Неприпознато дете

  • 13 778
  • 132
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Здравейте. Имам дете, което не припознах, когато се роди, но в последствие се оказа, че е мое чрез тест. Оставихме така нещата, за да може да влезе по- лесно в детска градина (разбираеми причини). В момента майката на детето ми живее с друг, в друг град и не си вдига телефона от няколко месеца. Някой може ли да ми помогне с мнение или ако е бил в подобна ситуация. Какви прави имам и какво мога да направя в дадената ситуация ( питам тук преди да се консултирам евентуално с адвокат)

# 1
  • Мнения: 10 993
Имате една година срок от раждането на детето. Подавате иск в съда. Генетичния тест струва 600 лв в Геника.

# 2
  • Мнения: 12
Имате една година срок от раждането на детето. Подавате иск в съда. Генетичния тест струва 600 лв в Геника.



А ако е минала повече от една година от раждането?

# 3
  • Мнения: 18 363
Можете да оставите нещата така.До сега общували ли сте с детето?Отглеждали ли сте го?Важно е, ако да, разбирам проблема, ако е не - какво говори това.

# 4
  • Мнения: 12
Можете да оставите нещата така.До сега общували ли сте с детето?Отглеждали ли сте го?Важно е, ако да, разбирам проблема, ако е не - какво говори това.


Да, дори се опитахме да живеем заедно, но не се получи. След това го виждах един път на две седмици. За по 2-3 часа. Майката изчезна с мъж от друг град. Последно се чухме и бяха на море и трябваше да се чуем щом се върне. Така и не се обади нито си вдигна телефона.

# 5
  • Мнения: 2 039
Детето не ви познава,не сте се грижили за него,майката си е уредила друг живот.Не се намесвайте да го обърквате.Децата не са права ,а задължения.
Дори чрез дело да придобиете родителски права,ще можете да го виждате един път на две седмици.Ако живее в друг град,още по-сложно.Помислете добре.

# 6
  • Мнения: 10 993
След като сте живели с майката и не сте направили постъпки да го припознаете, а е минала повече от една година от раждането, нищо не можете да направите.

# 7
  • Мнения: 12
Детето не ви познава,не сте се грижили за него,майката си е уредила друг живот.Не се намесвайте да го обърквате.Децата не са права ,а задължения.
Дори чрез дело да придобиете родителски права,ще можете да го виждате един път на две седмици.Ако живее в друг град,още по-сложно.Помислете добре.

Ако Вие бяхте в същата ситуация, щяхте ли да си оставите детето ей така. Да, може да не живее с мен, това не значи че не искам обаче. И че не съм готов да се грижа за него.

# 8
  • Мнения: 2 039
Разбирам,но как ще се грижите от друг град?Щом това е желанието ви,заведете дело.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 174
Имате право до 18 годишна възраст да си припознаете детето-това е по закон. Друг е въпросът дали вие искате да се грижите за него и дали ще го гледате.
Моята братовчедка сърба тая попара, роди от мъж който 11 години не е търсил дъщеря си, но сега я съди. От там знам че става, 700 лева е таксата за ДНК, с адвокат и дело в съда.

# 10
  • Мнения: X
Да, може да не живее с мен, това не значи че не искам обаче. И че не съм готов да се грижа за него.
Бихте ли описали накратко как по-конкретно възнамерявате да се грижите за детето?

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 14 210
Няма срок за припознаването. Нито до 1 година, нито до 18 - няма срок, възможно е по всяко време. Но ако новият мъж на майката вече го е припознал, ще си имаш проблеми. Възможно е да оспориш неговото припознаване, но по съдебен ред. За такова оспорване вече срокът е една година, откакто си узнал за "фалшивото" припознаване.
`Ич не ти съчувствам, де - хитрата сврака (така, де, "разбираеми причини") - с двата крака. "Хитра сврака", разбира се, се отнася в равна степен и за майката, но с двата крака в случая - ако има чуждо припознаване, пък искаш да си виждаш детето и то да се води твое документално - би бил само ти.

Последна редакция: нд, 12 сеп 2021, 17:06 от Магдена

# 12
  • Мнения: 31 379
Гади ми се от такива като теб.
Какво си се сетил, че сега имаш дете?
Ей, голям хитряга. Чакай да бягам за няколко годинки си викаш, тя ще си го отгледа, а после ще се правя на загрижен татко.
Ако беше читав човек въобще, досега да си се грижил за детето и да си прекарвал време с него.
Неслучайно драги майките имат повече права от бащите. Защото булшинството са като теб - чук и бег.
Всичко пада на майката - изкарване на бременност и раждане/сигурно си мислиш, че е много забавно,а/, гледане на детето сам сама, осигуряване на нормална среда и финанси.
Та така драги. Тя има повече права.
Вземи си направи друго дете, грижи се за него денонощно сам, сменяй памперси - тогава ще имаш правото да се наречеш баща и да претендираш за права.

# 13
  • Мнения: 39 044
Твойто е сетила се Мара да се побара.

# 14
  • Мнения: 12
Гади ми се от такива като теб.
Какво си се сетил, че сега имаш дете?
Ей, голям хитряга. Чакай да бягам за няколко годинки си викаш, тя ще си го отгледа, а после ще се правя на загрижен татко.
Ако беше читав човек въобще, досега да си се грижил за детето и да си прекарвал време с него.
Неслучайно драги майките имат повече права от бащите. Защото булшинството са като теб - чук и бег.
Всичко пада на майката - изкарване на бременност и раждане/сигурно си мислиш, че е много забавно,а/, гледане на детето сам сама, осигуряване на нормална среда и финанси.
Та така драги. Тя има повече права.
Вземи си направи друго дете, грижи се за него денонощно сам, сменяй памперси - тогава ще имаш правото да се наречеш баща и да претендираш за права.

Очевидно Сте незапозната със ситуацията, но веднага нападате и обяснявате кой какъв е и какво е направил. С майката се опитахме да живеех заедно в началото, но не се получи. След като се разделихме виждах детето всяко седмица по час- два като разбира се издържах нея и детето ни. Изведнъж изчезна и не вдигна телефона повече. Надявам се да не правите за всеки пост така прибързани коментари понеже е изключително грозно и показва некомпетентност.

Общи условия

Активация на акаунт