11 клас - първа тема, изпълнена с надежда

  • 37 002
  • 762
  •   1
Отговори
# 345
  • София
  • Мнения: 1 109
Марулета, как мина прегледа и какво се случва при дъщеря ти. Още ли е там?
При нас всичко е спокойно, като изключим математиката. Ей , не го интересува, не му харесва и грам усилие не иска да положи. 11 години като цирей да не казвам къде ми е този предмет.

# 346
  • Мнения: 8 723
Мандаринка, тва дете не е от теб!
   Оф,кво да кажа,тоя ретрограден Мелкурии ми разказа играта!!!
  Дъщеря ми влиза в 9я на 03.11, термин 03.12.В тоя МД е такъм ужасен ужасон, че нямам думи.Така яко я стреснаха,едва ли не е тръгнала да ражда,стои там. От миналата сряда не е преглеждана,освен тонове.На всичкото отгоре при назначена терапия с утрогестан,сестрите не са го давали.Миналата седмица в сряда уж да я изпишат,лекарката казала продължавай у вас с утрогестана,и така се разбрало,че не може да продължи,щото не е почнат.5 дни си стои ей така.Некадърно сложен абокат,ръката и е с дупка,днес така са дръпнали системата,че вената изкочила и се надула.Имам снимка,но няма да ви я сложа.Добре,че някака сестра се е смилила над нея,преместили абоката на другата ръка.Визитация - показва се лекар,имаш ли оплаквания - не и тва е.А тя наистина няма оплаквания.Миналата седмица една роди на леглото до нея, абрт в 5 месец.Сложили бебето в изрязано шише от мин.вода.Дъщеря ми едвам смогнала да се изнесе в коридора.Да продължавам ли???Утре,  най-после, лекарката е казала ,че ще я прегледа и ако е ок ще я изпише.Моля се да я пуснат!!! Очите й са на поничка,не спира да плаче,не яде,не може да иде до тоалетна, не искат да я изпишат.Никой не я преглежда,не казват точно защо я държат.Според ММ и аз вече смятам така,да мине и тая пътека.
    Наборът - преди 14г му сложиха имплант на сърцето,изградиха стена между двете камери.До сега всичко беше ок.На последния преглед се оказа,че имплантът леко се е завъртял,но е закрепен добре и има изменение в аортата.Това последното притесни доктора.Другата седмица ще остане в Св.Екатерина за изследвания,за да видим какво се случва - холтер и сонда ,с която ще огледат аортата.
    И на това нещо, което ми минава в живота в момента,класната ми държи сметка какво е това ходене по болници точно сега?!Аз предупредих,че ще отсъства по здравословни причини.Не можах да присъствам на РС,защото бяхме в лекарския кабинет,а тя не пропусна да ми напомни в месинджър,че имаме такава.Абе я майната ти!Без извинение!Аз правилника мога и сама да прочета,не е нужно ти да го правиш.
   Обаче в момента това е толкова нищожно,че не мога да се занимавам .Просто се моля,вярвам и се надявам,че утре ще изпишат Веси, нещата при наборчето ще се оправят без интервенции и децата ми ще са добре!!!

Последна редакция: ср, 13 окт 2021, 08:36 от марулета

# 347
  • Мнения: 1 259
Марулета, всичко ще е наред ! Стискам палци !

# 348
  • София
  • Мнения: 1 109
Стискам палци! Ще се подредят нещата и при двамата. Сигурна съм. Накрая на годината ще сте забравили премеждията и ще ви е бебешко.🤞

# 349
  • Мнения: 8 723
Благодаря ви!
  От днес онлайн за учениците в Монтана, до 26.10

# 350
  • София
  • Мнения: 8 280
марулета, Hug
Всичко ще се нареди.

Честно ви казвам отчаяна съм от всичко покрай този Ковид. Места в болниците и в заведенията - йок, но не защото някоя от категориите не работи Confused
От вчера съм смазана с 3-на "новина", като можеш да свържеш новината с човек става още по-гадно

# 351
  • Мнения: 1 231
Марулета, стискам палци всичко да е наред и при набора, и при дъщепя ти. Сестра ми ражда втория път в МД, та знам за какво става на въпрос. И както написах, сигурна съм, че заради пътеките я държат и плашат дъщеря ти. Преди години, племенницата - 6 месечно бебе се изкриви в лицето. Едната страна замръзна. Вкарват я в Плевен в болница. Казват -цефалия, ще й правят операция, но първо под наблюдение в инфекциозно, не обясниха защо. Под ключ бяха, решетки и т.н. Отиваме, етървата реве,  никой нищо не й казва, само слагат неизвестни системи на бебето и то почти постоянно спи. Никакви други изследвания. Намерихме един професор в София, ще си я взимаме. Не можело, не е изтекла пътеката. Без малко с вратата да влезне девер ми. Отиват в София, прегледа я човека и каза, че е най-обикновена настинка, изписа витаминчета. Детето до седмица се оправи. А искаха да й отварят главата. За едни пари. Еми как да не ги бият, направо за затвор са си.
Наборът от днес е карантина. Имат болна съученичка. И с целият си акъл, не можело ли да си остане в Ловеч да я кара, че да си излизал. Викам само глоба за нарушаване на карантината ми трябва. Ма той нощем ще излизал, кой ще проверявал нощем. Абе да се чудя мозък има ли, няма ли!?

# 352
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
Марулетке, прегръщам те много и стискам палци всичко да е наред! Heart

# 353
  • Мнения: 1 601
Марулета, Намесвам са, макар мн. Време да не съм писала, но ви чета.
Родих средния в МД, там е така, въртят се едни пари, едни клинични пътеки. Нула внимание, мизерия. Ако се върна по-назад, големия в Шейново - пак така. За малката просто реших, че не мога да се мъча по време на бременността и раждането и си платих в Надежда. Разликата поне за мен е космическа. Стискам палци всичко да е наред!
Когато се наложи да оперират средния избрах Пирогов, доволна съм, мина благополучно.
Иначе СПГЕ са цялото училище от две седмици онлайн, днес имаше анкета за желано дистанционно обучение от понеделник.
Незнам редуваме вкъщи хреми, задни хреми синузити, от 13.9 все е така. Ей сега малката похърква и утре няма детска градинка. Да видим.

# 354
  • София
  • Мнения: 3 057
Марулетка, стискам палци и за двамата, всичко да е наред.
За Майчин дом това, което разказваш, е потресаващо. То хубаво я държат заради някаква пътека, ама какво им пречи да я преглеждат поне, така и така е там! Отнема 10 минути и може да стане по всяко време на денонощието.
Аз с щерката си бях с контракции почти постоянно. Пиех всевъзможно форми на магнезий (каквото ми изпишеха), шийката ми беше скъсена, имах и постоянно разкритие от 4-5см, забравила съм колко. Все ме плашеха да внимавам, да не се натоварвам, намсикво да не правя. Отделно наборът е роден в последните дни на осми месец и още повече трябваше да съм нащрек. Висях на запис на тонове през ден. Терминът ми беше на 5.12, след 5.11 (приерно) ми показаха зеления светофар и ми казаха - айде, вече спокойно, може да раждаш. И аз като се успокоих...и като секнаха тези ми-ти контракции, всичко изчезна. И така откарах до 3.12. Joy
Та, искам да кажа, че психическото здраве и спокойствие е от първостепенно значение. Kissing Heart

# 355
  • Мнения: 8 723
Да,нещата са просто абсурдни.Днес докторката е пратила сестра да й каже,че няма време да се занимава с нея.И тя просто си седи и чака.Нямало е и храна за нея.Тя по принцип не яде от болничната, но след обещанията вчера, каза на сестра ми да не й носи нищо. И ето,че днес се е наложило да  си вземе , а нейната храна я няма.
   Не може да си събере багажа и да си тръгне просто ей така, защото все пак е отговорен човек и не иска да поеме неоправдан риск.
   Аз съм без думи!Даже не знам каква е правилната дума за ситуацията.Ако цялата работа е за едни пътеки ,точно МД ли опряха да държат бременните ей така за пари от здравна каса.Като влезеш там един път - край, като в омагьосан кръг , няма мърдане.Едва ли не й подмятат, че е задължително да роди там.
    И за да не превръщаме темата в здравна , да ви кажа за набора.Бутал се,ходил къде ходил,питал-разпитвал уредил си нашия да стажува срещу заплащане , т.е. на него да му плащат , в една фирма, която се занимава с логистика.Да си тренирал езиците.Снощи ни съобщи,че е представен на екипа, днес го викат да уточнят подробности.Начиии, тва лапе,прави простотия след простотия, обаче като му дойде вдъхновение и муза и ни оставя безмълвни.
   Сега,от една страна да му се карам,че без наше знание такива неща не се случват, от друга страна  тоя мамин гладен няма да остане. Заплащането му ще е доста повече от това,което взема при нас,екип с млади хора.
   Онемях.Викам въх, мама, ще ми дадеш назаем за ремонт на колата.

# 356
  • София
  • Мнения: 11 971
Чува ли се нещо за ДО при вас? В НЕГ разбрах, че минават на ротация. При нас засега не се чува нищо подобно. И в двете училища.

# 357
  • София
  • Мнения: 7 049
И при нас засега сякаш е спокойно.
Аз не мога да придобия реална представа от младежа, защото хем са на последен етаж и излизат само в голямото междучасие, хем пон, вт и половината сряда са на две групи от по 13 човека. Но все пак, по негови думи няма много отсъстващи. В училище има един карантиниран клас, който не е в тяхната смяна.
Дано да се задържат така и да са здрави децата!

# 358
  • София
  • Мнения: 11 971
В Испанската тази година не пускат информация за карантинирани класове /за разлика от миналата/. Знам, че имаше един карантиниран 11-ти клас. Не съм я питала скоро какво е положението. В Училището на малкия пускат инфо за всеки карантиниран ученик. В момента има 5 карантинирани деца заради болен член на семейството. По-рано имаше две карантинирани деца с положителен тест, но класовете не бяха карантинирани /пак за разлика от миналата година/.

# 359
  • Мнения: 1 259
В училището на малкия (18 СУ) от утре минават на ротация. В АК има карантинирани класове, но не ни пускат инфо.

Общи условия

Активация на акаунт