Седмокласници 2021/2022

  • 33 160
  • 786
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 4 199
Вчера учихме химията, да, точно така е. Има от брат й учебници на всички издателства, отворихме, сравнявахме, обяснявахме, намерихме си една непипната учебна тетрадка с много хубави задачи, изрешихме и тях. Ти виж биологията, че и там е една китка китна...
6 листа домашно по математика! не знам си колко тези за извънкласните уроци, следващата седмица пак контролни... започва да не стига време, нещо което никога не е било.

# 601
  • Мнения: 318
Божееее тия дето са писали учебника по химия на Просвета трябва да се гръмнат.
Моя си хареса на Педагог и си учи по нея Simple Smile http://free.pedagog6.com/hoos7u-free/index.html

# 602
  • Мнения: 1 738
Само ще кажа, че учим на изуст цялото "На прощаване в 1868г.". До никъде сме. Направо съм изумена как детето запомня нещо, аз цял ден го слушам и знам първите два реда. До четвъртък е срока, сигурно ще напредна и аз до тогава:)

# 603
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Бокси,златна си. Това е друго нещо. Благодаря ти. Запазих линка.
ra2, права си и за биологията. При девойката стига времето,но още не са почнали преразказите. Мога да кажа ,че по мат са дадени 4 теста за домашно-общо са 73 задачи. Погледнах ги-не са от трудните,по-скоро са за автоматизация. По бел са някакви термини да се научат,както и "На прощаване"почти наизуст.

# 604
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Аз имам чувството, че всички извънредни усилия, които се влагат при извънкласните занимания по математика и БЕЛ, ще бъдат излишни. Ще измислят още по-лесни матури, за да оправдаят ДО и така ще се подиграят с усилията и труда на децата, които въпреки всичко са намирали начин да се подготвят за матура като през нормална учебна година.

# 605
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Ханна,за мен тези матури не са най-важното нещо. Но математиката е всичко за мен-дисциплина,мисъл,логика,всичко. Знам,че странно звучи от устата на един доктор,но целият живот е математика.  По бел не очаквам много-никакъв усет няма към езика. Странно как по испански и английски няма този проблем. Но е недопустимо да е неграмотна. А към този момент тя наистина е неграмотна. То като гледам и майка й не е от най-грамотните,щом още има какво да учи.

# 606
  • Мнения: 8 228
Днес направи още един преразказ. Бях сложила тук една книжка "Текстове за преразказ" и сме ги подкарали от там. Сега, не мога да ги проверява прецизно, но гледам най-общо дали е преразказано всичко, правописни грешки, лексика. Общо взето не се получават лоши преразкази. Има още какво да се желае, за да са идеални по личните ми критерии, но това е втори преразказ само.
По математика материалът в момента му се струва елементарен, но трябва да се внимава, защото както е лесно, така може да се допусне и глупава грешка. По-проблемна ще е геометрията втория срок. Там ще трябва повече решаване и най-вече мислене.

# 607
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Разбира се, че не са най-важното нещо. Просто прочетох какви големи домашни се дават извън училище в школите. И надграждането при допълнителните уроци трябва да бъде оценено както трябва. А не да се готви цяла година - пандемия, стрес, време, ресурси и т.н. Да се подготвя за най-сложните задачи, а накрая да го питат 2+2=? И около цялата тази подготовка да се неглижират разказвателните предмети, които дават обща култура.
Моята дъщеря иска да остане в МГ, защото си го харесва. Аз обаче виждам, че много добре се справя и с литературата. Тя и рисува, творческа натура е. Има логическа мисъл, но едновременно с това ѝ хрумват всякакви идеи за истории, рисунки, разкази и т.н. Чудя се дали наистина е за МГ 🤔

# 608
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Ханна,твоята щерка винаги съм си я представяла като архитект. Та си има талант-рисува прекрасно и в комбинация с математиката.... идеален архитект. Имай предвид ,че домашните в училище са УТ. Нещо ,което в МГ вероятно няма. Знам каката колко задачи е имала за домашно там. Така че това ,което й дава частния учител е нищо.Това са 70 елементарни примера за 7 дни. Както и да ги смятам са 10 на ден. Нищо работа са.
Стон,браво! Аз не мога да оценя нито един преразказ.

Последна редакция: нд, 17 окт 2021, 21:52 от renydent

# 609
  • София
  • Мнения: 1 171
При щерката домашните по математика обичайно не са малки (по няколко страници от сборниците на Коала, Просвета или листче) разчитаме само на училище, да видим дали е правилно. Членовете били скучни, еднообразни задачи, примери до буква к и т.н., но пък така стават рутина.  В школата по БЕЛ дава през седмица преразказ (общо ще дойдат над 20 за цялото обучение), после по две тези следващата седмица  + винаги по няколко теста от граматиката, които проверяват следващия път в часа. В училище също пишат тези. Не знам обаче проверяването как е. Аз затова реших да я запиша на школа, защото там проверяването на преразказа и тезите е сигурно и ежеседмично, връщат се проверени сканираните. Реално като почнат пробните и там ще има проверка на преразказ и теза, така че биха могли да понатрупат опит.
Да са здрави наборите, останалото ще го решат и напишат Hug

# 610
  • Мнения: 8 228
А, Рени, и аз не мога да ги оценя. Казах, че гледам основното - дали е разказано всичко в правилна последователност, дали има правописни грешки. Това всеки може да го види и прецени. И другото е, как ми звучи чисто стилово. Да няма много повторения, изреченията да са ясни, да се използва по-богата лексика. Пак мисля, че всеки четящ и образован човек може да каже "да, това е добре" или "постно ми е". А иначе конкретните точки, които би получил, малко ме интересуват. По-скоро използвам възможността да пише повече и да подобри уменията си за писмено изразяване, които така или иначе ще са му и необходими, и полезни в бъдеще.

# 611
  • София
  • Мнения: 2 307
Аз, да си призная, влизам в Школо веднъж на две седмици. Така и така девойката ме информира всеки ден за тестове и оценки. Но като ви чета, реших и аз да погледна статистиката и каква беше ОГРОМНАТА ми изненада когато виждам: 1 място в класа, 2. във випуска, успех 5.83, среден успех на класа 5,25. (Само няколко поста по-нагоре ви се ожалвах от безхаберното й отношение към ученето, особено по разказвателните). Прихнах да се смея.😂
Аз, на фона на толкова учене в моето училище навремето, едвам щях да вържа 4.
Хубаво е да им вдигат самочувствието и да им вдъхват увереност, ама или аз не си познавам детето и неговите скрити таланти или на това му казвам “мечешка услуга”.
При нас за сега за ДО не се говори. Предполагам, че точно седмите класове ще останат последните “на бойното поле”. Учителката от курса на дъщеря ми им е разказала, че минатала година е имала две деца с пневмония, едното в болница и са изпуснали един месец от занятията, което директно ги е поставило в неравностойно позиция. И е добавила: “Вместо вас най-много да ви пазят, че ви предстои НВО, вие ще го отнесете максимално”. Sad

Последна редакция: пн, 18 окт 2021, 15:34 от Skiorche

# 612
  • Мнения: 290
Здравейте, някой от Вас да има случайно помагало по англ език с тестове за 7 клас , ние сме по програмата HELLO?

# 613
  • София
  • Мнения: 2 307
Само ще кажа, че учим на изуст цялото "На прощаване в 1868г.". До никъде сме. Направо съм изумена как детето запомня нещо, аз цял ден го слушам и знам първите два реда. До четвъртък е срока, сигурно ще напредна и аз до тогава:)
Pipilota, от училище ли го изискват или от курса? Моята щерка го отвори тази сутрин, донесе ми го да го видя колко е дълго (защото според нея аз го виждам за сефте😀) и каза, че няма нормално дете, което да го научи наизуст. Брат й я дочу и смърмори - “е, брат ти е от ненормалните, които го знеха наизуст”. И докато тя мигаше неразбиращо, той го изрецитира мо-тамо и за мое учудване (11 клас е). Истината е, че и аз съм го учила наизуст (само като си помисля колко отговора на лит. въпрос съм изписала по него) и не само него, а и Опълченците на Шипка и ги помня на 90%. Предполагам, че им е трудно и неразбираемо, ама защо все по пътя на най-малкото съпротивление трябва да минат? Да си потренират малко паметта и ако не наизуст, поне да знаят кое след кое следва, да могат да цитират без грешка - няма да им навреди. Писах по-назад, че преподавателката от курса не изисква да се наизустяват. Да, ама г-жата по БЕЛ в училище е безкомпромисна:).

# 614
  • Мнения: 1 541
Дъщеря ми също учи На прощаване и то още лятото, че е бая дълго. Трудно учи наизуст , но успя, не е невъзможно.
Относно преразказа, и аз не мога да дам точно точки, но вижте критериите и ще се ориентирате какво на гледате и да следите. Имам чувството, че ги мернах на края на учебника даже.
Математика не съм броила задачите, но не са малко, не са и много. Според мен са точно, даже може и още. В училище обаче е супер зле положението.

Общи условия

Активация на акаунт