Карам рискова бременност и не мога да се храня пълноценно.

  • 1 338
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте, всички бъдещи и настоящи мами. Предварително се извинявам за дългия пост, няма как да опиша проблема по-кратко. Бременна съм в 8г.с. От една седмица имам проблем с обонянието, повечето храни, най-вече готвено ми миришат много остро и гадно, на някаква несъществуваща миризма. Това доведе до невъзможност да се храня, понеже веднага щом вляза в стая, в която има храна или отворя хладилника само, въпросната миризма ме “блъска” в носа и ми се повдига. А и самата храна има гаден вкус. И така вече една седмица карам само на течности, от което пък се чувствам все по-зле и ден след ден отслабвам и състоянието ми се влошава. Ходих при специалист УНГ, той ми обясни, че нервните връзки на обонянието ми са засегнати, вследствие на хормоналните промени, които са настъпили в организма и е необходимо да се възстановят, което обаче отнемало време и най-вероятно ще трябва да изкарам така цялата бременност. Има ли някоя от вас, която се е сблъсквала с подобен проблем. Много ще съм ви благодарна, ако споделите как се справихте.

Последна редакция: пн, 27 сеп 2021, 17:29 от Ds Georgieva

# 1
  • Мнения: 2 883
Две бременности, и двата пъти с такива проблеми.
Всичко ми миришеше на лошо, включително и половинката ми. Минава след 12г.с, а до тогава просто яж каквото можеш, колкото да не припаднеш. Първият път при мен беше хляб, домати, моцарела, а вторият - хляб със сирене, евентуално обикновени бисквити.
Труден период, но минава.
Срещу гадене има хапчета, но не мисля че са панацея. Газирана вода с лимон, джинджифил помагат. Дъвки.
На бебето нищо няма да му стане, споко.
Спокойна бременност и леко раждане ❤️

# 2
  • Мнения: 3 010
Ехее, много момичета са били така. Пробвай със сухарче, малко чай, крекери, солети. Това минава.

# 3
  • Мнения: 40 752
А щипка за носа? Като тези, които използват в някои плувни спортове? Тогава храната ще е безвкусна, ама няма да е гадна.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 14 533
Чай и напитки с мед. Може да добавиш мента, лимон или др.аромати.

# 5
  • Мнения: 6
А щипка за носа? Като тези, които използват в някои плувни спортове? Тогава храната ще е безвкусна, ама няма да е гадна.
Самата храна също има гаден вкус, много е странно. Лекарят каза, че има такава болест, която се проявява на хора след прекаран Ковид. Аз го прекарах преди 7 месеца, но това се отключи чак сега заради бременността.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 854
Аз съм в 14г.с и също имам този проблем (Ковид прекарах преди 10м).  Гаденето почти премина, но острите миризми са все тъй натрапчиви. Хапвам основно тестени храни, зеленчуци и плодове (но не всякакви), гледам да наблягам и на ядките, защото и месото не ми понася.
8, 9 и 10 г.с бяха най-кофти, при мен . Успех Flowers Four Leaf Clover

# 7
  • Мнения: 1 571
На кисело мляко с банан и малко овесени ядки минах първите три месеца от бременността, сурови бадеми и портокали.
Виж от коя храна ти прилошава най-малко и изобщо не е задължително да е така през цялото време. Хубаво е, че задържаш течностите и не повръщаш.
Успешна бременност.

# 8
  • Мнения: 1 598
Три бременности и трите така с последната свалих 13 кг. Но всичко минава. С дъщеря ми нищо не можех да хапна, нииищо.
А сега отделно е ковида. Вече година всиЧко е с ужасен горчив мирис.

# 9
  • Мнения: 12 725
Все нещо можеш да понесеш, виж какво е. Например тиквичките не миришат, поне според мен. Не се храни само с течности. И на мен ми прилошаваше от доста миризми, намира се начин - може мъжът ти да ти носи храна в стаята, за да не ходиш в кухнята.

# 10
  • Мнения: 6 764
Две бременности имам, за мой "късмет" и  през двете усещах ужасно силно всякакви миризми, дори и не съществуващи такива. Изхвърлих всичката си козметика и подмених с такава без аромат. Едвам си миех косата, повръщаше ми се от аромата на шампоана. Лечение няма, стискаш зъби, ядеш на сила ако трябва, не може да караш на течности. Краставици, маслини, чушки, тиквички, сирене, кашкавал, печива (питка, мъфен солен), сухар, предимно това ядях, докато леко отмине. Имаше дни, в които на сила ядях месо. Знам колко е ужасно 24/7 да ти се глади, дори от верото да ти се повръща, обаче някои изкарваме късата клечка при бременност. Пожелавам ти да отмине бързо. Не ходи по лекари, няма да те излекуват от това, просто се стреми да хапваш малко, на чести интервали.

# 11
  • Мнения: 2 352
Деган не ви ли помага?

# 12
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 721
И аз бях така от 7 г.с. до около 15-16 г.с. Месо проядох след 20 г.с., преди това не можех да го гледам, не да го ям. Карах на зеленчуци, кашкавал и сирене, тук-там някой плод, че съм и с ИР. Кафето ми миришеше ужасно, готвеното ме отвращаваше. По едно време не можех дори да сготвя, толкова беше зле. Не ми се гадеше само когато спя, през останалото време не можех да се надигна от гадене, поне не съм повръщала. Свалих 10 кг, които според моето АГ не са проблем нито за мен, нито за бебето. Но все пак, гледах да се храня макар и на сила по три пъти на ден. Аз стартирах от много килограми, обаче и всеки месец пускам ПКК и урина. За по-слаба жена трябва да се наблюдава, защото може и да е проблем. За вкуса на храната не коментирам, аз бях до 15 г.с. на много лекарства и вкусът на всичко беше променен.
Сега съм в средата на 7 месец и нещата вече са като преди, ям си всичко.
Просто период, трябва да мине. Много е неприятно, но минава.
Лекарства за потискане на гаденето моят лекар не разреши, но и аз пиех 9 вида хапчета по онова време.

# 13
  • Мнения: 50
Аз съм вече в 32-ра седмица, с близнаци и все още имам проблем с миризмата, докато храната се готви. Но поне ям всичко вече, а мъжът ми готви и не се налага да стоя в кухнята. Но до средата на четвъртия месец бях много зле, не можех да стана от леглото, почти нищо не ядях. Ябълки, портокали, содени питки и печени тиквички бяха единствените храни, които понасях. Газирана вода с лимон и лукчета ми помагаха доста. А, и ям всичко студено - така ми мирише по-малко. Ще мине Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт