Преброяване 2021

  • 49 975
  • 1 383
  •   1
Отговори
# 1 185
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 409
Да,и аз поълних....но се надявам скоро да си ги получим.И аз правих горе-долу някакви разчети за сума,но не ми е много ясно за контрольор как се смятат,защото така като е написано става доста солидна сума за контрольор за която дори не се надявам....

# 1 186
  • Мнения: 2 864
Откъде изчислявате тази солидна сума за контрольор, чак ми в чудно.

# 1 187
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 409

Ако е така ,като го смятам аз по 10лв на попълнена карта и моите преброители имат около 400попълнени карти+70лв на ПУ това да мен си става доста солидна сума....

# 1 188
  • Мнения: 2 864
70 лв. на един ПУ за контрольора.
Два дни оправях два ПУ на едната преброителка. И 50 лв. са й много.

# 1 189
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 409
Да,аз имам 4 ПУ
Два дни оправях два ПУ на едната преброителка. И 50 лв. са й много
Хаха
При мен ММ беше преброител а аз му бях контрольор ,та нямах проблеми

# 1 190
  • Асеновград
  • Мнения: 2 999
От къде ги изкарахте 10 лв. на карта?
Масово са ми по един или двама живущите , по картите. Половината на участъците са кодове.

# 1 191
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 409
От къде ги изкарахте 10 лв. на карта?
Масово са ми по един или двама живущите , по картите. Половината на участъците са кодове.
Това е за контрольори

# 1 192
  • Мнения: 260
Контролното изследване не е заплащане за контрольор, това е така нареченото контролно преброяване. Целта му е да се отчете статистическата грешка.

# 1 193
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 409
Аха,а тогава някой би ли казал какво ще е заплащането на контрольорите? Само по 70лв на участък?

Последна редакция: нд, 17 окт 2021, 23:21 от силвето димитрова

# 1 194
# 1 195
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 409
Колко разочароващо.....аз си се бях нагласила за  по -голяма сума ....здраве да е

# 1 196
  • София
  • Мнения: 7 815
Колко разочароващо.....аз си се бях нагласила за  по -голяма сума ....здраве да е
Като подписвате договори с НСИ не се ли интересувате какво ще ви бъде възнаграждението?

# 1 197
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 409
Да, интересувах се,но не съм попитала за точната сума и сама се самонавих ,че контролното изследване е за контрольорите.Здраве да е -така или иначе очаквам и парички и като преброител така ,че не е зле....

# 1 198
  • Мнения: 4 808
Кики, как така вие ще попълвате?!? И каква е тази вселенска тайна къде работи мъжа ви? Ако не е в тайните служби, какъв е смисълът да криете?
Аз май уцелих бинго с хората от моите райони. За разлика от контрольорката ми. Предадох й нещата, пуфтя и пъшка, че трябва да напише вместо мен пет карти за необитаеми жилища.
Дама от морето, вярно ли че трябва в картите за необитаеми жилища да се записва квадратурата им и колко стаи имат? За мен това е безумно, разбрах обаче, че от НСИ искали и тази информация и трябвало да се събере от съседите 🙄
Да, в картите за необитаемите жилища трябваше да се попълва и тази информация, а също и годината, през която е построена сградата. За блоковете е лесно, но за къщите няма откъде да се вземе тази информация, моите преброителки оставяха празни графи там, където нямаха информация. По-добре така, отколкото да си измислят.
Възнаграждението за контрольор е по 70 лв на преброителен участък, при това тази сума е бруто. И на мен ми се вижда малко за всичките нерви, които се изхабиха. Повече контрольор не се хващам. А парите ще ги преведат в срок от 60 дни, т. е. някъде преди Коледа го смятам аз.
За тези, които се оплакват от въпросите: на предишното преброяване имаше и въпрос какъв ти е месечният доход, като там имаше опция "не желая да отговоря". Ако не работиш, следваше въпрос с какви средства живееш. Масово хора, които се занимават с далавери отговориха тогава, че от спестявания или с помощ от родители и близки. И в циганската махала повечето писаха, че живеят от спестявания: хора, които или чакат на помощи или работят периодично в чужбина. Една позната пък ми разправяше вчера, че имало въпрос и за домашните животни и половината квартал си криели кокошките (защото се водим квартал и нямат право да гледат животни, освен кучета и котки). Това не си го спомнях.

# 1 199
  • софия
  • Мнения: 25 201
Продължавам да не разбирам причината да криеш информация. Вероятно е от страх някой да не злоупотреби или придобие тази информация, и да ги санкционира, но то реши ли подобно нещо, ще я намери и без преброителна карта.

Общи условия

Активация на акаунт