Нашите кухни - тема 88

  • 42 025
  • 737
  •   1
Отговори
# 120
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 741
Еми много е пищно и красиво. Какво като е ретро. Винаги ще си е ретро и няма да изглежда демоде 🙂

# 121
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Аз пак с проблем. Кухнята прави малка чупка, около 3-4 см където е комина. А там трябва да вградя котлона. Ще е двойка. Т.е плота там  ще е по- тесен за да се изравни с другата част. Но примерно 53 см. няма да е достатъчна ширина за да вградя котлона. Самите котлони масово са толкова. Да го вградя наобратно не става, че отива почти в ъгъла и сигурно няма да е удобно.

# 122
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 704
Аз много исках колоните ми да са на обратно, но майсторите ми казаха, че нямало да бъде удобно... Все едно те ще готвят. За мен, е по добре, котлоните да бъдат все едно "точно под аспиратора", така че да дърпа максимално. Помислете да бъдат успоредно на плота, а не надлъжно. Дано и майсторите ви са послушни:)

# 123
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Нямам място, ще отидат съвсем в ъгъла.
Това е сега положението. Явно ще прекроявам. Искам миялна, 45 см, ще е. Мога да я сложа и отляво на мивката. Трябва да вместя хладилник, фурна и котлони. Някъде е добре да е кафемашината, микровълнова... Да има достатъчно ненакъсан плот за работа. И шкафове за посуда. Моля за съвет за оптимално разположение. Мислех на Г да е но пан не мога да го измисля. Там където е чупката е комина, трябва там да са котлоните. Освен да сложа фурната с котлоните до мивката от др. страна. И няма как да вместя и хладилник до тях. А на отсрещната страна едни по- плитки шкафове.

Последна редакция: нд, 19 сеп 2021, 12:23 от elliee

# 124
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 205
Моля, дайте идея от къде мога да взема стъклен протектор за плочките (кухненския гръб). Този в vivre ми е малък.
Ако може и да се закрепя с гумички, ще е чудесно.

# 125
  • Мнения: 3 137
elliee, колко е дълга и колко дълбока чупката с комина?

# 126
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
4 см. /90см.
Мислих пак първоначалния вариант. До прозореца тесен шкаф 40-45-50 см. После мивка, съдомиялна, котлони и на другата страна да продължа с шкаф за колкото има място, печка и хладилник. Така ще има повече плот между мивката и котлоните и на късата страна до хладилника.
Или да започна със съдомиялна...после мивка и ще имам още повече плот...

# 127
  • Мнения: 247
А защо не сложите плота пред комина. Така ще си имате достатъчно на котлони, а 4-те сантиметра ще се скрият с гръбче.

# 128
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Чупката е навътре. На останалата част има гръбче/ плочки и не ми се ще и тях да къртя.

# 129
  • Мнения: 247
Не е нужно да се къртят, ако слагате гръб може върху тях. Ако оставате с тези плочки има вариант с по-дълбок плот.

# 130
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Даже не знаех, че има и по- широки плотове.

# 131
  • гр. София
  • Мнения: 4 771
Има няколко цвята на 90см доколкото знам. Всичко друго е на 60см. Ние затова се спряхме на гранит, защото на места ми трябваше по-дълбок плот.

# 132
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Има и плотове на 64.5 см, които ще паснат точно за този случай. Всички в ИКЕА са този размер, но се намират и при други търговци.

# 133
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Ще слагам обикновен. Приоритет са ми други неща, гранит вероятно е скъп.

# 134
  • София
  • Мнения: 8 280
elliee, ето как е при мен.
Скрит текст:

Леко да се смачкали котлоните на схемата.

Общи условия

Активация на акаунт