Сигурността или страстта - кое е по-важното в една връзка?

  • 4 383
  • 175
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 19 837
Да, и аз не мисля, че с пробване стават нещата. Има си ред – начално привличане на база външност, излъчване, присъствие, глас, поведение. После химия, демек на база предишното се появява и сексуално привличане. Чак след това се пробва секс и се установява ще го бъдете ли заедно или не. Вие я карате да тръгне отзад-напред. Ми не става така. Насилена работа. Да пробвала първо секс.

# 136
  • Мнения: 3 505
Но никъде не ми се вписват мускули, ръст и цвят...

Ти би ли си легнала с някой 1.60? Аз не бих. Точно физическите белези са тези, които привличат сексуално, а не дипломата му, добрата му душа и прочие. Нещо трябва да те накара да стигнеш до секс с този мъж. И всяка жена бива привлечена от различно нещо, но досега не съм чула някоя да каже " ми спя с него, защото е добродушен".
Принс беше под 160 см., грознееше, но се е радвал на женско внимание много преди да стане звезда. Сексапилът няма много общо с външния вид.

# 137
  • София
  • Мнения: 12 632
Но никъде не ми се вписват мускули, ръст и цвят...

Ти би ли си легнала с някой 1.60? Аз не бих. Точно физическите белези са тези, които привличат сексуално, а не дипломата му, добрата му душа и прочие. Нещо трябва да те накара да стигнеш до секс с този мъж. И всяка жена бива привлечена от различно нещо, но досега не съм чула някоя да каже " ми спя с него, защото е добродушен".
Принс беше под 160 см., грознееше, но се е радвал на женско внимание много преди да стане звезда. Сексапилът няма много общо с външния вид.

Има много общо, но критериите на различните хора са различни.

# 138
  • Мнения: 496
Аз пък никога не съм се притеснявала да не остана сама. След като се разведох едно време, си живях сама с детето няколко години, имала съм някакви връзки, но нищо много сериозно. И ми беше добре така. Питали са ме приятелки "Добре де, как можеш така сама? Не ти ли се иска някой?" Ми не, не ми се искаше. Бях си казала, че ако случайно срещна някой подходящ (и страст, и сигурност), тогава добре. Но ако не срещна, все тая. Стана така, че срещнах, 8 години след развода ми. И вече 9 години минаха от тогава, дай Боже и така да продължи.
Но това, което исках да кажа е, според мен слушай вътрешния си глас, щом нещо те спира да пробваш, значи не пробвай.
Няма да останеш сама, а и случайно така да ти се стече животът, голяма работа, важното е да си спокойна и щастлива със себе си.

# 139
  • Мнения: 4 403
Но никъде не ми се вписват мускули, ръст и цвят...

Ти би ли си легнала с някой 1.60? Аз не бих. Точно физическите белези са тези, които привличат сексуално, а не дипломата му, добрата му душа и прочие. Нещо трябва да те накара да стигнеш до секс с този мъж. И всяка жена бива привлечена от различно нещо, но досега не съм чула някоя да каже " ми спя с него, защото е добродушен".
А "спя с него, защото е костмат мърльо?" Joy

П.П. Редактирам се: Веднъж в един пиано бар; мина един, за мен - нищо особено; позната от компанията "елеле, колко е готин"; да, ама, въпросният докато минаваше край мен си сложи ръката на гърба ми; иха, искри и фойерверки. Рязко и на мен ми стана "колко е готин".
Ама. Веднъж стана това само.

Последна редакция: ср, 15 сеп 2021, 15:13 от Витаминче_

# 140
  • Мнения: 3 720
Обаче ако жената изобщо не иска да го пробва, няма как танцът да се получи.
Е, ся, тя ако предпочита да плете, нищо не може да се направи.
 Глас, ръст, ала бала. Не ми въздействат такива неща. И актьори и актриси не ми въздействат. Външния вид пък ме касае само откъм хигиена.
 Как ме гледа има значение. С какъв цвят и форма очи го прави няма значение. Просто е.
Спя с него, защото целува добре, прегръща добре, докосва добре. "Защото мирише добре", например, ми звучи глупаво.

# 141
  • Мнения: 1 008
Точно физическите белези са тези, които привличат сексуално, а не дипломата му, добрата му душа и прочие. Нещо трябва да те накара да стигнеш до секс с този мъж.

Защо не разсъждавате така и в обратния случай ?
Писнало ми е да чета, че "мъжете ги е страх от умни жени", а ако изкажеш съмнение, ти казват ,че си сексист.
А, де ?

# 142
  • Мнения: X
А, миризмата е важна.
Ама аз прочетох и това, че човекът иска свое дете.
Ами мачът е свирен тогава - пускай го да върви, авторке.
Ама категорично, режи отведнъж.
Иначе всичко ще прилича на даване на надежди.
И пълно дистанциране - не да се виждате, пък да не се...сещаш се.
Няма друг начин човек да преодолее нещастна любов, освен като скъса изцяло и окончателно, без контакти и връщане назад.

# 143
  • София
  • Мнения: 7 990
Не мога да си представя как след 5 години авторката ще погледне с други очи на този мъж и изведнъж ще ѝ се стори сексуално привлекателен. Та те дори не са се целували или ако са го правили, очевидно не ѝ е харесало. Не виждам нещо, за което да се хванеш и да си мислиш, че подобни отношения биха имали успех.
На 36 години и с два неуспешни брака зад гъба, би трябвало да си по-осъзнат какво търсиш, кой би паснал и пр. Разбираемо еслед 10-20 години брак да не се гледате като котараци, но изначално да няма никакво сексуално привличане и да го спрягаш за алтернатива, е безумие.

# 144
  • Мнения: 361
Аз пък никога не съм се притеснявала да не остана сама. След като се разведох едно време, си живях сама с детето няколко години, имала съм някакви връзки, но нищо много сериозно. И ми беше добре така. Питали са ме приятелки "Добре де, как можеш така сама? Не ти ли се иска някой?" Ми не, не ми се искаше. Бях си казала, че ако случайно срещна някой подходящ (и страст, и сигурност), тогава добре. Но ако не срещна, все тая. Стана така, че срещнах, 8 години след развода ми. И вече 9 години минаха от тогава, дай Боже и така да продължи.
Но това, което исках да кажа е, според мен слушай вътрешния си глас, щом нещо те спира да пробваш, значи не пробвай.
Няма да останеш сама, а и случайно така да ти се стече животът, голяма работа, важното е да си спокойна и щастлива със себе си.

Дано все пак имам късмет ! Всеки със съдбата си, може би моя човек ме чака някъде, а може би ,не, но няма смисъл да го мисля това сега!..Flowers Hibiscus

Благодаря на всички!

# 145
  • Мнения: 19 837
Писнало ми е да чета, че "мъжете ги е страх от умни жени",
То и мен ме е страх от умни жени. Нормално.

# 146
  • Мнения: 8 946
Ох, струва ми се, че много общи са разсъжденията тук.
Трябва да мислим от позицията и съобразно частния случай на авторката.

Не става дума да "пробва" и да даде шанс на някакъв абсолютно непознат, който не я привлича физически. Тя харесва този човек като прекрасен приятел, добър кавалер и най-най - това тя го е написала в първия пост. За нея той е близък.
Аз си мисля, че след като имаш подобно мнение за някого, има вероятност да се премине и към по-друг род взаимоотношения.

Освен това не съм прочела някъде авторката да казва, че човекът е отблъскващ за нея.
Пише, че не може да си представи да го целуне. Ами нормално - приятели са към момента.

# 147
  • Мнения: X
Не става дума да "пробва" и да даде шанс на някакъв абсолютно непознат, който не я привлича физически. Тя харесва този човек като прекрасен приятел, добър кавалер и най-най - това тя го е написала в първия пост. За нея той е близък.
Аз си мисля, че след като имаш подобно мнение за някого, има вероятност да се премине и към по-друг род взаимоотношения.
Ама човекът иска свое дете, а тя не ще да ражда повече. Така че би било жестоко от нейна страна да се възползва от слабостта му към нея в своя полза. Той явно няма сили да сложи край, редно е да го направи тя.

Ако обичаш някого, да родиш дете от него е повече от естествено. То е ясно, че в случая става дума за ползване. Ама докато/ако се появи и любов, вероятно чисто биологично ще е късно.

# 148
  • Мнения: 8 946

Ама човекът иска свое дете, а тя не ще да ражда повече. Така че би било жестоко от нейна страна да се възползва от слабостта му към нея в своя полза. Той явно няма сили да сложи край, редно е да го направи тя.

Ако обичаш някого, да родиш дете от него е повече от естествено. То е ясно, че в случая става дума за ползване. Ама докато/ако се появи и любов, вероятно чисто биологично ще е късно.

Уф, това не съм го видяла...
 Права си в конкретния случай.

# 149
  • Мнения: 361
Ами той казва че дъщеря ми му е достатъчна и ще я гледа като своя ...Но това е безумие , той не познава щастието да имаш собствено дете!! КАк бих могла съзнателно да го лиша от това!?

Общи условия

Активация на акаунт