Избор на домашен принтер

  • 15 506
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 741
Здравей,

Ами доволна съм си, но ние печатаме по 10-12 листа на седмица. Липсва ми автоматичното двустранно печатане, ама за тези пари- толкова.
Още карам с мастилото, с което е купен, но от Плесио си взех заместващо мастило, което е двойно по- евтино от оригинала, като му дойде времето ще видим дали ще върши работа или съм хвърлила едни 30 лв на вятъра.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 4 011
Аз бих препоръчала модели на HP , но със WIFI и събскрипшън т.е срещу 2-5 долара на месец компанията следи главите и праща ноши, когато старите достигнат някакъв провент консумация - излиза много по-изгодно, отколкото да купувате консумативи. Виждам, че сте закупили принтер, но ако някой предстои да прави такава покупка мисля, че би било полезно. Аз самата имах принтер сбез тази опция и при всяка смяна на консумативи си плащах по 2 самия принтер.

# 17
  • София
  • Мнения: 10 578
Вафличка, защо излиза по-евтино? И на мен ми излезе да си заявя опцията, но не ми изписа цена за консумативи и доставка.
Намерих си рециклирани глави за 10 лв/бр.

# 18
  • Мнения: 182
Ако не те притеснява качеството на печата на струйните устройства, има такива, които са с постоянни касети, а само се доливат мастила за печат, които са на смешна цена. Начални модели МФУ-та са Epson EcoTank L3210 (би следвало да струва около 340лв с ДДС) или Canon PIXMA G2411 All-In-One, пак на същата цена. Би трябвало да имат и три години гаранция.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 4 011
Вафличка, защо излиза по-евтино? И на мен ми излезе да си заявя опцията, но не ми изписа цена за консумативи и доставка.
Намерих си рециклирани глави за 10 лв/бр.

Признавам, че рециклирани не съм ползвала. Оригиналните са по 30лв нормални и 45 голям размер т.е 2 касети (понеже не работят ако се сложи само черна си е 60лв с нормални и 90лв с по-големи) . Нормалните не принтират 100 страници - много по-малко. Принтера го купих за около 70лв (3 в 1 принтер, копир,скенер). Затова след няколко месеца закупих 3 в 1 модел с WiFi - абонамента е 2,3,5 долара според избрания план и ако не се ползват всички страници от плана се прехвърлят за следващия месец. На година с 5 долара план се плаща 12x5 = 60 долара за цяла година,не за комплект глави и компанията ти изпраща винаги глави преди да свършат настоящите.

# 20
  • Мнения: 3 390
Използвам темата да попитам. И на мен ми трябва принтер, цветен с добро качетво на картината. Не ми трябва скенер. Буджет 400лв. Имате ли предложения?

# 21
  • Мнения: 182
Използвам темата да попитам. И на мен ми трябва принтер, цветен с добро качетво на картината. Не ми трябва скенер. Буджет 400лв. Имате ли предложения?
Качествен печат може да получите на обикновена хартия от лазерен принтер и на специализирана хартия от струен принтер. Лазерният принтер ще гарантира и по-дълго време запазване на качеството на отпечатъка. За съжаление най-евтиният модел на HP - Color Laser 150nw e някъде около 450лв. Лазерните принтери масово са с формат на хартията А4. Ако ви трябва по-голям размер (напр. А3), то трябва да си купите струен.

# 22
  • Мнения: 3 390
Използвам темата да попитам. И на мен ми трябва принтер, цветен с добро качетво на картината. Не ми трябва скенер. Буджет 400лв. Имате ли предложения?
Качествен печат може да получите на обикновена хартия от лазерен принтер и на специализирана хартия от струен принтер. Лазерният принтер ще гарантира и по-дълго време запазване на качеството на отпечатъка. За съжаление най-евтиният модел на HP - Color Laser 150nw e някъде около 450лв. Лазерните принтери масово са с формат на хартията А4. Ако ви трябва по-голям размер (напр. А3), то трябва да си купите струен.

Много благодаря!!!.  450лв ме устройва.
Ще го погледна.

# 23
  • Мнения: 217
Здравейте,

Дали някой може да ми препоръча домашно мултифункционално устройство до 400 лв.?
Не държа на различни размери листи, ще се справя и с А4 само. Вземам го предимно за проекти на дъщеря ми в училище.

# 24
  • Мнения: 3 390
Здравейте,

Дали някой може да ми препоръча домашно мултифункционално устройство до 400 лв.?
Не държа на различни размери листи, ще се справя и с А4 само. Вземам го предимно за проекти на дъщеря ми в училище.

Аз купих HP ENVY 6020e, който се оказа доста добър за цената си. И ние го използваме предимно за училищните неща на децата.

# 25
  • Мнения: 281
Аз също търся мултифункционално устройство за домашно ползване ,което ще се ползва основно за принтиране и копиране,а от време на време за сканиране.Преди години имах един цветен EPSON DX6050,обаче на 2,3 принтирания и свършваше някоя касетка и не работеше,докато не сложа нова и бързо го разкарах.А докато работех в един офис имахме черно-бял и нямахме никакви грижи с него(по спомен шефката зареждаше тонер касетата в една книжарница или Офис 1).
Та сега чуденката ми е какво да взема?

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 4 011
Моето 3 в 1 устройство е това HP DeskJet Plus 4110 - доволна съм. Сега виждам, чее има във веригите същото но модел 4120 https://www.technopolis.bg/bg/Kombinirani-ofis-ustrojstva/Multif … 120-GREY/p/560663  за 129лв.
Най-голямото предимство е, че ползвам план за мастилата към ХП за 10лв на месец и така цената не е много висока. Преди имах модел без WIFI и не можех да ползвам плановете и една мастилена глава беше по около 45лв т.е при покупка на черна и цветна плащам цената на принтера през 2-3 месеца. Сега с абонамента е много по-изгодно, така, че ако изберете модел на ХП гледайте да има WIFI за да ползвате план. Мисля, че има и по-ниска цена на план ако принтирате до 50 страници на месец.

# 27
  • София
  • Мнения: 10 578
Аз си харесвам моя.
https://www.technopolis.bg/bg/Kombinirani-ofis-ustrojstva/Multif … tant-Ink/p/560680
Има WiFi Simple Smile
не мога да разбера схемата на плана и в крайна сметка колко ще са ми главите с него...
Можеш да ли кажеш как се формира цената?

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 4 011
Аз си харесвам моя.
https://www.technopolis.bg/bg/Kombinirani-ofis-ustrojstva/Multif … tant-Ink/p/560680
Има WiFi Simple Smile
не мога да разбера схемата на плана и в крайна сметка колко ще са ми главите с него...
Можеш да ли кажеш как се формира цената?
Аз си харесвам моя.
https://www.technopolis.bg/bg/Kombinirani-ofis-ustrojstva/Multif … tant-Ink/p/560680
Има WiFi Simple Smile
не мога да разбера схемата на плана и в крайна сметка колко ще са ми главите с него...
Можеш да ли кажеш как се формира цената?
С план плащате по 6.90.или 10 лв средно на месец и ХП ви изпращат черна и цветна глава  веднага след като мастилото намалее до около 50 процента т.е изпращат ви глави преди да са свършили и главите са почти двойно по- големи. Плащате само за плана т.е ако сте с план 10 лв на месец ви е 120 лв на година,независимо колко глави е нужно да ви пратят като плана е до 100 страници на месец,ако не принтирате 100 за месеца,а например 50 страници,останалите 50 се прехвърлят за следващите месеци т.е следващия месец лимита ще е 150 страници. Може да се откажете по всяко време от плана,но е много по изгодно с него. Без план една глава е 45 лв,а за да работи принтера ви трябват и черна и цветна,т.е на всеки 2-3 месеца средно давах по 90 лв за глави или около 270-300 лв на година, а с плана се плаща 120 за цяла година (плащането е всеки месец,не е наведнъж 120 лв).

# 29
  • Мнения: 182
Избягвайте принтерите и МФУ-тата на HP с буква "Е" в края на модела, ако не желаете да имате пореден договор подобен на този с GSM оператор ... Разбирам стремежа на компаниите всичко да се предлага като услуга, която да може да се планира като приход, но не искам да участвам лично!

Общи условия

Активация на акаунт