Първокласници 2021/2022 - ТЕМА 2

  • 26 863
  • 726
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 1 145
Каква е тази гумена възглавничка за стол? Моят постоянно се чекне на въртящия, изнервя ме. Днес му сложих обикновен кухненски стол. По едно време се беше качил и клекнал върху него и така решаваше задачи.

# 166
  • Мнения: 11 924
Беше отдавна. Водела се е към помощните средства. Тогава не намерих да купя. И обикновена възглавница би свършила работа. Въпросът е детето да не е на стабилна основа, ако му е трудно да се концентрира или е по-подвижно. Твърде вдигнатата седалка може би е била затова - краката да висят и да ги клати.
Моите и двамата са с обикновени кухненски столове, даже от сгъваемите, защото бюрата им са малки, компютърни се водят - 80см ширина са, но нямаше място за по-големи. Съответно под тях не влиза офис стол дори и детски.

# 167
  • Мнения: 1 600
Хайде, да ни е честито онлайн обучението и в Пловдив. Както винаги заповедите се спускат в края на работния ден за да се чудим как да се организираме с гледането на децата.
Бясна съм. Ще се справим, обаче колко нерви ще изхабим. За сега ще разделим с мъжът ми  деня - единия сутрин, другия следобед. За другата седмица ще умуваме. Той няма отпуска, мен трудно ще ме пуснат.

# 168
  • Мнения: 11 924
Снощи около 19 обявиха, че от днес каката е онлайн за седмица, първокласникът от 3.11. Аз обаче и двете седмици съм и онлайн, и присъствено според класовете. Хубавото е, че така ще се завъртят нещата, че два дена ще работя от вкъщи, а другите три сутрините са ми свободни. Учител съм и няма как да взема отпуска. Определено ще е приключение, ако трябва едновременно всички да сме у дома онлайн, но с каката вече имаме опит и ще се справим.
Мисля, че ще ги върнат в клас като осигурят тестовете.
Тези, за които е първо дете и нямате опит може да разучите платформата предварително. Вероятно ще ви дадат и инструкции. Учителката от занималнята днес е показвала на сина и съучениците му и е обяснявала как ще организира работата им. Предполагам, че следващите дни отново ще обяснява.

# 169
  • Мнения: 743
Моето първолаче е присъствено, но днес класът на кака й(2клас) е под карантина и от утре ще учат он-лайн 10 дена. Баткото(6клас) е он-лайн от 15 до 31 октомври. После кой знае какво ще е. Ще я караме ден за ден, какво да се прави.

# 170
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Харесва ми тази тема, защото виждам, че преминаваме през сходни предизвикателства.
Стресът вкъщи ни идва много на нас с мъжа ми. Вечер сме повече от изтощени. Когато мога съм до първокласника, да помогна и да види, че това е важно. Отпуски, напасване, от 21.10 е онлайн (София).
Някак подхожда по детскоградински - не го разбрал - голяма работа. Искам да изкореня това мислене. Буквите знае всичките, но сричането отнема време и много се изнервя. Математиката със сметалото става, но пък се бави.
Иначе ролевите игри сега са му да е учител - показва на играчките кое как се пише, измисля задачи 🤣. Това е знак, че му е интересно и е увлечен от случващото се.
Не знам дали материалът е много, но определено мисля, че не е предвидено време за затвърждаване на знанията. Голямо препускане ми е. Утре взимат “л”, по мат са на 7.

# 171
  • Мнения: 2 501
В Пловдив обявиха онлайн обучение поне за 14 дни, вървим към локдаун в страната, едва ли скоро ще ги върнат в клас. Аз съм хоум офис, малката е вкъщи, след 2 дни ясла е болна и кашляше, сега е по-добре, но така или иначе и яслите ще затворят скоро. Та ще е голям купон - баща им също е вкъщи хоум офис и просто нямам търпение Anguished

# 172
  • Мнения: 1 208
Моят младеж е до О и 6. За математиката няма проблем, но не с четенето е много назад.

# 173
  • Мнения: 11 924
Какво точно значи, че "с четенето е много назад"? Към момента са взели определени букви и се очаква за ги познава и да може да чете думи с тези букви. Моят син технически чете гладко, но не иска да чете. И чете, не защото сам се е научил, а защото аз го натиснах миналата година да научи буквите и да започне да чете.
Каква част от класа могат вече да четат? Да не би учителката да пришпорва децата, ако повечето вече сричат или четат?

# 174
  • София
  • Мнения: 213
Като чета коментарите си мисля, че при нас натоварването е нормално. Взели са а, е, м, н , о и днес взеха и. За домашно обикновено имат по 2 страници общо от помагалата за писане.Не са имали диктовки още. Като слушам повечето деца се справят добре с четенето, но имат основно лесни срички. По математика са до 6 и утре вземат 7 и там домашното е по 2 сраници от помагалата.  Даже вече започнах сам да го оставям и да не вися до него на лаптопа. При нас онлайн обучението се оказа плюс, тъй като пак е болен и щеше да изтърве цяла седмица. На мен също ми е полезно да слушам как им обеснява госпожата и любопитно как се справят другите деца.

И ние вкъщи сме пълна къща - аз съм в майчинство, мъжът ми е хоум офис. Бебето горкото няма къде да спи на тихо. Нещо изгубих надежда, че ще ги върнат скоро и трябва да се заредя със здрави нерви.

# 175
  • Пловдив
  • Мнения: 14 357
Ужас и безумие. От вчера за днес - онлайн обучение. Иначе щеше само дъщерята и от утре за една седмица, синът щеше да си ходи в помощното училище офлайн на крака.
Не можем да свържем нейния таблет с уай-фай рутера на баща и. Изобщо. Статичен IP адрес, динамичен преди това, не знам какъв айпи адрес - не може. Поема паролата, уж свързва - и не свързва. Аз съм с друг таблет и мобилен нет. Там нямам проблем със самото влизане в интернет, но не можем да се свържем с Гугъл мийт (класната стая), изхвърля ме. С моя таблет през вайбър щях да "обучавам" сина, който е "първи клас" в помощно училище, също онлайн - айде, неговото "учене" го прежалихме, че да влезе в класната стая дъщерята. Не става. Две различни устройства и две различни връзки. Тичам до моя си апартамент, където съм израснала, да нося оттам лаптоп. Държа го там, а не вкъщи, по ред причини - работя хоум офис оттам, с деца на главата не може, освен това мъжът ми се сърди, като влизам в интернет, само на компа съм стояла, затова и ми отряза уай фая в НЕГОВАТА къща, ей така, щото може (да, да, знам, възмутително е), та си взех мобилен интернет. Да, ама на лаптопа пък не му работи по някаква причина нещото, което "лови" уай фай (господарят на къщата не си признава да го е счупил, това на майтап, де, вероятно няма общо Wink). Така и не можа мъжът ми да го подкара. Добре, че имаше usb-устройство за wi-fi. Отделно драйвъри за него. Разгеле влязохме в Гугъл мийт с лаптопа. Не работят ни звук, ни камера. Ние другите ги чуваме и виждаме, те нас - не. Проработиха едва когато изтеглих Хром, дотогава бяхме с Мозила. Щерката влезе да кара последните десет минути от петия час.
Иначе за нашия татко онлайн обучението, нали, изобщо не било важно, било имитиране на дейност, не трябвало да им се ходи по свирката на тия, дето го измислят, какво съм се зашашкала като ученичка, освен това бил сигурен, че половината деца и те като нас нямало да влязат (да, бе, да - ВСИЧКИ без нас бяха влезли и си провеждаха час). Щял да и отстъпи място на неговия компютър - от който работи - за половин час, то и без това нищо нямало да учат, само щели за тоя половин час да видят, че не става (интересно как още миналата година не видяха всички, че не става)... Ама се хвана и свърза накрая лаптопа, де.
С помощното училище още по-зле. Трябва да има възрастен с него постоянно, няма друг начин да "учи". Баща му не ще и да чуе да "учи" с него. То и аз не ща, освен че и двамата работим. Та ще видим там как ще е. Отделно днес изпълни едната задача и почна да се върти и да не иска. Ма те и задачите им сложни - като за втора група в детската градина, не като за 8-годишен с бебешки акъл. Grinning И те тека. В два часът благополучно стигнах до работата и ще стоя, докато си свърша поне част от работата. Ох, поне няма да търча да взимам големия от училище, поне това. Wink

Последна редакция: чт, 28 окт 2021, 15:37 от Магдена

# 176
  • Мнения: 1 376
Магдена, докато четях твоите перипетии свят ми се зави 🤪 Несериозно е отношението на татето ✌️Учат си децата ✌️
Преподават им нов материал, пишат, четат, диктовка правят... После снимам и пращам. Получавам обратна връзка и от двете госпожи...
Правим поправка и те така 🤗
Не че не мога да му подскажа къде е сбъркал, но е по-добре за детето да знае, че г-жата го отбелязва и поправя.
Иначе с таблети... Не ни се получава,ползва мой комп, но той ми трябва. Сега чакам една машинка - евтин лаптоп/ втора ръка, защото сядайки на бюрото, застанал пред екрана... Чувства се, че е ангажиран сериозно ✌️

# 177
  • Мнения: 11 924
Гугъл мийт изхвърля, защото учителят не е обявил часа и не е активирал връзката. Спокойно. Ще можете да влезете, когато е активен линкът за конкретния час. Обикновено го оставят и през междучасията.

# 178
  • Пловдив
  • Мнения: 14 357
Мамо Ру, не, по време на час си ме изхвърляше. Чуя две-три-пет думи от учителката или от някое включило се дете и ми се изпише: "Google Meet за съжаление спря", и спира. И така много пъти. А извън "сесиите" - след последния час, вече с лаптопа, не ме изхвърляше по този начин, просто ми се изписваше, че домакина го няма, или нещо от сорта.

# 179
  • Мнения: X
Момичета, реших да ви покажа едно клипче. Понеже гледам упражнения за изговаряне на буква Р, попаднах на видео на младеж, който до 17 годишна възраст не е можел да произнася Р. В това видео ще видите неговите съвети. Дано помогне на децата ни! 🙂

Общи условия

Активация на акаунт