Анкета Covid19

  • 8 920
  • 94
  •   1
Отговори
# 15
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 431
Не виждам как подобна анкета ще е от помощ. Реално на всякъде е "рисково място"
Малко са и хората които могат с 100% сигурност да кажат от кой/как са се заразили!
Изкарах го, за мен нямаше никакво значение как и от къде.
Както ти дойде на главата последното за което мислиш е кой точно те е заразил.
И дори да знаеш от кой си го хвалал какво? Ще му търсиш сметка, ще му се сърдиш?
Според мен има смисъл,тъй като някой места се определят,като не рискови,а всъщност излиза точно обратното! Естествено,че няма да са огромни ползите от таблицата,но поне за мен реално би била полезна в някаква степен. Simple Smile
Кои са тези "не рискови" места и кой ги определя като такива?

# 16
  • Мнения: 6 764
А защо няма опция- не съм боледувал.

 Добавих го!
Danna Би трябвало да се спазват някакви мерки особено в болнични заведения,все пак посещават хора с проблеми,които би трябвало да бъдат предпазвани поне според мен! Ако някой се е заразил в болница,ще ми е интересно да чуя случая,понеже видях,че има отговорили с това на анкетата. Simple Smile
Моите родители се заразиха в болница. Работеха с месеци от вкъщи, ние не ги посещавахме, защото и двамата имат заболявания и ги пазехме, пазаруваха онлайн. Но майка ми направи тежка инфекция на един зъб, наложи се да обиколи 4-5 кабинета в лицево-челюстна хирургия в голяма болница. След 4 дни се появиха симптомите. Била е придружавана от баща ми, двамата са били постоянно с маски, като изключим манипулациите й. Сигурни са, че там са се заразили. Слава Богу и двамата го прекараха леко.

# 17
  • Мнения: 5 266
Бих добавила на културни мероприятия, тъй като един от клъстерите, които зная, беше след отваряне на галерия например.

Обаче говорим за март 2020, когато наистина всички си живеехме без маски и нищо. Не зная дали играе роля в сегашната ситуация.

# 18
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Според мен трябва да има опция или опции на почивка/командировка/при пътуване.

# 19
  • Мнения: 1 212
Според мен трябва да се добави опция "Детето ме зарази/донесе от училище/ДГ. Защото варианта от друг болен в къщи не дава достатъчно яснота. А децата не четат този форум, за да участват в анкетата.

# 20
  • София
  • Мнения: 5 745
Ноемврийската вълна ме събори, на работа се заразих. Пламнахме една след друга. Колежка беше контактна на болен и ни го докара.

# 21
  • Мнения: 8 795
Мъжът ми го донесе у дома миналата есен. Ние със сина ми работим от вкъщи, не бях напускала апартамента почти цял месец. Проследихме той къде се е заразил и установихме, че на работата му негова колежка е заразила над 20 човека, преди тя самата да разбере, че е болна. Той се зарази, защото не се е пазил.

# 22
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Мъжът ми го донесе у дома миналата есен. Ние със сина ми работим от вкъщи, не бях напускала апартамента почти цял месец. Проследихме той къде се е заразил и установихме, че на работата му негова колежка е заразила над 20 човека, преди тя самата да разбере, че е болна. Той се зарази, защото не се е пазил.
Тази колежка е била първата, която е установила, че е болна, преди останалите, така ли?

# 23
  • Мнения: 2 641
Карантиниран съседен клас в училището на детето, обаче учителите са едни и същи на всички подготвителни паралелки и си ходят на работа.
От там беше при нас, октомври 2020.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 5 631
Отговор "в учебно заведение" е изключително интересен във форум където пишат възрастни. Така обхващате само учители евентуално, но там следва да работи отговор на работното място.
Масово миналата година "друг човек ми го донесе" е точно дете в учебно заведение/близък работещ в колектив, неспазващ мерки/близък посещаващ дискотека....

Анкетата така написана е манипулативна и не носи никаква коректна информация информация.

# 25
  • Мнения: 5 424
А защо в анкета с въпрос "Къде се заразихте?" трябва да има отговор "Не съм боледувал"? Това как ще ни помогне да избегнем местата с най-висок риск? Аз гласувах с "не знам", защото подозрението ми е, че се заразих в градския транспорт, но такъв отговор липсва.

# 26
  • Мнения: 14 795
Защото зависи и от организма на човека, не само от мястото. Зависи и от натоварването. Ето - най-голямото натоварване е в супермаркетите, но там заразените са 0.
Интересна статистика обаче - 50% не са боледували все още (аз съм в това число). Според мен това трябва да го има като отговор точно в името на статистиката.
Учебно заведение може да е и университет, колеж, частна школа и въобще не обхваща само деца. Може да се блъснете в друг родител, колега, доцент, който в този момент киха, и да се заразите.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 5 631
Защото зависи и от организма на човека, не само от мястото. Зависи и от натоварването. Ето - най-голямото натоварване е в супермаркетите, но там заразените са 0.
Интересна статистика обаче - 50% не са боледували все още (аз съм в това число). Според мен това трябва да го има като отговор точно в името на статистиката.
Учебно заведение може да е и университет, колеж, частна школа и въобще не обхваща само деца. Може да се блъснете в друг родител, колега, доцент, който в този момент киха, и да се заразите.
И все пак не е коректно в контекста на анкетата. Просто не е.

Ако анкетата бъде изкарана от контекст излиза, че баровете, дискотеките и училищата са най - безопасни, а хората се заразяват от нищо вкъщи.

Ако се блъснете в доцент или друг колега, то сте се заразили на работното си място. Защото преподавателите работят в учебни заведения.

Заразените по супермаркетите са малко, защото се ползват маски, има вентилация и хората не прекарват достатъчно време един до друг. Имаме текучество.

Лично аз не съм боледувала. Но две роднински семейства да - и при двете децата го донесоха от училище. Но тези хора няма как да уточнят това в анкетата.

Тук представителната извадка предполага и хора, които не са масово по дискотеките, поради особеностите на това, че са родители и т.н. Там няма да има повече от 1-2 гласа.
Но пък родителите на тийнове може и да са отнесли корона я от училище, я от дискотека...

Една опция "донесе го детето" ви решава въпроса с училищата и градините.
Опция градски транспорт също не е за подценяване, а в анкетата не я виждам.
Опция: празник/събиране също не е за подценяване - рожденни дни, сватби/кръщенета и т.н.

Последна редакция: ср, 29 сеп 2021, 11:18 от MeMyselfI

# 28
  • Мнения: 14 795
Не е дъвсем коректно и да се счита бар по-рисково място от супермаркет. В супермаркета изкарваме поне половин час на по-голяма 'гъстота' и един до друг. В заведенията , със сегашната им подредба, различните компании са гърбом, а персоналът е с маски.
На състудентите също им викаме колеги. Аз съм студентка и доцентът не ми е колега служебно (макар да посреща с добър ден, колеги), така че ако се заразя в университета, не съм се заразила на работното си място, а точно в учебно заведение.
И с цялото ми уважение, цифрите говорят за себе си - там, където има най-малко заразени, очевидно е най-безопасно. Нали точно това е идеята да видим. А не нещо като не ни хареса, да твърдим, че таквоз животно нема.

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 5 631
Не е дъвсем коректно и да се счита бар по-рисково място от супермаркет. В супермаркета изкарваме поне половин час на по-голяма 'гъстота' и един до друг. В заведенията , със сегашната им подредба, различните компании са гърбом, а персоналът е с маски.
На състудентите също им викаме колеги. Аз съм студентка и доцентът не ми е колега служебно (макар да посреща с добър ден, колеги), така че ако се заразя в университета, не съм се заразила на работното си място, а точно в учебно заведение.
И с цялото ми уважение, цифрите говорят за себе си - там, където има най-малко заразени, очевидно е най-безопасно. Нали точно това е идеята да видим. А не нещо като не ни хареса, да твърдим, че таквоз животно нема.

Вече ми е напълно ясна целта на анкетата.
Това ми е повече от достатъчно "Не е дъвсем коректно и да се счита бар по-рисково място от супермаркет."
Бар без маски не било по - рисково от супермаркет, с маски, текучество и вентилация.

Анкетата не е поставена коректно. И е манипулативна. Това е форум за родители. Предполага се, че това е и представителната извадка. Когато се прави анкета, то тя се съобразява с това.  Дано не учите статистика.

Иначе глупостите за баровете са достойни за 1001 нощи. Отворете си disco.bg и хвърлете едно око. Как само клиентите са подредени с гръб, при 50% заетост, на дистанция и персонала е с маски. За мезе ни взехте ми се струва.

Последна редакция: ср, 29 сеп 2021, 11:29 от MeMyselfI

Общи условия

Активация на акаунт