Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Избор/Мнение за комбинирана пералня със сушилня?! №3

• 5 784
  • 206
  •   1
Отговори
Заповядайте в новата , 3_та тема за избор на комбинирана пералня със сушилня !
Старите теми :
Избор/Мнение за комбинирана пералня със сушилня?! №1
Избор/Мнение за комбинирана пералня със сушилня?! №2

# 1
Прехвърям си питането в новата тема Simple Smile
Много ви Благодаря за отговорите:blossom: , толкова систематизирана и бърза информация никъде другаде не мога да получа.
За съжаление много бързо трябва да взема решение, защото старата рязко издаде багажа и от една седмица пера в татко. Имах Индезит на близо 20 години пак комбинирана, но сушилнята я използвах само зимата за пухените якета и пак не можех да постигна добри резултати със сушенето. Разбирам добре за какво говорите, много силно нагряваше и направо ги изпичаше дрехи, отделно и ставаха на хармоника. Все си мислех, че новите комбинирани модели за по 1500 лв + ще се справят по-добре...
Тази АЕГ 9-та серия добре ли суши пухени якета, разпухват ли се добре?
Вече започнах да се замислям дали да не направя и невъзможното за да наместя отделна сушилня в къщи. Предполагам, че има отделна тема за сушилни, но ако мога и тук да попитам коя бихте препотъчали, някакво по-бюджетно решение със малки размери. При отделния уред, само сушилня има ли значение дали с термопомпа или всички си сушат прилично?

# 2
  • София
Най-важното е барабанът да е голям! Ама голям - към 10 кг и да не го пълните целия. Примерно 5-6 кг пералня. Тогава се пере и суши всичко перфектно.

Последна редакция: нд, 12 сеп 2021, 17:17 от Rockstar

# 3
rossi22, имайте предвид, че въпросното АЕГ е високо 87 см!

Ако имате възможност и пералнята си работи добре, то най-добре си купете отделна сушилня. Можете да я сложите върху пералнята или в друго помещение, предвид това, че сушилните не изискват канал, а само ток,
Дайте размери за евентуална сушилня и за колко килограма е пералнята.
Да разбираме ли, че бюджетът е до1500 лв?

Последна редакция: нд, 12 сеп 2021, 18:04 от petiaivanov

# 4
Да, бюжетът е около 1500 лв, но така като гледам няма да успея да се вместя. Ако купувам отделни уреди и пералнята е около 1000 лв, не знам дали ще успея да намеря читава сушилня за около 500 лв. Като сушилнята трябва да е много малка като размери и до 3-4 кг пране, защото ще я позиционирам в коридора до банята и с дълбочината съм ограничена.  От това което на бързо разгледах сушилните с термо помпа са много над тези пари. Не знам дали самостоятелните сушилни с топъл въздух сушат по-добре, сравнени с комбиниран уред. За височината нямам проблем, което е добре. Един търговец на електроуреди внос от Германия миналата седмица ми каза, че това което се произвежда за немския пазар е по-добро като качество от това което се произвежда за българския пазар. Например едно АЕГ купено от Германия е много покачествено от това купено от България.  Дали това е вярно?

# 5
Два читави уреда ще са ви не по-малко от 1800-2000 лв. за съжаление. Просто е такъв пазарът.

# 6
Даже 2 отделни прилични уреда.
Пералня около 1000лв.
Сушилня около 1200лв.
2200лв. идват даже.
Компромис може примерно с пералня за около 800лв, но не е препоръчително.

# 7
Комбито може и да е компромис, ама едно добро комби е по-евтино от два отделни добри уреда.

# 8
И аз съм с AEG комбинирана.Важно е барабана да е голям 10-12кг
Добре е като ползвате сушилнятя да слагате малко пране. Ако перете и сушите общо не е напълно изсъхнало или е намачкано.Като и всеки друг уред пробвате и свиквате.Качеството на прането е високо и има достатъчно програми.
Въпреки всичко,ако имате място и средства,отделни уреди е най-добре.

# 9
Много ви Благодаря за отговорите и препоръките, В крайна сметка реших да взема АЕГ 9-та серия. Намерих я за 1900 лв и вече я поръчах. Очаквам я с нетърпение и ще пиша отзиви като дойде Simple Smile

# 10
Супер цена, честито.

# 11
Много ви Благодаря за отговорите и препоръките, В крайна сметка реших да взема АЕГ 9-та серия. Намерих я за 1900 лв и вече я поръчах. Очаквам я с нетърпение и ще пиша отзиви като дойде Simple Smile
А кой от двата варианта поръча?

# 12
Добър въпрос!

# 13
Питам, защото "малката сестра" не съм я виждала намалена.

# 14
Благодаря Черна станция Flowers SunflowerGrinning
Малката 9/6 кг, 1400 оборота.  Има я в няколко сайта на подобна цена и отделно беше намалена в Техмарт. В последния момент я взех от Техмарт за 1950 лв заради удължената гаранция. Важно уточнение са всички които искат да ползват 5 год гарания - важи само ако е закупена от определени магазини, описани в сайта на АЕГ. Вече ни я докараха, но ще я монтираме събота поради липса на време тази седмица. Надявам се да е качествена и дълги години да ни служи безотказно. Моля да споделите опит за пране и сушене на пухени якета, справя ли се, добре ли ги разпухва и изсушава? Също така искам да попитам за маратонки, до сега си ги пусках в старата и излизаха като нови. След това си пусках празна пералня само с препарат да я изчистя. Сега в тази малко ще ме е страх да не я повредя нещо.... като знам колко "ми е скъпа". И последно, прегледах упътването, но не намерих много къса програма от порядъка на 30 мин пране. На предишната имах и ми беше много удобна защото редовно ми се налага да пера само една блузка например.

# 15
Честита!
Не забравяй след сушене, въпреки филтрите за мъхове (два на брой) да пускаш почистваащата програма CLE, което е комбинация от бутони.

# 16
  • София
Честита!
Не забравяй след сушене, въпреки филтрите за мъхове (два на брой) да пускаш почистваащата програма CLE, което е комбинация от бутони.

Здравейте, и аз имам пералня 2 в 1 на AEG, но не знам тази комбинация с бутони и програма CLE. Може ли малко повече информация?

# 17
Благодаря Flowers BlossomFlowers Blossom

# 18
Честита!

Здравейте, и аз имам пералня 2 в 1 на AEG, но не знам тази комбинация с бутони и програма CLE. Може ли малко повече информация?
Описвала съм го на няколко пъти в темата, включително съм снимала страници от упътването. Потърсете. Не знам дали комбинацията е същата за всеки модел. Прочетете си упътването. Това не е някакъв трик, а си го пише в инструкциите. Ако Вшият модел няма такава опция, е добре просто да се пуска едно плакнене след сушене.

# 19
Аз пускам почистваща не само след сушене, но и на няколко пранета, защото само така уплътнението ми се изчиства идеално.

# 20
Близък човек иска да си купи това ЛГ, става ли?

https://www.lg.com/bg/peralni-mashini/lg-f4dv709h2t#none

# 21
Виж ѝ програматора с колко кофти програми откъм пране + сушене е.
За памук-добре, ама за други материи ми се струва, че ще ги изпича.
Не мога да ѝ видя обема на барабана...

# 22
  • София
Аз виждам само една програма за сушене.

# 23
Като абсолютно дърво я виждам аз.

Dry (Сушене) %
Използвайте вашите автоматични програми, за
да изсушите повечето пране. Електронни датчици
измерват температурата на отработената пара,
за да увеличат или намалят температурите на
сушене за по-бързо време за реакция и по-строго
контролиране на температурата.
• Кранът за студена вода трябва да остане
отворен по време на цикли на сушене.
• Автоматичният процес на тази перална машина
от изпирането до изсушаването може да бъде
избран лесно.
• За постигане на най-равномерно изсушаване,
всички артикули в прането трябва да бъдат
сходни по материал и плътност.
• Не претоварвайте пералната машина, като
зареждате твърде много изделия в барабана.
Артикулите трябва да могат да се въртят и падат
свободно при сушенето.
• Ако отворите вратата и извадите прането преди
пералната машина да е завършила програмата
си, не забравяйте да натиснете бутона
Старт/Пауза.
Като натиснете бутона Dry (Сушене), можете да
изберете: Normal (Нормално)-Time (30-60-120)-
Iron (Гладене)-Low Temp.(Ниска Tемп.)-
Normal Eco (Нормално Еко).

Програмата за сушене може да продължи до
около 7 часа.

• Тези периоди на сушене са дадени като
ръководство, което да ви помогне да настроите
вашата перална машина на режим ръчно
сушене.
• След края на сушенето се показва ‘[d’. ‘[d’
означава намаляване на гънките. Програмата за
сушене вече е приключила. Натиснете който и
да е бутон и извадете дрехите. Ако не натиснете
бутона Старт/Пауза, програмата завършва след
около 4 часа.

Последна редакция: чт, 16 сеп 2021, 15:12 от petiaivanov

# 24
  • Бургас
Здравейте, може ли мнение за тези два модела:
https://www.technopolis.bg/bg/Peralni-s%C3%A0s-Sushilni/Peralnya … 736-XSHT/p/680723
https://www.technopolis.bg/bg/Peralni-s%C3%A0s-Sushilni/Peralnya … -TWE-1-S/p/688928

Привличат ме най-вече с това, че са тесни.
Знам, че АЕГ са най-добри, но този уред ще се слага в студио под наем, където се предполага, че ще живее един, най-много двама души. Търся най-бюджетен модел, но все пак да върши и работа.

# 25
  • София
Ох, меню-загадка! И много дълго сушене.
Кофтито на тези Умни преални е, че се правят на по-умни от нас. Т.е. - аз моята я нагласям на едно, обаче тя си решава, че няма да е баш така, ами тя ще си пере и суши както си знае.

# 26
Взехме наскоро Whirpool комбинирана, много съм доволна освен от едно нещо, при сушенето се отделят влакна от дрехите, които не успявам да изчистя съвсем от машината и като пусна само пране, дрехите обират всичко дето е останало Sad
Някакви идеи ?

# 27
  • София
Ако имаш кратка програма или само плакнене и сушене, ги пускай след сушилня. Аз така правя.

# 28
Здравейте, може ли мнение за тези два модела:
https://www.technopolis.bg/bg/Peralni-s%C3%A0s-Sushilni/Peralnya … 736-XSHT/p/680723
https://www.technopolis.bg/bg/Peralni-s%C3%A0s-Sushilni/Peralnya … -TWE-1-S/p/688928

Привличат ме най-вече с това, че са тесни.
Знам, че АЕГ са най-добри, но този уред ще се слага в студио под наем, където се предполага, че ще живее един, най-много двама души. Търся най-бюджетен модел, но все пак да върши и работа.
Tintina, старата ми комбинирана беше Канди. Ползвах я от 2002 до 2018 г. Подарих я работеща, защото капацитета й на сушене вече не ми стигаше.
Купих отделни уреди после.
За Беко нямам мнение.

# 29
Аз са питам, защо сушите пухени якета в сушилнята? И, с гъши пух получава ли се?

Моите до сега като излязат от пералнята (пера ги с 5 от топките за тенис), после разчепквам малко само където се е спластило и 25 часа се суши на закачалка.

# 30
Взехме наскоро Whirpool комбинирана, много съм доволна освен от едно нещо, при сушенето се отделят влакна от дрехите, които не успявам да изчистя съвсем от машината и като пусна само пране, дрехите обират всичко дето е останало Sad
Някакви идеи ?
След сушене и почистване с прахосмукачка, задължително се пуска плакнене! Така дрехите няма да обират влакната и машината няма да се скапе след година-две (най-вероятно, защото за тази марка комби това е силно съмнително).
Влакна се полепват и там, където не виждате - вътре в машината. Така, лека по лека, те в комбинация  с остатъци от препарати, заприличват на мазна кал, която мирише.

Последна редакция: пт, 17 сеп 2021, 11:45 от petiaivanov

# 31
  • София
Здравейте, старата ми пералня сдаде багажа и ще се купува нова, но ми сее иска да е комбинирана със сушилня, защото нямам място за два отделни уреда. Четох и старите теми и като марка сее насочих към AEG. Но идва момента с избора на модел! Сякаш към 7 серия клоня, заради цената най-вече, защото бюджета ми е около 1200 лв. От тези двата модела кой е по-добър според вас? Благодаря предварително на отзовалите се!
https://www.tehnomix.bg/peralnya-sas-sushilnya-aeg-l7-wbg68w?_re … ;_refv=2341401226
https://technoplanet.bg/produkt/%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%D0%BB%D … 600-%D0%BE%D0%B1/

# 32
Влакна се полепват и там, където не виждате - вътре в машината. Така, лека по лека, те в комбинация  с остатъци от препарати, заприличват на мазна кал, която мирише.

Предишният ни уред - само пералня (на същата марка, ползвана над 15 години, още работи) беше с горно зареждане, та "където не виждаме" е относително понятие.
Само от капсулите за пране ставаха такива утайки.

# 33
Здравейте, старата ми пералня сдаде багажа и ще се купува нова, но ми сее иска да е комбинирана със сушилня, защото нямам място за два отделни уреда. Четох и старите теми и като марка сее насочих към AEG. Но идва момента с избора на модел! Сякаш към 7 серия клоня, заради цената най-вече, защото бюджета ми е около 1200 лв. От тези двата модела кой е по-добър според вас? Благодаря предварително на отзовалите се!
https://www.tehnomix.bg/peralnya-sas-sushilnya-aeg-l7-wbg68w?_re … ;_refv=2341401226
https://technoplanet.bg/produkt/%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%D0%BB%D … 600-%D0%BE%D0%B1/
Това е е един и същи модел за два различни пазара. Аз поне не видях съществени разлики.
https://www.aeg.de/laundry/laundry/washer-dryers/free-standing-w … -dryer/l7wb58wt2/

Одри, може и да е относително понятието, но тук говорим за комбинирани уреди, които не са с горно зареждане.

Последна редакция: пн, 27 сеп 2021, 14:02 от petiaivanov

# 34
Въпросният модел суши като пече дрехите яко и мачка много.
Тествано с най-различни типове дрехи, чаршафи и т.н. без да е претоварвана като капацитет.

# 35
  • София
Тествано с най-различни типове дрехи, чаршафи и т.н. без да е претоварвана като капацитет.

Отговор на моето питане ли е това, че не разбрах? Simple Smile

# 36
Здравейте, имам комбинирано Aeg.
Имам дрехи, които са чисти, но са стояли по куфари и кашони, които искам да освежа примерно само с омекотител.
Коя програма мога да ползвам.

# 37

Отговор на моето питане ли е това, че не разбрах? Simple Smile
Да вуйчо ми наскоро си купи същия модел.

# 38
Имам дрехи, които са чисти, но са стояли по куфари и кашони, които искам да освежа примерно само с омекотител.

Като за начало не използвай омекотител в комби.
Иначе може да ги пуснеш на пара - ще излязат влажни и опънати, ако се наложи и лесно гладими.

# 39

Като така и така ще ги мокриш, можеш да им пуснеш едно кратко пране на 30 градуса или със студена вода (с двойно натискане на бутона за съкращаване на време).
Само с омекотител, най-много да ги вмиришеш.

# 40
  • Plovdiv, Bulgaria
Скрит текст:
Като за начало не използвай омекотител в комби.
Иначе може да ги пуснеш на пара - ще излязат влажни и опънати, ако се наложи и лесно гладими.
Здравейте, следя темата с интерес, но още не сме взели прословутото Комби на АЕГ /9/, защото не влиза под плота в кухнята  и ще сменим мястото - в коридора, където  има подготвено всичко за монтажа, но пък ще се режат вратички на гардероба. Ще излезе напред обаче  и малко ме притеснява, но пък друга комбинирана май няма.
Ползвам доста омекотител по принцип и не съм имала проблем с  пералня LG към момента.
Защо не трябва да се използва омекотител в комбито, как ще ароматизирам и омекотявам?

# 41
Така съм чела - при сушенето не се слага омекотител ( в сушилнята). Не съм се ровила защо. При прането може.
То след сушене и няма нужда от омекотяване, самото сушене омекотява.

# 42
  • Пловдив
Програмата Outdoor не е ли точно са освежаване?
А тази Steam за какво беше...? Само пАра като за палта, напр.?

# 43
Не, за връхни дрехи е. Активно я ползвам.
Парата днес я пуснах за два смачкани пулловера да ги опъне/отпусне. Супер стават.

# 44
  • Пловдив
Не, за връхни дрехи е. Активно я ползвам.
Парата днес я пуснах за два смачкани пулловера да ги опъне/отпусне. Супер стават.
ясно...а после къде сушиш след тия програми? На закачалка?
Аз съм я пускала веднъж...

# 45
Тази програма я има и за сушенето. Даже пише, че възстановява мембраните на скиорски дрехи и други такива със защита от вода.

# 46
За парата:  На закачалки ги слагам за няколко часа.То сушене е силно казано, защото излизат леко влажни и топли.

Иначе якетата и връхните дрехи според вида им: някои в сушилня, други на закачалки, а трети на простора със щипки Simple Smile

# 47
  • Пловдив
Аз мислех, че за пране говорите Simple Smile
Ако е пране на тези двете програми не се слага пер.препарат или...?

Ще пробвам с едно палто да видя...

# 48
Здравейте, налага се спешно да купувам нова пералня. Като по-разбиращи какво мислите за този комбиниран вариант: https://www.technopolis.bg/bg/Peralni-sàs-Sushilni/Peralnya … 0TA046BE/p/681662

Не съм привърженик на сушилните, идеята е по-скоро опцията сушене да я ползвам за чаршафи и завивки, поради което гледам по-бюджетен вариант. Благодаря!

# 49
Здравейте, налага се спешно да купувам нова пералня. Като по-разбиращи какво мислите за този комбиниран вариант: https://www.technopolis.bg/bg/Peralni-sàs-Sushilni/Peralnya … 0TA046BE/p/681662

"страницата не е открита" -това съобщение дава линкът

# 50
SAMSUNG-WD90TA046BE
Това е модела от линка .

# 51
Имайте предвид че Samsung нямат сензор за влага в комбитата си, а теглят преди да започнат сушенето и обикновенно излизат леко влажни и се налага досушаване (30мин.), иначе не пекат дрехите и не свиват за разлика от други марки комбита.

# 52
Извинявайте, не бях прегледала линка. Благодаря Piole1, за мен най-важното е да не съсипва дрехите.

# 53
Ще върши работа. Пак казвам по-добре от други марки комбита.
Единствените по-добри са Aeg и Еlectrolux вариантите с термопомпи 1999лв+
AEG 8/4кг без термопомпа се оказа пълно разочарование например.
Така че по-добре Samsung, аз съм ползвал този модел за кратко и се справяше прилично.

# 54
Тази няма да ги съсипва, но за да ѝ удължите времето без профилактика, понеже няма филтър за мъхове, е добре след сушене да пускате плакнене на барабана, за да се отмият остатъците от мъхове, а и да не полепват след това по прането.

# 55
Здравейте, какво е мнението ви за модела от линка? Има ли нещо, за което трябва да внимавам при експлоатация?
https://www.technopolis.bg/bg/bg/Peralni-s%C3%A0s-Sushilni/Peral … DV5S7S0E/p/680299

# 56
  • Пловдив
Да ми подскажете на коя програма перете/сушите пухените якета?
С комби Аег съм.

# 57
Да ми подскажете на коя програма перете/сушите пухените якета?
С комби Аег съм.
Доколкото помня при АЕГ имаше специална програма ? Outdoor ?

# 58
  • Пловдив
Има за вълна и пуловери, за якета също, да без да е указано какви.
Пуснах там за време, да видим...6 топки също.

# 59
Има за вълна и пуловери, за якета също, да без да е указано какви.
Пуснах там за време, да видим...6 топки също.
Според мен ги пусни на таи за якета .
Не за време . За време суши на прекалено висока температура .

# 60
  • Пловдив
Ами, да ама жал ми стана да л.шка два часа само с едно яке и топки и пак да не стане на пух Simple Smile
Мерси.

# 61
АУТДООР програмата е направена да щади мембраните във водонепропускливи дрехи. Не знам дали е удачна за пух, много ниска е температурата според мен. обаче

# 62
  • Пловдив
Ами стана...разпухна се.

# 63
Здравейте,

Предстои закупуване на комбиниран уред. Място за два няма, а за съжаление няма място и за големите АЕГ-та, защото трябва да влезе под плот, който не може да бъде преместен. В момента там има вграден уред, но с малко преправяне може да стане и за нормален. Като изключим АЕГ/Електролукс с термопомпа, които не могат да се поберат, какъв е следващият най-добър вариянт?

Уред за вграждане предполагам никаква работа няма да свърши. 7/8ма серия на АЕГ ли да дебна?

Поздрави!

# 64
# 65
Какво ви е мнението за AEG L8WBE68SI, целта е най-доброто с размери под 60см дълбочина. За съжаление няма 9-та серия за вграждане...

Последна редакция: пт, 08 окт 2021, 09:04 от Daniel356

# 66
Има малък капацитет.
Едва 52 литров барабан  и сигурно много ще мачка прането.

# 67
Чудя се, ако се откажа от AEG L8WBE68SI ще си взема 9-та серия, обаче няма да може да се затвори нишата и малко ще стърчи и ще се вижда...

# 68
Освен, че ще стърчи е висока 87 см , което ще рече, че трябва да имате място 90 см под плота,. ако има плот!
Вие си знаете приоритетите. Съвсем различни уреди са това.

# 69
  • пловдив
Здравейте.Включвам се с питане дали има слим вариант за комбиниран уред.Мястото с което разполагаме е малко и нямаме друг вариант.

# 70
Аз не съм виждала, но дори и да има, то барабанът ще е достатъчно малък, че като започне да суши, дрехите да бъдат много смачкани.
Комбита с капацитет 9 или 10 кг, сушат до 6 кг.

# 71
7 серия на AEG е по-малка. Чак такова намачкване не съм забелязала, а и ако се сложат топки помагат за това.

# 72
Здравейте.Включвам се с питане дали има слим вариант за комбиниран уред.Мястото с което разполагаме е малко и нямаме друг вариант.
Мисля , че има един модел на ЛГ .

# 73
Има, AEG L8WBE68SI, точно за него и аз питах, но изглежда доста отстъпва на 9-та серия. Не съм сигурен, малко хора отговориха, изглежда не е много разпространена.

# 74
  • Бургас
Това е слим вариант:
https://www.technopolis.bg/bg/Peralni-s%C3%A0s-Sushilni/Peralnya … 642-DE-2/p/688941

Както и това:

Аз също търся такъв вариант, при това нискобюджетен и се колебая между двете.

# 75
  • София
Здравейте, имам комбинирана АЕГ L7WBE69S, някой може ли да ми каже на коя програма се перат бебешки дрешки? Чета инструкцията сигурно вече 20 пъти и не намирам.

# 76
Памук, 60 градуса, 1 или по-добре 2 допълнителни изплаквания.
Едва ли има изкуственяци бебешки дрешки.

# 77
Правилно е  казала Черна станция, но гледайте и етикетите, защото към днешна дата има много бебешки дрешки, които не се перат на 60 градуса -просто не издържат такава температура (чудя се защо ги правят такива?!). При всички случаи да не е на по-малко от 40. Не ползвайте омекотител и пуснете допълнителните изплаквания.

# 78
Бебешки дрехи _ 60 градуса или поне 40 . Сушене на програма за памук .  Допълнително плакнене , без омекотител и без гелове за пране . Прах , бебешки , с кислородни избелители . Добавка за избелване също не би навредила .
Лигавници  не пускай в сушилнята .

# 79
Нищо не съм прала на 60, тава пък защо? Тези дрехи са оборотни, носят се съвсем малко, колко да са мръсни. А и прекалената дезинфекция също не е ок.

# 80
  • пловдив
До колкото разбрах 9та серия на АЕГ е най-добрия вариант,но ни идва голяма.
За тези 7-ма и 6-та серия имате ли отзиви.
Интересува ме при сушенето дали се намачкват много дрехите.
Благодаря много за насоките ,много ми помогнахте .

# 81
Точно при сушенето не се намачкват, даже напротив. Намачкването (колкото го има) става при прането. Но си зависи основно от материята и от запълването на барабана. На мен ми се мачкат чаршафите - хем са мачкаеми, хем с голям обем. Ама не ми пука. Иначе се мачкат някои ризи, не всички. Ама то и официална риза все едно се глади, останалите са носими и без гладене.

# 82
Хайде и аз в отбора с 9тата серия. Заспа под кухненския плот Wink
Днес беше първият ми опит 3кг за 3 часа - доволна Simple Smile

# 83
Със здраве да си я ползваш!

# 84
Здравейте, може ли мнение за този модел https://www.emag.bg/peralnja-sys-sushilnja-samsung-prane-8-kg-su … ?ref=fav_pd-title

и имам един въпрос - за какво трябва да с гледа в избора на комбиниран уред за да се мачкат по-малко дрехите и да са сухи?

# 85
  • София
Здравейте, може ли мнение за този модел https://www.emag.bg/peralnja-sys-sushilnja-samsung-prane-8-kg-su … ?ref=fav_pd-title

и имам един въпрос - за какво трябва да с гледа в избора на комбиниран уред за да се мачкат по-малко дрехите и да са сухи?
Моделът е супер, няма да сбъркаш. Какво да се гледа - да е по-хубава марката и по-скоро да не се препъва, т.е. да не си на над 100% от кг, които са посочени в упътването за съответната програма.

# 86
gerypo  , този модел е нисък/среден клас на марката .
Няма филтър  за мъхове , термопомпа ..

# 87
Може ли да посочите тогава нещо заслужаващщо си - за AEG разбрах, но не се ориентирам кои са им моделите с термо помпа. Ако може и на други марки да посочите заслужаващи си модели.

# 88
Само девета серия на АЕГ е с термопомпа. Но има два варианта - 1600 оборота и 1400 оборота. Търси първата.

# 89
  • София
А седма серия на AEG има ли филтър за мъхове?

# 90
Не. Само 9-та.

# 91
He

# 92
Здравейте,

Изчетох каквото можах от трите теми, прегледах aнкетата и видях, че AEG води с доста голяма преднина.
Освен, че нямам място за два уреда, имам ограничение и за комбинирания, защото е готова кухня, под плот, с вратичка. Ако искам вратичката да остане, трябва да намеря пералня максимум 57 см.дълбочина, също така се примирих, че може да се наложи да махна вратичката и лицето на пералнята ще е видимо, което ми дава около 60 см.. Обаче всички по-нови модели на  AEG са около 66 см. Та се спрях на по-нов модел на Бош и по-стар нa AEG. Ще съм много благодарна, ако някой сподели мнение за някой от двата модела (като клоня засега към Боша, заради капацитета)
https://www.aeg.bg/laundry/laundry/washer-dryers/free-standing-w … -dryer/l7wbg68w2/
https://www.bosch-home.bg/productlist/washers-dryers/wash-dryers/WNA14400BY

# 93
Едно уточнение - показаните машини не са по-стари модели, а модели от по-нисък клас. Тоест пак са си нови и актуални, но с по-орязани възможности и качества.

# 94
Бошът, но по-евтин:
https://technika.bg/product/31921/peralnya-sas-sushilnya-bosch-w … ni-garantsia.html

Надявам се знаете, че ако изберете вариант, при който да остане вратата на шкафа, ще трябва да я оставяте отворена по време на сушене или да ѝ монтирате вентилационен отвор.

# 95
Това ме навежда на въпроса - ако взема L9WBC61B и я сложа в шкаф, също ли трябва да има вентилация или понеже ес термопомпа може да е затворена?
И втори въпрос лъм хората, които я ползват - като проключите със сушенето и си извадите дрехите, оставяте ли вратичката открехната? Има ли такава препоръка или може да си стои затворена?

# 96
Да, също трябва вентилация. Машината има един отвор отпред долу, от който смуче възздух. От всички страни ѝ трябват отстояния. Отделно е висока 87 см, значи под плота ти трябват 90 см.-хем да можеш да я вкараш, хем да я нивелираш, хем въздух да има. ВИж книжката с упътването.
Като на всяка пералня и на тази вратичката ѝ стои открехната.
Това е голяма машина и най-добре преди покупка я виж в магазин.

# 97
Аз ще я вгаждам във висок шкаф, така че нямам проблем с плота. Може да се направи отвор някъде долу на вратата на шкафа, за да влиза въздух по-лесно. Обема на шкафа е колкото за 3 перални, обаче имам проблем с дълбочината и тя е 68см. Това с вратичката е голям проблем, ако трябва да стои открехната, значи трябва и вратат на шкафа да стои отворена, което до обезсмисля.

# 98
Ми направи шкафа по-широк от плота. Като е висок (все едно колона) това не дразни.

# 99
А какво ще кажете за този модел - https://www.electrolux.bg/laundry/laundry/washer-dryers/free-sta … r-dryer/ew9w161b/

Някой с отзиви от първа ръка?

# 100
А какво ще кажете за този модел - https://www.electrolux.bg/laundry/laundry/washer-dryers/free-sta … r-dryer/ew9w161b/

Някой с отзиви от първа ръка?
Аналогичният модел на АЕГ съответно за 10/6 кг.
Има и още един аналогичен модел, за 9/6 кг, номерът на модела завършва на цифрата 49, както и при съответния модел на АЕГ. Предвид високата цена и малко по-ниският клас на Електролукс (те са едно с АЕГ), мисля, че не си заслужава пред АЕГ.
Моделите , завършващи на 49 и при двата бранда са с орязани функции в сравнение с моделите, завършваши на 61.
Това единствените 4 модела за българския пазар, които имат филтри за мъхове и термопомпи.
Ето я на добра цена в момента, но на редовна цена е скъпа:
https://www.tehnomix.bg/peralnya-sas-sushilnya-electrolux-ew9w161b
Аз преди три години моето АЕГ , аналогичният модел, го купих на 1995лв.  по случайност на някаква промоция.

Последна редакция: пн, 18 окт 2021, 13:37 от petiaivanov

# 101
Да разбирам значи, че този не е с орязани - днес в емаг с ваучер е 1780. Как ли е от към шум при сушене също ми е интересно, но не намирам никакви клипчета в тубата.

# 102
Безшумна сушилня няма да намерите, още повече с термопомпа.
На хубава цена е. Не е орязана, същите функции като на АЕГ.

# 103
  • София
Моята комби определено вдига повече шум като сушилня. През около 10 мин нещо помпи яко...

# 104
Безшумна сушилня няма да намерите, още повече с термопомпа.
На хубава цена е. Не е орязана, същите функции като на АЕГ.

Относно шума - поне моята има два режима на шум. Единият е доста дразнещ  силен, но трае кратко. Другият е 90% от времето и си е кротко бръмчене, което не те удря в ушите. Може би някой път ще премеря колко децибела е всеки един.

П.П. Премерих - при отворена врата на мокрото помещение "кроткият" шум е монотонно бръмчене около 66 децибела. Ако затворя вратата става 45 децибела.

https://admbaraba.ru/800/600/https/i0.wp.com/samstroy.com/wp-con … 0%2C555&ssl=1

Последна редакция: пн, 18 окт 2021, 17:37 от Черна станция

# 105
Здравейте,моля за мнение ако някой ползва  този комбиниран уред.Цената и гаранцията ме устройват,а и ще се ползва  само по няколко пъти в месеца Благодаря
https://nai-izgodno.bg/uredi-za-vgrazhdane/peralni-i-sushilni-za … -wdwg-751482-eu-n Може да споделите недостатъците и.

# 106
Здравейте. Изчетох и трите теми за комбинирана пералня. Бях се спряла на този вариант, на АЕГ 9 серия, по-точно, но се разколебах заради размерите. Няма как да я съберем в кухнята. Май ще си взема отделни уреди. От близо 2 години ползвам пералня АЕГ и съм много доволна. Не е мръднала, но ще се местим в ново жилище и ще я оставя тук. Така че ми се иска и новата пералня да е АЕГ, най-вероятно ще си взема малко по-голяма (сегашната ми е 7 кг). Сушилнята също ми се иска да е АЕГ, но ще я позиционирам в коридора, а там мога да си позволя най-много 60 см дълбочина. Та, гледам, че Бош са малко по-плитки. Какво бихте ме посъветвали?

# 107
Здравейте,
като цяло и аз се насочих към  AEG L9WBC61B.  Моля, ако имате наблюдения от предишни години, да споделите как се движи цената по черен петък? Пада ли значително и има ли смисъл да чакам още месец?
Благодаря!

# 108
Мисля, че под 1900  не е падала.
Даа, вече са ѝ надули цената на 2349, та да може да я продадат на 2150 на прИмоция. Смешници!

# 109
Благодаря за бързия отговор,
1900 лв.- 2000 лв., звучи чудесно на фона 2300 лв. Ще почакам значи....

# 110

https://www.pazaruvaj.com/peralni-c3167/aeg/l9wbc61b-p387880787/

# 111
Мисля, че под 1900  не е падала.
Даа, вече са ѝ надули цената на 2349, та да може да я продадат на 2150 на прИмоция. Смешници!
А каква е реалната цена? Аз от няколко месеца я следя и все се върти около 2200 лв. - 2350 лв.

https://www.pazaruvaj.com/peralni-c3167/aeg/l9wbc61b-p387880787/
Да, виждала съм ги тези цени, но ми се ще да е с допълнителната гаранция от АЕГ, която дават само от няколко магазина, техни партньори.
Иначе харесах за 2169 лв., но се оказа мостра и се  отказах.
За това питах за наблюдения по черен петък от големите вериги и дали си заслужава чакането.

Последна редакция: ср, 27 окт 2021, 14:53 от Buni5

# 112
2199 е уж редовната цена. Моята преди 3 години я купих от Техномикс за 1950,без черен петък и бял понеделник и тем подобни..

# 113
  • Варна
В Техномаркет преди седмица беше 2099лв.

Иначе - и от мен голяяям + за L9WBC61B.

# 114
В Техномаркет преди седмица беше 2099лв.

Иначе - и от мен голяяям + за L9WBC61B.

Беше да, но докато се чудя я изпуснах Joy

# 115
Здравейте, след незаменима помощ в тази тема си купих пералня със сушилня на АЕГ. Много съм доволна, много хубаво пере и суши. Пухени якета излизат сухи и перфектно разпухани (не знаех дали ще се справи, но надмина очакванията ми). Разбира се слагам топки по време на прането и сушенето. Много ползвам и функцията за пара. След пране отварям пералнята разпределям дрехите и пускам пара за 15-20 мин. Излизат почти "изгладени" и много сухи, трябва им ден на простора и са готови. Аз мразя да гладя и съм силно впечатлена от резултатите. Сушилнята я ползвам за сега в редки случаи, само за якета и хавлии, хавлиите стават уникално меки ( заслужава си). Мисля, че е коментирано, но нямам време да търся, може ли да споделите на колко време и как пускате празна пералня за почистване?

# 116
https://bg-mam.ma/p/1381026/43710274
https://bg-mam.ma/p/1381026/43710284
Здравейте, след незаменима помощ в тази тема си купих пералня със сушилня на АЕГ. Много съм доволна, много хубаво пере и суши. Пухени якета излизат сухи и перфектно разпухани (не знаех дали ще се справи, но надмина очакванията ми). Разбира се слагам топки по време на прането и сушенето. Много ползвам и функцията за пара. След пране отварям пералнята разпределям дрехите и пускам пара за 15-20 мин. Излизат почти "изгладени" и много сухи, трябва им ден на простора и са готови. Аз мразя да гладя и съм силно впечатлена от резултатите. Сушилнята я ползвам за сега в редки случаи, само за якета и хавлии, хавлиите стават уникално меки ( заслужава си). Мисля, че е коментирано, но нямам време да търся, може ли да споделите на колко време и как пускате празна пералня за почистване?

# 117
АЕГ си има програма за почистване, нарича се CLE и е комбинация от два бутона, когато програматорът е поставен на позиция плакнене. Пише го в книжката или пуснете търсачка във форума с ключова дума CLE.

# 118
АЕГ си има програма за почистване, нарича се CLE и е комбинация от два бутона, когато програматорът е поставен на позиция плакнене. Пише го в книжката или пуснете търсачка във форума с ключова дума CLE.
Да, тази функция я използвам за ежедневно почистване, защото винаги оставам мъхчета, Тя е много кратка и много удобна. Аз питах за по - основно почистване на високи градуси и на-дългата програма, Правите ли го и колко често?
Намерих го: Цитирам petiaivanov:
Зависи с какъв препарат се пере, използва ли се омекотител и най-вече каква е твърдостта на водата.
"?Аз пера с прахообразним без омекотители и водата е мека. Почиствам я със специализиран прахообразен препарат един-два пъти годишно и горе-долу на месец-два пускам празна пералня на високи градуси с мъничко прах за бяло."
Много БЛАГОДАРЯ blueberry и petiaivanov точно това питах,

# 119
Здравейте, какво ще кажете за модел на LG f4dv709s1e ? На доста добра цена е сега в Метро, с добри характеристики е като че ли..

# 120
Здравейте, виждам че в групата има доста компетентни хора на тази тема и бих искала да се посъветвам с вас. Да започна отначало: първо мислех да си купя само сушилня, понеже все още нямам такъв уред. Жилището ни е много малко, но бях измислила място за нея, само че в хола, без да я свързвам към канала. Знам, че има такива, на които водата се събира в контейнер и се изхвърля. Бюджета ми е около 1300лв, обаче от скоро започнах да гледам и комбинираните перални със сушилни. Всеки ми е казвал, че е по-добре да са отделни уредите, но никой не може да ми обясни защо Grinning Според мен преди години може и да не са били много качествени, но сега чета, че има и доста мнения на  доволни клиенти. А пералнята ми е доста старичка и програмите й са много дълги (пере около 2-3 часа) и със сушилнята не знам колко време ще стане общо :/ Така, че доста се замислям дали да не взема комбинирана пералня. Така хем ще си спестя място, хем ще сменя старата пералня с нова. Да си призная не обичам да гладя и за мен е много важно сушилнята да не мачка много дрехите. За сега живеем само двама души вкъщи, но скоро ще станем трима и това е основната причина да се реша да си имам най-накрая и аз сушилня. Трябва ли да има програма за бебешки дрехи или не е задължително? Също така имаме и котка и колкото и да чистим все си има косми от нея. Казват, че сушилните събират мъхчета от дрехите. Дали се справят и с космите, защото няма да ми е приятно по дрехите на бебето да има косми след пране :/ Извинявам се за дългия пост, но се опитах максимално подробно да обясня ситуацията, в която се намирам. Бих се радвала ако някой ме ориентира към някоя марка и модел, защото колкото повече чета в нета, толкова повече се обърквам. Ходих и в технополис за консултация, но за съжаление не ми обърнаха кой знае какво внимание. Сякаш им беше все едно какво ще купя. Никакво адекватно обслужване не получих, а все пак това им е работата да предложат на клиента това, от което имат нужда...

# 121
  • София
... Всеки ми е казвал, че е по-добре да са отделни уредите, но никой не може да ми обясни защо Grinning Според мен преди години може и да не са били много качествени, но сега чета, че има и доста мнения на  доволни клиенти...

И аз не получавах обяснение, но след като смених комбинираната с отделни, вече не искам да се връщам назад. Не разбирам много от техника, но някои конструктивни разлики се виждат веднага. Първо, сегашната ми сушилна има много по-голям барабан от комбито, което имах. Пералнята и сушилната ми са с еднакъв капацитет, докато при комбинираните капацитетът на сушене е по-малък от този на пране. Съответно, ако искаш да переш и сушиш, трябва да слагаш по-малко пране. Второ, сушилната има филтри за мъхчетата, които при комбито ги нямаше. В резултат, маркучът за мръсната вода на комбито се задръстваше с налепи от мъх. Освен това, комбито мачкаше прането, особено чаршафите и затова го пусках на най-краткото сушене, след което трябваше или да простирам, или да гладя влажното пране. От сегашната сушилна вадя, сгъвам и прибирам в гардероба. Гладя само ризи и неща, които искам да са идеални. Повечето дрехи на мъжа и на децата отиват директно в чекмеджета и на закачалки.

...Бюджета ми е около 1300лв...А пералнята ми е доста старичка...

Ако държиш да смениш пералнята, за тези пари можеш да си купиш и сушилна, и пералня, ако са от по-нисък клас - Candy или Beko. Ако увеличиш бюджета на 1400-1500 лв, може да вземеш Gorenje, което май клони към среден клас. Аз бих избрала варианта да си взема хубава сушилна Бош или АЕГ за 1200-1300 лв, а пералнята бих подменила след време.

...пералнята ми е доста старичка и програмите й са много дълги (пере около 2-3 часа)...

И новите перат дълго. От една страна, за добро изпиране и изплакване си трябва време, а от друга - за да ги направят по-икономични, производителите правят програмите по-дълги. Има и кратки програми, за дрехи, които не са много мръсни.
При мен сушенето е между 50 и 70 минути. Пускам пералнята вечер и ако приключи преди да съм си легнала, пускам и сушилната. Ако програмата е по-дълга, оставям я да пере през нощта и пускам сушилната сутринта.

...ще си спестя място...

Ако са една върху друга, не заемат много място. За мен, сушилната напълно си заслужава допълнителното място.

...Казват, че сушилните събират мъхчета от дрехите. Дали се справят и с космите, защото няма да ми е приятно по дрехите на бебето да има косми след пране...

Космите би трябвало да заминат още при прането и изобщо да не стигат до сушилната.

# 122
Една върху друга не е опция за всеки, аз например имам бойлер над пералнята.
Филтъра за мъхове ми се струва най-голямото предимство на отделните (не знам всички сушилни ли го имат). По-малкия капацитет в комбинираните уреди също не ме плаши, защото не суша всичко а само частично.

# 123
И аз не получавах обяснение, но след като смених комбинираната с отделни, вече не искам да се връщам назад. Не разбирам много от техника, но някои конструктивни разлики се виждат веднага. Първо, сегашната ми сушилна има много по-голям барабан от комбито, което имах. Пералнята и сушилната ми са с еднакъв капацитет, докато при комбинираните капацитетът на сушене е по-малък от този на пране. Съответно, ако искаш да переш и сушиш, трябва да слагаш по-малко пране. Второ, сушилната има филтри за мъхчетата, които при комбито ги нямаше. В резултат, маркучът за мръсната вода на комбито се задръстваше с налепи от мъх. Освен това, комбито мачкаше прането, особено чаршафите и затова го пусках на най-краткото сушене, след което трябваше или да простирам, или да гладя влажното пране. От сегашната сушилна вадя, сгъвам и прибирам в гардероба. Гладя само ризи и неща, които искам да са идеални. Повечето дрехи на мъжа и на децата отиват директно в чекмеджета и на закачалки.

1. Така е. Но моето комби е с капацитет 10/6 а аз никога не пера повече 6 кила, даже и толкова не. Тоест този проблем го нямам.
2. Моето комби има филтър за мъхчета.
3. Мачкането е относително. Моите чаршафи се мачкат, ама те са едни такива особени, корави. Имала съм други, които не се мачкат. Иначе и аз почти не гладя.

Признавам, говоря за комби висок клас с цена над 2000 лева. Но от друга страна отделни уреди на същия производител от същия клас струват поне 50% повече.

И за мен основната причина беше икономията на място.

# 124
Направо ме убедихте да си купя само сушилня, както си мислех първоначално Simple Smile В случая при мен няма как да са една върху друга, но пък хубавото е, че има къде да я сложа. Аз за този бюджет и без това се бях спряла на AEG. Наскоро гледах и някакви на LG, но дали са по-хубави не знам, съмнявам се по-скоро. Ако ще трябва след пране и сушене да ги гладя или пак да простирам, тогава няма смисъл от комбинирана. Основната ми идея беше да няма вече вътре простряни дрехи на сушилника, който зимата все седи отворен в стаята и почна много да ме дразни вече, понеже нямам тераса и винаги вътре изсушавам дрехите. Представям си какво ще стане като се роди бебо... Космите от котарака макар, че не са много, но и след пране остават по някои дрехи, особено черните и се надявам със сушилнята да намалеят още, иначе ще си карам със стария метод с ролката за дрехи Grinning Много ви благодаря за полезните съвети. Ако някой още нещо иска да добави, бих се радвала Simple Smile
... Всеки ми е казвал, че е по-добре да са отделни уредите, но никой не може да ми обясни защо Grinning Според мен преди години може и да не са били много качествени, но сега чета, че има и доста мнения на  доволни клиенти...

...Бюджета ми е около 1300лв...А пералнята ми е доста старичка...

Ако държиш да смениш пералнята, за тези пари можеш да си купиш и сушилна, и пералня, ако са от по-нисък клас - Candy или Beko. Ако увеличиш бюджета на 1400-1500 лв, може да вземеш Gorenje, което май клони към среден клас. Аз бих избрала варианта да си взема хубава сушилна Бош или АЕГ за 1200-1300 лв, а пералнята бих подменила след време.

...пералнята ми е доста старичка и програмите й са много дълги (пере около 2-3 часа)...

И новите перат дълго. От една страна, за добро изпиране и изплакване си трябва време, а от друга - за да ги направят по-икономични, производителите правят програмите по-дълги. Има и кратки програми, за дрехи, които не са много мръсни.
При мен сушенето е между 50 и 70 минути. Пускам пералнята вечер и ако приключи преди да съм си легнала, пускам и сушилната. Ако програмата е по-дълга, оставям я да пере през нощта и пускам сушилната сутринта.

...ще си спестя място...

Ако са една върху друга, не заемат много място. За мен, сушилната напълно си заслужава допълнителното място.

...Казват, че сушилните събират мъхчета от дрехите. Дали се справят и с космите, защото няма да ми е приятно по дрехите на бебето да има косми след пране...

Космите би трябвало да заминат още при прането и изобщо да не стигат до сушилната.

# 125
За вашия сличай, правилно се насочвате към отделен уред. Избирайте между АЕГ, БОШ, МИЛЕ и най-високия клас на Горенье и Самсунг.

# 126
https://techmart.bg/Пералня%20със%20Сушилня%20AEG%20L9WBC61B

Тази форумската е на промо 1999лв

Линка май не работи но в Techmart

# 127
https://techmart.bg/Пералня%20със%20Сушилня%20AEG%20L9WBC61B

Тази форумската е на промо 1999лв

Линка май не работи но в Techmart

Този уред е на много добра цена, но ми прави впечатление, че височината му е 87см. Моята пералня не е вградена, но е под кухненския плот и тази височина не ме устройва, защото дори и да се събере, няма да има дори и 1мм разстояние, което май не е добре.

# 128
Трябва да има разстояние.

# 129
  • София
1. Така е. Но моето комби е с капацитет 10/6 а аз никога не пера повече 6 кила, даже и толкова не. Тоест този проблем го нямам.
2. Моето комби има филтър за мъхчета.
3. Мачкането е относително. Моите чаршафи се мачкат, ама те са едни такива особени, корави. Имала съм други, които не се мачкат. Иначе и аз почти не гладя.

Признавам, говоря за комби висок клас с цена над 2000 лева. Но от друга страна отделни уреди на същия производител от същия клас струват поне 50% повече.

И аз признавам, говоря за комби отпреди десетина години, малко над среден клас - просто споделям своя опит. Със сигурност сегашните от висок клас са по-добри и със сигурност бих си взела комби, ако мястото ми е ограничено и нямам друг вариант. Но имам ли място, не бих се лишила от отделната сушилна.

В интерес на истината, отделните уреди може и да не са толкова по-скъпи. При Миле няма такъв вариант, но при Бош например е възможно. Преди няколко месеца купувах пералня и сушилна Бош за родителите ми и успях да се вместя в бюджета от около 2000 лв. Просто заложих на хубава сушилна, от серия 6, и по-нисък клас пералня - серия 4. Те така или иначе не се нуждаят от много екстри. Когато проучвах, от АЕГ също имаше комбинация за този бюджет.

...Основната ми идея беше да няма вече вътре простряни дрехи на сушилника, който зимата все седи отворен в стаята и почна много да ме дразни вече, понеже нямам тераса и винаги вътре изсушавам дрехите...

Ето този проблем разреших веднъж завинаги. Захвърлих сушилника на балкона, сгънат, и почти не го ползвам. Преди цяла зима го прескачахме вкъщи и го местехме напред-назад. Много му бях набрала Simple Smile

# 130
Аз лятото си го ползвам за всичко, освен за чаршафи - много са големи. И освен за хавлии - стават корави на слънце. Но иначе обичам дрехи, сушени на слънце, а и пестя енергия и не ми трака.

# 131
  • София
Хубавото е, че имаш избор. И аз през лятото го ползвам от време на време. Въпросът е сушилникът да си стои на балкона, а не по стаите Simple Smile

# 132
Здравейте, предстои ни покупка на комбинирана пералня със сушилня и ще се радвам, ако някой може да сподели мнение за Samsung WD10T634DBH и LG F4DN408S0. В момента ползваме пералня Samsung и сме много доволни. Първоначално бяхме загледали AEG L7WBE69S/Electrolux EW7W369S, но липсата на кратка програма ни отказа. Дали има някой с впечатления от горните модели Samsung/LG?

# 133
Кратките програми не перат, а лигавят прането и допринасят за натрупване на тиня в уреда.За комбита без филъри за мъхове е пагубна. Не се отказвайте от свестни уреди заради това. Една дъъълга програма харчи по-малко от килоат електричество при съвременните уреди.

# 134
Айде стига глупости една едночасова програма на 40 или 60 градуса върши страхотна работа за среднозамърсени дрехи.
Иначе 3 часа пране и 3 часа сушене кой има това време, ами ако имаш 2-3 перални да изпереш?

Ако половин пералня пере за 1 час и суши за 2 къде е 3 часа за всичко е готово, къде са 6 часа.

Лигавели прането, дрънкайте си по 3-4 часа само пране. Не знам какви дрехи носите, аз на ден се преобличам по 2 пъти не бих си го причинил на дрехите да се перат повече от 1:30 цветното.

# 135
Кратка програма – 30 минути . Никъде не пише да е час /ежедневна / ..

# 136
Тук във форума програма под 2 часа не я признават за пране.
За мен между 1 час и 2 часа е максимума за пране и то на хавлии и чаршафи, с качествен препарат.

# 137
Айде стига глупости една едночасова програма на 40 или 60 градуса върши страхотна работа за среднозамърсени дрехи.
Иначе 3 часа пране и 3 часа сушене кой има това време, ами ако имаш 2-3 перални да изпереш?

Ако половин пералня пере за 1 час и суши за 2 къде е 3 часа за всичко е готово, къде са 6 часа.

Лигавели прането, дрънкайте си по 3-4 часа само пране. Не знам какви дрехи носите, аз на ден се преобличам по 2 пъти не бих си го причинил на дрехите да се перат повече от 1:30 цветното.
Е аз под кратка програма разбирам тези, които са обозначени на програматора с 15, 20и 30 мин. при различните производители и са обособени като отделни програми.
Мисля, че за различни "глупости" пишем Simple Smile
И аз не мога да лангъркам две найлонки три часа.
Повечето свестни перални имат опция за съкращаване на времето.

# 138

Е аз под кратка програма разбирам тези, които са обозначени на програматора с 15, 20и 30 мин. при различните производители и са обособени като отделни програми.
Мисля, че за различни "глупости" пишем Simple Smile
И аз не мога да лангъркам две найлонки три часа.
Повечето свестни перални имат опция за съкращаване на времето.
Да явно за "различни глупости" сме писали. Joy
Тук масово не признават ежедневните програми за 1 час водят ги към тези за 15-30 мин. Затова така го изкоментирах.

# 139
А точно за AEG L7WBE69S/Electrolux EW7W369S не намирам нищо лато времетраене в книжките. Някой има ли някоя от двете, за да сподели мнение колко трае най-кратката програма?

# 140
Около час. АЕГ/Електролукс имат бутон, който има две степени за съкращаване на времето.
На най-долния ред бутони, втория от ляво на дясно- едни кръгче с две стрелкички. Същия бутон има и върху дисплея на Електролукс:

Последна редакция: пт, 05 ное 2021, 19:35 от petiaivanov