Кюретаж и забременяване след това - тема 86

  • 31 862
  • 776
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 321
HENA, според мен настоявай за преглед. Болките по принцип дори при свиването, при мен наподобяваха като ПМС. Имах само първите дни докато бях в болницата имах болки, най-силна имах когато се бях прибрала на 6 ден, след това бяха търпими за моя праг. Моята аборт е в 28 седмица. Обаче, съсиреци имах по време на първия цикъл, а не по време на 40 дни на лохите.

# 316
  • Мнения: 1 804
Щом е имало кюртаж, не е редно да има съсиреци. Идете задължително на преглед.

# 317
  • Мнения: 1 274
Знаех си,че не е добре..Благодаря Ви за отговорите 🌹 Днес ще отида при друг лекар на преглед..


Редактирано:
Връщам се от преглед за щастие няма нищо притеснително.Пиша,защото може за напред да е в полза на някой със същия проблем.
Направи ми вагинален преглед и ме огледа на ехограф,не откри проблем.Каза,че болките са от това,че след кюретажа кървенето е спряло бързо и три дни се е насъбрала кръв е матката и сега е почнало изхвърляне.Казах му,че ми се подуваше и корема и той каза,че може да е от задържаните газове,които притискат чувствителната в момента матка..
Успех на всички чакащи двете черти,дано ги видите скоро и Бог да ви дари с щастието,което чакате🍀🌈
Благодаря за дамите,които се отзоваха на проблема ми..Бъдете живи и здрави всички 🌹

Последна редакция: пн, 29 ное 2021, 10:52 от *ĤĚŇĂ*

# 318
  • Мнения: 2 629
Hena радвам се, че прегледа е минал добре. Пожелавам ти скорошно възстановяване, и сили да продължиш напред до най-съкровенната мечта. ❤️🥰

# 319
  • Мнения: 20
Много се извинявам ако случайно не не тази тема искам да попитам случвало ли ви е се на вас при спонтанен аборт бях бременна и трябваше да махна детето при проблем защото пия лекарства сега след 3 години искам да забременея обаче не се получава имам епилепсия пия депакин хроно ако знаете моля помогнете

# 320
  • Мнения: 5
Здравейте, нова съм във форума и предварително се извинявам ако това не е точната тема за моят въпрос.
 
При бременност в 8 седмица на последния преглед се установи че плодният сак е празен (кухо яйце). Докторката каза, че трябва кюретаж и ме насочи към Шейново, защото тя не прави такива оперативни процедури. Днес бях в Шейново на преглед, но доктора на когото попаднах беше под всякаква критика - нищо не ми обясни, отговаряше ми на въпросите с въпрос и подигравка, едва му вадих думите от устата. Първо ми пита защо от частна клиника (Вита) ме пращат в Шейново (те за какво работели???) и после ме пита защо не пробвам да се изчистя с хапчета. Казах му че нямам идея кое е по-добре (първа бременност ми е, нямам опит с тези неща) и следвам препоръките. Обясних че съм правила алергичен шок от антибиотик и той изведнъж се отказа от идеята за хапчета, че да не рискувал. Каза да ходя да си правя тест за упойки (по мое 5 мин настояване с въпроси дали ще ми направят тест преди да ме приспат) и да ходя в понеделник да ме приеме. Трябвало да лежа 2 дни, защото така било по каса. Като цяло излязох по-притеснена и разтроена от прегледа, от колкото бях преди това (макар че имах дни да приема идеята, че няма да имам бебче)
 
Въпросът ми след цялото това излияние е дали можете да ми препоръчате друго място, където да направя кюретажа в София? Не искам да се оперирам при този "лекар". За мен няма значение дали ще е държавна или частна болница, стига някой да може да препоръча от опит място, където да се чувствам сигурна. Благодаря!

# 321
  • Мнения: 57
Привет, Zu_zi. Първо - съжалявам за сполетялото те. Разбирам и как се чустваш, защото моята първа бременност беше кухо яйце, след това имам едно прекрасно момиченце вече на 3.6 г.
При вторият ми неуспех, ми правих кюретаж в Щерев при д-р Гогова. Препоръчвам я, защото е мила, емпатична и отговаря на всички въпроси търпеливо.
Успех в бъдеще Simple Smile

# 322
  • Мнения: 5
Къпинка, благодаря за отговора. И аз се колебая дали да не звънна в Щерев и Вита, но след всичките коментари, които изчетох вече съм толкова объркана. Сега видях в друга група, че д-р Гогова вече не е в Щерев, така че трябва да попитам при кой друг доктор мога да направя кюретажа.

# 323
  • Мнения: 101
Zu Zi
Моят беше в болница “ Щерев” и съм изключително доволна. Оперира ме доктор Кръшкова. И от отделението и от лекарите съм много доволна!

# 324
  • Мнения: 57
О, и аз не знаех, че не е там вече. Имай предвид, че почти няма лекар или клиника, за които да няма противоречиви мнения. Така че просто в някакъв момент отиди на посещение и си избери.

# 325
  • Мнения: 5
Mia_00, благодаря ти за отговора. Къпинка, съгласна съм напълно с теб. За съжаление повечето коментари не са специфични и ми е трудно да си направя изводи - затова много ми помага мнението на жени като вас, които са минали през това. Утре ще звънна в Щерев за посещение.

А колко време ви беше престоят в Щерев след процедурата? И там ли се лежи 2 дни, за да знам как да си организирам отсъствието от работа.

# 326
  • Мнения: 394
Здравей, Zu_Zi и съжалявам за случилото се.
И при мен се установи кухо яйце в 8г.с. преди 10 дни. Аз също бях във Вита. Предложиха ми вакуум и медикаментозен аборт, изобщо не ми споменаха за кюретаж. Избрах медикаментозния, но доколкото се информирах с други лекари и също четох мнения във форума, вакуумът е доста по-щадящ за матката от кюретажа. Защо не питаш и за тази опция?

# 327
  • Sofia
  • Мнения: 5 928
Моят кюртаж беше във Вита. Нямам забележки. Всички бяха внимателни и условията бяха добри. Направи ми го моята АГ, при която се следя от години.
Но по разбираеми причини не мога да кажа, че съм останала "доволна" - бях в шок и не знаех къде се намирам. Просто исках всичко да приключи по най-бързия начин.
Смятам, че при мен мина леко. Нямаше усложнения.

# 328
  • Мнения: 101
Mia_00, благодаря ти за отговора. Къпинка, съгласна съм напълно с теб. За съжаление повечето коментари не са специфични и ми е трудно да си направя изводи - затова много ми помага мнението на жени като вас, които са минали през това. Утре ще звънна в Щерев за посещение.

А колко време ви беше престоят в Щерев след процедурата? И там ли се лежи 2 дни, за да знам как да си организирам отсъствието от работа.
По каса се лежи 2 нощувки, ако не сте по каса само 1. Вие си решавате дали да сте по каса или не. Аз реших да лежа 2 нощувки за всеки случай. Моят кюретаж беше преди 2 месеца.

# 329
  • Мнения: 1 804
Моят кюртаж беше в Надежда. Условията са много добри. Направиха интервенцията по възможно най-щадящ начин (първо с хапчета), но аз бях по-голяма седмица. Приеха сряда и съботата ме изписаха. Дават болничен колкото поискаш.

Общи условия

Активация на акаунт