Нашите орхидеи – тема 36

  • 25 343
  • 746
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 3 896
_re_ge , всичко ми се отваря както трябва.

Започнаха да излизат цветоносите при мен. Много рано тази година, но след високите температури през юли и август е нормално да има промяна в цикъла. На две се отвориха първите цветчета, като и на двете са на стари цветоноси - phal. Yara bright и dtps. Black bird.

# 136
  • Мнения: 18 542
Уууу, тази лилавка е разкош!

# 137
  • София
  • Мнения: 3 896
Това е dtps. Black bird. Има подобен фаленопсис phal. Black pearl, но го нямам. Чудесно растение - цъфти дълго, прави разклонения, компенсира относително дребните цветчета с голям брой. Ако ви попадне някъде, не се чудете - вземете си го.

# 138
  • Мнения: 6 281
Хайде, да дадем старт на сезона 😍
С пожелания за чудесен цъфтеж на всички!

# 139
  • Бургас
  • Мнения: 2 136
Щастливка Hug, аз мога да се похваля само с едно фалче, което е на село - дано не измръзнало. Добре, че прибрах Цимбитата и лимона.

# 140
  • Мнения: 6 281
Еее:-) освен тия пет има още към 45 без наченки Simple Smile)) но съм оптимист, щом са цъфтяли, пак ще цъфтят:-)

# 141
  • Мнения: 18 542
Аз още нямам нови цъфтежи. Имам две фалчета с цветоноси, но са много дребнички още. Всичко друго съм показвала. На бялото ми мини което цъфна лятото, цветоноса много бързо премина, но сега пуска нов. Жалко, че не се засякоха, ама и тя самата орха нещо не е в ред съвсем.

# 142
  • Мнения: 2 815
И аз чакам....
Обаче имам една "пиратка". Grinning
За сетен път се опитва да превземе съседната саксия. Joy Има един въздушен корен, който,  аз насочвам към субстрата ѝ, а тя ме "издебне" и налзва съседната саксия. Последният път едва го издърпах. Беше враснал в субстрата на съседката. Joy

# 143
  • Мнения: 13 793
На мен ми се захващат по стените на гардеробите наблизо...

# 144
  • Мнения: 5 367
И моите фалчета се лепят навсякъде, редовно късам по някой корен като ги размествам. Едната се е залепила за етикетчето си и за собственото си листо!
Оплаквам се, от цимбитата нямам нито един цветонос. Мислех, че са щастливи на стълбите, поливах и торих, разперили са огромни листа. Явно им е тъмно там, а нямам друго студено място Confused

# 145
# 146
  • Мнения: 6 387
Благодаря за поредната порция полезно инфо! Hug

Открих само едно нещо - от страницата за "Брассада" двата линка отварят един и същи материал.
Трябва да се качи втория материал - "БРАССАДА МИВАДА – грижи, особености  –от немски  източници"

# 147
  • Мнения: 13 793
Благодаря за поредната порция полезно инфо! Hug

Открих само едно нещо - от страницата за "Брассада" двата линка отварят един и същи материал.
Трябва да се качи втория материал - "БРАССАДА МИВАДА – грижи, особености  –от немски  източници"

ОПРАВЕНО!

# 148
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Тъп въпрос, но къде трябва да срежа пожълтялото клонче? Там където влиза в основното стъбло или режа самото основно стъбло под разклонението?!
Скрит текст:

# 149
  • Мнения: 18 542
Възможно най-близо до основата, като внимаваш да не нараниш другия, ако искаш да го запазиш. Щом е полъжлят целия, няма нищо да излезе повече от него.

Общи условия

Активация на акаунт