Азиатска козметика и грим - 22

  • 69 770
  • 748
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 9
Скрит текст:
MademoiselleE, с редовно двойно почистване черните точки ще изчезнат бързо. Олио, балм и всички тези ги изчистват, ако не са много дълбоки, а ползването на глинени маски ще постегне и малко порите, освен че и почиства и има антисептични свойства, което предовратява всякакви раздразнения.
Решиш ли да ползваш киселини, не ги ползвай едновременно с пилинг гела.
За хидратация много сме писали -имат много, а и тези, на които пише sooting  също са хидратиращи.
Купила си за пълна рутина, с активите не бързай, добре хидратираната и здрава кожа понася всичко. Обичам витамин С и ми понася добре, но такъв корейски не мога да препоръчам, нямам претенции да познавам цялата гама, от тези които съм ползвала Purito, Neogen, Tiam нито един не ми допадна, та съм си със западноевропейските.
Чела съм някакви препоръки за корейски витамин С от блогъри, но не съм ги ползвала.

Благодаря ти много за полезните съвети, zori65! ❤ Шийт маски не обичам много, но глинена бих пробвала с удоволствие. Спрях се на тази две: SNP Prep Clayronic Pore Pack и innisfree Super Volcanic Pore Clay Mask 2X. Някой има ли отзиви за тях ?
И един въпрос за слънцезащитата: изчаквате ли да попият всички продукти преди да я нанесете ? Аз ги слагам един след друг, но лицето ми остава бяло ..

# 676
  • Мнения: 553


За пръв път попадам на корейска слънцезащита която да люти и щипе очите. Имам чувството, че след като се намажа започва брутално да ме боли главата от нея което в комбинация със зверското лютене в очите я прави най ужасната слънцезащита на която съм попадала.

# 677
  • Мнения: 13 263
Не съм ползвала тези глинени маски.
Тези харесвам, защото не пресушават и са подходящи за суха кожа.
https://jolse.com/product/isntree-real-mugwort-clay-mask-100ml/1 … ry/842/display/1/
https://jolse.com/product/skin1004-witch-pack-8ea/28752/category/1738/display/1/

Корейците имат и разни комбинирани продукти
Тази е комбинация от глина, bha  и ексфолиращи частици, както и хиалуронова киселина. Опаковката е нова от това, което имам, може и да преформулирана, но едва ли има голяма разлика. Не изсъхва както обичайните глинени маски. Навремето като излезе и стана продукт №1 в Корея, всички блогъри говореха само за нея и  направих чудеса от храброст да си взема, та незнам и аз какво очаквах когато дойде, но е добра маска.
https://jolse.com/product/papa-recipe-eggplant-clearing-mud-crea … y/3179/display/1/
Тази също харесвах, 2 в 1 маска и почистващо. Може да я ползваш и като маска и само като почистващ гел
https://misshaus.com/products/time-revolution-artemisia-pack-foam-cleanser
Това е новата и опаковка
https://jolse.com/product/missha-new-artemisia-pack-foam-cleanse … ry/118/display/1/
А това  е разкошен почистващ крем, само за измиване се ползва, глината не се усеща, почиства много добре и не пресушава.
https://jolse.com/product/bonajour-natural-morocco-ghassoul-foam … y/1541/display/1/


Тези са ми в уишлиста
https://narrsha.com/products/dreamworks-im-the-real-pack-shrek-f … nt=31712548847685
https://jolse.com/product/drceuracle-jeju-matcha-clay-pack-115g/ … y/1259/display/1/
но засега ще чакат.

# 678
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 446
Момичета, може ли да ми препоръчате нещо с така наречения лифт ефект. Хидратиращите продукти се отразяват стархотна на кожата ми и направо я съживиха, но ми се иска и нещо с повечко грижа за моите 45+. Ползвам пептиди, серамидите, но все ми се струват недостатъчни. Ако е възможно продуктът да го има на бг пазара, защото не се справям с поръчките от корейските сайтове.

# 679
  • Мнения: 1 370
Момичета, днес си взех пратка с Габиели от Джолсе, за първи път имам начислено мито 26 лв и 20 ст. Германия се е активизирала. Поръчката е на стойност 28 долара.

# 680
  • Sofia
  • Мнения: 397
Момичета, днес си взех пратка с Габиели от Джолсе, за първи път имам начислено мито 26 лв и 20 ст. Германия се е активизирала. Поръчката е на стойност 28 долара.
Каква стойност са написали корейците на кутията? Аз скоро поръчвах на адрес в  Англия. На кутията беше записано стойност на поръчката 5 USD, а поръчката беше около 50 USD и нямах начислено мито.

Последна редакция: пн, 23 май 2022, 19:05 от mi_sy

# 681
  • Мнения: 40
Момичета,какви са ви впечатленията от марката It'S SKIN ?
Много ще съм ви благодарна,ако споделите отзиви Simple Smile

# 682
  • Мнения: 1 370

Каква стойност са написали корейците на кутията? Аз скоро поръчвах на адрес в  Англия. На кутията беше записано стойност на поръчката 5 USD, а потъчката беше около 50 USD и нямах начислено мито.
Не погледнах, но то е и минало-заминало вече. Споделих просто да се има едно наум като се поръчва.

# 683
  • Мнения: 2 442
Момичета, днес си взех пратка с Габиели от Джолсе, за първи път имам начислено мито 26 лв и 20 ст. Германия се е активизирала. Поръчката е на стойност 28 долара.
Това не може да е вярно,излиза че митото е 50%.
Скрит текст:
Данъкът е 19%,върху 26евро(28долара) са няма и 5 евро.Но най-вероятно са начислили таксата на DHL-6 евро и таксата на Габиели...
Reddish,изадила си лош късмет,аз си мисля,че нещо в пратката е усъмнило немците.

Catalano какво мислиш за марката Mary&May? Гледам че ползваш техните падове

# 684
  • Мнения: 1 370
Момичета, днес си взех пратка с Габиели от Джолсе, за първи път имам начислено мито 26 лв и 20 ст. Германия се е активизирала. Поръчката е на стойност 28 долара.
Това не може да е вярно,излиза че митото е 50%.
Скрит текст:
Данъкът е 19%,върху 26евро(28долара) са няма и 5 евро.Но най-вероятно са начислили таксата на DHL-6 евро и таксата на Габиели...
Reddish,изадила си лош късмет,аз си мисля,че нещо в пратката е усъмнило немците.

Catalano какво мислиш за марката Mary&May? Гледам че ползваш техните падове
Не знам колко е вярно. На кашона беше пльоснато голямо 13.40 с червен маркер,нямаше валута. В сайта на Габиели пишеше 4.20 доставка + 26.20 такса продукти.

# 685
  • Мнения: 1 378
Момичета, днес си взех пратка с Габиели от Джолсе, за първи път имам начислено мито 26 лв и 20 ст. Германия се е активизирала. Поръчката е на стойност 28 долара.
А Габиели са платили всичко и са се занимавали, или ти все пак си се оправяла с митницата?

# 686
  • Мнения: 2 442
На кашона беше пльоснато голямо 13.40 с червен маркер,нямаше валута.
13,40 евро са 26,20 лева.Аз бих си поискала фактурите,за да съм наясно за какво съм плащала.
Кофти ситуация,ровим за намалени продукти,TD,Hidden...и бам,плащаме всичко, че и отгоре.
Не съжалявай Reddish, ще се поддържаме красиви,въпреки митници и превозвачи Flowers Rose

Щях да ви споделям за Мишата,знаете че се борих с Geum Sul.
С общи усилия,мои и на ММ успяхме почти да я занулим.Интересното е,че на ММ му действа много добре.Неговата кожа е мазна и тая серия му е като панацея.Има пачи крак и две бръчки на челото,но след двойно почистване и серия от продуктите,кожата му светва,а бръчките почти не си личат.Той е много доволен,а и аз,избави ме от тегавите Миша.На моята суха кожа са мъчение.Добре че са Su:m37 и WHOO,че да помогнат.
Явно,са направени за мазните млади корейски кожи,но не и за моята 47-годишна,суха,източно-европейска кожа,живееща във влажния холандско-германски климат.Между другото,направи ми впечатлние,че серията се държи най-лошо при много влажно време,при по-сухо се търпи.

# 687
  • софия
  • Мнения: 1 200
На кашона беше пльоснато голямо 13.40 с червен маркер,нямаше валута.
13,40 евро са 26,20 лева.Аз бих си поискала фактурите,за да съм наясно за какво съм плащала.
Кофти ситуация,ровим за намалени продукти,TD,Hidden...и бам,плащаме всичко, че и отгоре.
Не съжалявай Reddish, ще се поддържаме красиви,въпреки митници и превозвачи Flowers Rose

Щях да ви споделям за Мишата,знаете че се борих с Geum Sul.
С общи усилия,мои и на ММ успяхме почти да я занулим.Интересното е,че на ММ му действа много добре.Неговата кожа е мазна и тая серия му е като панацея.Има пачи крак и две бръчки на челото,но след двойно почистване и серия от продуктите,кожата му светва,а бръчките почти не си личат.Той е много доволен,а и аз,избави ме от тегавите Миша.На моята суха кожа са мъчение.Добре че са Su:m37 и WHOO,че да помогнат.
Явно,са направени за мазните млади корейски кожи,но не и за моята 47-годишна,суха,източно-европейска кожа,живееща във влажния холандско-германски климат.Между другото,направи ми впечатлние,че серията се държи най-лошо при много влажно време,при по-сухо се търпи.
Какво говориш, Vanessa?!! Kissing Heart
Нито съм мъж, нито ми е мазна кожата, а отдавна не и млада, уви Blush
По-скоро я определям вече като нормална, със склонност към сухо, но въпреки това, geum sul ми е наистина любима. Отлично ми действа-подхранена, изпълнена кожа. Ползвах я, като нощна грижа, доскоро. Повече я харесвам от лилавата, chogongjin, която ми идва тежичка.

# 688
  • Мнения: 1 370
А Габиели са платили всичко и са се занимавали, или ти все пак си се оправяла с митницата?
Габиели сами се разправят с митниците, аз после само си плащам дължимото в техния офис. С нищо допълнително не са ме занимавали.

# 689
  • Мнения: 1 129
Говорейки за мита и такси, подготвям поръчка в ebay и каква ми беше изненадата, когато на check out ми начисляват допълнително ДДС. Това кога е станало, последният път, преди време, нямаше такова нещо. Сумата си е значителна...

Общи условия

Активация на акаунт