Сигурността или страстта - кое е по-важното в една връзка?

  • 4 378
  • 175
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 19 821
Не го искаш този мъж. И това е. Няма какво да го мислиш. Старости, ченета, дрън-дрън. Утре ще ти стане нещо и ще се гътнеш. Животът си минава в излишни предположения и чуденки. Какво ще бъде след 5-10-15 години никой не знае. Истината е, че настоящето е истинския ни живот. Избирай и преценявай в настоящето.

БъндЕ, тази твойта вдовица и аз я не ща.

# 121
  • Мнения: 3 505
Аз не ги разбирам тези, които казват, че трябва да го тества в леглото. Има хора, които не са ти привлекателни сексуално и това си е. Тези хора може да са прекрасни и душевно, и физически, но на теб да не ти действат. За мен секс с чак толкова непривлекателен партньор би било издевателство над себе си.

# 122
  • Мнения: 12 725
Авторке, не виждам защо ти да имаш дилема. Дилемата е за този мъж. За теб е приятел и теб това те устройва. Ама той че се надява - не знам защо се надява, да не би, без да искаш, да флиртуваш с него? Сигурна ли си, че наистина, наистина няма никакво привличане?
Ако да - кажи му, да си знае, но не късай ти приятелската връзка, а и с другите приятели. Ами не е малък, той да си взима решения.

А в далечно бъдеще дали ще има кой да ти подаде зъбите, както пишеш... Wink бая време има, ще се разбере. В краен случай, сама ще си ги взимаш.

За сигурността и страстта: аз също съм избрала и двете, мъжът ми беше на 23, като се оженихме, студент без доходи. И все пак той е абсолютно стабилен, земен човек, има очи само за мен и това аз разбирам под "сигурност".
Пари се печелят и губят, а характерът си остава. В повечето случаи.
И колкото и да е странно - и страстта остава. Понякога.

# 123
  • Мнения: 1 189
Зависи колко ти е важно да имаш мъж, деца и достоен баща за тях. Имам подобна история. Почти едно към едно. Години наред и аз не можех да си представя да го целуна но ей на сега го целувам всеки ден и ми е хубаво!
Всичко е възможно. Но докато не опиташ няма как да знаеш, а ако не се получи рискуваш да си развалите приятелството.
Това, че в момента не изпитваш привличане не означава, че не можеш да започнеш да изпитваш. Животът е МНОГО ироничен понякога Simple Smile

# 124
  • Мнения: 1 008

Благодаря! Помагат ми коментарите ви наистина да осмисля от различни гледни точки нещата...Имам позната на 65 години, вдовица отдавна , много дейна и жива жена между другото! Не се предава както се казва. Пробва с един, с двама...Единия имаше три деца и три заема...Другия беше все по болници, без здравни осигуровки, съответно се наложи тя да му дава пари..Накрая се отказа и си седна вкъщи! Гледа си приятелките и екскурзиите и ...само това ми повтаря "Някой за забваление-да, вкъщи- никой не ти трябва!" Simple Smile

Женския оптимизъм е много избирателен.

С годините жената става все по-хубава, желана и богата.
С годините мъжът или го тръшва болест, или умира, а в най-добрия случай остава жив, но беден и сам.

Затвърждавам мнението си, че на 40 ще знаеш какво искаш. Тъкмо и малката ще е на 15, тоест и тя ще разбира някои работи.

С две думи - ще стане много интересно.

# 125
  • София
  • Мнения: 7 987
И как, по дяволите, да си легнеш с мъж, който дори не можеш да си представиш да целунеш по устата, а камо ли нещо повече?
За мен с това се изчерпва темата, не виждам какво има да се коментира изобщо.

# 126
  • Мнения: 14 802
Защо пусна темата като вече си решила и даваш приятелката си за пример? Вземай го, играй си месец-два на "няма да ти дам, ние се разбрахме", та да мирясаш! Неговата игра е "тя с времето ще ме заобича и ще ме заиска". Не, няма да го заобичаш и двамата накрая ще се изпокарате жестоко, защото никой от вас няма да получи това, което иска и сметките му да изманипулира другия ще са криви.
+1
Играх го тоя филм два пъти - посредствени мъже, но сравнително грижовни (сравнително в смисъл не са ме поставяли някъде между другото) - еми не става. А дори не ми бяха неприятни, кскто е в случая на авторката.
Задават се отговори с въпроса на темата.

# 127
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 269
Ако няма сраст,изобщо няма да се стигне до връзка.
Ако нямам сигурност ,страстта ми много бързо ще се изпари.
И двете са нужни за сериозни отношения.Поне за мен.

# 128
  • Мнения: 3 719
Аз не ги разбирам тези, които казват, че трябва да го тества в леглото. Има хора, които не са ти привлекателни сексуално и това си е. Тези хора може да са прекрасни и душевно, и физически, но на теб да не ти действат. За мен секс с чак толкова непривлекателен партньор би било издевателство над себе си.
Аз пък не разбирам тези, които се възбуждат от сини очи или плочки по корема. Сексът е като танц, музиката звучи в съзнанието и увлича, ако партньорът няма усещане и те препъва, кофти, ако се води, без да изостава, добре, ако изпревари и поведе, фантастично. Но никъде не ми се вписват мускули, ръст и цвят...
Някой спомена, че понякога Той изглежда толкова секси и като се стигне до същественото- греда. Не се поддава на обобщаване. 😁

# 129
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 269
Това,че някой изглежда секси не означава,че е добър в леглото.
И ако жената не е удовлетворена,няма да се получи нищо.

# 130
  • Мнения: 3 505
Не говоря за дълги мигли и плочки по корема, а за привличане. Била съм влюбена в 120 кг. шишко, а красиви (по сегашните стандарти) мъже са ми непривлекателни - опира до чар и излъчване.

Последна редакция: ср, 15 сеп 2021, 15:02 от +-123

# 131
  • Мнения: 12 725
Обаче ако жената изобщо не иска да го пробва, няма как танцът да се получи.

# 132
  • Мнения: X
Добре, и като го "пробва", и като не се получи, защото айде да не се лъжем, шанса за връзка е минимален, тоя влюбен човек какво трябва да прави после? В смисъл, къде се слага границата на егоизма?
По всяка вероятност и тоя влюбен човек ще се лиши от своите илюзии и ще му е в пъти по-лесно да продължи напред, отколкото да продължава да линее от несподелената си любов. Ако сексът е, да кажем, не добре, любовта изчезва доста скоропостижно. Ами ако се окаже хубаво?

# 133
  • Мнения: 5 832
Но никъде не ми се вписват мускули, ръст и цвят...

Ти би ли си легнала с някой 1.60? Аз не бих. Точно физическите белези са тези, които привличат сексуално, а не дипломата му, добрата му душа и прочие. Нещо трябва да те накара да стигнеш до секс с този мъж. И всяка жена бива привлечена от различно нещо, но досега не съм чула някоя да каже " ми спя с него, защото е добродушен".

# 134
  • Мнения: 14 802
Ако сексът е, да кажем, не добре, любовта изчезва доста скоропостижно. Ами ако се окаже хубаво?
Стига, бе, сериозно? Нищо нормално не виждам в пробата дали няма да се окаже хубаво с човек, който не ме привлича.

Общи условия

Активация на акаунт