Паническо разстройство - 51

  • 28 653
  • 765
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 2 764
Симпатил е глог. Принципно 3 месеца може да се пие, после вече няма ефект.

# 631
  • Мнения: 1 908
Аз изкарах ковид този месец и сега съм леш.
Страшна депресия, рев до бога, паники различни от досегашните с които бях свикнала. Ужас е.
Докторът каза след 6 месеца ваксина.
За ваксината не бързай, виж си първо антителата след 6 месеца. Аз 1 година след преболедуване имам 300 антитела

# 632
  • Мнения: 2 764
Вчера много добре го каза завеждащия ковид отделението - повторили няма.

# 633
  • Мнения: 658
Аз изкарах ковид този месец и сега съм леш.
Страшна депресия, рев до бога, паники различни от досегашните с които бях свикнала. Ужас е.
Докторът каза след 6 месеца ваксина.

Може ли да ми кажеш с какви симптоми го изкара?

Георги и аз го слушах и много ми се иска да е така.. аз съм го карала миналата година и се надявам да не повтаря.

# 634
  • Мнения: 608
А, как се справяте  със силната тревожност и натрапливите мисли?

# 635
  • Мнения: 3 181
Повтаря ковид, ето и Корнелия Н. я повтаря в момента.

# 636
  • Мнения: 133
А, как се справяте  със силната тревожност и натрапливите мисли?
Трудно, особено ако им се поддаваш те стават все повече и повече.

# 637
  • Мнения: 1 226
Аз изкарах ковид този месец и сега съм леш.
Страшна депресия, рев до бога, паники различни от досегашните с които бях свикнала. Ужас е.
Докторът каза след 6 месеца ваксина.

Може ли да ми кажеш с какви симптоми го изкара?

Георги и аз го слушах и много ми се иска да е така.. аз съм го карала миналата година и се надявам да не повтаря.
Започна със зверски болки в гърлото, ушите, хрема, подути подчелюстни жлези.
После слезе надолу, почти до бронхит, кашлях едни гадни солени храчки, ужас.

Не е вярно,че не повтаря. Карахме го май месец, тогава мъжа ми беше в болница с пневмония.

# 638
  • Мнения: 3 181
А, как се справяте  със силната тревожност и натрапливите мисли?

Хранене - по-малко въглехидрати, по-малко кофеин, без джънк

Спорт - ходене 10000 крачки на ден, преди ковид плуване

Токсични - елиминиране на отровни отношения с близки, приятели

Ментални практики - дихателни упражнения, фокус върху дишането, броя - вдишване 4 секунди, задържане 4, издишане 7, задържане  4. Важното е издишването да е по-дълго.

Разсейване - излизане навън, смяна на обстановка, раздвижване, чистене с музика, играя игри на компа

Визуализация - представям си тревожните мисли като вълни, които преминават през мен, без да се опитвам да ги оспорвам или да им реагирам, минават и заминават

Максимално време в природата или с животни, ходех на котешко кафене, но го закриха за съжаление... Релаксът да пиеш кафе с две-три мъркащи котки върху теб честно казано имаше огромен ефект...

Писане тип дневник на лошите мисли...

Идеално е и редовно общуване с приятни хора, за съжаление сме тотално сами с мъжа ми и с бебето в чужбина... Тъй че това не става.

А, и нещо странно... Купихме на бебето една играчка видра, която диша, е, аз я ползвам, ужасно успокоява.

# 639
  • Мнения: X
Здравейте,
от половин месец съм на 1 т. Аритави и 1 т. флуанксол сутрин. Нещата започнаха леко да влизат в релси, но все още имам физически симптоми и това ме плаши. Иглички по ръцете и понякога краката, болки в гърба, които бяха силни и започнаха да отслабват. Обикалях 2 м. по болници и изследвания и казват, че уж няма нищо притеснително. Имам шипове и някакви уплътнения на снимката, но ще ги лекувам с физиотерапия според доктора. Нормално ли е да съм замаяна и да имам неразположения въпреки АД? Хипохондричка съм.
Цвети, радвам се, че си по-добре.

# 640
  • Мнения: 304
И аз имам проблеми с тревожността, ПА, натрапчиви мисли и хипохондрия.
А живата ми отстрани изглежда приказка, а всъщност горя в собствения си ад.
Всъщност най-трудно е човек да се пребори със собствения си ум.
Обаче да ви кажа, че тука много помагате и съм благодарна на всички.

# 641
  • Мнения: 136
И аз имам проблеми с тревожността, ПА, натрапчиви мисли и хипохондрия.
А живата ми отстрани изглежда приказка, а всъщност горя в собствения си ад.
Всъщност най-трудно е човек да се пребори със собствения си ум.
Обаче да ви кажа, че тука много помагате и съм благодарна на всички.
Аз също съм озаглавила първото ми писане и споделяне във форума "Живея в собствения ми Ад".Натрапливите ми мисли са толкова силни да го кажа,че вземат връх и  ме контролират както си искат.

# 642
  • Мнения: 340
И аз имам проблеми с тревожността, ПА, натрапчиви мисли и хипохондрия.
А живата ми отстрани изглежда приказка, а всъщност горя в собствения си ад.
Всъщност най-трудно е човек да се пребори със собствения си ум.
Обаче да ви кажа, че тука много помагате и съм благодарна на всички.
Аз също съм озаглавила първото ми писане и споделяне във форума "Живея в собствения ми Ад".Натрапливите ми мисли са толкова силни да го кажа,че вземат връх и  ме контролират както си искат.

А какви са тези мисли, можете ли да споделите, какво мислите?

# 643
  • Мнения: 152
Пабло, мозъка непрекъснато върти някакви мисли, без да се усетиш. Понякога разиграва бъдещи сценарии на това как биха се случили нещата. Абе, работи на макс. Поне при мен е така. Лошото е че като дойде есента и ми падне работата и почти само това правя, чак съм разсеяна. Сънувам много дълги сънища също. Даже трудно ми е да се събудя. Отива обяд докато стана.
Затова си търся още една работа сега, трябва да не ми остава време да потъвам нито в мисли, нито в сънища..
Анонимен, според мен ще се подобрят нещата с медикаментите. Имай търпение..

# 644
  • Мнения: 2 764
За повтарянето не го твърдя аз, а доцент от Пирогов, завеждащ ковид отделението, отделно и много лекари по света също. Личното ми мнение е, че повтаря, обаче напоследък се говори, че те хваща друг щам, а не може същия да те повтори. Независимо от ваксината, аз с ваксина се разболях през Април.

Общи условия

Активация на акаунт