Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • www.bg-mamma.com
  • Мнения: 536
Като всяко момиче Ирина винаги се е вълнувала от магията на красотата. И винаги е знаела, че я очаква нещо вълшебно.
През годините прави много опити да открие призванието си, докато един ден объркано интервю не я запознава случайно с необятния свят на ароматите.
И така започва всичко...

Магията на ароматите се превръща в нейна първа страст. Постепенно открива колко вълнуващи са козметиката и гримът и почти денонощно чете и учи много за тях.
Да дарява самочувствие, да подарява емоции и красота на своите клиенти носи най-голямата радост за нея.

В настоящата консултативна тема Ирина ще отговаря два пъти седмично (във вторник и петък) на вашите въпроси, свързани с всичко относно правилната грижа за кожата, подходящи грим продукти и избора на парфюм.


Ирина Иванова

Ирина има дълъг стаж в няколко международни вериги магазини, сред които Beauty Zone и Douglas. Участвала е в периодични обучения с международни трейнъри на Guerlain, Sisley, Rituals, Dior, YSL и др. престижни брандове.
От началото на 2020 г. работи като бюти консултант в дрогерии dm и има опит с по-масовата козметика, био продукти за бебета и хранителни добавки.



Темата е част от социалната инициатива на BG-Mamma "Специалистите говорят".
Ако се нуждаете от #консултация в друга сфера, вижте всички #специалисти, които са се включили в кампанията ТУК.


#СпециалиститеГоворят #козметика #грим #парфюм #кожа


Правила на консултативните теми във форума

Последна редакция: пн, 04 окт 2021, 11:13 от BG-Mamma™

# 1
  • Мнения: 18
Точно както сменяме гардероба си на всеки няколко месеца, важно е да направим същото и за рутината си за красота – особено след като лятото отстъпи място на есента и зимата чука на вратите ни.
Има няколко лесни промени, които можете да направите в рутината си, когато настъпи студеното време:

1) Ексфолирайте кожата един или два пъти седмично по подходящ за типа кожа начин; след това винаги нанасяйте маска-свиваща порите или подхранваща, отново според нуждите.

2) Третирайте зачервяващата се кожа с успокояващи съставки като пробиотици.

3) Заложете на по-плътен дневен хидратант и дори сега не забравяйте да насяте слънцезащитен крем.

4) Хладното време е сезон подходящ за всякакви по-силни пилинги, които обикновено правят кожата фоточувствителна.

5) Изпробвайте масленото почистване на кожата-за някои кожи то върши чудеса.

А защо не изпробвате и нов, необичаен за вас аромат? Под формата на парфюм за вас самите или например ароматна свещ, внасяща допълнителен уют в дома?
Нещо стоплящо душата с канела, амбра или друго екзотично ухание...

# 2
  • Мнения: 18
Здравейте, какви са подходящите кремове, ако си на 29 години и вече се появяват фини линии на челото?
Здравейте, T.Valcheva
Подходящи варианти би могло да има доста. Главното от което трябва да се изходи при избора на правилния крем първо е типа на вашата кожа, така че с малко по-подробно описание от ваша страна, ще мога дам и по-конкретни насоки. Почистването на кожата е ключов фактор за доброто и здраве. Хранителните навици и начина на живот като цяло също са много важни.
Винаги колкото по-комплексен е един подход, толкова по-добри и бързи резултати дава. Пишете ми тук и заедно ще открием подходящите продукти.
С пожелание за много красота,
Ваша Ирина

# 3
  • Мнения: 2 585
Здравейте, може ли да ми препоръчате конкретен хидратиращ крем за лице, чиито съставки са подходящи за употреба по време на бременност?

# 4
  • Мнения: 137
Здравейте,
Може ли да ми препоръчате грижа за кожата против бръчки? На 31г. съм и досега не съм ползвала такава козметика, но вече забелязвам все повече фини бръчки. Кожата мо е комбинирана - склонна в към поява на черни и бели точки, имам разширени пори на места.

# 5
  • Мнения: 144
Здравейте! Simple Smile
Можете ли да ми кажете кои според вас са актуалните цветове и текстури за есенно-зимния сезон в грима? Не съм имала много свободно време напоследък, за да проследя какви са тенденциите.

Благодаря предварително!

# 6
  • Мнения: 18
Здравейте, може ли да ми препоръчате конкретен хидратиращ крем за лице, чиито съставки са подходящи за употреба по време на бременност?
Здравейте, Sonya_Dimitrova
От опит казвам, че очакването на бебе е нещо чудесно. И наистина е добре през този деликатен период да се внимава за много неща, като това с какви продукти мажем лицето и тялото за мен е и беше едно от важните, когато аз очаквах моето детенце.
Относно само конкретен продукт трудно бих могла да дам конкретна насока, избора на пазара е огромен. По-скоро бих ви посъветвала, когато избирате да гледате кои съставки е добре да бъдат избягвани в продуктите. А това са: различните видове парабени; вредните алкохоли; DEA; TEA; PEG; SLS; Petrolatum/течен парафин; формалдехид; емолиенти на силиконова основа; фталати; ретинол; синтетични оцветители и аромати.
На пазара има вече и доста добри български марки, предлагащи качествена козметика с натурални съставки. Доста бременни и особено в зимния сезон залагат и на натурални масла за лице, но при тях отново има и такива неподходящи по време на този период.
Някои от така наречените аптечни марки предлагат серии специално за бременни. Трябва да не се пропуска и слънцезащитата сутрин, дори и през есента и зимата, за да се избегнат максимално петната на хормонална основа.
Като цяло обаче бих препоръчала след подбиране на продуктите по състав, такъв да се закупи след проба от мостра. Защото заради бушуващите в организма хормони, не са рядкост и реакциите към на първо четене подходящи и безвредни съставки.
Надявам се да съм ви помогнала да се ориентирате. Желая ви лека и безпроблемна бременност!

С пожелание за много красота,
Ваша Ирина

# 7
  • Мнения: 18
Здравейте,
Може ли да ми препоръчате грижа за кожата против бръчки? На 31г. съм и досега не съм ползвала такава козметика, но вече забелязвам все повече фини бръчки. Кожата мо е комбинирана - склонна в към поява на черни и бели точки, имам разширени пори на места.
Здравейте, Ava-maria
Поздравления за желанието да започнете с по-активна грижа! За кожата ви описана по този начин бих препоръчала следното:
- подходящо почистване и редовно ексфолиране последвани от маска според нуждите. Няма да се уморя да го повтарям-от там тръгва всичко. Върху добре подготвена основа козметиката ще даде максимума от възможното.
- на моите клиентки винаги съм препоръчвала във вечерната рутина да е съсредоточена грижата върху основния проблем на кожата под формата на комбинация от серум и крем. Като изобщо не е задължително те да бъдат от една продуктова линия или даже марка. Само с един продукт обаче е абсолютно невъзможно да се свърши всичко в едно. Това важи и за сутрешната рутина. А сега и конкретно за вас.
Сутрин-хидратиращ серум и матираща слънцезащита, която дори за зимата е желателно да бъде с поне spf 30.
Вечер-същия серум от сутринта и активен крем.
В повечето случай продуктите се напасват на принципа проба-грешка, за огромно мое съжаление. Избора на даден продукт или набор от такива, също често е воден и от това колко продукти сте склонна да ползвате, или имате желание и възможност да си закупите.
Ако решите пишете ми тук или на ЛС и може да изготвим рутина с наличните ви към момента продукти. И заедно да изберем подходящи допълнения в зависимост от предпочитанията и определения бюджет.

С пожелание за много красота,
Ваша Ирина

# 8
  • Мнения: 18
Здравейте! Simple Smile
Можете ли да ми кажете кои според вас са актуалните цветове и текстури за есенно-зимния сезон в грима? Не съм имала много свободно време напоследък, за да проследя какви са тенденциите.

Благодаря предварително!

Здравейте, heydi
Топлата есен ни предлага предлага възможност за “намигване” към летните тенденции. Все още актуални са сочните бляскави устни. Или само блясък в цвят, или любимия ви гланц нанесен върху любимото матово червило. Така имате и трайност, и забележителен ефект. Монохромните визии се завръщат, аз лично също съм им фен. А подчертаната очна линия в смели нюанси също е актуална.
Традиционно с падането на температурите по лицата на дамите често се завръщат студените “taupe” цветове, бургунди, бордо също традиционно танцуват върху лицата. А червилата в естествени нюанси също скоро няма да отстъпят от подуима. Мултифункционалността на продуктите е друг начин за постигане на бърз грим-например хайлайтъра да се използва вместо сенки. Неагресивно подчертаните вежди придават завършеност на всяка визия. Те дават възможност и на едни естествено подчертани в натурални тонове очи, в комбинация с естествен свеж блясък на лицето и плътни устни, да изпъкнат още повече. Дали ще бъдат в тъмен нюанс или ярък сочен цвят зависи от вашите предпочитания.
Както всеки друг сезон тенденциите са разнообразни, а и всеки бранд представящ визии за есен-зима ‘21-‘22 има своя визия за красотата. Експериментирайте смело, за да се усмихвате дори само вие на себе си в огледалото. Доброто самочувствие и усмивката са перфектният завършек на всеки грим.

С пожелание за много красота,
Ваша Ирина

# 9
  • Мнения: 140
Здравейте, на 39 съм, и започвам да забелязвам много фини линии около очите и челото. Ползвам кометика на Есте лаудер, интензивен нощен крем за бръчки + серум Advanced Night Repair . Сутрин ползвам крем против бръчки на Есте лаудер . Но не мисля че има заличване, запълване на бръчките.
Сега реших да сменя дневната грижа с  La Roche-Posay:  концентрирана грижа срещу бръчки + хидратищ крем с 30 фактое. Дали ще има резултат?

# 10
  • Мнения: 532
Какъв парфюм да избера по време на бременност? Следя съставките в кремовете .. но в парфюмите не. Може ли да ми препоръчате безопастни марки?

# 11
  • Мнения: 18
Здравейте, на 39 съм, и започвам да забелязвам много фини линии около очите и челото. Ползвам кометика на Есте лаудер, интензивен нощен крем за бръчки + серум Advanced Night Repair . Сутрин ползвам крем против бръчки на Есте лаудер . Но не мисля че има заличване, запълване на бръчките.
Сега реших да сменя дневната грижа с  La Roche-Posay:  концентрирана грижа срещу бръчки + хидратищ крем с 30 фактое. Дали ще има резултат?
Здравейте, TeodoraBulgari1
Работила съм и с двете марки, като резултатите са били при клиентки и мен самата по-забележими с Есте Лаудер. Ла рош са марка, на която по мое мнение и наблюдение силата е в други видове козметични продукти-като слънцезащита и проблемна кожа.
За фините линии около очите заложете на добър околоочен крем или комбинация от серум и крем за зоната. Допълнителна грижа като кремообразни маски или такива под формата на пачове (като бонус е ако са охладени;) ) дават забележителен резултат.
Ако искате пишете ми на ЛС или тук, както за вас е по-удобно, за да ми кажете кои точно продукти ползвате на Есте Лаудер и да преценим дали може да се оптимизира грижата за по-добър резултат.
А ако решите да заложите на Ла рош потърсете дали не са налични мостри първо или поне мини опаковки на противобръчковия серум. Също така преценете според типа кожа на коя слънцезащита да се спрете. При тях почти от всички серии са налични варианти за нормална/чувствителна или комбинирана кожа.

С пожелание за много красота,
Ваша Ирина

# 12
  • Мнения: 18
Какъв парфюм да избера по време на бременност? Следя съставките в кремовете .. но в парфюмите не. Може ли да ми препоръчате безопастни марки?
Здравейте, Blue girl
По този повод ще ви изкажа моите две мнения-като на вече майка, която съвсем скоро е минала през приключението на бремеността и като специалист.
Парфюмите са свят на емоции от който някои бъдещи майки не искат и нямат причина да се лишат. При някои вкуса не се променя, но повечето не могат да търпят силни и натрапчиви аромати, които преди са им харесвали.. Тогава вариант е да се пръскат съвсем леко дрехите или аксесоари като шапка и шал. Любим трик ми е и лекото пръсване с парфюм на четката или гребена преди сресване.Може също да се заложи на парфюмните лосиони за тяло-така имате и грижа за кожата (повечето случаи доста суха през този период) и аромат, който се задържа и излъчва от кожата.
В био магазините,дрогериите и някои аптеки има марки предлагащи парфюми без алкохол, допълнени от голям процент натурални съставки, които обаче често не се славят с особена голяма трайност. Друг вариант са твърдите парфюми на базата на масла или парфюми/мистове за коса. Много от брандовете лансиращи бебешка козметика предлагат и бебешки парфюми. Които лично за мен са непонятен и странен продукт за бебета, но пък биха били добра алтернатива за майките им. В момента макар и много рядко аз също ползвам такъв, но причината за това е, че често и активно бебенося с ергономична раница и детенцето ми е много близо до мен.
По време на бременноста лично аз обаче си носех всички харесвани тогава аромати без ограничение, което ми доставяше удоволствие. Същото бих посъветвала и вас. Като намерите своята алтернатива моля споделете я с мен!
 С пожелание за много красота,
Ваша Ирина

# 13
  • Мнения: 1
ползване на крем сутрин и вечер е супер, но не само

# 14
  • Мнения: 18
ползване на крем сутрин и вечер е супер, но не само
Здравейте Lili huge,
Разбира се, че е така, аз също съм привърженик на тази идея. Много предварителни и допълнителни стъпки освен крема сутрин и вечер са необходими за красива кожа. Може да споделите с нас какви други грижи полагате вие.

# 15
  • Мнения: 25
Здравейте и благодаря за това, че отделяте от времето си да отговаряте на нашите въпроси и да ни помагате с избора на козметика. Вярвам, че така като всичко друго, така и грижата за кожата се нуждае от добра и правилна стратегия, за да има максимално добри резултати.
Аз съм на 28 години и чесно казано до този момент не използвам активно никаква козметика за лице, освен почистване с мицеларна вода и нанасяне на масло от сусам, като се старая максимално често да правя масажи на кожата си. Бих искала да започна активно и по-интензивно да се грижа за кожата си на лицето, защото рано или късно годините ще започнат да си оказват влиянието, колкото и да не ни се иска ☺☺☺
Кожата ми на лицето е нормална към мазна, понякога се срещат и малки черни точици в зоната на носа най-вече, склонна е към зачервяване и на места има отворени пори. Бихте ли ми дала насока как да се грижа за кожата си?

# 16
  • Мнения: 18
Здравейте и благодаря за това, че отделяте от времето си да отговаряте на нашите въпроси и да ни помагате с избора на козметика. Вярвам, че така като всичко друго, така и грижата за кожата се нуждае от добра и правилна стратегия, за да има максимално добри резултати.
Аз съм на 28 години и чесно казано до този момент не използвам активно никаква козметика за лице, освен почистване с мицеларна вода и нанасяне на масло от сусам, като се старая максимално често да правя масажи на кожата си. Бих искала да започна активно и по-интензивно да се грижа за кожата си на лицето, защото рано или късно годините ще започнат да си оказват влиянието, колкото и да не ни се иска ☺☺☺
Кожата ми на лицето е нормална към мазна, понякога се срещат и малки черни точици в зоната на носа най-вече, склонна е към зачервяване и на места има отворени пори. Бихте ли ми дала насока как да се грижа за кожата си?
Здравейте, dreamy07
Поздравления, че все пак сте взели решение да започнете с по-активна грижа. По-добре малко по-късно, отколкото никога. Дори и малкото, което сте правили до момента е по-добре от нищо. С правилно подбрана грижа и малки стъпки се върви към сигурен успех.
На първо място бих ви препоръчала като основни продукти да се “оборудвате” с:
-почистващ измиващ гел, който да ползвате сутрин и вечер; може да нанасяте с ръце или със силиконово падче или четка, които и разнасят продукта по-ефективно и почистват в дълбочина. Да, изискват разбира се и периодична подмяна. Това обяснявам с принципа на миенето на зъбите. Представете си да го правите без четка, а само с паста?
-мицеларната вода ползвайте само, ако нанасяте грим, после задължително я изплаквайте, не се заблуждавайте от това, че е “вода”.
-фин ексфолиращ продукт под формата на крем или гел с частици в него, който да ползвате един-два пъти седмично
-лек околоочен крем или гел, също според нуждите на околоочната зона
-хидратиращ крем без мазнини и алкохол в него; може да нанасяте сутрин и вечер.
А вече опционално във времето да добавите, като ги степенувам по важност според моя личен опит и практика:
-крем или екран с фактор за защита през деня; нощен крем; един или два вида маски за лице и очи; като важна такава в борба с почистването на черни точки и запушени пори е отлепваща “peel off” маска за локална употреба или лепенки-те са лесно и бързо решение, още повече щом кожата е склонна към зачервяване и раздразнение; тоник или лосион (за предпочитане без алкохол в него),които ще омекоти, освежи и евентуално до почисти, ако има нещо останало след основния измиващ/почистващ,отново сутрин и вечер могат да се ползват различни продукти; също много хубав продукт са и качествените флорални води в спрей-бутилка.
Моят съвет е олиото да остане като допълнителна екстра, когато правите масаж или минимално количество от него да насяте през вечер на почистено, ексфолирано и хидратирано лице. Също така е важно да се обърне внимание и на качеството на маслото. Има също и различни специални блендове/смеси от по няколко масла за различни типове кожа. Те дават добър по-цялостен подход. Но маслата и употребата им са една огромна и отделна много специфична тема в козметиката.
Надявам се, че съм ви полезна и оставам насреща за допълнителни въпроси или уточнения.

С пожелание за много красота,
Ваша Ирина

# 17
  • Мнения: 25
Здравейте и благодаря за това, че отделяте от времето си да отговаряте на нашите въпроси и да ни помагате с избора на козметика. Вярвам, че така като всичко друго, така и грижата за кожата се нуждае от добра и правилна стратегия, за да има максимално добри резултати.
Аз съм на 28 години и чесно казано до този момент не използвам активно никаква козметика за лице, освен почистване с мицеларна вода и нанасяне на масло от сусам, като се старая максимално често да правя масажи на кожата си. Бих искала да започна активно и по-интензивно да се грижа за кожата си на лицето, защото рано или късно годините ще започнат да си оказват влиянието, колкото и да не ни се иска ☺☺☺
Кожата ми на лицето е нормална към мазна, понякога се срещат и малки черни точици в зоната на носа най-вече, склонна е към зачервяване и на места има отворени пори. Бихте ли ми дала насока как да се грижа за кожата си?
Здравейте, dreamy07
Поздравления, че все пак сте взели решение да започнете с по-активна грижа. По-добре малко по-късно, отколкото никога. Дори и малкото, което сте правили до момента е по-добре от нищо. С правилно подбрана грижа и малки стъпки се върви към сигурен успех.
На първо място бих ви препоръчала като основни продукти да се “оборудвате” с:
-почистващ измиващ гел, който да ползвате сутрин и вечер; може да нанасяте с ръце или със силиконово падче или четка, които и разнасят продукта по-ефективно и почистват в дълбочина. Да, изискват разбира се и периодична подмяна. Това обяснявам с принципа на миенето на зъбите. Представете си да го правите без четка, а само с паста?
-мицеларната вода ползвайте само, ако нанасяте грим, после задължително я изплаквайте, не се заблуждавайте от това, че е “вода”.
-фин ексфолиращ продукт под формата на крем или гел с частици в него, който да ползвате един-два пъти седмично
-лек околоочен крем или гел, също според нуждите на околоочната зона
-хидратиращ крем без мазнини и алкохол в него; може да нанасяте сутрин и вечер.
А вече опционално във времето да добавите, като ги степенувам по важност според моя личен опит и практика:
-крем или екран с фактор за защита през деня; нощен крем; един или два вида маски за лице и очи; като важна такава в борба с почистването на черни точки и запушени пори е отлепваща “peel off” маска за локална употреба или лепенки-те са лесно и бързо решение, още повече щом кожата е склонна към зачервяване и раздразнение; тоник или лосион (за предпочитане без алкохол в него),които ще омекоти, освежи и евентуално до почисти, ако има нещо останало след основния измиващ/почистващ,отново сутрин и вечер могат да се ползват различни продукти; също много хубав продукт са и качествените флорални води в спрей-бутилка.
Моят съвет е олиото да остане като допълнителна екстра, когато правите масаж или минимално количество от него да насяте през вечер на почистено, ексфолирано и хидратирано лице. Също така е важно да се обърне внимание и на качеството на маслото. Има също и различни специални блендове/смеси от по няколко масла за различни типове кожа. Те дават добър по-цялостен подход. Но маслата и употребата им са една огромна и отделна много специфична тема в козметиката.
Надявам се, че съм ви полезна и оставам насреща за допълнителни въпроси или уточнения.

С пожелание за много красота,
Ваша Ирина

Благодаря за изчерпателния отговор!
Моля само за препоръка с конкретни марки за хидратиращ крем без мазнини и алкохол в него, за нанасяне сутрин и вечер?

# 18
  • София
  • Мнения: 5 708
Здравейте!
На почти 41 години съм и до сега не съм използвала около очен крем. Подариха ми такъв на Estederm Active repair, дали ще е подходящ за мен?
Какво ви е мнението ако имате наблюдения върху тази марка кремове?
И още един въпрос имам.  Крема на Clinique MOISTURE SURGE 100H AUTO-REPLESHING HYDRATOR WITH ALOE VERA BIO-FERMENT. Дали е подходящ за този сезон?
Благодаря Ви! 🌺

# 19
  • Мнения: 18
Здравейте и благодаря за това, че отделяте от времето си да отговаряте на нашите въпроси и да ни помагате с избора на козметика. Вярвам, че така като всичко друго, така и грижата за кожата се нуждае от добра и правилна стратегия, за да има максимално добри резултати.
Аз съм на 28 години и чесно казано до този момент не използвам активно никаква козметика за лице, освен почистване с мицеларна вода и нанасяне на масло от сусам, като се старая максимално често да правя масажи на кожата си. Бих искала да започна активно и по-интензивно да се грижа за кожата си на лицето, защото рано или късно годините ще започнат да си оказват влиянието, колкото и да не ни се иска ☺☺☺
Кожата ми на лицето е нормална към мазна, понякога се срещат и малки черни точици в зоната на носа най-вече, склонна е към зачервяване и на места има отворени пори. Бихте ли ми дала насока как да се грижа за кожата си?
Здравейте, dreamy07
Поздравления, че все пак сте взели решение да започнете с по-активна грижа. По-добре малко по-късно, отколкото никога. Дори и малкото, което сте правили до момента е по-добре от нищо. С правилно подбрана грижа и малки стъпки се върви към сигурен успех.
На първо място бих ви препоръчала като основни продукти да се “оборудвате” с:
-почистващ измиващ гел, който да ползвате сутрин и вечер; може да нанасяте с ръце или със силиконово падче или четка, които и разнасят продукта по-ефективно и почистват в дълбочина. Да, изискват разбира се и периодична подмяна. Това обяснявам с принципа на миенето на зъбите. Представете си да го правите без четка, а само с паста?
-мицеларната вода ползвайте само, ако нанасяте грим, после задължително я изплаквайте, не се заблуждавайте от това, че е “вода”.
-фин ексфолиращ продукт под формата на крем или гел с частици в него, който да ползвате един-два пъти седмично
-лек околоочен крем или гел, също според нуждите на околоочната зона
-хидратиращ крем без мазнини и алкохол в него; може да нанасяте сутрин и вечер.
А вече опционално във времето да добавите, като ги степенувам по важност според моя личен опит и практика:
-крем или екран с фактор за защита през деня; нощен крем; един или два вида маски за лице и очи; като важна такава в борба с почистването на черни точки и запушени пори е отлепваща “peel off” маска за локална употреба или лепенки-те са лесно и бързо решение, още повече щом кожата е склонна към зачервяване и раздразнение; тоник или лосион (за предпочитане без алкохол в него),които ще омекоти, освежи и евентуално до почисти, ако има нещо останало след основния измиващ/почистващ,отново сутрин и вечер могат да се ползват различни продукти; също много хубав продукт са и качествените флорални води в спрей-бутилка.
Моят съвет е олиото да остане като допълнителна екстра, когато правите масаж или минимално количество от него да насяте през вечер на почистено, ексфолирано и хидратирано лице. Също така е важно да се обърне внимание и на качеството на маслото. Има също и различни специални блендове/смеси от по няколко масла за различни типове кожа. Те дават добър по-цялостен подход. Но маслата и употребата им са една огромна и отделна много специфична тема в козметиката.
Надявам се, че съм ви полезна и оставам насреща за допълнителни въпроси или уточнения.

С пожелание за много красота,
Ваша Ирина

Благодаря за изчерпателния отговор!
Моля само за препоръка с конкретни марки за хидратиращ крем без мазнини и алкохол в него, за нанасяне сутрин и вечер?
Здравейте отново,
Извинявам се за закъснелия отговор. Пиша ви и на ЛС за някои уточнения относно препоръката.
 
С пожелание за светли и красиви празници!

# 20
  • Мнения: 18
Здравейте!
На почти 41 години съм и до сега не съм използвала около очен крем. Подариха ми такъв на Estederm Active repair, дали ще е подходящ за мен?
Какво ви е мнението ако имате наблюдения върху тази марка кремове?
И още един въпрос имам.  Крема на Clinique MOISTURE SURGE 100H AUTO-REPLESHING HYDRATOR WITH ALOE VERA BIO-FERMENT. Дали е подходящ за този сезон?
Благодаря Ви! 🌺
Здравейте,
Естедерм са марка, от която лично съм изпробвала малко продукти, но определено са били с добър ефект. Но пък мои клиентки са им заклети фенове от години.
В случая с вашия подарък, според мен това е чудесен крем, с който да започнете да се грижите за околоочната си зона. Основната му идея е да възстановява кожата в зоната на контура, да я регенерира, да повишава сиянието й и да намалява следите от умора. Очаква се и да намалява подпухванията и тъмните кръгове под очите, също така и да изглажда фините линийки.

Важно, което искам да отбележа е да обърнете внимание на нежното и щадящо почистване на очите, особено ако носите грим. Ако пък не носите, измиването на лицето с нежен продукт и подсушаване само с потупване без разтъркване е абсолютно достатъчно. Ако имате възможност да отделяте време и за маски на очите поне 2 пъти седмично би било чудесно. Такива под формата на пачове са чудесен и лесен вариант на грижа, дори и за дамите с най-забързано и натоварено ежедневие.

Относно въпроса ви за крема на Клиник... Много индивидуално би било дали ще бъде подходящ за вашия тип кожа и то за зимния сезон. Това по принцип е доста универсална серия на бранда и освен, ако кожата ви не е много суха, мисля че има възможност този крем, който по скоро е с консистенция на гел, да ви допадне. Ако вече го имате и при ползване го усетите като недостатъчен за вашата кожа, може да допълните действието му със серум по ваш избор нанесен под него или пък 2-3 капки подходящо олио за лице като вариант, в който да го нанасяте нанасяте като нощна грижа. Друг вариант за ползване на този крем е като маска без измиване. Нанасяте плътен пласт и след 15ина минути може да попиете остатъка с мека салфетка за козметични цели. Изобщо е един универсален продукт, в повечето случаи понасящ комбиниране и наслояване с други продукти, ако е необходимо.
Оставам насреща, ако имате и други въпроси, с чиито отговори бих могла да съм ви полезна.

С пожелание за много красиви и светли празници!

# 21
  • София
  • Мнения: 5 708
Благодаря ви за бързия отговор! 🌺
Смело тогава ще започна с Околоочния крем. 😊Не се гримирам, или по точно в годината за някои специални поводи слагам само спирала. Пачове до сега не съм използвала. Бихте ли ми препоръчал и някакви? Не съм запозната с тях.
Крема на Clinique все още е нов и не съм го използвала и за това попитах дали ще е добре за мен. Кожата ми не е суха. Имам само не постоянно леко забелване около носа от известно време. В крайна сметка ще го тествам 🙂
Исках да ви питам и за козметиката на Saff, какво е вашето мнение за нея. Имам гумаж, мицеларен измивен гел, серум и тонер.

Весели празници и на вас! 🎄🎆

Последна редакция: ср, 29 дек 2021, 11:13 от ♥ Димяни ♥

# 22
  • Мнения: 3 504
Здравйте,
Моля за препоръки към какви продукти да се ориентирам за първи младежки пъпки (в основата на челото) на 11-годишно момиче с нормална, нежна и чувствителна кожа.

# 23
  • Мнения: 37
Здравейте, имам два въпроса:
1. На смесена кожа добре ли действа салициловата киселина, или само временно решава проблема с омазняването?
2. Има ли козметична процедура, която доказано премахва белези от акне и пъпки? Ако да, коя е?

# 24
  • Мнения: 166
Здравейте, препоръчайте ми грижа за лицето. На 24години съм, лятото кожата ми е много мазна, съответно и със пъпки. Сега продължавам да имам като подкожни бели пъпки, на места лунички и черни точки. Каква би била правилната грижа за лицето? Благодаря

# 25
  • Мнения: 322
Здравейте, бихте ли ми препоръчали конкретен крем ( марка ) за лице , подходящ при бременност и такъв и за ръце - супер напукани от студа , зачервени и болезнени. Много благодаря Simple Smile

# 26
  • Мнения: 18
Здравейте на всички,
Извинявам се, но поради ред причини чак сега имам възможност да отговоря на всички и започвам по ред на постовете.
С малко закъснение ви пожелавам Честита нова 2022 г! Нека тя ви донесе най-ценното-здравето, а също така много любов, красота и щастие!

# 27
  • Мнения: 18
Благодаря ви за бързия отговор! 🌺
Смело тогава ще започна с Околоочния крем. 😊Не се гримирам, или по точно в годината за някои специални поводи слагам само спирала. Пачове до сега не съм използвала. Бихте ли ми препоръчал и някакви? Не съм запозната с тях.
Крема на Clinique все още е нов и не съм го използвала и за това попитах дали ще е добре за мен. Кожата ми не е суха. Имам само не постоянно леко забелване около носа от известно време. В крайна сметка ще го тествам 🙂
Исках да ви питам и за козметиката на Saff, какво е вашето мнение за нея. Имам гумаж, мицеларен измивен гел, серум и тонер.

Весели празници и на вас! 🎄🎆
Здравейте Димяни,
Пачове има доста видове на пазара, повечето са в сашета/за еднократна употреба, също и много марки предлагат вече такива. В дрогериийте избора е голям, в аптеките е по-ограничен. По малко са вариантите, които са повече бройки в кутийка от типа на тези за крем. Там има малък риск, че ако продукта не ви допадне сте се ангажирали с по-голямо количество. Но при тях винаги и цената е по-добра.
А има и многократни охлаждащи маски от типа на компрес за очи, който в комбинация с подходящ крем дават значително подобрение, особено при наличие на торбички и тъмни кръгове.
За околоочната зона трябва много да се внимава, ако се прилагат чисти масла. Там е значителен риска от раздразнение и подпухване като реакция.
Има и нещо, което се сетих да допълня, отнасящо се за въвеждане в рутината на всякакъв тип нови продукти, закупени без предварителна проба. Аз препоръчвам това да става в почивен за вас ден, вече по преценка или според продукта, през деня или нощта, за да може да се проследи кожата за евентуална реакция към някоя от съставките. Особено ако кожата е склонна към раздразнение, като това сега в студения зимен сезон е доста често срещано.
С пожелание за много красота,
Ваша Ирина

# 28
  • Мнения: 18
Здравйте,
Моля за препоръки към какви продукти да се ориентирам за първи младежки пъпки (в основата на челото) на 11-годишно момиче с нормална, нежна и чувствителна кожа.
Здравейте,
Моята препоръка е да се заложи на ежедневно почистване с нежен измиващ гел (вечер задължително), а сутрин може и все още толков нежната кожа да се измива само с вода и почиства с тампонче с флорална вода. Мисля от лайка, която има успокояващо действие, би била добър избор. Лавандуловата и ментовата са по-подходящи за мазна кожа, понякога могат да бъдат и дразнещи, розовата е с по-специфичен аромат, макар и с добро общо действие.
Желателно е нанасянето сутрин и вечер на лек хидратиращ крем/флуид. Не препоръчвам ръчна екстракция на евентуални пъпчици, това само допълнително може да раздразни кожата. Налични такива е добре да бъдат третирани само вечер, след почистване и крем, съвсем локално със специален лосион или лечебен коректор.
С пожелание за много красота,
Ваша Ирина

# 29
  • Мнения: 18
Към Димяни-допълвам се за Saff...
Нямам опит с тях, въпреки че в последно време нашумяха страшно много. Но набора от продукти, който имате и според описанията им, които прочетох, мисля че лесно бихте успели да вместите в ежедневната си рутина.
Поредност принципно на използване на продуктите е следната:
- мицеларен измивен гел/ всеки ден сутрин и вечер
- гомаж/максимум два пъти седмично, препоръчвам вечер
- тонер/сутрин и вечер, може и с ръка, на леко влажна кожа с леки потупващи движения, вместо да се напоява памучен тампон и да се обтрива кожата
- серум/след тонер и преди крем, сутрин и вечер/а ако денем не обичате или нямате време да наслоявате продукти, намерете време вечерта да го вместите в грижата.

# 30
  • София
  • Мнения: 5 708
Благодаря ви за изчерпателния отговор! 🌺Ще спазя препоръките ви!

# 31
  • Мнения: 18
Здравейте, имам два въпроса:
1. На смесена кожа добре ли действа салициловата киселина, или само временно решава проблема с омазняването?
2. Има ли козметична процедура, която доказано премахва белези от акне и пъпки? Ако да, коя е?
Здравейте Рая,
1. Салициловата киселина при адекватно приложение има наистина добро, но наистина временно и повърхностно действие при омазняване. Най-често проблема е в дълбочина на кожата. Често роля за прекомерното производство на себум играят вътрешни проблеми като хормони и други, също и неправилното, и прекалено третиране на кожата също биха могли да влошат омазняването и
2. По този въпрос не съм компетентна да отговоря. Относно ефективност и процедури е най-правилно да се обърнете към козметик поне или още по-добре към лекар дерматолог. Естетичната медицина се развива непрестанно и специалистите в тази област винаги са в крак с тенденциите и най-новите, и ефективни процедури.
С пожелание за много красота,
Ваша Ирина

# 32
  • Мнения: 37
Благодаря за отговора!

# 33
  • Мнения: 18
Здравейте, препоръчайте ми грижа за лицето. На 24години съм, лятото кожата ми е много мазна, съответно и със пъпки. Сега продължавам да имам като подкожни бели пъпки, на места лунички и черни точки. Каква би била правилната грижа за лицето? Благодаря
Здравейте,
На първо място бих ви препоръчала посещение при добър козметик за професионално почистване в дълбочина. Не винаги една процедура е достатъчна, но правилно прилжените професионални терапии винаги дават резултат, който с малко насоки лесно се поддържа у дома.
Основното като грижа, което бих препоръчала аз е:
- сутрин и вечер измиване с нежен почистващ гел
- два пъти седмично ексфолиране, препоръчвам да е вечер, като след това е хубаво да се нанесе маска, за да се успокои кожата и затворят порите
- в никакъв случай ръчна екстракция/ стискане на пъпките; бих препоръчала възпалените места вечер са се почистват с тоник лосион и да бъдат намазани с локален лечебен коректор
- запушените замърсени пори щадящо могат да бъдат изчиствани в дълбочина с еднократни лентички или т.нар peel-off маски
- по принцип сутрешната грижа е добре да включва spf поне 30, а при лунички е още по-добре той да бъде и 50и; има богат избор от продукти с леки текстури подходящи за мазна кожа
- понякога в тъмни петънца приличащи на “лунички” биха могли да се превърнат и белези останали от възпалени пъпчици, които лесно се пигментират, затова първо е важно да се ограничи появата им и след това кожата да бъде предпазена
- моля не забравяйте и обгрижването на околоочната зона; на вашата възраст най-вероятно нямате някакви проблеми за коригиране там, но е добре кожата да се поддържа добре хидратирана и подхранена, лек хидратиращ гел или крем би бил абсолютно достатъчен
Без значение от къде и какъв тип козметика пазарувате, когато продуктите съставящи рутината са правилно подбрани желания резултат не закъснява много. Оставам насреща, ако имате допълнителни въпроси.
С пожелание за много красота,
Ваша Ирина

# 34
  • Мнения: 18
Здравейте, бихте ли ми препоръчали конкретен крем ( марка ) за лице , подходящ при бременност и такъв и за ръце - супер напукани от студа , зачервени и болезнени. Много благодаря Simple Smile
Здравейте,
Много се зарадвах на вашия въпрос. За мен самата бремеността ми беше един чудесен период, за който си спомням с удоволствие, а беше и сравнително скоро. След два дни дъщеричката ми навършва 1 година.
Общо взето подходящите продукти биха могли да бъдат много. Има и дами, които по никакъв начин не променят грижата за кожата си. Аз преминах от много мазна и понякога с пъпки дори и на 35 години, към суха, много чувствителна и реактивна кожа. Смених изцяло продуктите, които ползвам, защото правех реакции към много неща. В крайна сметка за почистване ползвах два дрогерийни продукта на Дм марката Балеа, а за лице нанасях и сутрин и вечер бебешки крем за чуствителна кожа на Мустела. За мен лично беше идеален, цената му също изключително приемлива, а и състава му приличен:

Ако въпреки това усещах кожата си суха вечер върху крема нанасях и няколко капки масло за лице.
За кожата на ръцете и тялото (понеже както и при всички от постоянната дезинфекция ръцете страшно много се изсушават) ползвах това олио:

Попиваше бързо, без да ми създава проблеми го носех и в чантата си дори навън. За тяло също ми беше незаменим продукт, после същите неща ползвах и за бебето.
Надявам се, че съм успяла да ви бъда полезна с моя личен избор. Ако имате и други въпроси свързани с козметиката и грижите за кожата на лицето и тялото по време на бременост-оставам насреща!
С пожелание за много красота и лека бременност,
Ваша Ирина

# 35
  • Мнения: 2 013
Здравейте, Ирина Simple Smile

Кожата ми винаги е била мазна и винаги съм имала пъпки. Преди година и малко започнах да ползвам Ниацинамид и азелаинова киселина, които направиха от мазната ми кожа суха (за което много се радвам).

Проблемът е, че дори суха, кожата ми пак образува пъпки, най-често по брадичката - по вяско едно време съм с поне 2-3, които завяхват и отново цъфват нови. Преди си мислех, че излизат от мазната кожа, но сега ми е суха и въпреки това брадичката ми е затлачена сякаш. Правя маслено почистване, опитвам да ексфолирам, използвала съм червената маска на ТО с киселините или маската им със салицилова киселина, но всеки път имам чувството, че допълнително ме опъпчват продукти със салицилова киселина.

 С какво мога да ексфолирам, за да изчистя брадичката? Забравих да кажа, че съм пускала хормони и не е там проблема.

И един въпрос за хубав фондьотен да ми препоръчате - рядко слагам, но Лумене Мат Ойл контрол който иначе стои страхотно незабележимо със сигурност ме опъпчва - изпробвано няколко пъти, сложа ли го и вечерта съм 3-4 нови пъпки, така че той не ми понася. Иска ми се да препоръчате някой, който стои на външен вид като него, но да е с хубав некомедогенен състав - не искам да седи като маска на лицето, а да е невидим ако може Simple Smile

Дерматолог ми беше препоръчвал на Виши дермабленд и на ЛаРошПосе един в бяла тубичка с червена лента - имате ли наблюдения как седят на лицето?

Благодаря предварително!

# 36
  • Мнения: 589
Здравейте Ирина!
На 30г съм, с нормална кожа в сравнително добро състояние. Не съм ползвала професионална козметика до сега, но бих искала да започна да полагам повече грижи, а и забелязвам вече фини бръчици под очите. В момента ползвам измиваща пяна вечер + лек крем, сутрин измивам с вода, пак същия крем и отгоре тониращ със слаб фактор. Като че ли кожата ми се чувства добре и от малко по-богати хидратиращи кремове. Поръчала съм да пробвам сега Moisture surge, който е доста обсъждан тук.
Бихте ли ме посъветвали какъв тип околоочен крем да избера, а също така и какъв тип серум бих могла да слагам под хидратиращия крем. Разглеждам такива с хиалуронова киселина, вит.С, пептиди. Не съм много наясно каква работа вършат и ми се иска да започна да използвам един вариант като за начало и да видя как ще ми се отрази.
Благодаря предварително Simple Smile

# 37
  • Мнения: 188
Привет, бременна съм и ми предстои фотосесия. Мога ли да се гримирам с фондотен и спирала за снимките или е противопоказано?

# 38
  • Мнения: 27
Здравейте!
Имам проблем с кожата, след като родих.
Преди да забременея никога не съм имала акне, зачервяване и т.н., лицето ми беше чисто и красиво. След раждането обаче всичко се преобърна. Лицето ми е зачервено постоянно. В областта на брадичката имам много черни точки и подкожни пъпки. Около устните също много черни точки. Грим не използвам, освен малко спирала понякога. Почиствам лицето си с гел и мицеларна вода два пъти на ден. Ходила съм 2 пъти при козметик за почистване на лице, без да видя някъква промяна. Други продукти за сега не използвам.Ако може да ме информирате на какво се дължи тази промяна в кожата ми. И да ми препоръчате някъкви бюджетни продукти, за да се справя с проблема

# 39
  • Мнения: 2 392
Кънчо, моя близка излезе от родилен дом със стафилококова инфекция. Дълго време се мъчи с проблемна кожа, докато не посети дерматолог и не се разбра какво и е. Получи лечение и се оправи.
Ако не е това, потърсете друг козметик и се консултирайте с какво да смените използваните продукти.

# 40
  • Мнения: 206
Здравейте! Много се радвам, че имам възможност да се обърна към Вас. Имам следния казус. На 26 години съм и не полагам грижи за моята кожа, защото с години съм в търсене на подходяща козметика, но лицето ми е някак капризно. Винаги съм се борила с черни точки и леко акне. Няма момент, в който да нямам по 3-4 пъпки на различни места по лицето. Правила съм си изследвания, посещавала съм кожен лекар, но проблемът не отшумява. Пъпките просто си ги имам. Проблемът е, че се опитвам да съм много внимателна с това, което поставям на лицето си, именно, защото е много чувствително. Пробвала съм кремове на Гарниер - дневен и нощен, на Микса- дневен и нощен, Бебешки кремове и други. Нищо не ми пасва. Понякога получавам сърбеж, а често ги чувствам тежки. Използвах крема на Eucerin Sun protect с идеята да има и слънце защита, долу горе ми пасваше, но не знам дали е подходящ да се използва ежедневно и като основа за грим например. Кожният лекар ми препоръча крем на La Roch Posay, но ми стои отвратително. Поставям го и до 15 минути започва да става на парцали върху лицето ми. Общо взето, (в момента съм в майчинство) и от близо година се отказах да ползвам каквото и да е. Вечер си слагам масло от шипка, тъй като четох добри отзиви за него, но други грижи не полагам. Слагам фон дьо тен много, много рядко, но тъй като скоро се връщам на работа, определено ще ми се ноложи ежедневно да поставям крем, основа, фон дьо тен. У дома имам толкова пълни опаковки на продукти, че вече наистина ме е страх да купувам каквото и да е, а все пак на 26 години мисля, че дори съм закъсняла с грижата за лицето ми. Искам да открия продуктите, които ще ми паснат, които няма да дразнят лицето ми, от които няма да ми излизат пъпки. Наистина не знам какво да пробвам. Страх ме е, че пак ще попадна на продукт, който не е за мен.
Пропуснах да допълня, че получавам раздразнение и от много мицеларни води и почистващи продукти. Започнах да си почивствам лицето с мокри кърпи на Памперс, а след това с вода, защото сърбежът от някой продукти е ужасен.

# 41
  • Мнения: 1 546
Здравейте,

Онлайн консултациите в настоящата тема временно се преустановяват.

Ще Ви информираме своевременно, когато Ирина Иванова е отново на разположение, за да отговори на всички въпроси.

Благодарим Ви за проявеното разбиране!

Общи условия

Активация на акаунт