Анкета Covid19

  • 8 895
  • 94
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 8 505
Липсва опция "Член на семейството ме зарази". Защото не само децата (ученици) заразяват. Може да е съпруг/съпруга, неучащо дете, роднина който е член на домакинството. А няма такава опция в анкетата.

# 46
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Втората опция нали е за това.
Има отговор в парка. Този заразеният от парка, само там ли е стоял, едва ли.

Като цяло анкетата е тотално объркваща - веднъж от човек, веднъж от място. Отделно, че 99% нямат представа къде са се заразили, но отговарят с други опции.

# 47
  • София
  • Мнения: 5 744
То е някак ясно, че не е от мястото, а чрез друг човек. Аз също няма как да съм сигурна на 100%, но самият факт, че едновременно се натръшкахме в работа, ми говори че е от колежка.

# 48
  • Мнения: 8 505
Втората опция нали е за това.
Ако това е към моя коментар, аз под "друг човек", не разбирам член на домакинството, а приятел (роднина) на гости, съсед, доставчик на храна, инкасатор и т.н.
Не е много ясна анкета.

# 49
  • Мнения: 5 397
А това, че водещият и най-съществен отговор - 51% (!!!) няма нищо общо с въпроса? Абсолютно безсмислена е анкетата. На въпрос “къде се заразихте“ най-много отговарят “не съм се заразявал”. Ми хубаво. Много съществена информация.

# 50
  • Мнения: 1 459
На мен пък по никакъв начин не ми пречи подобна анкета и даже ми харесва. Ще следя с интерес.

# 51
  • София
  • Мнения: 38 401
Стига сте се карали на момичето. Не всички на този свят са учили статистика.

# 52
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
В училище се учи, но да, не всички са учили в училище.

# 53
  • Мнения: 6 851
На мен пък по никакъв начин не ми пречи подобна анкета и даже ми харесва. Ще следя с интерес.

А как може да се следи анкетата, след като резултатът от отговорите не се вижда? Единствено ако гласуваш, предполагам само тогава можеш да видиш резултат и то към конкретния момент.
Друго би било от време на време някой да листва резултатите в темата.

# 54
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 431
На мен пък по никакъв начин не ми пречи подобна анкета и даже ми харесва. Ще следя с интерес.

А как може да се следи анкетата, след като резултатът от отговорите не се вижда? Единствено ако гласуваш, предполагам само тогава можеш да видиш резултат и то към конкретния момент.
Друго би било от време на време някой да листва резултатите в темата.
До Гласувай отдолу има "Резултати" и може да се види и без да гласуваш.

# 55
  • Мнения: X
Сложих избора “Не съм боледувал по желание на участници тук”. Отговора друг човек ми го донесе вкъщи,съм го поставила като се има предвид роднина или дете,например от училище/работа,но тоест той се е заразил там,а не вие.Следователно,този,който се е заразил на работа следва да отбележи съответния отговор.Предполагам,че нямаше нужда да добавям за приятел,че го е донесъл вкъщи.Има и отговор от приятел.Не знам защо сте толкова нападателни към анкетата,дори да не ви е полезна,не смятам,че пречи на някого. Simple Smile

# 56
  • на село
  • Мнения: 3 890
И аз не разбирам какво е това мрънкане от анкетата.
Обясних, че аз поисках отговор "Не съм боледувал" От тел. нямам бутон резултати, а само "Гласувай", чета форума основно от телефон.
Но се продължава, все едно анкетата е от някакво национално значение, макар, че и процентът не боледували също е добре да се знае.
Спирам, че стана досадно и влизаме само в обяснителен режим и спам.

# 57
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
На мен пък ми е интересна логиката на отговарящите. В магазина има доста голяма вероятност от зараза, особено през лятото, когато аз лично рядко виждах хора с маски. Но пък никой не е отговорил в супера, щото е убеден, че като се е огледал в обкръжението си, съвсем ниормално е да е имало болен и ето го виновникът. В супера никой не познават и съответно няма такъв отговор.
Само двама са отговорили за донесено от училище и това говори също много - те просто не познават хора в училище или не са чували за болни там.
При нас в училище също няма болни, а когато е имало, не е имало огнища. И въпреки това, никой не може да бъде сигурен точно дали не се е заразил от друг на друго място.

# 58
  • Мнения: 5 397
Аз пък съм почти сигурна, че се заразих в градския транспорт, но това рисково място изобщо не фигурира, за разлика от супер рисковото място “парк”. Имах доста ограничени контакти, когато се заразих и никой от тях не беше болен нито преди, нито след моето заразяване. Единственото затворено място, на което съм се задържала над 15 минути, без възможност да спазвам дистанция и е имало кашлящи хора без маски или масово с маски под носа, беше градският транспорт.

# 59
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 266
Има голяма разлика между "не знам къде се заразих" и "не мога да преценя къде се заразих". Имам колежка, която си седя под карантина вкъщи, защото детето й беше контактно и се зарази с корона вирус, но твърди, че не знае къде се е заразила и че най-вероятно е станало на работа (в стая е само с един човек и в коридорите се ходи с маска). Имам друга приятелка, която е била контакта на болния си шеф, но смята, че се е заразила в асансьора на блока си Rolling Eyes . Логика нулева. Баща ми изкара вируса, не знае къде се е заразил, защото не се е виждал с никой, с изключение на съучиници, семейни приятели, родниние и още бог знае кой никой.

Анкетата ми е интересна и също не схващам мрънкането. Толкова теми има в този форум, намерете си вашата, що дирите в тази?

И за мен градския транспорт е рисково място, но само ако пътуваш над определно време нагъчкан с много хора. Аз пътувам всекидневно, но за много кратко време в сравнително празни превозни средства. Да чукам на дърво, за сега съм удържала положението.

В магазините в София хора без маски няма и никога не е имало, дори и лятото.

Общи условия

Активация на акаунт