Избор на прахосмукачка - 5

  • 34 820
  • 730
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 11 594
Нали съвсем наскоро се писа за тях.

# 556
  • Мнения: 68 625
Става дума за чистене вътре в кутията. Дънна платка, видео карта, памет и т.н..Там със стандартната четка трудно може да се бръкне и има риск да повредиш нещо. Затова се използва сгъстен въздух за издухване на праха.

Кутията е за чистене. Да разбирам че вътре не е ок да се смучи, а следва да се обдуха? 

Някой скоро с воден филтър да е вземал? Старата е за смяна, харесах аз, но и тук да питам...

# 557
  • Мнения: 6 871
Може и със смучене. Проблема е, че със стандартна четка трудно може да се бръкне на разни тесни места. Има риск да изкъртиш нещо ако действаш грубо. Със сгъстен въздух може да се издуха от тесни места и няма риск да изкъртиш нещо. Аз го чистя със смучене с приставката 1-2 пъти годишно без проблем. Най-много прах се набива между ламелите на радиаторите на видеокартата и процесора. Това пречи на охлаждането и вентилаторите започват да въртят с по-високи обороти от което компютъра става по-шумен. По шума познавам кога е време за чистене.

# 558
  • Мнения: 68 625
О, аз го виждам прашоляка. Кутията е прозрачна..много прах има Bowtie
Не знам ще мога ли да махна капак или каквото там се маха....ще разучавам..
Благодарско...

# 559
  • Мнения: 224
Тези прахосмукачки kirby, които правят демонстрациите струват ли си парите? Имам възможност да си я взема, ако наистина си струва обаче.

Вчера ми правиха и ми хареса и отдавна мисля, че ми трябва нова прахосмукачка. Не ми хареса обаче, че не ми демонстрираха, това, което ме интересува наистина: Може ли да пере замърсени плочки и ламинат като моп? На думи можела, но по-скоро не бих я взел без да го видя.

Въпросът ми е има ли прахосмукачка, която ефективно пере замърсени плочки/ламинат и също може да се използва и за плочките в банята с някаква пара или нещо подобно?

# 560
  • Мнения: 4 548
Теоретично може, Ровента имат доста такива модели - прахосмукачка и пара. А защо не демонстрираха дали може?

# 561
  • Мнения: 224
Теоретично може, Ровента имат доста такива модели - прахосмукачка и пара. А защо не демонстрираха дали може?

Изкараха като причина някаква пълна тъпотия - демонстратора не бил обучен за това и това можело да рискува да повреди плочките ако не се направи според изискванията. Нещо ми звучи, като че не могат да го направят добре Grinning

# 562
  • Пловдив
  • Мнения: 2 085
О, аз го виждам прашоляка. Кутията е прозрачна..много прах има Bowtie
Не знам ще мога ли да махна капак или каквото там се маха....ще разучавам..
Благодарско...
Голяма грешка да си вземеш прозрачна кутия ,да те дразни прашоляка ,като го гледаш.
То винаги има. Ако го чистиш след като го виждаш ,а не когато се появят симптоми на недобро охлаждане рискуваш да прецакаш нещо .

# 563
  • Мнения: 68 625
Няма как, геймърски е компа, те са с прозрачна стена.
Работи си като дзвер, нищо му няма..

# 564
  • Мнения: 63
Аз си взех Филипс-с торба. Доволна съм 900 всмукателна мощност-като ламя е Simple Smile.
Чудех се м-у нея и Ровента.Но на живо за МЕН четката на Ровентите не ми хареса и не чисти.Колелцата са малки и не ми харесаха,но основното е четката и имаше  по-малка смукателна мощност.
Здравейте, може ли да споделите модела на Филипс?

# 565
  • Мнения: 6 871
Тези прахосмукачки kirby, които правят демонстрациите струват ли си парите? Имам възможност да си я взема, ако наистина си струва обаче.

Вчера ми правиха и ми хареса и отдавна мисля, че ми трябва нова прахосмукачка. Не ми хареса обаче, че не ми демонстрираха, това, което ме интересува наистина: Може ли да пере замърсени плочки и ламинат като моп? На думи можела, но по-скоро не бих я взел без да го видя.

Въпросът ми е има ли прахосмукачка, която ефективно пере замърсени плочки/ламинат и също може да се използва и за плочките в банята с някаква пара или нещо подобно?
Не си струват парите. Освен това на тях силата им е в почистването на меки настилки. Имаха приставка за пране на килими, която не става за миене на плочки, а и е безсмислено.

# 566
  • Мнения: 3 016
Аз си взех Филипс-с торба. Доволна съм 900 всмукателна мощност-като ламя е Simple Smile.
Чудех се м-у нея и Ровента.Но на живо за МЕН четката на Ровентите не ми хареса и не чисти.Колелцата са малки и не ми харесаха,но основното е четката и имаше  по-малка смукателна мощност.
Здравейте, може ли да споделите модела на Филипс?
Здравейте ,ето тази е https://www.technopolis.bg/bg/Prahosmukachki-s-torba/Prahosmukac … D3110-09/p/813452

Последна редакция: ср, 29 мар 2023, 09:46 от reninel

# 567
  • Мнения: 1 391
Аз си взех Филипс-с торба. Доволна съм 900 всмукателна мощност-като ламя е Simple Smile.
Чудех се м-у нея и Ровента.Но на живо за МЕН четката на Ровентите не ми хареса и не чисти.Колелцата са малки и не ми харесаха,но основното е четката и имаше  по-малка смукателна мощност.
Здравейте, може ли да споделите модела на Филипс?
Здравейте ,ето тази е https://www.technopolis.bg/bg/Malki-elektrouredi/Prahosmukachki/ … torba/c/P11130207
Аз взех това https://www.technopolis.bg/bg/bg/Prahosmukachki-bez-torba/Prahos … -COMPACT/p/813676.  С контейнер е

# 568
  • Мнения: 3 016
 Майа ,Коригирах линка,че нещо през телефона не е излязал.Извинявам се Simple Smile.

# 569
  • Мнения: 224
Тези прахосмукачки kirby, които правят демонстрациите струват ли си парите? Имам възможност да си я взема, ако наистина си струва обаче.

Вчера ми правиха и ми хареса и отдавна мисля, че ми трябва нова прахосмукачка. Не ми хареса обаче, че не ми демонстрираха, това, което ме интересува наистина: Може ли да пере замърсени плочки и ламинат като моп? На думи можела, но по-скоро не бих я взел без да го видя.

Въпросът ми е има ли прахосмукачка, която ефективно пере замърсени плочки/ламинат и също може да се използва и за плочките в банята с някаква пара или нещо подобно?
Не си струват парите. Освен това на тях силата им е в почистването на меки настилки. Имаха приставка за пране на килими, която не става за миене на плочки, а и е безсмислено.

На мен ми трябва основно за миене на плочки, ламинат и баня. Нямам нито един килим вкъщи.
А знаеш ли прахосмукачка, която е особено силна за тези неща?

Общи условия

Активация на акаунт