Неуместни въпроси

  • 18 250
  • 564
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 15 512
Отговарям директно на първия пост - не съм чела темата

Директно отговаряш на въпросите с някой от следние отговори:
1. Това е прекалено личен въпрос и не желая да го обсъждам с хора извън семейството ми. Когато има новина, ще ви я съобщим!
2. Извинявайте, но не ми е приятно да ми задават подобни въпроси повече от веднъж, затова, ако обичате спрете!
3. Мисля, че отговорих предишния път на въпроса, сега продължавам да съм на същото мнение. Когато решим да започнем с правенето на деца, първо вас ще уведомим, за да сте спокойни!
4. Изключително неприятно ми е постоянно да ме питате неща, които изобщо не ви влизат в работата. Така че, ако искате да продължим да бъдем приятели, съветвам ви да престанете!

Ако пък искаш да бъдеш по-тактична, може да отговориш с "Извинявай, но причината е прекалено лична и не желая да я обсъждам." Така хем ще им стане неудобно, хем ще спрат да те питат.
Аз лично бих отговорила с някой от първите 4 въпроса, но пък аз съм доста по-дръпната и рязка, и изобщо не позволявам някой да си вре носа там, където не му е работа.

# 46
  • Мнения: 17
Здравейте,
за пръв път пиша тема във форума.
Та към “проблема”.
На 27,щастливо омъжена от 2 години. Без деца. И точно там е разколничето. Веднага след като стъпихме в брак с ММ се започнаха неудобните въпроси - “Ама кога ще се множите? Няма ли вече някоя хубава новина? На години си вече,трябва да раждаш. Виж колко много те харесват децата,трябва и ти да имаш свое. “

Този “тормоз” е непрестанен, все от загрижените семейни познати и приятели. Всичките от страната на ММ. /семейни с деца или в процес на създаването им./ До скоро се опитвах да обяснявам с усмивка ,че аз все още не съм готова за това доживотно начинание. И не смятам да родя,само и само за да съм в един кюп с другите. Но за жалост , тези особи не спират с непрестанните си подмятания. Опитах и с “лошо”. Знаете, зъл поглед и думи звучащи като ръмжене на прегладняла мечка гризли. Е, и това не успя. Опитах се да се дистанцирам от тези хора,пак без успех. Все пак са семейни “приятели”.
Ще попитате за мнението на ММ.
Неговите думи са: “Не обръщай внимание,това е темата която ги вълнува. Нормално е само с това да те засипват.”
Е,за мен не е нормално! Толкова много ми е писнало,че чак взе да ми се отщява да се замислям за деца.
Та, как според вас съфорумки бих спряла или поне намалила този “тормоз” ?
П.С извинявам се предварително ако темата е публикувана в грешен раздел.
От този текст се разбира, че вие нямате репродуктивни проблеми но моментът за деца не е настъпил. Също й, че считате за тормоз въпросите от приятели на ВМ по темата.
Т.е. ако Ви попитат ваши приятели, тези с които Вие предпочитате да общувате ще го сметнете ли за неуместно или както го нарекохте тормоз.
Може би тук е проблемът, че не считате тези хора за свои близки. (В което няма нищо нередно, приятелският кръг преди и след брака не е задължително да се запази)

Моите собствени приятели, не тези “които получих с брака” не биха ми задавали такива въпроси. 🙂

# 47
  • Мнения: 5 832

Моите собствени приятели, не тези “които получих с брака” не биха ми задавали такива въпроси. 🙂
Не отговаряй така, че ей сега ще ти каже, че ти просто не харесваш приятелите на мъжа ти и си търсиш поводи да мрънкаш. 😅

# 48
  • Мнения: 3 505
Цитат на: Сисунчи link=topic=1369334.msg43491054#msg434910[list
[/list]54 date=1631983192]
Вие мълчите ли им, когато ви прекипи. Най-малкото на такива хора трябва да се каже, че е доста невъзпитано да се задават такива въпроси и да се правят такива подмятания.


На една такава забележка,че не е възпитано да се задават такива въпроси, получих коментар ОТ МЪЖ : “Е че ти да си фригидна?”
Не знаех на кой свят се намирам,този човек явно не знаеше значението на думата. И все пак , изражението му беше ужасно. Сякъш трябва да си затварям устата и да слушам какво ми се говори,понеже е за мое добро. За моя радост, вече не поддържаме никакъв контакт с тези хора.
Не е грях да кажеш на простия, че е прост и да му обясниш значението на думичката. Ако има някакъв шанс да разбере, може и да обясниш защо не е добре да се разпитва за такива неща, но в конкретния случай май е било излишно. Хубаво е, че сте ги разкарали от обкръжението си.

# 49
  • Мнения: X
Скрит текст:

Моите собствени приятели, не тези “които получих с брака” не биха ми задавали такива въпроси. 🙂
Не отговаряй така, че ей сега ще ти каже, че ти просто не харесваш приятелите на мъжа ти и си търсиш поводи да мрънкаш. 😅

И ще е вярно. То в изказването има още нещо дето гъделичка, честно казано.
" ... Толкова много ми е писнало,че чак взе да ми се отщява да се замислям за деца." - ако толкова важно решение се взема на базата кой какво рекъл, хич не мога да взема насериозно "тормоза". Новоизлюпената госпожа нещо се вживява в роля.

# 50
  • Мнения: 1 725
Не, не е ок да се задават такива въпроси, просташко е и винаги съм го мислила. Разказвала съм и преди в форума, с репродуктивни проблеми съм и да ви кажа много е тежко като ни задават такива въпроси, не е какво толкова, ужасно е, а си нямате на представа колко двойки са като нас. За моя проблем знаят само ММ, майка ми и баща ми. ММ има леля, която на всеки един празник, всяко едно събиране се започва 'хайде вече, за кога ще чакате, кога ще направите първо, че кога второ'. Стигна се до там, след като не разбра от дума, че това са лични неща, да й се изрепча и от тогава я избягвам.
Преди известно време по време на разходка с майка ми една съседка ни засече и взе да ме гледа към корема и да пита дали не съм бременна. Видях каква болка изпита майка ми. Не знаете каква болка може да нанесете с един въпрос, пък и не мога да разбера как все още се смята един вид за какво толкова, да се питат такива лични неща.

# 51
  • Мнения: 3 505
По-добрата част от тези, които задават такива въпроси са само прости, с тях може и да се разбере човек, но има и жестоки, и прости, с тях няма начин.

# 52
  • Мнения: 1 725
Най-гадното и жестоко нещо, което са ми казвали е, тъй като работя в сферата на образованието, 'гледаш чужди деца, а твое не искаш да имаш'. Много мога да пиша по темата, надявам се да достигнат тези мои думи до повече хора и да се замислят.

# 53
  • Мнения: 14 835
А защо не им кажеш причината? Ще млъкнат и повече няма да питат.

# 54
  • Мнения: 1 725
Мога ли на всеки да вървя и да разправям историята си. От всякъде са тея въпроси-съседи, роднини, колеги.

# 55
  • INFJ
  • Мнения: 9 344
Казваш им, че не е тяхна работа и толкова. Абе, кой го е измислил това, че е нормално да се питат хората такива лични неща? Селска клюкарщина.

# 56
  • Мнения: 1 725
Това и правя, но все пак всяко човъркане в раната боли. Особено след като се оженихме с ММ тея въпроси станаха всекидневни, правим се, че не ни пука, но като се приберем вкъщи само ние си знаем какво ни е.

# 57
  • Мнения: 14 835
Първо, 'стандартът' все още е да има жената деца. Нарочно пиша жената, защото аз към мъж такива въпроси не съм чувала - дори в двойка да е, винаги някак са обърнати към жената. Второ, не всеки пита. И трето - всички тези хора са някакъв краен брой. Не казваш на всеки срещнат на тротоара. Голяма част от тях са свързани един с друг и ще предадат 'новината', тъй че няма да има нужда да я повтаряш и пред съпруг, и пред съпруга, и пред децата им - един е достстъчен, за да си затворят всички плювалниците.
Затова за мен е по-удачно да се казва причината с 2-3 думи. Не е целта да си разкажеш историята, а да отговориш кратичко на въпросите кога и защо. Иначе няма да спрат да ти ги задават, а ти ще ревеш и ще се чудиш защо хората не спират да те питат. Ами няма да спрат, просто няма, точка.

# 58
  • Мнения: 1 725
Като казвам, че простащината няма край, наистина няма. Винаги ще има още някой да те пита. Ей така веднъж споменах, че не мога да имам деца, на следващия ден едва ли не ми бяха записали час при лечители, баячки, да съм ходила в един кой си манастир, еди кой си поп да ме опее. И това дори не са част от роднините.

# 59
  • Мнения: 14 835
Лечители, врачки и баячки... Знам, че не го правят с лошо, но някак никога не съм успявала при такава простотия да се успокоя с прости им, те не знаят какво вършат. Освен да кажеш, че си ходила и не е имало ефект.
Късмет и здрави нерви ти желая.

Общи условия

Активация на акаунт