Преброяване 2021

  • 50 056
  • 1 383
  •   1
Отговори
# 1 170
  • Мнения: 6 854
Как ги нямаше и онлайн, роман щях да напиша по темата. Като в оня виц, дето Вазов се разпищовил на една поляна, пише нов том на " Под игото" Laughing

# 1 171
  • Мнения: 4 808
Как ги нямаше и онлайн, роман щях да напиша по темата. Като в оня виц, дето Вазов се разпищовил на една поляна, пише нов том на " Под игото" Laughing
Тези карти май само лично можеха да се попълват, освен това имаше дадени отговори: да, не, не мога да преценя.

# 1 172
  • Мнения: 2 837
Дама от морето, приключи ли вече всичко при теб и твоите преброители?

# 1 173
  • Мнения: 4 808
Дама от морето, приключи ли вече всичко при теб и твоите преброители?
Да, предадох ги, вече всичко е наред. Вчера се чух и с контрольорката ми, нали бях и преброител, моите карти са ги приели, но на други са ѝ ги върнали да ги оправя. Отделно едната преброителка е заявила, че не може да пише ПНЖ, връчила ѝ картите и ѝ казала да се оправя. От НСИ хем казали, че преброителката на този етап няма право да се откаже, иначе ще я глобят с 500 лв, хем казали на контрольорката да сяда и да пише ПНЖ.

# 1 174
  • Мнения: 164
Нашата преброителка не ме е питала за миграция. Попълни три анкетни карти, включително и за 4 годишно. Взе егн-та, не ми даде аз да попълвам, уж тя щяла да пита и пише, да стане по-бързо. Писа, писа, после сякаш имаше още страници и вика май е толкова и тръгна. 🙄 На другия ден ми звъня да й кажа фирмата, където работи мъжа ми, а той нарочно не й каза, аз й казах, че не знам, уж пак щеше да ми звъни, че било важно, а не се обади.
А бе каша с тези преброявания.

# 1 175
  • Мнения: 9 847
Кики, как така вие ще попълвате?!? И каква е тази вселенска тайна къде работи мъжа ви? Ако не е в тайните служби, какъв е смисълът да криете?
Аз май уцелих бинго с хората от моите райони. За разлика от контрольорката ми. Предадох й нещата, пуфтя и пъшка, че трябва да напише вместо мен пет карти за необитаеми жилища.
Дама от морето, вярно ли че трябва в картите за необитаеми жилища да се записва квадратурата им и колко стаи имат? За мен това е безумно, разбрах обаче, че от НСИ искали и тази информация и трябвало да се събере от съседите 🙄

# 1 176
  • София
  • Мнения: 7 853
Кики, как така вие ще попълвате?!? И каква е тази вселенска тайна къде работи мъжа ви? Ако не е в тайните служби, какъв е смисълът да криете?...
Да ме попитат, как работя нает или само нает,  каква професия имам иди дойди, да ме попитат в какъв отрасъл работя пак горе долу, но чак пък и името на фирмата (пак добре че не искаха ЕИК), хайде да си гледат работата. Така и така ми взимат ЕГН и от тук нататък ако им трябва айде в НОИ, там има абсолютно всичко и начин на работа и професия и фирма, че даже и място на работа.

В това преброяване трябваше да се задават въпроси, чийто отговори ги няма в държавните регистри. Като например колко пъти на ден ядете, имате ли пълен достъп до здравеопазването, до чиста вода, проблеми с организиране на бита и т.н. Неща, от които трябва да се интересува държавата, а защо не и политиците.

# 1 177
  • Мнения: 68 574
Ако иска ще пише, ако не иска-няма,  къде работи мъжът й. Аз проблем не виждам, че не е посочено.

# 1 178
  • Варна
  • Мнения: 14 533
.

Последна редакция: нд, 17 окт 2021, 12:03 от Viviana91

# 1 179
  • Мнения: 164
Аз посочих моята фирма, но той не искаше. Всеки си решава сам.

# 1 180
  • Мнения: 3 326
Не виждам защо да не кажа къде работя. Не се срамувам. Щом написах, веднага ми зареди длъжността т. е. има връзка с НАП, така че все ще свърже инфото. Пък и местоработата е динамичен показател.

# 1 181
  • Мнения: 164
Не е от срам. Не искаше да каже. И на мен ми се стори, че искат прекалено много информация, но им казах.

# 1 182
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 409
Здравейте!Бих искала да ви попитам някой получил ли си е вече възнаграждението за преброител или контрольор?

# 1 183
  • Мнения: 4 239
Далечна работа .. след 1-2 месеца ..

# 1 184
  • Асеновград
  • Мнения: 3 040
В договора са писани 60 дни ,след приемане на документите. Но попълних декларация за дохода си септември и октомври, за да удържат данък на база общия доход и удържания по други трудови възнаграждения.  Моята контрольорка не беше наясно с разценките и сме смятали на сляпо сумата която би трябвало да ни изплатят, и на база грубите сметки си изчислявах и какви удръжки би трябвало да има, но накрая ще се види какво ще излезе.

Общи условия

Активация на акаунт