Подарък за доктор

  • 5 143
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 190
Здравейте, търся предложения за подарък за доктор гинеколог. Случаят е такъв, че правихме инвитро при доктор който искам вече след като имаме бебе да подаря нещо символично. Нямам определен бюджет, търся предложения...

# 1
  • Мнения: 2 862
За колко пари?
Почерпка някаква. Медицинска литература.

# 2
  • Мнения: 3 987
Гинеколозите и лекарите от подобен тип имат предостатъчно неща, подарени от пациенти, предимно  снимки. Подарете му алкохол/почерпка, снимка и албум за снимки, в който да си ги събира, че обикновено подаряват снимки в рамки и хората няма къде да си ги държат вече. Вземете от ретро типа, в който трябва да се лепят, че се подаряват по-големи снимки в рамки, и да има място къде да се сложат, или кутия за снимки, има ръчно изработени по разни фейсбук групи.

# 3
  • Мнения: 12 626
Скъп алкохол.

# 4
  • Мнения: 40 280

Никога не вреди. Може и да си го пие, и да го преподари. Едно синьо Джони...

# 5
  • Мнения: 4 878
Лекарите са затрупани от почерпки и подаръци,даже се ядосват.Дайте му сумата предвидена за подарък.

# 6
  • Мнения: 10 514
Аз не бих подарила алкохол на лекар. Rolling Eyes

По-добре един испански свински бут хамон серрано, със въртяща се стойка, представително опакован с червена панделка. Joy



https://images.app.goo.gl/b4us6sbpi7nqhCpV8

Сега по Коледа в Кауфланд ще са на промоция.
https://images.app.goo.gl/qefLkchmWBQDFZdS8

# 7
  • Мнения: X
Марков алкохол и пура/пури според бюджета ви. Ако не пие, пуши, ще си ги "осребри" или подари на някого.
Ако това ви е скъпо може бутилка вино с етикет изработен специално за него. Виждала съм такава със снимка на бебето и надпис, беше нещо от сорта "Ти ме направи и аз ти направих", не го помня точно, но беше сладко.

# 8
  • Русе
  • Мнения: 552

Ох, за алкохола - не знам. Има една шега за надпис над лекарски кабинет: Уиски не ядем, бонбони не пием. Аз обикновено се насочвам към красиви вещи, които могат да бъдат и полезни, особено ако са чупливи - чаши, чинии, вази - те са "консумативи".

# 9
  • Мнения: 40 280
Много мразя някой да ми подарява чаши, чинии, вази. Почти никога не са по мой вкус или и да са, не ми трябват. Докато алкохолът се изпива и заминава.

# 10
  • Мнения: 10 251
Скоро бях на гости у един доктор. Учудих се, че още от вратата ми предложи алкохол с кафето, предвид на това, че никога не съм давала индикации, че се черпя. По-късно, в разговор спомена, че непрекъснато го даряват, а никой в тях не пие. Каза, че складира бутилките в мазето, няколко пъти са го разбивали и ограбвали.

# 11
  • Am Dorf (BB)
  • Мнения: 512
Имам роднина, преподавател във ВУЗ. Дипломантите редовно му подаряват алкохол, а той не пие. Беше се задръстил и се чудеше какво да прави бутилките.

Аз бих подарила вечеря в ресторант, ако в България се предлага подобна услуга.

# 12
  • Мнения: X
Аз след раждането му подарих хуабва писалка. Нямам идея дали е окей като подарък, той се зарадва доста, може би защото не беше уиски и шоколад Grinning

# 13
  • Мнения: 10 251
Това е хубав и нетрадиционен мъжки подарък.

# 14
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 15 491
Марков часовник, щом "няма бюджет"

# 15
  • Мнения: 1 076
Ваучър за книжарница или за туристическа агенция.
Билети за театър
Престилка с бродирано името му, ако клиниката в която работи, нама собствен дрес код.

# 16
  • Мнения: 895
Доктора си получи сумата за инвитрото, а след това оставихме снимка. На персонала обаче, дадохме почерпка с хубави бонбони, а на ембриоложката подарих златно синджирче с висулка  бебчета. Тя допренесе много за успеха на опита, подходи много индивидуално към мен и затова исках нещо лично за нея. Тя прие подаръка, но не го видя пред мен. Надявам се по-късно когато го е отворила, да съм я зарадвала.

# 17
  • Мнения: 4 878
Със сигурност се е зарадвала.Ако не го носи,ще го върне във златарски магазин и ще ползва парите за каквото поиска или ще го подари на някое бебе.Но ядене и пиене им е втръснало.На въпрос ,,Каква почерпка искате", са отговаряли ,,Ти ми дай парите,аз ще си купя каквото искам".

# 18
  • Мнения: 2 211
Алкохол не е добра идея за подарък за гинеколог. Имам близък гинеколог, който се дразни на всички бутилки, с които го заливат, защото не може да пие и случаите, когато може да си позволи да пие са рядкост - постоянно са на повикване да израждат бебета или дежурни. Безсмислено е.

В стаята на моя гинеколог съм виждала страхотна негова карикатура, подарена му от пациентка - винаги съм мислела, че е супер идея. А аз му подарих едно време като родих...бутилка алкохол Joy

# 19
  • Мнения: 1 223
На мен идеята със престилката и бродирано името му ми допада много.Hug

# 20
  • Мнения: 2 862
Еми почерпка, но не всеки оставя такава, все пак си е жест, дори и бонбони да са. Особено като се и плаща раждането.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 647
Понякога в стремежа си да са оригинални хората подаряват големи простотии. Алкохол мисля, че не е добра идея. Имам приятелка, мъжа и така се пропи от подаръци. А не близваше алкохол. Ваучер за хубав ресторант ми звучи добре.

# 22
  • Мнения: 4 564
Снимките ги вкарват в някой шкаф и ги забравят... Едно време имах малък магазин, хазяйна ми беше доктор, донесе ни кашони с алкохол и бонбони направо нямах нужда от зареждане, залълниха всички рафтове...
Бях видяла в един кабинет сувенир под формата на златен скалпел върху плоча с името. После проверих в нета не са скъпи.

# 23
  • Мнения: 10 251
Няма как, според мен, ако не познаваш човека, да му направиш подходящ индивидуален подарък. Един се радва на алкохол, друг на парфюми, трети на книга, няма как да разбереш. Аз обикновено подарявам аксесоари, които сама изработвам, но те са доста престижни и скъпи, ползвам и скъпи материали. Дори и да не се хареса, все пак това е спомен от мен.
Не знам дали е актуален подарък, но хубав албум с репродукции на известен художник, или пък тематичен, не е лош подарък. Но все пак, човекът трябва да цени книгите, иначе в нета има всичко.

# 24
  • Мнения: 4 878
Сувенирите и снимките отиват директно в боклука.Почерпките даже не ги поглеждат какво са,оставят ги на сестрите и санитарките.Имаше случай преди години,пациент сложил 500 лева в кутия бонбони,доктора дал кутията на някой и когато човека попитал дали е доволен от сумата,чак тогава разбрал,че се е минал и е ощастливил някой.От тогава разпечатвал всички почерпки и после ги оставял на персонала или ги изхвърлял.И икони не са подходящи,лекар е казвал,че не е поп и няма да прави църква,не му трябвали толкова икони.Искат си пари и това е.

# 25
  • Мнения: 2 862
Еми какви пари допълнителни, според мен няма нужда, то всяка процедура се заплаща. Ама който има да дава, докторите са добре, нищо не им липсва, почерпете и толкова, не забравяйте, има и друг персонал, не е само доктор, в много случаи, другите се грижат повече. Обаче, ако не оставите нищо, също може да се забележи, но никой не е длъжен.

# 26
  • Мнения: 40 280
Не е длъжен разбира се, ама като вземем предвид, че ме лекуваха две седмици от Ковид (пътеката е за една) и общо взето добре ме лекуваха, без никой да ми иска нищо почерпих персонала:
- Подарих на отделението хубава машина за мерене на кръвно, че лекарства имаха много, но такива им липсваха
- На сестрите и дежурните оставихме кафета и опаковани сладкиши да се подкрепят
- На лекаря, който уреди да ме вземат (у нас явна така става, десет часа чаках БП, пък накрая половинката ме закара след уговорка с лекар), една малка златна монетка. Тя никога не вреди, нито тежи.

# 27
  • Мнения: 2 862
Реших, че за раждане нещо е.
Ами то в София е така, в малките населени места е по-лесно.
Важното е, че си добре.

# 28
  • Мнения: 11 558
Две големи семейни пици за персонала, или питка и мезета,безалкохолно и кафе.
За доктора- има интересни букети от зеленчуци,  колбаси, сирена, примерно и един плик с картичка със сума, каквато решите.

# 29
  • Мнения: 4 878
В грешка си за провинцията.На всички се дават пари на ръка-на лекаря,на санитарката на всяка смяна и на сестрите понякога.Почерпките ги нямат за нищо,гледат накриво,все едно им даваш торба боклук.Много са наядени.

# 30
  • Мнения: 2 862
Имам предвид, че там се влиза по-лесно в болница. За другото е ясно, но не мисля, че гледат на почерпка та като на боклук. За парите, едва ли много хора дават, по-скоро е почерпка само или нищо...

# 31
  • Мнения: 4 878
Ако е лежащ или има нужда от помощ на всяка смяна на санитарките се дават по 10 лева,иначе ще си стои гладен,жаден и с пълен памперс.Лекарите също не искат почерпки и подаръци,а пари.

# 32
# 33
  • Мнения: 2 862
Не знам как е другаде, при нас не дават пари за смяна на памперс, а си им е задължение на санитарките, нито болните са останали гладни . Само за преобличане на починали, но явно някъде трябва да се дават за тези неща.

# 34
  • Мнения: 9 552
По принцим съм много против подаръци и пари за лекари. Това са си чисти подкупи. А пък алкохоли, бонбони, икони, снимки в рамки на някакви чужди хора!?!? Ужас!

Ако толкова държите на подарък, подарете нещо, което докторът сам може да си "доизбере". Ваучер за книжарница (медицинската литература е доста скъпа), ваучер луксозна вечеря или за близка уикенд екскурзия. Билети за театър или музикално събитие (ако имате инфо, че харесва такива). Дори и да не ги ползва, може да ги преподари на някого. Като цяло предпочитам "изживяване" пред "предмет".
От изброените назад в постовете ми хареса престилката (стига да не са задължени да носят брандирани на клиниката, в която работи).

# 35
  • Мнения: 10 251
Имах един познат, който така раздаваше пари на лекарите. Сам казваше, че ако му поискат 100 лв., той дава 500 и го носят на ръце. Постигна това, че ако не носеше пари не го поглеждаха, а когато в един момент остана без пари, и той, и цялото му семейство внезапно оздравяха, след като спря да раздава пари. Не смятам, че едното раздаване на пари прави лекарите по-човечни и емпатични. Само се научават да те гледат в ръцете.

# 36
  • Мнения: 4 878
Не е редно,но хората са принудени.Само който не се е сблъсквал може да каже ,,няма да дам".На никой парите не са му излишни,но са принудени.

# 37
  • Мнения: 2 211
В случая жената иска от сърце да направи подарък на доктор, който й е помогнал да се сдобие с най-милото - рожба. Никой не я принуждава, така го чувства.
Аз също цял живот ще съм му благодарна на моя гинеколог, така че напълно го разбирам този порив да искаш създадеш удоволствие на лекар. Не виждам смисъл да се отплесваме.

# 38
  • Мнения: 40 280
По принцим съм много против подаръци и пари за лекари. Това са си чисти подкупи.

Подкуп е когато дадеш предварително пари на санитарите за да обръщат внимание на болния.
Но ако подариш на лекаря нещо след като вече си изписана от болницата и сте приключили с лечението, няма как да се говори за подкуп.  Това е благодарност изразена съвсем доброволно. Аз например подарих на отделението апарата за кръвно месец след изписването като ходих на контролен преглед. А сладките неща и кафетата на персонала при самото изписване.

# 39
  • Аз ще се вмъкна в теб, ще разбъркам в теб, ще разхвърлям душата ти аз, ще се влея във теб, ще кипя във теб, ще взривя покоя ти!
  • Мнения: 3 654
На лекар, който ме прие като дъщеря, без да ме е виждал преди - прегръщал ме е, когато ми е било най-тежко, обаждаше ми се да провери как е дъщеря ми, отделяше ми 5 мин от безценното си време, когато имах нужда от това  и така нататък - неща, които дори родителите ми не са правили за мен в този момент - подарих от цялото си сърце сребърна монета, с надпис - толкова възможност имах тогава. Носила съм му и домашни сладки, правени от дъщеря ми, която той все още познава по име.
Той никога не иска нищо - винаги ми казва да ги оставя отвън на децата... Човека е детски кардиолог. Но преди всичко е ЧОВЕК. Никога не съм срещала друг като него. Невероятен!

Всяко друго материално стимулиране, което е продиктувано от желание да прецакаш някой, да си "купиш" здраве и внимание - не толерирам.

Когато раждах дъщеря ми бях с избор на екип. Лекарката, която ме оперира, ми заяви безсрамно, че ако искам да е "нейния" анестезиолог - трябва да ѝ дам 100 лв. отгоре на не малката сума за екипа. Питах я на касата ли да ги дам, потвърди, че иска кеш. Ами не ѝ ги дадох. Не смятам, че имаше и нужда, секциото ми беше планово, в понеделник сутрин, когато съответният - много добър анестезиолог, просто си беше на смяна.
Това, че непрекъснато им се бутат пари кеш, според мен е основна причина да се така овълчени масово лекарите. Не отричам тежестта на работата, която вършат, нито ниското заплащане - на светло. Но сивият сектор, в който са една огромна част от лекарите е просто недопустим...

Слушала съм всякакви истории, как някой си "велик" хирург не си теглел заплатата, ами живеел от подкупите си. И се хвали на всеослушание... Не мога да приема това за нормално!!!

# 40
  • Мнения: 10 251
Абсолютно! И аз не го приемам за нормално. За мой срам, съм много небрежна и в момента не съм осигурена здравно. От година се каня да го направя. Но по тази причина ходя по лекари като си плащам. Ами предпочитам да си платя (понякога не евтино), отколкото да бутам пари под масата.
Наистина, ако ми потрябва операция или скъпо лечение, въпросът вече е друг.

# 41
  • Мнения: 2 862
Малки, колко да са малки, повечето и в отделението работят и в кабинета. Ама научили са ги така. Ама после санитарките и сестрите гледат болните в отделението. Особено пък акушер - гинеколозите не са за съжаление...

# 42
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 687
Дайте му парите, предвидени за подарък в един плик, прикрепен към кутия бонбони. Всеки лекар има по един багажник с алкохол, половин секция с шоколади и изобщо няма смисъл от захар и спирт... Статуетки, рамки и бла бла са супер тъпотия, според мен.
Ако познавате добре лекаря, може да му подари те, нещо което иска, но ако наистина го познавате добре.
Аз на лл на сина ми съм й подарявала чанта, но модел, за който си бяхме говорили и беше казала, че й харесва в разговор. Имам предвид, или да зарадвате човека насреща, или да му дадете възможност сам да се зарадва себе си Simple Smile

# 43
  • Мнения: 1 391
Хубава писалка, маркова в рамките на 400-500 лв, е страхотен подарък за лекар. Ще я ползва ежедневно.
Пари в плик с благодарствена, сърдечно написана картичка също е ок.
С алкохол и бонбони са заринати, а на пури непушачите много се дразнят.
Снимки, албуми и други сувенири директно в коша заминават.
* Преки наблюдения, дъщеря ми е лекар.
Аз като пациент също съм давала, най-често пари в плик. Ами друго е отношението.

# 44
  • Мнения: 2 862
Аз пък не виждам защо да се дават толкова пари, дори и малко да е, важен е жеста, дори и бонбони да са, какво има да им се цупя, че са заринати, да се радват че ги получават...

# 45
  • Мнения: 2 022
Синът ми е лекар. Наскоро получи от пациент това. Беше много трогнат.

# 46
  • Мнения: X
Синът ми е лекар. Наскоро получи от пациент това. Беше много трогнат.

О, да, инвестиционно злато и сребро си е доста добър и практичен подарък.

Общи условия

Активация на акаунт