто да ме насочите. На 22 съм.

# 38
    • соросоиден либераст
    Ами, всеки път, когато имаш възможност излизай и говори пред хора и с времето, това може би ще намалее или просто ще свикнеш , че ти си си ти и ще спреш да търсиш помощ от себе си, а ще се захаресваш такава

# 39
    В момента имам точно такъв проблем с дъщеря ми, която е на 7. Изпитва страхове, които са типични за възрастта и. Водихме я на лекар и изписаха мелатонин  3мг. Има голям ефект засега.  Освен това приятната атмосфера, разходките сред природата, добрата храна - всичко това гледаме да и предоставим.

# 40
    Напротив, дават го. Не сте попаднали на аптека и на аптекар.

Съмнявам се. Казаха че без рецепта не може

Бих могъл да обиколя аптеките в града и да видя къде ще го дадат без рецепта.

# 41
    • Швейцария
    Извинете, може ли да ми кажете какви мерки да предприема, изпитвам голямо притеснение когато се налага да взимам някакви отговорност, когато нещо зависи от мен, когато се представям пред хора и в още много други ситуации.. Чувството е ужасно, не мога да си контролирам притеснението, пулсът ми се увеличава имам чувството, че сърцето ми ще изкочи, започва треперене на ръцето и изпотяване, замъгляване на зрението. Знам, че тук не е мястото и не може да ми помогнете, но просто да ме насочите. На 22 съм.

Това, което описваш, е паник атака. Имала съм този проблем. Антидепресант за определено време и работа с психолог (експозиоционна и когнитивна терапия). В началото може да се наложи за кратко и прием на успокоително в такава ситуация. Аз лично си нося в чантата ксанакс и само мисълта, че го имам ме успокоява и не се налага да го взимам. Този трик ми помага. Другото, което е важно, е да осъзнаеш, че паник атаките са неприятно нещо, но са безобидни и от тях не се умира. Страхът е нещо нормално. Казваш си здравей страх, заповядай и след 15 минути си отивай. Толкова трае една паник атака. Това трябва да го отработите с психолога. Друга тактика е да си отговориш на въпроса какво точно може да стане в дадената ситуация? Например ще се изложиш. Колко трагично е това от 1 до 10? Каква е вероятността да умреш от това? Какво точно мислиш в тази ситуация? Тази мисъл рационална ли е и отговаря ли на действителната заплаха? Каква мисъл би била по-рационална за теб и би ти помогнала да видиш реалната ситуация? Това общо взето трябва да работите с терапевта.

Последна редакция: чт, 16 сеп 2021, 02:41 от JennyBG

# 42
    ксанакс дават ли го без лекарско предписание

# 43
    Не, даже е със зелена рецепта.

# 44

Това, което описваш, е паник атака. Имала съм този проблем. Антидепресант за определено време и работа с психолог (експозиоционна и когнитивна терапия). В началото може да се наложи за кратко и прием на успокоително в такава ситуация. Аз лично си нося в чантата ксанакс и само мисълта, че го имам ме успокоява и не се налага да го взимам. Този трик ми помага. Другото, което е важно, е да осъзнаеш, че паник атаките са неприятно нещо, но са безобидни и от тях не се умира. Страхът е нещо нормално. Казваш си здравей страх, заповядай и след 15 минути си отивай. Толкова трае една паник атака. Това трябва да го отработите с психолога. Друга тактика е да си отговориш на въпроса какво точно може да стане в дадената ситуация? Например ще се изложиш. Колко трагично е това от 1 до 10? Каква е вероятността да умреш от това? Какво точно мислиш в тази ситуация? Тази мисъл рационална ли е и отговаря ли на действителната заплаха? Каква мисъл би била по-рационална за теб и би ти помогнала да видиш реалната ситуация? Това общо взето трябва да работите с терапевта.

Много благодаря за отзива! Много пъти съм чела за паник атаките и все си мисля, че мойто не е такова, а просто свръх притеснителност, породена от прекалената ми критичност към себе си и постоянните мисли как изглеждам в очите на хората. Постоянно си задавам въпросите, какво ще стане, еми нищо, ама пак притеснителността не минава, просто искам да съм идеална във всяко едно нещо, това е цялата работа. Другото което е, израстнала съм в строго семейство, което постоянно ме критикува и всяка една моя стъпка се следи и коментира, като малка бях много свободолюбиво дете на което не му пукаше от нищо, но с времето това се промени. Мисля че това е допринесло за притеснителността ми и сега този страх от критикуване е винаги в главата ми и ме тормози. Започвам да се замислям да посетя психолог, но антидепресанти ме е страх да пия, мисля че ми е прекалено рано на тази възраст, има ли някакви други успокоителни, които помагат без рецепта?

# 45
    • Швейцария
    Мента, глог и валериан. Аз бих посетила психолог като за начало.

# 46
    Мента, глог и валериан. Аз бих посетила психолог като за начало.

Не всички психолози са професионалисти и си разбират от професията.

# 47
    • Sofia
    Според мен трябва да се открие какво провокира тази тревожност. След това ще трябва да търсите как да премахнете тези фактори. Смяна на обстановката за кратко дали не би помогнала поне малко?

# 48
    Според мен трябва да се открие какво провокира тази тревожност. След това ще трябва да търсите как да премахнете тези фактори. Смяна на обстановката за кратко дали не би помогнала поне малко?

Започнах да сменям обстановката. Главно нови приятели и нова среда.

Но мисля да отида на невролог. Взех направление от личния си лекар и мисля да ида.

# 49
    • Швейцария
    Какво общо има невролог с тревожност?

# 50

По това че и те си разбират от тази сфера

ПРи кого тогова да отида - при някой шаман или екстарсенс ли ?

# 51
    • Швейцария

По това че и те си разбират от тази сфера

ПРи кого тогова да отида - при някой шаман или екстарсенс ли ?

С тревожност, както и с всички други психични проблеми,  се занимава психиатър. Вашият ЛЛ би трябвало да ви насочи към такъв. Невролог се занимава със съвсем други неща и това изобщо не е неговата специалност, та разбира от тази сфера точно колкото и ортопед или офталмолог Smile

Последна редакция: ср, 06 окт 2021, 20:23 от JennyBG

Общи условия

Активация на акаунт