Кюретаж и забременяване след това - тема 86

  • 30 566
  • 776
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 85
Здравейте! Искам да попитам тези, които са забременели след кюретаж и то в рамките на няколко месеца след това- какъв беше вагиналният ви секрет на цвят? В момента съм в 11 г.с. и е странно, защото понякога ми е чист, но друг път е примесен с жълтеникаво или леко кафяво, а кървене не съм имала. Изследвах вагинален и цервикален секрет преди 10 дни в Геника и излезе, че между 85-100% са лактобацили, но имаше и 1-2% стафилококи. Дали те биха причина за такова оцветяване, въпреки че са толкова малко? Гинекологът ми каза, че към момента няма какво да правим с антибиотици, понеже бебето е малко и не се препоръчва и ще следим положението. Просто този цвят секрет малко ме притеснява
И при мен е така, нямам кървене но понякога секрета е чист понякога жълт, понякога много бледо кафяв и се притеснявам ужасно много

# 136
  • Мнения: X
Здравейте,

БгМама е сайта след гугъл, който първо проверявам когато търся каквото и да било от много време насам.
Най-накрая се реших да се присъединя, макар и не в толкова приятна тема, колкото ми се искаше.

Накратко-миссед в 9 г.с.
Резултат след изследвания в Геника - полиплоидия. Странното беше че почти всички хромозоми светеха червено с тризомии.
Смело мога да кажа, че и двамата с мъжът ми сме млади, здрави, активни. Като цяло обръщаме внимание какво ядем и как спортуваме.
Изненадах се от всичко случило се, не разбирах защо и какво означава този резултат.
Първа бременност ми е и бяхме най-щастливите когато чухме пулса и че всичко е наред. След точно 8дни пулс нямаше.
След кюретаж и изследвания потърсихме един от най-добрите специалисти в София в тази сфера. Човек с над 40г. опит каза, че за първи път вижда такъв резултат от изследване на абортивния материал.
Това ме изненада още повече. След пресмятане и мислене, единственото "ново" и "странно" беше, че деня преди да разбера с кръвен тест че съм бременна бях поставила 1ва доза  от 2 ваксина срещу ковид-19. Тоест евентуалното зачеване е станало на деня след ваксината.
Това обобщи и специалиста..
Спермограмата не беше лоша, аз пиех всичко нужно за бремеността, пазех се..нямаше друг риск.
Мъжът ми също беше ваксиниран с 1 доза две седмици преди вероятната дата.

Бяхме тъжни, разбирате този момент и чувство.

Вэзстанових се бързо след кюретажа, на 17 ден бях отново на колелото, а точно на 30 ден цикълът ми дойде.

Сега предстои тест за тромбофилия в Геника + още една спермограма. И отново започваме опити.
От тук нататък само при този доктор, който ме изпрати с широка усмивка и сълзи в очите пълни с надежда. Другите ми говореха за инвитро и си тръгвах с тежест и плач изпълнен с тъга.

Ако някой е имал подобен резултат от генни изследвания, при който почти всички хромозоми са по 3 или 4, моля да сподели. Намерих единствено за конкретна една със съпътстващия синдром..но не и повече от 1.

И за всички, които са преживяли този момент-горе главата и смело напред! Щом бебо ви е избрал веднъж, ще намери начин да дойде при вас ❤

Благодаря и успех,
Диди

# 137
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 186
Първо, съжалявам за загубата.

Второ, как така ваксината е поставена ден преди кръвния тест за бременност, пък зачеването е станало след това?!? Пък и специалист да го потвърди някак е невъзможно. Кръвния тест засича след отделяне на ЧХГ в организма, а то се отделя след имплантация, която пък се случва 7-10 дни след оплождането.

Принципно ДНКто идва от яйцеклетката и сперматозоида, които доста преди секса им е заложена каква генетична информация носят. Да, привокираната имунна система потенциално може да причини грешка в деленето в такъв ранен етап, но може и да не е причината. Редно е да си изследвате кариотипа.

# 138
  • Мнения: X
Да, права си. Не съм описала правилно.

Ваксината поставих на 4ти.
Към 22ри направих кръвен тест и тогава ми казаха вероятна дата на зачеване-5ти-денят след ваксиниране.

След спермограма, геника и прегледа при доктора сметнахме че навлизаме във един кръг на изследвания и възможности.

За сега решихме да спрем до изследването за тромбофилия.
Има и друго..повечето лекари винаги намират нещо, което не и в граници или може да е по-добро и те препращат от изследване на изследване.
Това обаче оказва и влияние върху психиката, за което..сякаш не мислят.

Та..за това засега пауза на изследванията.

# 139
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 186
Кариотипът е ДНК изследване, което ще покаже дали ти или мъжът ти имате проблем в своя набор хромозоми, което е основната причина за три- и полиплоидия, проблеми с делециите като цяло. В случая това е по-смислено от тромбофилиите (като човек със загуба в 11гс го казвам заради тромб в плацентата). Да, може да има минимален шанс ваксината да е повлияла, но наистина е нисък. Ние като решихме да се ваксинираме прекратихме опитите за два месеца, защото разбудената имунна система пък може да отхвърли плода, което всъщност е по-големият потенциален негативен ефект от ваксината във връзка със забременяването.

# 140
  • Мнения: X
Благодаря ти, и съжалявам и за твоята загуба!
Ще го обсъдя с мъжът ми и лекаря.
До колкото знам се прави 1 път в живота това изследване, или бъркам?

И все пак силно вярвам и се надявам, че това няма да се повтаря.

# 141
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 186
Да, веднъж в живота се прави. Успех ви желая!

# 142
  • София
  • Мнения: 7 427
Съжалявам за новите момичета. Бъдете силни, не потискайте болката и мъката, трябва да мине време, за да свикнете с нея.

s.ganeva, към края на първия триместър плацентата постепенно почва да се вдига, така че леко кафявото може да е от това. Следете ги тия коки, ако искаш посети и още един АГ, за да имаш различни мнения и препоръки, от които да избереш.

Catlover, ние сме изследвали ембриони преди трансфер, имахме доста с по 2-3 тризомии в основни хромозоми, тоест несъвместими с живота. Кариотипът и на двамата е нормален. Хромозомните аномалии най-често са случайност, затова ги наричат грешки при деленето.

Нинфа, съжалявам. Поискайте следващия път оплождане ИМСИ или МАКС - в Надежда мисля правят и двете. При мъжки фактор трябва да се вземат всякакви необходими мерки. При нас с ИМСИ стават по-добри ембриони, мм е 2% нормални форми и имаше холестерол под нормата, който постепенно нормализира. Предполагам че витамини пие и сте изследвали мъжки хормони.

# 143
  • Мнения: X
Благодаря,delisardeli!
Истински вярвам и мога да подшушна, че нямам търпение да си гушна моето здраво бебче следващия път 🥰

# 144
  • Мнения: 190
Здравейте, нова съм в темата!Преди месец ми беше втория миссед ,решихме да е медикаментозен аборт. Протече доста тежко при мен.И само да отбележа ,че не ме е боляло нищо.Просто всички странични ефекти на медикаментите решиха да се проявят Confused Вчера бях на преглед след първи цикъл и доктора каза ,че има задържана кръв в матката и доста дебела лигавица.Не искал да бърника, да сме изчакали следващ цикъл и да видим ще се изчистя ли!Има ли някоя от вас ,която да е минала през това?И с тази  кръв вътре няма ли опасност от инфекция?

# 145
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 186
При много жени има кръв в матката след цикъл, неслучайно тръгва кафяво зацапване понякога в началото на цикъла. За няколко жени тук от форума съм чела, че е имало доизчистване след втори цикъл, без проблеми.
Ако имаш доверие на лекаря процедирай така, но при най-малкото втрисане, болка, вдигане на температура веднага на лекар!

# 146
  • Мнения: 1 751
Аз 2 цикъла чаках да се изчисти останала лигавица и
Скрит текст:
през цялото време имаше кафява кръв в малки количества (повече от зацапване, по-малко от менструация). Ден преди поредния преглед видях миниатюрно бежово парцалче по хартията, приличаше на кожа. Малко след това цапането спря и на прегледа вече всичко беше ОК.

# 147
  • Мнения: 26
Здравейте.
Искам да попитам колко време след мисед подновихте опитите.

Бях на преглед след първия цикъл, казаха ми, че всичко е нормално само имах киста, но доктора каза, че е нормално и пих Дуфастон.
В края на Ноември ще отида пак на лекар да видим дали всичко с яйчниците е наред.

 Утре приключва и втората менструация.
Смятаме да изчакаме до края на годината и от края на  Януари  да подновим опитите (като така ще са минали 5 цикъла) дали е достатъчно се питам аз.

Та въпросът ми е вие колко време след кюртажа подновихте.

# 148
  • Мнения: 1 800
Аз 6 месеца след, като бяха минали 4 МЦ. Успех!

# 149
  • Мнения: 26
Аз 6 месеца след, като бяха минали 4 МЦ. Успех!
Благодаря Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт