Секцио или нормално раждане?

  • 7 676
  • 116
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 896
Цитат на: Ружа72
Ако ти предлагат секцио-избирай секцио.
У нас всички сега са специалисти по секцио и има все по малко нормални раждания. Така че добре обучени кадри за нормално раждане има все по-малко и вече има много малко истински опитни акушерки.
Няма сравнение на болките при нормално раждане и секцио. Упойката не е спасение.
Вьзстановяването след секцио е за няколко дни за разлика от нормалното раждане което трае месеци и години при някои жени.
А и секциото е най-безопасно за бебето. Много рядко има усложнение, докато при нормално раждане.......
Така че не му мисли много, ако е добьр екипа избирай секцио.


МНОГО ДОБРЕ КАЗАНО...

# 16
  • София
  • Мнения: 215
Дудка, избирай нормално раждане.
Това е най-доброто решение.На вторият,третият час след раждането  вече ще се чустваш много добре, докато със секцио ще ти трябват поне 5 дена за да можеш да ходиш и то с ужасни болки.Секциото все пак е операция и крие всички рискове за една операция.
На 25.12 .2004 година родих със секцио в Шейново, но причината беше малко усложнение, което се появи на края на бремеността.Лекарите са много компетентни, но болката си е  болка.

# 17
  • Мнения: 46 510
Цитат на: shom4e
Дудка, избирай нормално раждане.
Това е най-доброто решение.На вторият,третият час след раждането  вече ще се чустваш много добре......................


Видях много жени на втория третия час, повечето не знаеха къде се намират и какво им се е случило. Всичко се преживява, не е толкова страшно, но нека не преувеличаваме!

# 18
  • Мнения: 5 500
Цитат на: sunny_zt
Не я плашете, че секциото изисква повече време за възстановяване. Тук чета, че всички от секциото се възстановяват много по-бързо - на 6-7 ден, докато срязването долу минава за много повече време.

Съни, за кое долно срязване говориш?

# 19
  • Мнения: 2 452
Цитат на: AFRODDITA
Цитат на: sunny_zt
Не я плашете, че секциото изисква повече време за възстановяване. Тук чета, че всички от секциото се възстановяват много по-бързо - на 6-7 ден, докато срязването долу минава за много повече време.

Съни, за кое долно срязване говориш?


Аз не съм Съни, но предполагам, че говори за епизиотомията, която често се практикува при "нормално" раждане.   Sunglasses

# 20
  • Мнения: 370
Цитат на: Ружа72
Ако ти предлагат секцио-избирай секцио.
У нас всички сега са специалисти по секцио и има все по малко нормални раждания. Така че добре обучени кадри за нормално раждане има все по-малко и вече има много малко истински опитни акушерки.
Няма сравнение на болките при нормално раждане и секцио. Упойката не е спасение.
Вьзстановяването след секцио е за няколко дни за разлика от нормалното раждане което трае месеци и години при някои жени.
А и секциото е най-безопасно за бебето. Много рядко има усложнение, докато при нормално раждане.......
Така че не му мисли много, ако е добьр екипа избирай секцио.


Така... Аз пък съм на мнение, че докторите знаят най- добре. Те затова са учили, това работят... Не е случайно това, че  секциото се предписва само, ако е наистина наложително, а не като прищявка... що се отнася до специалистите- както каза майка ми тогава- тебе си те чака. Те няма да раждат вместо тебе...  
Колкото до болките- мисля, че това може да го каже човек, който е раждал и по двата начина, но пък аз болката съм я забравила отдавна- а раждах дори без упойка, по собствено желание при това!
Възстанових се за броени дни, седмица след раждането вече търчах из къщи като кон, а имах и вътрешни, и външни шевове. Два часа след раждането се къпах в банята, подреждах си багажа и чаках да ми донесат бебока... След секцио не се ли стои поне 5 дни в болницата, при това без да ядеш?!?
Колкото до безопасността, имам особено мнение, подкрепено с факти, които ще спестя...

Когато на мен ми предстоеше това решение, аз мислех за следното: секциото все пак си е една операция... Докато раждането е един съвсем естествен процес. Разбира се, решението си е твое, страха - също. Аз, когато трябваше да тръгвам към болницата, седях на дивана и обяснявах, че: "АААА не, аз няма да раждам днес"...  Обаче като ме приеха и видях колко са мили и грижовни докторите и акушерките, се успокоих.
А това за кофата ме развесели!!! Ние с мъжа се хилихме, че докторката, която ме ши, го е подценила, и повярвай ми, хич не съм като кофа... Що за глупости??? За изпускането- ако си правиш онези упражнение за перинеума, няма да имаш такива проблеми.

# 21
  • Мнения: 5 500
Цитат на: Gush


МНОГО ДОБРЕ КАЗАНО...

и още една причина -  при секциото не оставаш като кофа---простете за ужасното описание --- и няма след години да имаш проблеми с изпускането

Това са пълни глупости, нито съм станала кофа, нито бидон, нито се изпускам.
Ако няма медицински показания за секцио и не е голяма бъзла не виждам причина за секцио. С напредъка на упойките вече никоя мама не ражда с болки, освен ако самата тя /като мен/ не го поиска.
А секциото от където и да го погледнеш си е операция. На Коледа оперираха снаха ми от киста и апандисит и искам да ви кажа, че още не е възстановена.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 896
еи знаех че това за кофата ще предизвика какви ли не реакции - ще го изтрия...но не си променям мнението...оставам си за секцио...след като докторите казват че това е най- безопасният вариянт...НИКОИ незнае какви усложнения могат да се появят при нормално раждане...

# 23
  • София
  • Мнения: 5 289
Май съвсем се обърках да ви кажа,според някои ваши мнения излиза че възстановяването при нормално раждане е много по болезнено Shocked .И какво значи никол 78 че на 2-3 час жените с нормално раждане незнаели къде се намират?Това ми стана много чудно?Четох за разкази за раждане със секцио и всички споделяха че са се възстановили доста бързо,дори ставали на същия ден и болката не била за умиране след това.ОФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФ направо ще откача вече,не ми се иска да се превивам от болки Бог знае колко часа докато направя нужното разкритие за епидурална,ами ако нещата не вървят както трябва и решат да не ми слагат упойка??? Цяла нощ няма да спя от чудене какво да избера,а после няма да спя до раждането.Имам чувството че от притеснение ще родя по скоро даже...............Простете ми ако ви изнервям..... Praynig
По повод за лентичката ми някой по горе попита-не е вярна назад е,обаче аз неможех да си я сложа и ми я сложи едно момиче,та не ми бише удобно да я карам да ми я поправя,та си карам с тази.

# 24
  • Мнения: 5 500
Цитат на: Laura
Цитат на: AFRODDITA
Цитат на: sunny_zt
Не я плашете, че секциото изисква повече време за възстановяване. Тук чета, че всички от секциото се възстановяват много по-бързо - на 6-7 ден, докато срязването долу минава за много повече време.

Съни, за кое долно срязване говориш?


Аз не съм Съни, но предполагам, че говори за епизиотомията, която често се практикува при "нормално" раждане.   Sunglasses


Ами ако е за епизиотомията мога много да говоря, защото аз съм с такава. Конците ми махнаха на 5-тия ден и то защото още на 4-тия ден започна нещо да ми опъва, а трябваше на 6-тия да се махнат. Изобщо нищо не личи, все едно не съм срязвана, ама и Яков си е един специалист Grinning браво на него. А я направиха, защото малоумничките от женската консултация не се сетиха през цялата ми бременност да ме измерят с тазомер и да видят, че таза ми е тесен, ама това е една друга тема.

# 25
  • Мнения: 2 489
Цитат на: Laura
Цитат на: AFRODDITA
Цитат на: sunny_zt
Не я плашете, че секциото изисква повече време за възстановяване. Тук чета, че всички от секциото се възстановяват много по-бързо - на 6-7 ден, докато срязването долу минава за много повече време.

Съни, за кое долно срязване говориш?


Аз не съм Съни, но предполагам, че говори за епизиотомията, която често се практикува при "нормално" раждане.   Sunglasses


Да. Grinning  В последния момент се отказах да го напиша, че не бях сигурна в една буквичка.
Моя приятелка се възстановяваше от епизиотомията повече от месец.

# 26
  • Мнения: 46 510
Цитат на: Гизи
..............След секцио не се ли стои поне 5 дни в болницата, при това без да ядеш?!? .................


В болницата, в която родих нормално родилите стояха 4 дни, а секциите 5. За яденето е смешно това, което казваш и не знам от къде черпиш информация- при секцио не ядеш първия ден, но при нормално родилите не забелязах кой знае какво желание да се хранят през този първи ден след раждането.

# 27
  • Мнения: 2 489
Оф, болка не болка, всичко се преживява, по който и да е начин все ще я има, обаче мен ме ръководи друго - безопасността за бебето ми. При секцио тя е 100 %.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 896
май темата пак стана за или против секциото -

но всички трябва да се съгласите че наистина секциото е по-безопасно за детето...ВСИЧКО  останало е без значение... пък колкото си щет еми говорете че природата най-добре си знае работата...

# 29
  • Мнения: 2 567
Цитат на: DUDKA
Май съвсем се обърках да ви кажа,според някои ваши мнения излиза че възстановяването при нормално раждане е много по болезнено Shocked .И какво значи никол 78 че на 2-3 час жените с нормално раждане незнаели къде се намират?Това ми стана много чудно?Четох за разкази за раждане със секцио и всички споделяха че са се възстановили доста бързо,дори ставали на същия ден и болката не била за умиране след това.


Ох, милата! Не го мисли толкова, вземи едно решение и стой зад него.
Аз след секциото разтръбих навсякъде, че няма по-лошо от това, но това е лично мое мнение и не ангажирам никого с него.

Общи условия

Активация на акаунт