ДЕКЕМВРИйски мами са щастливи - гушкат бебета красиви ! {тема 3/2020}

  • 7 205
  • 179
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 161
И Калина спи нормално само при нас и съм решила да взема кошара със сваляща се страна да я долепя до леглото, че за мен не остава място на спалнята. А съм едва в 4-ти месец.

# 106
  • Мнения: 2 011
Деян яде държавна кухня - бурканчета 190гр, супа, основно и десерт. Много рядко изяжда по цяло бурканче. Сутрин цока на събуждане, след 1ч му правя попара/макарони, евентуално преди обяд банан или кърмене ако спи, обяд основното, следобяд кърмене на заспиване и после десерта от кухнята, вечер супата. Количествата са смешни за тая възраст, нощем си наваксва 🤣🤣 не е от най-яшните деца, но не ме притеснява, понеже не му личи да не яде, такава пупа е отпрал 🤣🤣🤣

# 107
  • Мнения: 203
Деян яде държавна кухня - бурканчета 190гр, супа, основно и десерт. Много рядко изяжда по цяло бурканче. Сутрин цока на събуждане, след 1ч му правя попара/макарони, евентуално преди обяд банан или кърмене ако спи, обяд основното, следобяд кърмене на заспиване и после десерта от кухнята, вечер супата. Количествата са смешни за тая възраст, нощем си наваксва 🤣🤣 не е от най-яшните деца, но не ме притеснява, понеже не му личи да не яде, такава пупа е отпрал 🤣🤣🤣

Редуваш ли месно и без , или всеки ден даваш?

Имам един много страничен въпрос.  Някой има ли роднини или познати дето са живеят в Русия ? Трябва ми помощ/ информация за една поръчка.

# 108
  • Мнения: 2 011
Ани, в кухнята всеки ден има месо, един ден има риба. В супите има яйце май почти всеки ден. В събота и неделя също си яде месо, правим му вкъщи една манджа за двата дни.

# 109
  • София
  • Мнения: 2 084
Ани, аз давам закуска, обяд, следобедна закуска /понякога пропускам, ако е станала много късно/ и вечеря.

Важното е да не спираш да предлагаш.
Все някога и все нещо ще хапне.

При нас имаше период /около 2 седмици/, когато на вечеря не искаше нищо друго освен кисело мляко.
Как не й втръсна...
В момента пък почти напълно отказва месо, освен ако не е супер наситнено че да не го усети, или ако не е кайма. А допреди месец си ръфаше бутче/крилце като Флинстоун.

Всичко е на периоди, знаеш. Hands V
Минава един и идва друг.

Последна редакция: пт, 21 яну 2022, 16:29 от rave

# 110
  • София
  • Мнения: 117
Здравейте, мами! Simple Smile
Изчетох ви и се радвам, че сте здрави и сте добре! И ние се движим здраво напред. Малката тича вкъщи и е весело. И аз съм сама по цял ден и в София нямаме баби и никой като цяло, но не ни е трудно с нея. ММ помага колкото може. Иначе от един месец е на едно спане - първата седмица спеше по 3часа и след това намали на 2часа. Едвам я задържам будна до обяда, че да не легне гладна. Рядко се буди нощем и бих казала, че си почивам добре. За яденето - на държавна кухня е и единствено не яде кремчетата. Имаше протест в самото начало и спряхме за 1седмица кухнята , готвех й аз, и отново започна да яде от кухнята. Тогава ме изплаши малко, защото ядеше само хляб, но се оправи.
Аз имам и едно питане към мамите в София: знаете ли кога трябва да кандидатстваме за ясла в системата, при положение, че искам да я пусна като навърши 2г.? Гледам, че има класирания и записвания на различни дати, даже приятелка ми каза, че имало “голямо” класиране… нищо не разбирам. Само се притесних, че понеже сега съм я пуснала в системата и съм избрала няколко градини с ясли.. да не стане така, че по чудо да ни приемат сега и да се окаже, че трябва да я пусна сега?? 😀

# 111
  • Варна
  • Мнения: 74
Привет на всички и честито на чакащите следващо бебче! Нека всичко да върви гладко и да сте здрави!
Някой правил ли е здравна застраховка на бебче под 2г, която да е валидна извън Бг?
Хубав ден и здрави бебчета!

# 112
  • Мнения: 2 478
Здравейте. 
Отдавна не съм писала тук.
 Кога минаха 2 години от трепетите с тестове, ЧХГ, лежане и пазене....аз научих че съм бременна 25.март 2020. Сега сме март 22г  как лети това време.
Сестра ми сега ни изненадаха , че чакат, съвсем в началото е още в 4г.с. та влезнах да почета ноемврийчетата . Все още треперят за сърчице,  за ту, за онуй....

А ние растем, дивеем и пазим тихо , че да спи.

Вече спи 1 път на ден. През другото време ни върти на пръста си.  Опасен стрелец си имаме.
Да идват вече топли дни и навън да се изморява.

Хубав март на всички.

Как  са бременните ни мами?

# 113
  • Мнения: 2 161
Аз на велики четвъртък разбрах.
Ще ми се и тази бременност да вървеше като първата. Сега имам повече поводи за мрънкане. Сряда съм на фетална морфология.

# 114
  • Мнения: 427
Привет от мен в 37 г.с. 🤰🏻 На финалната права съм. Вчера на прегледа акушерката ми каза, че бебенцето е доносено и готово да излиза 😁 Чакаме си когато негова милост реши, да се появи! Нямаме търпение, особено аз, защото вече мнооооого ми тежи 😅
А моето малко диваненце вкъщи по цял ден вършее, което ме измаря допълнително. Откакто проходи е пълна лудница. Всеки ден размества интериора вкъщи, отделно понеже имаме помощна кула, я мести навсякъде и се катери и вече има достъп до всичко, което се намира на масата, на плота в кухнята... 😃 Иначе е изключително любознателен, проявява огромен интерес към домакинството, помага ми да оправяме миялната (прибира приборите в чекмеджето), помага ми да слагаме дрехи в пералнята и после да ги прехвърляме в сушилнята. Вашите малчугани какво правят?

# 115
  • Мнения: 6
Здравейте. Аз съм нова тук и имам един въпос, който ме тормози доста. Надявам се да намеря отговорите. Дъщеря ми е родена на 22.12.20г . Има всички ваксини от родилното, но след това, когато трябваше да продъшжим с тези на два месеца, три, педиатърката и беше с Ковид и нямаше заместващ лекар. Та започнахме късно с поставянето им. Ще сложа снимка на календара и за да се ориентирате. След като беше на деа месеца сложихме шествалентната( не съм на ясно с марките). После се появи атопичен дерматит по рамене и гърди и ставаше на рани. Месеци на ред неможехме да ги изчистим и отлагахме ваксините. Сменихме педиатърката и започнахме поставянето им отново. Но в момента предстои ваксина морбили, ясно е , че се притеснявам, но повече ме притеснява, това че тя е на 1.2 месеца, а няма поставени ваксини за 3 месечна възраст. Има ли друго бебече така, с ваксини за годинка, които не са сложени, как се процедира, проблем ли е това голямо забаеяне…? Сега предстои морбили, след това тези две пневмококи, които нямаме , реимунизация след 6 месеца и така. Ще съм многоооо благодарна, ако някоя мама ми даде отговор.

# 116
  • Мнения: 609
С цялото ми уважение, но защо не кометирате тези въпроси с педиатъра на детето си? Зададохте въпроса и във фейсбук, но по-точен отговор от този на ЛЕКАР няма да получите нито в бгмама, нито в някоя ФБ група!
Поздравления на бременните момичета, вие сте направо супер мами 🎉

# 117
  • Мнения: 6
С цялото ми уважение, но защо не кометирате тези въпроси с педиатъра на детето си? Зададохте въпроса и във фейсбук, но по-точен отговор от този на ЛЕКАР няма да получите нито в бгмама, нито в някоя ФБ група!
Поздравления на бременните момичета, вие сте направо супер мами 🎉
Защото просто искам съвет, за каквото са според мен групите. Естествено че с лекар ще се консултирам, но не виждам лошо да събера мнение и от други майки, които са били в същата или подобни ситуации…

# 118
  • Мнения: 609
Скъпа Диана, всички си спомняме колко съвети искаше и докато беше бременна и за наша радост ни освободи от присъствието си тогава, ще се радвам да го направиш пак и да задаваш медицинските си въпроси към медицински лица. Мерси!

# 119
  • Мнения: 2 011
Jenky, нямам спомен коя си, но доста грубо скачаш, което е малко грозно. Винаги има някой, който се притеснява и пита за всичко, дали ще получи адекватен отговор е друг въпрос, но мисля, че сме станали достатъчно близки покрай зверчетата, за да си скачаме така. Винаги може да подминеш коментарите, които не ти харесват

Ние борим Деян с отвикване от заспиване на гърда и самостоятелно заспиване, дано ни се получи, че е много зор в момента. Снощи цяла нощ ме търси и вика "цици" 🤣 Започва да говори много по правилно вече, не се спира по цял ден. МПР я отложихме заради боледуване, сега май пак ще я отложим, че пак бяхме болни и не знам дали ще е ок да се сложи. От тази ваксина най ме е шубе.

Общи условия

Активация на акаунт