Къща около София - 3

  • 34 140
  • 336
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 606
То и сам да строиш пак не е много "на далавера". Материали, труд, пречиствателни станции и т.н. всичко е скъпо.

Поради тази причина разбирам mitkomitashki. Имотите са вече доста скъпи а инфраструктурата ни е като за гето и лошото е, че няма изгледи скоро това да се промени Sad.

# 211
  • София
  • Мнения: 8 520
И съответно няма как да търсиш нещо, което не съществува. Както уточнихме вече - има квартали с инфраструктура, стига човек да може да плати цената. Който не може, прави компромиси Simple Smile Идеален свят никъде не съществува.

# 212
  • Мнения: 107
Може ли някой, които е строил къща скоро или има познати близки, които са строили около София да каже ориентировъчна оценка - колко би струвало къща на 2ет. около 200кв +-, на равен терен, плюс проектирането и документите за строене, (без цената на мястото), до етап БДС ?

Изброеното по-горе ще ви излезе някъде около 650-750 е/кв. м., зависимост какви точно материали искате да заложите. Но при всички положения някъде около 700е на кв ще си построите къща с материали високо качество. (което ви препоръчвам).

# 213
  • Мнения: 346
Здравейте, нещо за махала Кантона, Хераково някой може ли да сподели? Интересуват ме комуникации, престъпност, природа, чистота на въздуха. Благодаря предварително.

# 214
  • Мнения: 824
Здравейте, някой има ли информация за с. Железница - стават ли големи задръствания в пиковите часове от/към София и дали има редовен градски транспорт?

# 215
  • Мнения: 6 256
Здравейте, някой има ли информация за с. Железница - стават ли големи задръствания в пиковите часове от/към София и дали има редовен градски транспорт?
Рядко има здръстване по бул. Кл. Охридски след Околовръстното в посока Дървеница и пак там в обратната посока. Нагоре се пътува перфектно, но пътя е със завои. Има редовен градски транспорт. През Железница минават 3 автобуса: 69, 70 и тръгва автобус 98.

# 216
  • София
  • Мнения: 34 933
Проблема е входа - Климент Охридски и от Резиденшъл парк - нагоре има трафик, но е окей.

# 217
  • Мнения: 6 256
Проблема е входа - Климент Охридски и от Резиденшъл парк - нагоре има трафик, но е окей.
Автобуси 69 и 70 изобщо не минават през Резиденшъл парк, а на кръговото до ИКЕА директно се качват по Бистришко шосе. Автобус 98 също не минава през Резиденшъл парк, а от кв. Симеоново директно отива в село Бистрица по Бистришко шосе.
Понякога има засилин трафик в района на с. Бистрица, обичайно понеделник сутрин и петък след обяд, т.е. около уикенда, но не е нещо непреодолимо. Просто в района пътя е тесен и със завои и респективно се кара с по-малка скорост.

# 218
  • Мнения: 2 808
На мен районът ми харесва, обаче тия завои…

# 219
  • София
  • Мнения: 1 354
Здравейте. Мъжът ми го е засърбяло къща да купуваме. Живеем в Люлин, пътуваме през прохода Петрохан веднъж на 1-3 месеца да видим свекърва ми, та той е хвърлил око на с. Бързия, което е на ок. 1 час и 30 мин. по този път.
За по-близко до София не можем да си позволим. Аз не съм убедена, че искам къща като цяло. По принцип и двамата не смогваме да поддържаме дома, целия уикенд минава в чистене, готвене, подреждане и т.н., какво остава за къща! С 3 деца сме, най-голямото е на 10, та зора си го има.
Търся някой да сподели заслужава ли си къща за събота и неделя само, или всичко  става просто една двойна работа и нито миг почивка.

# 220
  • София
  • Мнения: 34 933
Проблема е входа - Климент Охридски и от Резиденшъл парк - нагоре има трафик, но е окей.
Автобуси 69 и 70 изобщо не минават през Резиденшъл парк, а на кръговото до ИКЕА директно се качват по Бистришко шосе. Автобус 98 също не минава през Резиденшъл парк, а от кв. Симеоново директно отива в село Бистрица по Бистришко шосе.
Понякога има засилин трафик в района на с. Бистрица, обичайно понеделник сутрин и петък след обяд, т.е. около уикенда, но не е нещо непреодолимо. Просто в района пътя е тесен и със завои и респективно се кара с по-малка скорост.
За трафик говоря, пред мен са отговорили за автобусите.

Къща за събота и неделя, три деца и работа - ще почивате в някой друг живот. Струва ли си?

# 221
  • Мнения: 10 514
НЕ!
Мъжът ти да ходи при майка си да си задоволява романтичната престава за къща за уикенда.
Бързо ще му мине.

# 222
  • Мнения: 23
Здравейте,

Харесахме си къща в с. Нови хан, имате ли някакви мнения за селото и дали си струва?

Млади хора сме, приятелят ми не е от София, аз съм от София, все още нямаме деца, но винаги сме искали къща и лично мен не ме притеснява да живея около София, може би малко ме притеснява селото, тъй като нищо не знам за този район.

Цената на къщата е малко по евтина от един четиристаен в гр. София.

Ще се радвам, ако някой даде мнение.

# 223
  • Мнения: 59
Едно приятно селце за почивните дни е Долни Раковец. На 50км от София по магистралата за Гърция. Има минерална вода, жп гара, оптичен интернет.
https://dolnirakovets.wordpress.com

# 224
  • София
  • Мнения: 8 520
Само да се има предвид, че е планинско и по-хладничко. Има един канал в Ютюб, на Пишман селяните, от който може доста информация да си събере човек как е там живота. Пък може и да ги питате хората

Общи условия

Активация на акаунт