Преброяване 2021

  • 50 058
  • 1 383
  •   1
Отговори
# 1 230
  • София
  • Мнения: 2 715
Зависи за кои години става въпрос. Не е било едно и също положението, правилата, контрола през целия период 1944 - 89. Както не е било едно и също османското владичество /както било правилно да се нарича/ 14 век е различно от 19 в.

Вписваше се при нас. Помня тогова попитах нашите какво да пиша, не знаех къде членуват, казаха ми ОФ...та се е пишело все пак.

# 1 231
  • Мнения: 8 916
Зависи за кои години става въпрос. Не е било едно и също положението, правилата, контрола през целия период 1944 - 89. Както не е било едно и също османското владичество /както било правилно да се нарича/ 14 век е различно от 19 в.

Вписваше се при нас. Помня тогова попитах нашите какво да пиша, не знаех къде членуват, казаха ми ОФ...та се е пишело все пак.
Правилно са и казали да пише ОФ. То не беше ни рак,ни риба... Laughing

# 1 232
  • Мнения: 10 352
ОФ не е било "ни рак ни риба" - ОФ обхващаше всички, които не членуваха в БКП, БЗНС или Комсомола. За да не се каже, че не са политически ангажирани.

# 1 233
  • Мнения: 8 916
ОФ не е било "ни рак ни риба" - ОФ обхващаше всички, които не членуваха в БКП, БЗНС или Комсомола. За да не се каже, че не са политически ангажирани.
Да де,но ОФ не беше партия в пълният смисъл на думата,а нещо и аз не знам какво - може би по-скоро социална служба Yum Някакви там активисти се събираха и обсъждаха как да се подобри канализацията по улиците например,въпреки че това не беше в техните прерогативи.

# 1 234
  • София
  • Мнения: 7 854
ОФ не е било "ни рак ни риба" - ОФ обхващаше всички, които не членуваха в БКП, БЗНС или Комсомола. За да не се каже, че не са политически ангажирани.
Да де,но ОФ не беше партия в пълният смисъл на думата,а нещо и аз не знам какво - може би по-скоро социална служба Yum Някакви там активисти се събираха и обсъждаха как да се подобри канализацията по улиците например,въпреки че това не беше в техните прерогативи.
ОФ ки беше имитация на обществена ангажираност. Единствената полза за социалистическия строй беше ползването му за организирането на ленинските съботници, разните му там кампании и изборите. Иначе уж той решаваше, на кои от крайно нуждаещите се ще се дава ново жилище, па на кой ще му се разреши това или онова, па се пишеха едни характеристики и т.н. и т.н.

# 1 235
  • Мнения: 10 352
Между другото се плащаше и членски внос за ОФ. Това твърдо го знам, защото един дядка активист от съседен блок ме беше нарочил като дете и ме караше да го събирам от нашия блок. Като го видех с квитанциите и ми призляваше. Всячески се мъчех да се отърва, държех се дръпнато, но файда нямаше. Хората се мръщеха, въпреки, че беше стотинки. Все пак никой не те е питал дали искаш да си член на ОФ или не. Щом навършиш възраст да излезеш от Комсомола, вече си член на ОФ с членски внос. Не знам как дебнеха кога си навършил необходимите години. При желание можеха да ти вгорчат живота.

# 1 236
  • Мнения: 4 239
Някой да има информация кога ще пуснат парите от преброяването?

# 1 237
  • Мнения: 68 583
А преброиха ли ни..къде може да видим бройката, колко ни изкараха ?

# 1 238
  • Мнения: 2 882
Някой да има информация кога ще пуснат парите от преброяването?

Срокът е 2 месеца, предполагам до 20.12.
teta75, намерих само инфо, че до Коледа ще има междинни резултати.

Последна редакция: сб, 04 дек 2021, 09:11 от Djaky

# 1 239
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 409
Главният експерт ,който отговаря за  моята община,каза че най-късно до 15.12 трябва да са преведени по сметките.

# 1 240
  • инфантилно и разглезено хлапе
  • Мнения: 1 615
Какво стана с резултатите от това прословуто преброяване? Кога ще ги публикуват?

# 1 241
  • София
  • Мнения: 16 005
Не съм от преброяващите, но предполагам публикуването ще е поне половин до 1 г. след събитието. Докато въведат и обобщят резултатите ще мине време.
Дано ме опровергаят, ама надали.

# 1 242
  • Мнения: 11 565
Днес има преведени пари.

# 1 243
  • Мнения: 4 808
Браво! Аз нямам.

# 1 244
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 409
И аз нямам.

Общи условия

Активация на акаунт