(Био)зеленчукова градина-нашето райско кътче (тема 46)

  • 36 870
  • 749
  •   1
Отговори
# 255
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 15 535
Важното е, когато садите фиданките, земята да не е замръзнала.
Защо, ние копаем по-голяма дупка и се допълва със субстрат, който не е замръзнал. ММ си хареса още овошки, имало оферта в списание, чакаме ги да дойдат, три дървеса е поръчал заради един безплатен боровинков храст който не знам и къде ще се дене, не знам и въобще има ли смисъл от един храст да заема място само за една шепа боровинки Rolling Eyes Всъщност, колкото повече го мисля толкова повече ми е интересно да ги видя как растат Smiley А и цариградското грозде май се спомина, може да метна боровинката там, но не съм сигурна и не искам да го дърпам да не би да е жив отдолу, някой ще ми подскаже ли нормално ли е храстът да изглежда съсухрен в момента??

# 256
  • Бургас
  • Мнения: 1 983
Да, това е важното : пръстта да прилепне добре към корените.

# 257
  • Мнения: 10 195
...боровинков храст който не знам и къде ще се дене, не знам и въобще има ли смисъл от един храст да заема място само за една шепа боровинки Rolling Eyes Всъщност, колкото повече го мисля толкова повече ми е интересно да ги видя как растат Smiley
Идеално си растат. Имам 6 храстчета, 4 вида различни. Лошото е, че тамъъъъън полилавеят боровинките и хоп някоя птица нахална ги накълве Simple Smile Simple Smile

# 258
  • Мнения: 1 600
Здравейте, отдавна не съм писала, а не бях и работила в градината.
Днес почистистих оранжерията от растителните  отпадъците. Изораха двора. Ще избера темата да видя вие до къде сте.Blush

# 259
  • Мнения: 5 955
Днес прибрахме праза от градината в парника в съд с пясък. Оставих в градината само най- дребния с идеята първо него да хапнем през идващите седмици. Утре покрай рибата може и една баница със спанак да направя има още  за веднъж от първия засят.

# 260
  • София
  • Мнения: 12 202
Днес прибрахме праза от градината в парника в съд с пясък. Оставих в градината само най- дребния с идеята първо него да хапнем през идващите седмици. Утре покрай рибата може и една баница със спанак да направя има още  за веднъж от първия засят.
Моят спанак тепърва може за бейби да го бера. Но аз не бера целият, само листенца и така има докато не изкласи

# 261
  • Мнения: 19 272
Днес извадих последните сладки картофи. Насадих ягодите от Айла и напръсках дръвчетата. Добре че тук споменахте.
Разпръснах малко вар в лехата от картофите.
В другите повдигнати лехи сях сидерати синап и овес. Вече са 5см.
Спанак имам в оранжерията и навън. Бейби листенца са все още. Салатите се загубиха, нищо не изникна.

# 262
  • Мнения: 5 955
Единият спанак е на два месеца, но поникна много малко. Вторият е на месец и е бейби все още, няма да бързам с него.

# 263
  • Мнения: 3 927
Аз съм супер доволна от спанака, но е в оранжерия. Нали реших да си записвам някои неща, ето какво казва статистиката: първият засях на 12.10. вече има розетка една педя и от няколко дни става за салатка. Засятият на 23.10. още е малък. Не е много поливан, може би с повечко вода щеше да дръпне повече, но пък в тунела няма голямо изпарение.
Салатите Акварел, засадени от леко малък разсад на 30.09. вече са големи и стават за салати. Следващите от 12.10. още са малки. Пак са в оранжерията. Много вкусни.
Извод: и на двете им трябват 50-60 дни до готовност Simple Smile
Доказателствен материал - другият път Wink

На нашия праз под найлон му е топло. Стои в щайга с пясък навън на завет. Но го купуваме.

Валерия, за известно време те забравих, как са ягодите? Нашите ги опасаха едни животинки, но оцеляха, а там, където разсада не беше се хванал, сложих от мустаците и всички се хванаха. Нека станат напролет, ще раздавам Simple Smile

# 264
  • Бургас
  • Мнения: 1 983
Салатите Акварел, засадени от леко малък разсад на 30.09. вече са големи и стават за салати. Следващите от 12.10. още са малки. Пак са в оранжерията. Много вкусни.
Извод: и на двете им трябват 50-60 дни до готовност Simple Smile
Доказателствен материал - другият път Wink
Семената за салатите Акварел, от къде купувате? Като потърсих, ми излизат резултати само с големи развасовки /или на мен така ми се струват- 5000 семена, но и цената е над 50 лв./Благодаря.

# 265
  • Мнения: 3 927
Купих готов разсад, т.е. поръчах го през ФБ и попаднах на много читав човек, голям производител на разсади в Петрич. Цената на една тарелка 200 бр. беше 16 лв ( 8 ст. на коренче) + около 6 лв доставка с куриер, опаковано в кашон от банани без забележка! Догодина живот и здраве пак ще взема, но Фънфикс или Финзаде. Марковите семена наситина са големи опаковки над 2500 бр. А аз от малки разфасовки все повече се разочаровам.

# 266
  • София
  • Мнения: 12 202
Купих готов разсад, т.е. поръчах го през ФБ и попаднах на много читав човек, голям производител на разсади в Петрич. Цената на една тарелка 200 бр. беше 16 лв ( 8 ст. на коренче) + около 6 лв доставка с куриер, опаковано в кашон от банани без забележка! Догодина живот и здраве пак ще взема, но Фънфикс или Финзаде. Марковите семена наситина са големи опаковки над 2500 бр. А аз от малки разфасовки все повече се разочаровам.
Много добре звучи, дай контакти, за пролетта ако предлага някакви разсади и аз бих си взела, а може и да се организираме заедно няколко човека от района на  София.

# 267
  • Мнения: 3 927
Серафим Калински 087 8921883
Профилът му във фб е името на латиница. Пуска обявите какво е заложил като сортове и кога горе-долу ще е готов разсада.

# 268
  • София
  • Мнения: 5 170
Обеззаразяване на #почвата чрез пропарване
https://www.youtube.com/watch?v=UaTIsN9iEFc

Заснели са клип за обеззаразяване и с бордолезов разтвор.
Сега не мога да ги гледам, но много се зарадвах.

# 269
  • Варна
  • Мнения: 41
Честито Рождество!
Здраве, щастие, обич, любов, успех, приключения, уют, светлина, радост, приятели, чудеса, късмет, хармония, топлина, благополучие, пътешествия, дълъг живот, благоденствие, вдъхновение.
ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ
Есенната градинка все я обираме като за последно и всеки път все нещо още ни чака да бъде обрано. Днес се върнахме със салатки, марулки, пак чой, грозде, доматки-черита, круши и ябълки. Оставихме спанака за след няколко дена, защото дават времето топло.
Очарована съм от пак-чоя. Доста прочетох как се готви и го правя на stir-fry като го препържвам на почти сух тиган. Даже баща ми, който си е традиционалист абсолютно го приема и казва, че "онуй китайското" го правя много хубаво.

Последна редакция: сб, 25 дек 2021, 22:39 от amica2

Общи условия

Активация на акаунт