Вегетарианска тема - 16

  • 32 730
  • 756
  •   1
Отговори
# 120
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Габриела, протеиновия прах е грахов. Като не ядеш млечни, ползвай тахани. Става много вкусно.
Мисо не съм се и замисляла да си правя, готово, японско си взимам като гледам да е оризово.

Ориз към него микс зеленчуци

# 121
  • София
  • Мнения: 5 247
Баница с козе сирене и 4 яйца
Доматена супа с киноа, моркови, лук и розмарин
Зелени маслини със сусамов тахан  и кисела краставичка на пълнозърнести хлебчета

# 122
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
Гъста яхния от черна френска  леща “Белуга” с много лук, моркови, чушки.
Моркови задушени с фъстъчено масло и чесън - много вкусни се получиха, да не очакваш.
Мариновано тофу на тиган.
Яйчена салата.
Овчарска салата във вегетариански вариант - с яйца, домати, краставици, лук, аяокадо и сирене само. С препечени филии за вечеря.
Ягоди, боровинки, грозде.

# 123
  • Мнения: 6 015
asyalein, ще пробвам с тахан. Аз имам грахов протеин и чия протеин, които изобщо не ползвам. Че и са по 2 кг.
Отворих ги, пробвах ги и не ги харесах. Така си стоят. Ще взема да опитам пак и ако не ми харесат отново да ги подаря на някой, който ще им се зарадва.

Ние в Пловдив няма от къде да си купуваме японски стоки, остава ми аз да си правя или да поръчвам онлайн.
За София ако някой има идея - да сподели.

Вчера само обяда ми беше вегетариански: супа от челядинки. Получи се много вкусна и скоро ще споделя рецептата ако успея да снимам. Днес ще я правя отново, защото свърши бързо.

Наминавам днес с идея за бонбони.

Бързи и лесни бонбони с ядки и сушени плодове

# 124
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Габриела, в България можеш да си поръчаш онлайн от зоя или други подобни магазини мисо!

В нас боб мунг на яхния, картофена салата, виган майонеза и класически хумус. Още ядем пресни салати и всеки ден, но не ги споменавам.

БианкаД, да споделя, този път направих майонезата като започнах с първа скорост и после на 2ра; стана по хубава и по гъста. На 3 или 4 мисля, че нищо няма да стане - първия път мисля на тези скорости пробвах.

Последна редакция: вт, 26 окт 2021, 13:39 от Baby*

# 125
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Габриела, аз съм взимала натурални протеини, основно от коноп и са гадни. Този граховият е овкусен, лек аромат на ванилия има и за сладкиши, панкейкс и такива намазки е перфектен.
Иначе безвкусните ги слагам в кето хлябове. Но и вече не купувам 🤣
Този граховият е от марката на ДМ, веган, но незнам дали го има в Бг.
Мисо не съм търсила в Пловдив, носех.
Но може и да има по здравословните магазини, не му трябва охлаждане, когато е запечатано и няма проблем да се продава в магазин без хладилна витрина.

Днес смятам и аз да правя леща. Купих и праз, една част ще иде там.

# 126
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
САЛАТЕН Stuck Out Tongue ден днес, за мен, а и за останалите членове в семейството:
- Салата картофена, с много магданоз и лук.
- Салата от нахут и боб, пак с магданоз и лук, но и със селъри.
- Салата от домати, лук и маслини.
Карфиол, броколи, моркови на тиган, поляти при сервиране с босилеково-лимонено песто.
Пълнени мини чушлета с овче сирене.
Касапско сирене пак.
Препечени филийки с хумус.
Плодове - грозде, круши и киви.

# 127
  • Мнения: 6 015
Благодаря ви за отговорите момичета. Ще потърся да поръчам от зоя или тук имаме един био бутик, ако има там ще е добре.

Днес минавам с една постна рецепта.

Щрудел с лаваш - бърза, лесна и ефектна рецепта

# 128
  • Мнения: X
В Пловдив има Балев Био; там има мисо или ако няма налично, със сигурност може да се поръча.

Зеле на тиган със соев сос, проста зеленчукова крем супа (морков, картоф, магданозен корен, лук, чесън, масло, жълтък), сурови крекери, чипс от кейл, филии с масло и лютеница от мама и татко Grinning. Вчера събрахме доста ябълки и ще трябва днес-утре да намеря време да ги направя на нещо…

# 129
  • Мнения: 508
Здравейте може ли да споделите рецепта за суровите крекери . Аз правих пълнени явълки разрязани и почистени на две с орехи и канела като за първи път горе-долу ми харесаха.Първи опит и за сушене на фирна опекоха се знаех,че трябва да ги суша на ниски градуси няколко часа ,но не ми се чакаха проба -грешка  .Следващия път ще го направя както трябва

# 130
  • Мнения: X
Cskafena, няма рецепта. Blush На око правих водейки се по съставките на тези крекери: https://www.lifefood.eu/eu_en/raw-crispbreads-and-crackers/chia-hemp-bread. Почти ги докарах като оригинала. Аз харесвам ужасно много крекерите им с маслини и ще се опитам да ги направя ако намеря подобни маслини.

# 131
  • София
  • Мнения: 4 305
Мисото в Балев Био е хубаво - това на Clearspring.
От тези дни:
Скордая от хляб и слънчогледови семки.
Паста с доматен сос, сушени домати, маслини и моцарела.
Печен карфиол с бахарат, зехтин и чесън.
Пресни зеленчуци за дояждане и свежест.

# 132
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Харпа, къде още слагаш бахарат? Взех си преди време, само на патладжани с нахут и домати ми харесва...

Ризото с праз
Леща със зеленчуци и ориз

# 133
  • София
  • Мнения: 4 305
То има различни версии на бахарата, защо не опиташ с друг? На солени неща от тиква също ми допада и на сладък картоф. Все пак го имам от скоро и не съм пробвала много неща.

# 134
  • Мнения: 6 015
Благодаря ви за споделеното, момичета. Ще отида и до Балев био.

Общи условия

Активация на акаунт