Въпроси към бебешкото ядене?

  • 1 666
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте! Млада майка съм (22г) и имам бебе момче на 5 месеца. Беше много лакум и го заграбих някъде към четвъртия месец. До тогава ядеше бебешко мляко и кърма.  Чудех се дали на едно пет месечно бебе може да му се отрази зле това меню?
Закуска: оризова млечна каша töpfer с половин плодово пюре горски плодове с ябълка на hipp4+.
Дояде си пюрето преди обяд.
Обяд. Бебешка паста на plasmon 4+ С пюре от броколи, тиквичка и картов с малко масло и сирене за вкус.
Следобедна закуска: кус кус bebelan5+ С сирене и масло
Вечеря яде половинчас преди къпането и яде на bebivita лека нощ с грис и ябълка с банана 4+ изяде почти цялото бурканче!

Спорет вас мога ли да започна да му давам заешко и пуешко? Мислех си, че е рано, но видях, че има бебешки пюрета на хип с заешко за 4+ и даже видях едно с телешко за 4+. А вие какво мислите? Освен това му давам и попарка и жълтък от съвсем скоро и редовно зеленчукови пюрета както и други каши лека нощ, а забравих да кажа, че за следобедна закуска пи и чай на bekley organic за укрепване на имунната система.

# 1
  • Мнения: 3 725
Майко мила.
Ти преди да го захраниш това дете седна ли да прочетеш поне нещичко за захранването?
На 5 месеца трябва да си пие млякото, а не да яде какво ли не.То зеленчуци, то плодове, то масло, сирене…А мляко кога пие изобщо?
Поне да беше се информирала, че това, че на пюретата пише 4+ не означава, че са подходящи за тази възраст, а просто консистенцията е подходяща за след 4м,тоест са абсолютно гладки.
На всичкото отгоре го тъпчеш с пюрета, съдържащи захар и ГЛУТЕН.
Вземи прочети малко литература, че кой знае какво можеш да му докараш на това дете с безразборното си хранене!

# 2
  • Германия
  • Мнения: 865
Много хубаво, че си млада майка, обаче това меню, детето ми го ядеше на 1г6м. Спри всички пюрета, каши, плазмони. Ще му съсипеш стомаха. Бебе на 5м трябва да пие АМ или кърма. Пюре можеш да даваш, колкото да опита, на обяд например. Но не да заместиш целия обяд. Даваш няколко лъжички, спираш и си му даваш млякото да дояжда. Моля те спри, не му давай нищо с глутен. Прочети кое, кога се дава и как. Ако не разбираш, питай педиатъра на детето.

# 3
  • София
  • Мнения: 13 027
Описаното хранене е 4-кратно и подходящо за дете около годинка. И да, мляко, глутен, месо, яйца. Очаквай тепърва стомашни, чревни и алергични проблеми. Дано да съм лош пророк.

Последна редакция: пн, 06 сеп 2021, 02:26 от Не се сърди, човече

# 4
  • Мнения: 10 759
Има толкова страници в интернет, където надълго и нашироко е описано захранването по месеци и кое кога и как се дава... Като си кадърна да си пуснеш тема в бгмама, не е голяма философия да си потърсиш в нета информация. Въобще кой ти каза да тъпчеш така детето от толкова малко с какво ли не?

# 5
  • Мнения: X
Истината е, че вяко нещо съм го захранвала пюре по пюре, а за неграмотното писане се извинявам, но беше късно, а предишната нощ не спах много. Самата бедиатърка ми каза, че трябва да започна да го храня от малък, защото той спря да иска много от млякото си, а кърмата започваше да ми свършва(доста рано нали?) А по различни сайтове прочетох, че на тази възраст вече може да се захранят бебетата които са доста лакуми по отношение твърда храна. А той искаше да яде от чинията ми като ненормален!:) Сигурно сте прави, че малко избързвам и добрите ми намерения може да имат лош ефект. Надявам се всичко да е наред, защото няма да си простя и това. Когато бях дете баща ми почина от тогава имам проблем и се опитвам да направя всичко възможно за всички, а сега особено за бебето, но може би пак съм минала границата. Ще говоря с педиатърката, но последния път тя ми каза, че мога да продалжавам в този дух. Менюто беше подобно.
З: оризова каша с ванилия
Между храненията пюре от банана/слива
О: пюре от картоф, морков и тиква.
СЗ: борех се с млякото което до сега обичаше, но сега не. Накрая трябваше да му дам кърма, но беше твърде малко и го дохранвах с оризова каша
В: след следобедната закуска не се борех с АМ и започнах да му давам лека нощ по малко.

# 6
  • София
  • Мнения: 13 027
Няма начин педиатър да посъветва майка на лакОмо бебе да му дава всичко. Подобен педиатър е за бърза смяна. И захранване пюре по пюре на тази възраст означава да отделяш поне по 3-4 дни за по няколко лъжички от само един вид зеленчук. Това отнема седмици наред, което означава, че или си почнала преди 3-тия месец да захранваш, или си му наблъскала всичко за няколко дни.
Това, което си давала при предния преглед, е било сравнително приемливо за възрастта. Трябвало е да четеш за захранването в интернет. Спрялата кърма може да бъде възстановена. Дори във форума има консултанти по кърменето, които могат да ти помогнат. А и заместването на спряла кърма на кърмаче става с АМ, а не с попара,каши и подобни.

# 7
  • Мнения: X
Нали това казвам, че той вече не иска адаптирано мляко! И педиатърката ми каза да го захранвам, а не да яде всичко наред, но аз исках той да започне с ЗВБ и така. Въпреки това съм чакала по три до четири дни с зеленчуците, а с плодовете 2-3. Случваше се някой път да съм го забранила например с каша лека нощ и на следващия ден като дойде едната баба у нас(а аз изляза) да реши да му даде от отворената каша. Каза ми, че решила, че щом е отворена значи я е хапвал, но всъщност аз я бях опитала да видя каква е.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Това дете приема ли изобщо някакво мляко, което трябва да е основната храна на тази възраст?! Поне като част от пюретата и кашите, които са абсурдно много за възрастта....

# 9
  • Мнения: 1 571
https://youtu.be/wGvIlWtJSig

https://youtu.be/wGvIlWtJSig
...
От педиатърката е цяла серия с кратки и полезни видеа за захранването.
Като не ти се чете - поне ги изгледай.
Еднокомпонентно означава само един зеленчук, един плод.. Спри със сиренето и отворени бурканчета, които не се изядат, се изхвърлят.
До една година калориите децата набавят от кърма/ам, попитай педиатърката си и го сменяй докато намериш таково, каквото пие. От две лъжици няма да се наяде. Сега му се развива мозъкът с бурни темпове и му трябва богата храна, която основно идва от кърмата или ам, пак ще го напиша.
Хвани една кутия с ам и прочети какво съдържа, следователно изядени едни 20-30 гр. От един, два зеленчука  няма как да го нахранят и да му осигурят хранителните вещества.
Във форума има отделен подфорум за захранването, както и тема за бързи отговори за деца от 0 до забравих колко години. Прочети, питай и си отсей информацията, защото навсякъде се пишат глупости.

Успех и се поинтересувай повече, ако не ти е ясно, пак питай.

Последна редакция: нд, 05 сеп 2021, 11:43 от Threemafan

# 10
  • France
  • Мнения: 12 463
Във Франция захранването е от 4ти месец със зеленчук, в 5ти с плод.
Лично аз бих изчакала 6ти месец преди да въведа месото и 8-9 за яйца и млечни продукти. Прясното мляко идва най-накрая. Не е шокиращо толкова менюто, просто изчакай поне 2 месеца.

# 11
  • Мнения: X
Във Франция захранването е от 4ти месец със зеленчук, в 5ти с плод.
Лично аз бих изчакала 6ти месец преди да въведа месото и 8-9 за яйца и млечни продукти. Прясното мляко идва най-накрая. Не е шокиращо толкова менюто, просто изчакай поне 2 месеца.
Благодаря ти!  Аз също мисля, че месото е за по-късно, защото лично на мен ми става доста тежко, а не ми се мисли за едно бебе. За млечните или по-точно прясното мляко мисля, че трябва да го дам към годинката, а относно сиренето и маслото му ги слагам в съвсем малки количества, защото иначе ми се вижда доста гадно, а редовно не слагам и сирене. За яйцата досега не съм му ги давала и бих изчакала ако не 8 месеца поне седем. Благодаря на всички!

# 12
  • Мнения: 4 660
Заместили сте всички хранения, а не бива малко е бебето. Ако нямате кърма давайте АМ. Има много статии по захранване както и тема тук такава.
Прочетете малко това че сте на 22 не ви оправдава или че бебето е лакомо.
Интересно колко тежи в момента и колко ще е като го тъпчите така на годинка...

# 13
  • Мнения: X
Заместили сте всички хранения, а не бива малко е бебето. Ако нямате кърма давайте АМ. Има много статии по захранване както и тема тук такава.
Прочетете малко това че сте на 22 не ви оправдава или че бебето е лакомо.
Интересно колко тежи в момента и колко ще е като го тъпчите така на годинка...

Отново казвам! Бебето не харесва адаптирано мляко! Пробвах с друго мляко и пак не го яде не искам да пробвам други марки, защото аз харесвам само hipp и töpfer. Имам много малък опит от към страна на факта, че имам двама братя които имат деца и аз съм била в допир с всичко около тях. За сега бебето тежи 7 кг и 450 гр и е 66 сантиметра. Надявам се на годинка да бъде 10 кг и 76 сантиметра!:smile:

Общи условия

Активация на акаунт