Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Как е правилно да постъпя с нея

• 4 055
  • 134
  •   1
Отговори
# 45
От тази тема научих, че “най-лошото” било да има друг мъж. АвторчЕ, ти сериозно ли?

# 46
Според мен звънни един път без да е продължително ако  тя има някакви намерения за продължаване ще ти пише ако не  здраве .Ако съм аз на нейно място ако звъниш постоянно ще се ядосвам т.е край

# 47
Какво обсебване, какви пет лева и други глупости? Човека се чуди какво става, елементарното уважение към отсрещния изисква поне да му се каже- така и така, не ми се получава, имам колебания или просто край. Дали ще са на 2 месеца, на 2 седмици или на 2 години, след като той се е впрегнал, му се дължи поне това- да му драсне няколко изречения или да му каже няколко думи. Винаги съм ги мразил такива мишкарски истории, сега ако са имали няколко срещи на кафе и да са си говорили общи приказки, тогава може просто да изчезне без да му дължи обяснения.
Иначе разбирам, че за някои секса не е повод за запознанство, ама тук едва ли случая е точно такъв.

# 48
Привет!

Пиша тук, защото вече не знам къде да търся правилните отговори, а предвит ситуацията не ми се иска да взема грешното решение. Ще опитам да опиша нещата накратко, но детайлно. Започнах да се срещам с жена преди около 2 месеца. Химията, секса, чувството когато сме заедно, всеки един момент е нещо толкова изключително, че имах чувството, че по щстлив не мога да бъда. Всичко бе наред до миналата седмица. Тя пътува доста и откакто замина ми се стори по-дистанцирана. Тя е доста емоционална и има проблеми в работата си в момента, а тя е важна за нея. Уикенда и звъннах да я чуя, но не и беше удобно и ми каза, че се чуем, но това така и не се случи. Реших да изчакам, но до вторник нищо. Драснах и, отговори ми доста бавно, но напръв поглед нормално, като на следващото ми писане дори не ми върна. От тогава, т.е. 2-ри 3-ти ден нито съм я чувал, нито тя ме е търсила. Винаги е инициарала писане и обаждане, никога не е било само от моя страна. Не знам какво да правя, за да постъпя правилно. Навсякъде в чужди източници пише, че е добре да оставя нещата така и когато тя се чувства готова да ме потърси, но се страхувам тя пък да не го разбере като незаинтересованост. Мой приятели ме съветват да и се обадя, но се чудя при условие, че е решила да не ми отговори съобщенията и не ме е търсила, това означава нещо. Наистина искам да взема правилното решение и ако има изобщо шанс да не го издъня. В неведение съм какво се случва, почвам да си мисля най-лошото, бивш, друг мъж по трасето и какво ли още не. Искам да чуя женската гледна точка, какво да направя, да и се обадя и попитам дали всичко е наред или оставя нещата така, докато тя ме потърси, но колко време е нормално ако реша да го правя? Като чета текста, ме е срам, че съм на 30+, но не искам пак да губя някого, с който се чувствам щаслив.

Разбира се, че трябва да се обадиш, за да попиташ дали всичко е наред. Може да е нещо зле жената, да е болна, да има неприятности. Щом не връща обаждане изобщо и това е опция. Аз това бих си помислила, ако някой, с когото сме във връзка изведнъж изчезне.

Намери начин да се убедиш, че е добре и всичко с нея е наред. Пък дали ще бъдете заедно, то ще си покаже.

# 49
До Black_Sapphire, не съм казал, че е било само от нейна страна, а че не било само от моя и че тя също е поемала инициативата.
Добре, възможно е да съм те разбрала погрешно.
Аз съм привърженик на ясните отношения. Когато има проблем, питам и разговарям. Другото не издържа във времето. Мисля, че благодарение на това бракът ми продължава вече над 20 години. Хората обичайно не са екстрасенси и не винаги могат да прочетат чуждите мисли или да се сетят за всичко, което се върти в главата на другия, разчитайки само на косвени сигнали. Най-лошото, което може да се случи, е да те отрежат. Но това е по-добро, отколкото да те мотаят и да се губиш в догадки.

# 50
Елунария, авторът просто недоумява в каква позиция е в момента.
Което няма пряко, няма косвено значение за нейният живот.
Доверие каза - за някои секса не е повод за запознанство, та за допускане във вътрешния ти свят ли?

Да, ок, и въпреки това, ако някой има желание да се причислява към човешкият вид, е желателно да бъде искрен и открит в намеренията си към човека, с който е избрал да бъде, дори да е просто за секс.

handsOfTime, защо е "срамно" да потърсиш обяснение, за това какво се случва с нещо, което явно е важно за теб? Срамното е въртиш някой на бавен огън, вместо да проявиш малко отговорност и да кажеш, че избираш да прекратиш тези отношения. Не е той мишката в тази ситуация.

# 51
Абе и да съм зле, и да имам проблеми, в такава ситуация все ще намеря няколко минути да напиша/ или да кажа: "Имам тук малко проблеми, ще ти обърна повече внимание другата седмица."
Отхвърля го.

# 52
  • София
Какво обсебване, какви пет лева и други глупости? Човека се чуди какво става, елементарното уважение към отсрещния изисква поне да му се каже- така и така, не ми се получава, имам колебания или просто край. Дали ще са на 2 месеца, на 2 седмици или на 2 години, след като той се е впрегнал, му се дължи поне това- да му драсне няколко изречения или да му каже няколко думи. Винаги съм ги мразил такива мишкарски истории, сега ако са имали няколко срещи на кафе и да са си говорили общи приказки, тогава може просто да изчезне без да му дължи обяснения.
Иначе разбирам, че за някои секса не е повод за запознанство, ама тук едва ли случая е точно такъв.

Аз дори след няколко срещи само казвам на човека как стоят нещата, ако той продължава да ме търси. Не е готино и за мен, но е редно. Струва ми се като елементарно човешко зачитане на отсрещната страна. И смятам, че всеки човек, който уважава себе си, е в правото си да очаква такова нещо насреща.

handsOfTime, защо е "срамно" да потърсиш обяснение, за това какво се случва с нещо, което явно е важно за теб? Срамното е въртиш някой на бавен огън, вместо да проявиш малко отговорност и да кажеш, че избираш да прекратиш тези отношения. Не е той мишката в тази ситуация.

+1000

# 53
Връзка ,връзка , та връзка то за мацката може да е само сексуална връзка -за химия ????е далеч да се говори

# 54
  • Магнаурската школа
Елунария, не е срамно, точно обратното: под достойнството ти е да търсиш обяснение за нещо, което не си "счупила" ти.

Авторе, на твое място бих се радвал, че подобни хора демонтрират какви инфантили са на толкова ранна фаза. На по-късна фаза, това е свързано, освен всичко друго, и с прилично количество драма.

# 55
Елунария, не е срамно, точно обратното: под достойнството ти е да търсиш обяснение за нещо, което не си "счупила" ти.

Под достойнството му ще е, ако започне да се моли и да се опитва да се пазари при вече ясно заявена позиция от нейна страна, че тези отношения приключват. Но при това положение, лично за мен, е нормално и човешко да търсиш отговори. Той е длъжен да се погрижи за неговото собствено емоционално състояние, и ако усеща, че някакво обяснение от нейна страна, ще му помогне по-лесно да сложи край в главата си и да продължи напред, тогава не виждам нищо лошо да направи опит да говори с нея.

# 56

А ти откъде си сигурен, че нещата не ги е счупил той?
Само защото е автор на темата, трябва да вярваме безусловно, че е бял и пухкав?
На мен ми е много любопитна нейната версия.

Скрит текст:
ПП Навремето зарязах кандидат-гадже, защото от дума на дума си призна как е удрял шамар на предишната си приятелка. Веднага ми светна огромна червена лампа и прекратих срещите с него. Не помня какво точно обяснение му дадох, но определено не беше истината. Малка бях и не знаех как да му кажа, че за мен е насилник и не искам да имам връзка с такива.
Ако го питаш него, пак ще е било от нищото и той със сигурност е недоумявал защо така рязко съм дала назад.
Примерче давам само – за размисъл на автора...

# 57
  • София
Нещата не винаги са счупени. Стават и недоразумения. Ако само егото те води, ще прекратяваш "счупени" отношения през седмица.

Наскоро аз имах имах подобни терзания в едни мои отношения. Писах на човека. Той ми звънна, говорихме си, всичко точно. Извини ми се, че ме е накарал да се почувствам кофти, без изобщо да съм искала такова нещо от него. Но така е, като насреща си имаш мъж и човек.

Под достойнството му ще е, ако започне да се моли и да се опитва да се пазари при вече ясно заявена позиция от нейна страна, че тези отношения приключват. Но при това положение, лично за мен, е нормално и човешко да търсиш отговори. Той е длъжен да се погрижи за неговото собствено емоционално състояние, и ако усеща, че някакво обяснение от нейна страна, ще му помогне по-лесно да сложи край в главата си и да продължи напред, тогава не виждам нищо лошо да направи опит да говори с нея.

Елунария, просто не мога да не те цитирам, много точни мнения!

# 58
На мен авторът ми звучи като свестен, с уговорката, че такива преценки на базата на 2-3 поста са много условни. Не вярвам да е замесено насилие. По-скоро или жената не е наясно със себе си, или има страничен фактор. Аз не бих се пържила дълго в предположения и бих инициирала разговор (вече приятната опаковка е въпрос на импровизация). При всички случаи по-добре ужасен край, отколкото безкраен ужас.
А може би жената е на кантар в чувствата си и той би могъл да наклони везните в своя полза (или вреда?).

Животът непрекъснато ни поставя в конфликтни ситуации. Ако за всяка дреболия всеки се фръцва на другата страна и не дава никакви шансове, то хората въобще не трябва да се събират.

Последна редакция: чт, 09 сеп 2021, 11:37 от Black_Sapphire

# 59
Изобщо за да си спестим подобни терзания стигнахме до там да питаме като в първи клас "Ние гаджета ли сме?" Grinning Защото истината авторе е, че ти си искал връзка с нея - истинска и стабилна. Но знае ли се какво й е било на нея в главата.
Хайде кажи после дали сте говорили.

Общи условия

Активация на акаунт