Как да станем безотговорни и мързеливи?

  • 4 751
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 222
С времето се научих поведението ми да съответства на това на отсрещния. Обещания и ангажименти спазвам стриктно към хора, които ми отвръщат със същото. На останалите не се вживявам чак толкова. Преди повече се стараех, сега повече се щадя (защото друг няма кой да го прави). Ако нещо не съм направила на 100 процента, а на 97 примерно, липсващите 3 процента не ми бодат очите. Вече не.

# 16
  • София
  • Мнения: 35 089
Player, смятам, че такъв ни е натюрела.
Аз не закъснявам, не се размотавам, стегната съм, акурантна и експедитивна. Обаче!
С времето се научих да върша всичко така, че първо да не ме напряга, второ - да не очаквам другите хора да са в моето темпо и нагласа, и трето да ми остава лично мое време за губене и блеене.
Може да е час, може да е три дни.

Колкото по- рано схванеш, че чуждите действия са в противовес с твоята нагласа и това няма механизъм по който да се  промени, толкова по- лесно и спокойно ще ти е на теб.

Щастието не е там.

# 17
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Мисля, че това, за което говори авторът, е посредственост. Просто има такива хора.
За да постигнеш това, което искаш трябва да станеш безразличен. Полагай усилия да не приемаш нещата лично и да не общуваш с вредни хора.

# 18
  • Мнения: 12 751
Не обичам да общувам с безотговорни хора. Ще сме се разбрали нещо и няма да си го спази, и ще ми каже, че много неща може да е казал/а? Ай сиктир, хич не ми трябва. Да си безотговорничи с някой друг.

# 19
  • Мнения: 693
Винаги съм смятала, че такъв се раждаш, характер един вид - отговорен/работохолик или пълен непукист/което е просто мил начин да кажа мързелив и тотално безотговорен. Последните години с огромна изненада наблюдавам, че хората всъщност притежават умението да се променят. За съжаление е от първото към второто. Признавам не мога да разбера какво точно се случва. Разочаровани са, намират си нещо друго..

# 20
  • Мнения: 18 526
Достатъчно е да си безработен и някой друг да те издържа изцяло Simple Smile Тогава си най-онеправдан и с най-големи претенции Simple Smile

# 21
  • Мнения: 3 323
Не се научаваш, живота ти го налага. Аз като се добия от работа предния ден и на следващия не мога да стана от леглото, не защото не искам, а просто защото не мога. Работя тежка физическа работа и почти всяка от колежките ми е в подобно положение. Разбира се като го обясниш това, на някой който по цял ден седи на бюро те гледа като теле в железница и се чуди аджеба от кво толкоз се уморяваш. Със свекървата имахме подобен спор и за малко да я набия. Та, да - желание имам - сили нямам.

# 22
  • Мнения: 18 526
Аз съм на бюро и също се изморявам доста. Просто по друг начин.

# 23
  • Мнения: 3 323
Аз съм на бюро и също се изморявам доста. Просто по друг начин.

Да, но не така, че през почивният си ден да не си в състояние да станеш от леглото и да не свършиш нищо, просто защото физически не можеш да мръднеш.

# 24
  • Мнения: 650
Точно така, идеята не е кой какво работи - на бюро или нещо друго, то и аз съм бил и от двете страни... обаче все повече хора напоследък по мои наблюдения си живеят ден за ден, без никакви, ама никакви притеснения - нещо сбъркал - ми нищо, кво толкоз... не си спазил ангажимент - голяма работа. Та затуй взех да се чудя, аз ли съм сбъркан, нещо съм изтървал новия тренд ли и така. Благодаря на всички, които писахте, очевидно не съм останал единствен Simple Smile

# 25
  • Мнения: 607
Хм, аз съм малко мързеливичка, но съм супер отговорна, даже граничи с обсесия. Ако ми каже някой среща 23 юни 2050 ще запомня и ще отида. Не мисля, че е свързано.

# 26
  • Мнения: 9 647
Мисля, че човек трябва да проумее, че много преувеличава важността на дадени събития в собствената си глава. Например, като съм поела някакъв ангажимент все мисля, че ако не го изпълня отсрещната страна ще е много разочарована, ядосана, ще загуби уважение към мен, или пък ще прецакам нещо друго, което зависи от него и тнт. А съм забелязала, че в 95% от случаите, точно отсрещната страна е тази, която махва с ръка и не го приема драматично. Още повече, че е голяма вероятността и отсрещната страна да е от типа хора, за които дадено обещание или някаква уговорка нямат кой знае каква тежест (все пак този тип хора преобладава). Тук говоря теоритично разбира се, още не съм овладяла изкуството да не ми пука, за съжаление Simple Smile  Колкото до зле свършената работа, завиждам на хората, които правят нещо, колкото да го отметнат, ама пуст перфекционизъм.. иначе те определено живеят по-леко според мен с принципа "ми ако не ти харесва направи го ти по-добре" Grinning

# 27
  • Мнения: 18 526
Поради подобни причини аз правя всичко възможно да не поемам почти никакви ангажименти. Така няма неизпълнение и притеснения за нищо. Децата и работата са ми предостатъчен ангажимент всеки ден и каквото друго мога, пропускам и нищо не обещавам.

# 28
  • Мнения: 14 617
Аз съм на бюро и също се изморявам доста. Просто по друг начин.

Да, но не така, че през почивният си ден да не си в състояние да станеш от леглото и да не свършиш нищо, просто защото физически не можеш да мръднеш.
Това е ужасно и нездравословно.Ако прецениш,напиши каква е тази дейност,която вършите.Не мога да си представя,жени да работят толкова тежка работа.

# 29
  • Мнения: 14 836
Обаче е интересно как всичко се завъртя около работата ..
По въпроса от заглавието - става се, като виждаш с години, че на никого не му дреме, в един момент ти прекипи и на теб също спира да ти дреме.

Общи условия

Активация на акаунт