Как да станем безотговорни и мързеливи?

  • 4 733
  • 62
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 38 209
За мен щастието или поне удовлетворението е аз да имам контрол и да виждам резултат от работата си. Намерила съм си начина.
Не завися от шеф, който да ми каже колко съм мързелива или трудолюбива и колко процента съм ефективна.

# 46
  • Мнения: 650
тревата на съседа винаги изглежда по-зелена, нали!

дано не напиша само клишета Simple Smile

човек оценява нещата като ги изгуби
единственото, което не можем да си върнем е здравето

огледай живота си и нима не виждаш хубавите неща?
а и, кой е казал, че е лесно да се живее!

Едит: Исках да кажа - обръщай внимание на хубавите неща, на това което те кара да се чувстваш доволен, да се усмихваш (аз не знам какво е щастието). Не се вторачвай в отрицателните случки, мисли, емоции и т.н. Дори да си в труден момент - намери си сламка, с нея ще се издърпаш от блатото

Благодаря за съветите, аз не се чувствам недоволен, нито пък не виждам хубавите неща, просто понякога част от хората, с които общувам ме дразнят именно поради изброените 2 черти и понякога ми се насъбира прекалено много Simple Smile

# 47
  • София
  • Мнения: 612
Впечатлена съм как тук 98% от пишещите са перфекционисти. Откъде тогава толкова скатавки...?

# 48
  • София
  • Мнения: 12 322
Тях ги мързи да пишат тук Laughing

# 49
  • Мнения: 4 353
Впечатлена съм как тук 98% от пишещите са перфекционисти. Откъде тогава толкова скатавки...?
На едната ми позната такава и през ума не би й минало да чете/пише тук. Тя си е идеална, освен това (дава вид на) пълно перде без проблеми. Няма нужда от форум.

# 50
  • Мнения: 6 510
Впечатлена съм как тук 98% от пишещите са перфекционисти. Откъде тогава толкова скатавки...?
Аз например по тези показатели съм мелез. За някои неща може да се иззоря на 150% , за други може нарочно да ги оставя да се @спукат@. Според зависи какво искам да постигна и какво ме дразни.

# 51
  • Мнения: 55
Привет на всички !

И аз имам такива наблюдения. По-лошото е, че се толерират тези хора (странното е, че е частна фирма), а отговорните се товарят с работата на безотговорните, която винаги им е много.

Винаги е така. Коя е тази фирма, ако е удобно да се спомене, да знаем, да не ходим там.

# 52
  • Мнения: 18 522
Според мен дойдоха времена, в които никоя фирма - особено пък частна! - не може да си позволи да държи мързеливи или безотговорни хора на работа. Просто свестните кадри вече се ценят твърде много, а тези, които не си вършат добре работата или създават интриги и подобни, няма кой работодаел да ги задържи. Ще останат на работа само хора, които са истински ценни и полезни за дадения работодател. Толкова много бизнеси са в криза, че не виждам къде и как ще се уредят мързеливи хора. Кой ще плаща на някой, който не му изкарва достатъчно пари? На вас може да ви се виждат такива, но със сигурност вършат някаква работа във фирмата, и то добре.

# 53
  • Мнения: 650
Според мен дойдоха времена, в които никоя фирма - особено пък частна! - не може да си позволи да държи мързеливи или безотговорни хора на работа. Просто свестните кадри вече се ценят твърде много, а тези, които не си вършат добре работата или създават интриги и подобни, няма кой работодаел да ги задържи. Ще останат на работа само хора, които са истински ценни и полезни за дадения работодател. Толкова много бизнеси са в криза, че не виждам къде и как ще се уредят мързеливи хора. Кой ще плаща на някой, който не му изкарва достатъчно пари? На вас може да ви се виждат такива, но със сигурност вършат някаква работа във фирмата, и то добре.
Тук не си съвсем права - точно в частните фирми съм виждал такива явления. Понеже фирмата е частна и се назначават хора, които нямат компетенциите, обаче пък са близки на шефа и евентуално има някой дето върши всичко. А свестните кадри не са се ценяли никога, доколкото именно те са хората, които не се бият в гърдите - глей колко работа свърших, това е моя заслуга и т.н. Simple Smile)

# 54
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Връзкарите и държавните чиновници забравихте ли ги?

# 55
  • Мнения: 62
Bianka, в кой свят живееш, моме? Положението в частните фирми си е е*ало мамата, без извинение. За това и масово имат такова огромно текучество. Да си видяла някой да бяга от хубаво? Адекватните фирми без постоянно текучество, като ключовата дума тук е ПОСТОЯННО, са много малко и се броят на пръсти. Но няма да видиш хора да си тръгват оттам, защото просто не са побългарени и пълни с мързеливци.

# 56
  • Мнения: 6 510
_Bianka__ има фирми при които собственика печели директно и си наблюдава изкъсо нещата ...
Но да не забравяме, че именно в днешното време на оедряване, глобализация и растеж ...  При много големи фирми наблюдението не е лично , а чрез посредник, мениджър .. а и неговото наблюдение не е лично... За успеха на фирмата показателите са много различни.  Т.е. как служителите се раправят помежду си няма голямо отражение. По мое мнение.

Последна редакция: ср, 29 сеп 2021, 09:27 от bella-ciao

# 57
  • Мнения: 18 522
Така е. Нашата фирма е малка и всеки ден се вижда кой какво върши. Няма начин да има някой, който не си върши работата. Колкото и да е голяма фирмата, трябва ако не собственика, то сигурен мениджър да следи нещата. Сестра ми винаги е работила в огромни фирми и споделя, че дори няма как да пиеш кафе на спокойствие и всички са заринати с работа. Кога и как някой ще се скатава, като работата прелива образно казано?

# 58
  • Мнения: 1 781
Bianka, точно в големите фирми го има този мързел, защото няма пряко наблюдение от началството. Половината обикновено са заринати с работа, защото са съвестни и изпълняват дори повече от очакваното , а и "помагат", т.е. вършат задачите на другата половина - скатавките.
То май това дискутираме в темата  - как се постига хем да си заринат от работа, хем да не ти пука и да си пиеш кафето. Grinning

# 59
  • Мнения: 46
"как се постига хем да си заринат от работа, хем да не ти пука и да си пиеш кафето."
Според мен има много начини. Аз като видно магаре, моя начин е да мислия за себе си и здравето си: що да се пъна, няма да получа медал я! Работата няма да свърши. Колкото повече носи магарето, толкова повече го товарят. Затова магарето, колкото и да е мечтател, идеалист и т.н., е добре да помисли и за т.нар  work life balance (както е модерно да му викаме днес).
Навсякъде има хитри магарета, които умеят да се харесват на шефа и дори да сгафят, те няма да получат "наказание" щото само на външен вид са просто магарета, а всъщност са елитни магарета ... Аз като едно магаре върша това, за което ми плащат и не забравям, че работата не е всичко в моя живот.

Общи условия

Активация на акаунт