Защо хората не харесват собствената си миризма?

  • 3 732
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 820
Нещо останах с впечатление, че авторката възприема парфюмите като средство за прикриване на разни нежелани естествени миризми. Едва ли има много хора, които да си падат по комбинацията силна миризма на пот + силен парфюм. Аз ползвам парфюми, защото винаги денят ми е по-добър когато съм с парфюм. Харесвам много и безкрайно различни - аромат на море, прясно окосена трева, дървесина, цветя... Не разбрах много и представата й за "собствена миризма". При редовна лична хигиена, не би трябвало тялото да излъчва кой знае каква миризма, макар и собствена.

А, те парфюмите, са измислени точно, за да прикрият неприятната миризма на некъпано. Във френският двор са се поливали с парфюми, защото не са се къпели. Както и перуките са ги носили, защото са имали въшки. В османската империя са били далеч по-чистоплътни и са се къпели доста по-често от западните дворове.

    Ех, точно този коментар щях да напиша, че парфюмите са измислени във Франция, за да прикрият миризмата си, тъй като не са се къпали изобщо, а 1 или 2 пъти в годината. Като Кралят Слънце се къпал само 1 път в живота си, когато се родил. Той е имал страх от водата. Авторката да отвори гугъл и да потърси тези теми за четене. Има богата история за изобретяването на парфюмите, перуки и т.н.

    Лично аз не харесвам миризмата на моята пот. Когато излизам, дори да е през зимата, си слагам рол-он или парфюм против изпотяване. Също така те помагат да  се изпотяваш по-малко. В това горещо лято, което беше, изобщо не харесвах миризмата си на пот, дори да се къпа по 2 пъти на ден. Лично аз слагам само споменатия парфюм против изпотяване. Когато съм изкъпана и с обръснати подмишници, мириша на хубаво. Дори не ми харесва да слагам други парфюми. Обикновено слагам такъв парфюм за някакъв официален повод. Има вкъщи парфюми, които са над 6-7-8 години и така си стоят. Дори мисля да ги изхвърля, защото вече ме е страх да ги използвам, след като са с изтекъл срок на годност.  А и мъжете харесват жени, които са току-що излезнали от баня и без парфюм. Има хора, които миришат ужасно, дори и след баня. Те имат нужда да слагат парфюми, дори да са вкъщи.

# 31
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 015
Jennifer_w, ако човек мирише лошо след баня, има нужда от лекар, не от парфюм.

# 32
  • Мнения: 118
А аз като мириша на пот и чесън какво да си сложа

# 33
  • INFJ
  • Мнения: 9 350
А аз като мириша на пот и чесън какво да си сложа
Душ?

# 34
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 015
А аз като мириша на пот и чесън какво да си сложа
Шкембе и оцет?

# 35
  • Мнения: 1 459
Когато излизам, дори да е през зимата, си слагам рол-он или парфюм против изпотяване. Също така те помагат да  се изпотяваш по-малко. В това горещо лято, което беше, изобщо не харесвах миризмата си на пот, дори да се къпа по 2 пъти на ден. Лично аз слагам само споменатия парфюм против изпотяване. Когато съм изкъпана и с обръснати подмишници, мириша на хубаво. Дори не ми харесва да слагам други парфюми. Обикновено слагам такъв парфюм за някакъв официален повод. Има вкъщи парфюми, които са над 6-7-8 години и така си стоят. Дори мисля да ги изхвърля, защото вече ме е страх да ги използвам, след като са с изтекъл срок на годност.  А и мъжете харесват жени, които са току-що излезнали от баня и без парфюм. Има хора, които миришат ужасно, дори и след баня. Те имат нужда да слагат парфюми, дори да са вкъщи.

Категорично не мога да възприема използването на парфюм за прикриване на миризми като пот, кирливо и изобщо немито. Какъв е този парфюм против изпотяване? А парфюми на 6-7 г.,ако са маркови и съхранявани правилно, нищо им няма. Един Хипнотик пойзън на Диор го мотах из къщи повече от десет години, не мръдна. Да не говорим, че Ръш на Гучи ми е сигурно от 99-а. Пробвайте да ги продадете или размените. Но парфюм се слага на чиста кожа - закон. Най-добре подсигурена с антиперспирант без аромат, щото скъп парфюм+пот или скъп парфюм+дезодорант за 3 лв., си е светотатство за мен. Аз съм колекционер и зарибена, но мисля че най-добрият вариант си остава парфюм и съответстващия дезодорант на същата марка. Като се замисля, май и ден не остава без да ползвам парфюм, просто не мога да си представя живота без тях.
😁
ПС. Нещо не ми се получи цитирането, съжалявам.

# 36
  • София
  • Мнения: 38 476
Жената сигурно се е объркала с парфюма против изпотяване.
Аз също много обичам парфюми, така че търся дезодоранти, рол они и т.н. максимално без мирис или поне да е много лек.

# 37
  • Мнения: 118
Най хубавата миризма е липса на миризма! А не да вониш на пор, и отгоре да туриш Шанел, става страхотна комбинация

# 38
  • Мнения: 25 600
А липсата на миризма се постига по безвреден начин чрез често къпане и ползване на натурални средства от рода на деокристали и обикновената сода бикарбонат. Действат само няколко часа, но който иска повече, прибягва до по-драстични мерки. Колко са безвредни обаче?

# 39
  • Great Britain
  • Мнения: 2 208
Стига с това къпане.Има ли нормално подчертавам нормално човешко същество което да не взема ежедневен душ в 21 век?Кажете за излъчването ви и дирята след вас след прословутото къпане и капката парфюм върху кожата ви.Околните желаят ли присъствието ви?

# 40
  • Мнения: 9 652
Стига с това къпане.Има ли нормално подчертавам нормално човешко същество което да не взема ежедневен душ в 21 век?
Има - десетки, стотици хиляди. Всеки ден, сред нас.
Говоря при нормални условия и доброволен избор.
Не говоря за Африкански райони без достъп до вода.

# 41
  • Great Britain
  • Мнения: 2 208
Стига с това къпане.Има ли нормално подчертавам нормално човешко същество което да не взема ежедневен душ в 21 век?
Има - десетки, стотици хиляди. Всеки ден, сред нас.
Говоря при нормални условия и доброволен избор.
Не говоря за Африкански райони без достъп до вода.
Аз подчертах че говоря за нормални хора обичащи и уважаващи себе си.Останалата прослойка я избягвам ,не ме вълнува и нямам респект.

# 42
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 015
Стига с това къпане.Има ли нормално подчертавам нормално човешко същество което да не взема ежедневен душ в 21 век?Кажете за излъчването ви и дирята след вас след прословутото къпане и капката парфюм върху кожата ви.Околните желаят ли присъствието ви?

 Познавам двама, които не са много по къпането, и миенето на зъби. И двамата са вишисти. Единия икономист, другия инженер. Единия даже е семеен.

# 43
  • Мнения: 25 600
Ежедневното къпане не е панацея. Зависи от сезона и околната температура. Зависи от начина на живот – дали човекът се движи повече, или не. Дали извършва физически труд навън, или подпира цял ден бюрото под климатика. Дали ходи пеш, или ползва ГТ. Дали е здрав, или има хронични заболявания. Как и с какво се храни. Дали не пие лекарства и хранителни добавки. Например само един витаминен комплекс как може да усмърди потта и урината, няма да повярвате...
За мен поне борбата с миризмата на пот има 3 стъпки: къпане, обезмирисяване и евентуално парфюмиране. Като се има предвид, че с последното не трябва да се прекалява, защото понякога е по-неприятно дори от миризмата на некъпано.

# 44
  • Мнения: 2 349
Има още една стъпка - изпрани дрехи. Че има и къпани хора, с осмърдяни на пот дрехи...

Общи условия

Активация на акаунт