Бихте ли работили във фирма, която търси "инжинери" с магистърска степен?

  • 2 697
  • 48
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 123
Интересно ми е колко се предполага, че трябва да се плаща на човек без никакъв опит, който в повечето фирми няма да искат да го вземат изобщо. 2к бруто ще е към 1500+лв
Знам, че във форума всички са милионери и със синя кръв, но все пак колко очаквате да се плаща 3-4к?
Ами за хора с 5 год опит ще искат по над 4  вероятно.

Масово младите не знаят нищо. Преди беше зле, но сега е много зле. Всеки иска да си чопли телефона, да пуши 5 пъти на ден, обяд, кафета  и с 3 мейла на ден да взима 2к поне на 21 години и очаква на 31 да взима поне х3.

Дори хора с опит понякога са на нивото на хора  с 8 клас, не е за вярване, но това е положението. Ходя по интервюта и не мога да повярвам за какво става дума. Абсолютно базови неща учещи се в техникум не се знаят от разни инженери, че и със стаж. Не мога да разпознаят на схема елементарни възли, с две думи, положението е тежко, но почти всички са с голямо самочувствие, без покритие, искащи много, а не можещи нищо или почти нищо.
Аз например, съм готова да карам стаж безплатно, знам, че съм зле, но искам да се развивам. Обаче тука, където живея, нямам никакъв шанс за това. За минимална бях съгласна, само и само да имам някакъв опит, но и такъв шанс не ми дадоха работодателите.
Тази обява съм публикувала заради правописа, заплатата е висока според мен също. Нали ви казвам, аз за нищо бях готова да работя, но няма. А мисля, че в този сайт изобщо някои обяви ги пускат за други цели. Не са сериозни повечето според мен.

# 46
  • Мнения: 3 266
Кой е този сайт? Ако е jobs не знам защо реши така.
Който си мисли, че в сайтовете обявите са фалшиви или нещо от сорта, по-добре да чака да му се обадят в тях и да го поканят  някъде на работа, ама не вярвам да стане.
Съжалявам, че не са те взели никъде, при мен има всякакви от стажанти ученици, стажанти завършили и т.н. явно си зависи от фирмата.

# 47
  • Мнения: 12 288
Има доста обяви в Jobs дето вярно си звучат несериозно. Обикновено куп сериозни изисквания, обаче отгоре предимно не пише колко евентуално биха плащали, а често и указано че е подходящо и за студенти или хора без опит. Ами те не знаят какво искат повечето. Със сигурност има и свестни фирми, публикуващи обяви там, обаче... не ми изглежда да са преобладаващи.
Конкретно по темата - няма как да не ми се навре в очите правописната грешка, но вероятно ще го отдам на глупостта на този който е писал обявата, а не на нещо чак толкова лошо за компанията. Това в случай че само тази грешка е проблемът.

# 48
  • Мнения: 1 296
И само да вметна като бивш рекрутър - на места е практика от време на време да се допускат печатни грешки в обявите нарочно. Ако има две еднакви обяви има повече шанс за забелязване тази, която има грешка.
Плосък начин за оправдание. Ако някой ти е обяснявал, че нарочно се допускат грешки - бих заложил, че го е казвал за да си замаже издънките. Или се е надявал следвайки съвета и ти да пишеш с грешки за да те заобикалят свестните кандидати и да ходят при него.

Общи условия

Активация на акаунт