Стафилококова инфекция

  • 1 799
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 113
Здравейте, детето ми (2,7м) не ходи на градина все още, което е важно да спомена, март месец имаше стафилококи в нослето и дишаше трудно вечер и носа и постоянно беше запушен, изписаха антибиотик и св оправи инфекцията, от скоро пак забелязвам същите симптоми и пусках секрет отново и инфекцията я има пак и то в големи количества. Ние с бащата също се тествахме да видим да не я хваща от нас, но не. От какво може да хвана тази инфекция, моля ви кажете, защото постоянно и е запушен носа, определено не и е приятно

# 1
  • Мнения: 3 725
Бактериите се предават по въздушно-капков път. От всеки може да я хване. Изобщо не е нужно да ходи на градина.

# 2
  • Добрич
  • Мнения: 933
Бактериите се предават по въздушно-капков път. От всеки може да я хване. Изобщо не е нужно да ходи на градина.
Бактериите,за разлика от вирусите,не се предават по въздушно-капков път,а чрез пряк контакт.За да се зарази по въздушно-капков път детето трябва или да пие сополите на някой носител ,или такъв да му кихне право в лицето от близко разстояние.
Стафилококът е условно патогеннен и зависи от имунитета.При понижаването му той се развива.Хванал го е от някой от обкръжението- мама,тати,баба,дядо,кака,бате.
Освен другото лечение,дренирайте на всеки час с физиологичен разтвор.

# 3
  • Мнения: 2 426
Ще се включа и аз с допълнителна информация, стафилококите са част от нормалната флора на носоглътката на 25% от населението, като в повечето случаи се носят още от раждането, не е изключено още като бебе, детето ти да е било заразено с такава инфекция в родилното. И те просто си стоят там. Обаче като падне имунитета, най-често при вирусна инфекция, те се размножават много бързо и става вече бактериална инфекция.
Казвам го от съвсем личен опит, аз съм със стафилококово носителство, детето ми също. Най-вероятно аз съм го заразила още като бебе.
Много е неприятно, защото той сега е на 5, боледува доста от детско-градински вируси и съответно стафилококите са налице често. И естествено, аз също цъфвам, просто няма отърваване.
Но на този фон, той досега е пил АБ точно 3 пъти, веднъж в родилното, защото влязох да раждам болна, един път при пневмококи, които се въртяха из ДГ и веднъж при ушна инфекция. Всеки друг път нещата се тушират с локална терапия, обикновено с капки Коларгол, с Бактробан мехлем за нос (това според антибиограмите е показано и за мен, и за него) или с антибиотични капки според предписание на лекар.
Пиенето на АБ само за сополи за мен е неоправдано, особено, ако няма други симптоми, като температура и зачервено гърло. Консултирайте се с детски УНГ по въпроса.
За съжаление дори след толкова години не съм успяла да намеря трайно решение на проблема, а не е като да не съм пробвала с всички възможни витамини и имуностимулатори, които са ни изписани. Като детето почне да ходи на градина обикновено боледува често и това е нормално, затова не се впрягам и чакам да го израсте.
Аз не съм ходила на градина, докато бях ученичка не съм боледувала чак толкова много, затова сега на по-сериозна възраст и мен ме хваща всеки вирус и обострям този стафилокок. Мъжът ми се тества, отрицателен е, просто някои хора са предразположени, други не чак толкова.
Мой съвет е да не се фиксирач в това прекалено много, да, страшно изглежда, обаче личната ми практика показва друго. Просто е ужасно досадно.
Дано при твоето детенце е изолиран случай и наистина - на УНГ за мнение и лечение според антибиограмата, дано този Бактробан е чувствителен при него, за 7 - 10 дни елиминира проблема, поне за известно време 🙂.
И фактите, които излагам по-горе са в резултат на безброй разговори с лекари - педиатърка, УНГ специалисти, микробиолог също така. Ако си от София, бих ти препоръчала да си пускаш изследвания в микробиологията на 4 МБАЛ, до Руски паметник, при тях излиза стафилокок дори да е в ниско количество (10 на 3) и със сигурност в антибиограмите тестват Бактробан. И имат опит с взимане на проби от деца, моето го водя там от бебе, просто защото се доверявам напълно на резултатите им за всякакви микрибиологии.

# 4
  • Мнения: 8 585
Нормално, и под/около ноздрите, има стафилокок.
Следователно, ако ви вземат грешно посявките, винаги ще ви излиза стафилокок.
Класическият проблем в Бг...

# 5
  • Мнения: 1
Здравейте имате ли на представа, дали поставянето на задължителните ваксини може да е проблем заради Стафилококус ауреус в носа?

# 6
  • Мнения: 481
Здравейте имате ли на представа, дали поставянето на задължителните ваксини може да е проблем заради Стафилококус ауреус в носа?
Не, защо Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт