Секцио или нормално раждане?

  • 7 675
  • 116
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 16
Дудка, за упойката, наистина се слага след 4 см., но аз първите 4 сантиметра ги направих без болка, много майки също, така че не се притеснявай, не винаги боли в началото Grinning
А за това, че ще си без упойка при самото раждане, другите мами са ти казали, че не е болезнено. Нека се изкажат и по-запознатите с епидуралната, но аз мисля, че ако е дозирана правилно, хем не усещаш болка, хем можеш да напъваш, зависи от това колко  е опитен анестезиолога.
Успех Grinning

# 106
  • Мнения: 46 510
Момичета, умирам от срам Embarassed Писала съм с ника на мъжа ми - vath. Извинявайте Embarassed

# 107
  • Мнения: 493
аз също си гледам сама детето и съм била секцио
много ми е страно това мислене ,че след секциотрудно се възтановяваш
 #Milti

# 108
  • Мнения: 590
Скъпа Dudka,

Взела си много добро решение. Епидуралната анестезия е страхотна.Аз самата исках да родя по този начин, но ми се наложи спешно секцио в хода на раждането.     Мога да те уверя, че болка има и в двата случая. Аз изпитах и от двете. Но като си гушнеш бебенцето ще започнеш да забравяш Simple Smile А за възстановяването много е индивидуално. Ако си мобилизирана ще се възстановиш много бързо. Пожелавам ти успех и едно здраво и сладко бебче!

# 109
  • Мнения: 694
Това е най-доброто решение което си взела. Аз родих с епидурал. Сложиха ми на 4см. разкритие с абокат в кръста и ми наливаха по- малко щом усещах болка пак ми слагаха(но всичко е относително). Щом започна същинското раждане не усещах никаква болка освен напъните. Направиха ми три шева, за които не се наложи допълнително упойка. 5мин. след това бях готова да стана и да танцувам. Сравнително по-бързо е възстановяването след нормално раждане от секцио.
Желая ти успех и всичко да мине нормално.

# 110
  • Мнения: 89
Аз родих нормално без каквито и да било упойки и др. такива.
Болката е напълно понусима.Повярвай в това и каквото и раждане да избереш всичко ще е наред.Настрой се позитивно.
Желая ти леко раждане и хубаво и здраво бебе.Успех. thumbsup

# 111
  • Мнения: 4 176
Няма как да изчета 8 страници, но 35 седмица не е ли рано?

# 112
  • Мнения: 46 510
Цитат на: Mamica
Няма как да изчета 8 страници, но 35 седмица не е ли рано?


Наблюдателна си Grinning Аз не бях забелязала, но и други момичета я питаха и

Цитат на: DUDKA
........По повод за лентичката ми някой по горе попита-не е вярна назад е,обаче аз неможех да си я сложа и ми я сложи едно момиче,та не ми бише удобно да я карам да ми я поправя,та си карам с тази.

# 113
  • Мнения: 166
Какво се шашкате и аз умирах от страх преди да родя,но си родих съвсем нормално  първо се роди момченцето а след 5 минути и момиченцето .И сега сам една щастлива майка на близнаци.

# 114
  • Мнения: 883
Дудка, не стискаш зъби до 4-те см. разкритие:). Аз отидох в болницата с 3 и още нищо не ме болеше, даже контракции нямах, ама водите ми бяха изтекли.

# 115
  • Мнения: 4 242
Цитат на: vath
Цитат на: Мери
.................. та се плашех ако се наложи секцио кой ще ми гледа детето.Wink ................



Ами аз си го гледах, без никакъв проблем и до ден днешен - сама.


Ами изхождам съм от думите на лекар който казва "болка винаги има- при нормално боли преди, при секцио след раждането!!!" Освен това както казах съдя и по една малка операция която ме изкара от релси за близо месец. А може би при всеки организъм е различно , знам ли. Rolling Eyes

# 116
  • Мнения: 46 510
Цитат на: Мери
Ами изхождам съм от думите на лекар който казва "болка винаги има- при нормално боли преди, при секцио след раждането!!!" Освен това както казах съдя и по една малка операция която ме изкара от релси за близо месец. А може би при всеки организъм е различно , знам ли. Rolling Eyes


Не знам, жената, с която бяхме в една стая ревеше от болка, за ходене да не говорим - леко, бързо, нормално раждане с един шев. Според нея нормалното боли и преди и след.
А за операция, различна от секцио - да и аз имам и ме боля разреза, а при секциото само контракциите при свиване, разреза така и не го усетих???
От спомените ми при раждането всичко слагам в графа безболезнено, сравнявайки го с менструалните ми болки преди бебето, така че страшно няма Grinning

Общи условия

Активация на акаунт