Подмяна на фазерни плоскости в мебелите на Виденов

  • 498
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 77
Здравейте, наскоро се оказа, че малката има алергии и не и понася миризмата от мебелите които имаме на Виденов. Всичко където има "натурален" HDF фазер и голи ПДЧ плоскости. Спалните ни комплекти и диван са така и наистина дори години след като ги купихме си мирише осезаемо. Реших да подменя поне фазерите с двойно лакирани такива. Уви, по строителните маркети намирам само едностранно лакирани започващи от 7 лева на квадратен метър. Търся такива, които са гладки и от двете страни. В мебели от Икеа серия Хемнес се ползват такива като страници на библиотеката и за дъно на чекмеджетата. Понеже гугъл не успява да ми помогне реших да питам тук. Сигурно си има специфично наименование този материал с покритие и от двете страни. Също търся идеи как мога да затворя плоскостите от вътрешната страна на дивана? Благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 7 990
Не разбрах какво точно търсите, но вариантите не са много: ПДЧ, грундиран (едностранно или двустранно) МДФ. Другите разновидности на МДФ са с акрилно покритие, с фурнир, но те са плоскости за мебели. Зависи от дебелината, която търсите и покритието.
Салекс, Роси, Булсилва, Нюман, Йаф, това са фирми в София (в случай, че за тук е питането), които продават плоскости и кроят.

# 2
  • Мнения: 77
Не разбрах какво точно търсите, но вариантите не са много: ПДЧ, грундиран (едностранно или двустранно) МДФ. Другите разновидности на МДФ са с акрилно покритие, с фурнир, но те са плоскости за мебели. Зависи от дебелината, която търсите и покритието.
Салекс, Роси, Булсилва, Нюман, Йаф, това са фирми в София (в случай, че за тук е питането), които продават плоскости и кроят.
3мм HDF, което да не е шлайфано, а с покритие и от двете страни, за да не отделя формалдехид. При по-скъпите мебели слагат такова, а не това което намирам по нашите магазини.

# 3
  • Мнения: 247
https://factor.bg/product/1664/hb-hardboard-unisub-byal-glants-d … 00-x-3-17-mm.html
Ето това е двустранно. Също така има и пвц плоскости по 3, 4 и повече милиметра. За дивана може да пробвате с фолио или лак.

Последна редакция: нд, 03 окт 2021, 14:50 от user555

# 4
  • Мнения: 32
Добър ден, Благо и другите които пишат по този въпрос.
Благо, а кой ще подмени всичките тези плоскости? Как така не са ламинирани и от двете страни ?
Питам, защото търся дърводелец да ми проектира/направи кухнята, и съм се видяла в чудо. Намерих един, амо той не може да монтира каменни плотове, на един друг поръчах шкаф за хола през май и още чакам........Салекс имат добри плоскости, но не не ми дават телефон на дърводелец.

# 5
  • София
  • Мнения: 7 990
Ивайла, за цяла кухня трябва фирма, която се занимава с производство и дизайн на мебели. Салекс са доставчик на плоскости, от които мебелните фирми купуват.
Може да почетете или питате тук, ако искате насоки за фирми, които да направят кухня по проект:
https://www.bg-mamma.com/?topic=1365917

Общи условия

Активация на акаунт