Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Спечелете и тествайте Eucerin® DERMOPURE - серум и флуид за проблемна кожа с петна след акне

• 4 867
  • 139
  •   1
Отговори
След 10 години проучвания и над 50 000 тествани съединения, революционното откритие на Eucerin® в борбата с петната след акне вече е факт.

Eucerin® DERMOPURE Серум с тройно действие и Eucerin® DERMOPURE Защитаващ флуид SPF30 заедно представляват комбинация с изключителна ефективност при проблемна кожа, по която има и петна след акне.

Серумът и флуидът действат по няколко начина едновременно. От една страна успокояват кожата и намаляват появата на пъпки, матират я и я защитават. И същевременно 95% от тествалите ги потребители потвърждават, че двата продукта в комбинация видимо повлияват петната, получени след акне.

Акнето и петната след него засягат не само кожата

Не само повечето младежи, но и до 40% от възрастните страдат от някаква форма на акне. Освен естетичен проблем, пъпките се превръщат и в причина засегнатите от тях да губят самочувствието си, да се чувстват потиснати и да се самоизолират. Именно затова в продължение на цели 10 години екипът на Eucerin® работи върху мисията да създаде козметична грижа, която успешно третира акнето и причинената от него постинфламаторна хиперпигментация.

Eucerin® DERMOPURE Серум с тройно действие

Съдържа уникалната, патентована съставка Thiamidol®, която противодейства на хиперпигментацията в зародиш, третирайки основната причина за нейната поява – свръхпроизводството на пигмента меланин. Серумът ефективно контролира лъщенето на кожата и намалява интензитета на петната след акне. Освен Thiamidol®, формулата съдържа и салицилова киселина за намаляване на пъпките, както и Licocalcone A за предотвратяване по-нататъшната поява на пъпки и несъвършенства. Себум-регулиращата технология оставя кожата добре матирана за дълго време. Немазната формула се нанася сутрин и вечер върху цялото лице след почистване.

Eucerin® DERMOPURE Защитаващ флуид SPF30

Помага да се предотврати потъмняването на петната след акне в резултат от излагане на слънце, докато контролира лъщенето на кожата. Има слънцезащитен фактор 30. Антибактериалният декандиол в състава на флуида помага да избегнем появата на нови пъпки, а Licochalcone A успокоява раздразнената кожа. Немазната формула без аромат съдържа още себум-регулираща технология за дълготраен сух ефект и матирана кожа. Използва се всяка сутрин върху добре почистена кожа и през деня, колкото често е необходимо.

Бъдете сред първите почитатели на бранда в България, които лично ще тестват двата продукта!

Eucerin® подарява пет комплекта DERMOPURE Серум с тройно действие и DERMOPURE Защитаващ флуид SPF30!

Част от условието за участие е петимата избрани печеливши да използват продуктите в период от две до три седмици, след което да споделят впечатленията си в специално подготвено ревю.

Как да се включите за спечелването и тестването на продуктите?

Споделете в тази тема с какви предизвикателства се сблъсквате в грижата за кожата, склонна към акне и прекомерно омазняване!

Pencil2 Какви фактори влошават кондицията на кожата ви?
Pencil2 Какви специални грижи полагате за нея?
Pencil2 Имате ли по кожата си петна след акне?
Pencil2 Какво бихте искали да постигнете с помощта на специализирана козметична грижа?

Екип на BG-Mamma ще избере петимата потребители, които са отговорили най-ясно и подробно на въпросите и за които Eucerin® DERMOPURE серум и защитаващ флуид биха отговорили най-добре на нуждите на кожата им. След като обявим избраните потребители и им изпратим продуктите, те ще могат да ги тестват и след това да подготвят своето ревю.

Имате шанса не само да спечелите продуктите, но и да споделите личните си впечатления и да бъдете полезни на всички останали потребители, които се притесняват от пъпките и от петната след акне по кожата си!

Моля, запознайте се с общите условия на кампанията ТУК.

Не забравяйте да се абонирате за темата чрез бутона "Следи" най-горе! Така няма да пропуснете полезните съвети, споделени в дискусията и ще се информирате своевременно, ако сте избрани сред печелившите.

Последна редакция: чт, 28 окт 2021, 07:45 от Редактор (Петя)

# 1
  • Пловдив
Какви фактори влошават кондицията на кожата ви? - мръсен въздух, някои храни, месечен цикъл
Какви специални грижи полагате за нея? - старателно почистване, внимавам каква козметика ползвам
Имате ли по кожата си петна след акне? - да, по лицето и раменете
Какво бихте искали да постигнете с помощта на специализирана козметична грижа? - по-малко петна, по-красива кожа без акне

# 2
Това е проблема, с който се опитвам да се боря в момента. Вече имам една процедура - пилинг за премахване на петната, но добре би било това да се комбинира с козметика със същото действие. Според мен комбинацията би трябвало да има още по-добър ефект. Петната са основно по лицето ми. Факторите, които влошават състоянието на кожата ми на лицето са вредните храни и недостатъчното приемане на вода. Подбирам висококачествена козметика за лице.

# 3
    • София
    Проблемите с кожата ми се появиха след бременността ми. Стана мазна в Т-зоната на лицето и чувствителна, но на места (около очите) доста суха. Появяват се и бръчици.
    Използвам само качествена козметика, не се скъпя за продукти, които кожата ми понася. Предпочитам лосиони, концентрати, олио... Имам тъмни петна по лицето и акне понякога.
    Бих искала с помощта на специализирана козметична грижа да постигна гладка кожа.

# 4
    • Плевен
    недоспиването, мръсния въздух, пипането на лицето
    използвам подходяща козметика за възрастта ми, хидратирам, правя маски...
    малко, само няколко.
    Pencil2 Какво бихте искали да постигнете с помощта на специализирана козметична грижа?
    Да поддържам кожата си свежа и еластична по-дълго време, да изглеждам и да се чувствам добре.

# 5
    • Mediterraneo
    Какви фактори влошават кондицията на кожата ви?- определено външните фактори най- вече, в случая прекомерно горещо и влажно време лятото, силно запрашен въздух. Пиенето на вода също е определящ фактор за вида на кожата. Понякога прекаляването с въглехидрати също влошава състоянието й.
    Какви специални грижи полагате за нея?- ежедневна грижа за почистване, хидратиране, подхранване
     Имате ли по кожата си петна след акне?- не
     Какво бихте искали да постигнете с помощта на специализирана козметична грижа?- да запазя възможно по- дълго време кожата си в добро състояние.

# 6
    • София
    Какви фактори влошават кондицията на кожата ви? - месечният ми цикъл, замърсен въздух, общо състояние на организма ми
    Какви специални грижи полагате за нея? - използва козметика, която влияе добре на кожата ми
    Имате ли по кожата си петна след акне? - да, имам
    Какво бихте искали да постигнете с помощта на специализирана козметична грижа? - по-голяма гладкост на кожата и по-красив и сияен вид

# 7
    Какви фактори влошават кондицията на кожата ви?  Неправилно хранене, замърсеният въздух в града.
    Какви специални грижи полагате за нея?  Редовно почистване, хубава козметика подходяща за кожата ми.
    Имате ли по кожата си петна след акне?  Акне нямах, но имам петна от бременността по лицето си.
    Какво бихте искали да постигнете с помощта на специализирана козметична грижа?  Сияеща и здрава кожа/ не че сега не е такава/, но колкото повече толкова по-добре.

# 8
    Макар , че съм на 42 г.още имам пъпки като тийнейджърите.😃 Особенно зле ми се отразява носенето на маска и мръсния въздух.
    Най-важната грижа за кожата според мен да е добре почистена.  След това се старая да я хидратира добре. И преди крема използвам различни серуми.
    Петна по кожата нямам .
    С помощта на специализирана козметика бих постигнала по-голяма еластичност на кожата и по-малко омазняване

# 9
    • Хаджи Димитър
    Какви фактори влошават кондицията на кожата ви?-силно замърсената среда в коята работя-металургията.А сина ми е на 14 г и си е младежко акне .
     Какви специални грижи полагате за нея?почиствам с лосион птотив акне и нанасям крем също пратив акне
     Имате ли по кожата си петна след акне?да,на малко места са,но имам.
     Какво бихте искали да постигнете с помощта на специализирана козметична грижа?да защитава кожата ми,за по-дълго време .

# 10
    • София
    Кондицията на кожата ми се влошава лятото от слънцето, зимата от студения въздух.
    Грижите, които полагам са задължително измиване сутрин и вечер с подходящите продукти, използвам висок клас козметика и редовно ходя на козметични процедури като радиочестотен лифтинг и фотоподмладяване.
    Нямам петна от акне по лицето.
    С помощта на специализирана козметична грижа искам стягане на контура.

# 11
    От слънцето, мръсния въздух и от хормоналните проблеми. Имам остатъчни петна и желая равномерен тен на лицето си. Използвам хидратиращи продукти.

# 12
    1. Какви фактори влошават кондицията на кожата ви? - Забелязала съм, че по времето, когато живеех в голям град, състоянието на кожата ми беше ужасно заради мръсния въздух. Освен това, стресът, недоспиването, непълноценното хранене и прекаляването със сладкиши и кафе ми влияеха зле.
    2. Какви специални грижи полагате за нея? - Старая се да почиствам лицето си всяка вечер, след това да нанасям нощен крем.
    3. Имате ли по кожата си петна след акне? - Да, за съжаление, от пубертета ми остана тежко наследство - по лицето, гърба и деколтето имам петна от стари пъпки.
    4. Какво бихте искали да постигнете с помощта на специализирана козметична грижа? - Бих искала да постигна заличаване на петната или поне да не си личат толкова много. Мечтая за хубава кожа без несъвършенства, която изглежда перфектно дори без грим.

# 13
    • софия
    Мръсният въздух и неглижирането за ползване на подходяща козметика влошават състоянието на кожата ми.
    Старая се да почиствам добре ежедневно и да ползвам подходяща козметика.
    Имам петна по челото и бих искала да избледнеят и да не се появават повече

# 14
    От години се боря с този проблем, въпреки че не съм тийнейджър. Слънцето, жегата, (а понякога и без причина) карат по някоя пъпка да се появява и то, когато не трябва. Ако пъпката е по-дълбока, остават и белези. Имам няколко на лицето, които прикривам с плътен фон до тен от добра марка. Почиствам редовно лицето и хидратирам с нощен гел без алкохол и масла. С удоволствие бих пробвала серията на Eucerin Dermopure, след като е насочена точно към жени с моите проблеми на кожата.

# 15
    • Пловдив
    Ще отговоря за голямата ми дъщеря, защото тя е с проблемна кожа. Преди две години се сблъска с доста лошо акне. Започна ходене по лекари, козметици, козметика, проба-грешка, проба-грешка... Акнето се влошаваше, независимо какво правеше. Тогава попадна на подходяща козметика и заедно с хомеопатия чудото стана. В момента полага доста грижи, но положението е овладяно. Има леки белези, които се опитва да изчисти.
    Какви фактори влошават кондицията на кожата ви? Стресът, въздухът в големия град и храната, влошават при нея кожата и.
    Какви специални грижи полагате за нея? Ежедневно почистване и третиране с подходяща козметика.
    Имате ли по кожата си петна след акне? Да, има, макар и не релефни, но се забелязват, ако не е с козметика.
    Какво бихте искали да постигнете с помощта на специализирана козметична грижа? Би било чудесно, ако тези петна успеят да се изчистят Simple Smile

# 16
    • София
    Прекрасна инициатива за хора като мен👌Макар и на 36 г.продължавам да се боря с белези от акне,както и с гнойни пъпки около месечния ми цикъл или в резултат на мръсния въздух и град.От тийнейджър имам проблема кожа,която третирах с Акне аут,Зинерит,бирена мая,редовно почистване от козметик,но....се подобрявах само след морската почивка и то краткотрайно.С времето кожата ми се успокои,но останаха доста белези по бузите.Съшо така по няколко пъпки всеки месец ми излизат,Т зоната ми е мазна,а останалата кожа суха.Измивам старателно лицето си,нанасям хидратиращ крем и замазвам пъпките и белезите с коректор стик.Вечер почиствам с мицеларна вода и измиващ гел или пяна.Не се гримирам и вече не посещавам козметик,защото кожата ми пламва и докато зарастне,новите пъпки са факт.С удоволствие бих пробвала Вашата серия и споделила резултат с хората,страдащи от подобни кожни проблеми.
    За последно ще кажа,че мръсната среда,хранителния режим и стреса също влияят върху акнетичната кожа.

# 17
    Какво предразполага кожата към появата на акне?

И знаехте ли, че между 70% и 95% от юношите са засегнати от петната по кожата в някаква степен? Расте и броят на възрастните, особено жените, които страдат от акне на по-късен етап от живота.

Споделяме с вас една подробна статия по темата, в която е събрана основната информация за акнето и неговите най-чести причинители.

# 18
    • Пловдив
    Pencil2Какви фактори влошават кондицията на кожата ви? - От години се боря с акне и петната след него. Периодично кожата ми много се влошава - влияят мръсният въздух, неподходяща козметика, ако се изкуша да стисна някоя пъпка. Периодът около цикъл е особено тежък и това наистина влияе на самочувствието ми. Кожата ми е много бяла и всяка пъпка оставя малка или по-голяма следа.

Pencil2Какви специални грижи полагате за нея? - Полагам много грижи за кожата ми - редовно почистване, маски за лице, серуми, кремове против акне... Задължително използвам слънцезащита - любим ми е оцветеният флуид на EUCERIN с 50+ фактор, който освен, че ме защитава от вредните лъчи, прикрива поне част от петънцата.

Pencil2Имате ли по кожата си петна след акне? - да, имам - по бузите, по челото, брадичката и по линията на челюстта

Pencil2Какво бихте искали да постигнете с помощта на специализирана козметична грижа? - Бих искала да изсветля и минимализирам интензитета на петната по кожата ми. Ако това е съчетано и с намаляне на броя на активните пъпки би било повече от страхотно!

# 19
    • София
    Какви фактори влошават кондицията на кожата ви? - мръсния въздух, сладките храни
    Какви специални грижи полагате за нея? - почиствам и хидратирам, ползвам крем за моите години.
    Имате ли по кожата си петна след акне? - не много.
    Какво бихте искали да постигнете с помощта на специализирана козметична грижа? - кожа с равен тон, без зачервявания или пъпки, да е гладка и здрава.

# 20
    От слънцето, мръсния въздух, стреса динамичния начин на живот..Нямам много петна, но си ги имам, дори едва забележими.Желая равномерен и сияещ тен на лицето си. Използвам хидратиращи продукти.

# 21
    Какви фактори влошават кондицията на кожата ви? Мръсния въздух и преди цикъл.
    Какви специални грижи полагате за нея? Редовно почистване.
     Имате ли по кожата си петна след акне? Имам, но не много.
     Какво бихте искали да постигнете с помощта на специализирана козметична грижа? По-здрава кожа.

# 22
    • Стара Загора
    Какви фактори влошават кондицията на кожата ви?
    Влошават я както външни , така и вътрешни фактори - като цикъла , пътуване с влак или кола, рязка смяна на климата.

Какви специални грижи полагате за нея?
    Използвам дълбоко измивен гел сутрин и вечер. Правя микродермабразио веднъж месечно.

Имате ли по кожата си петна след акне?
    Имам останали петна от акне от тийнеджърските години, които така си и останаха по лицето ми.

Какво бихте искали да постигнете с помощта на специализирана козметична грижа?
    Искам да постигна балансирана среда на моята кожа , без прекомерно омазняване и изравняване на тена. Innocent
    Много бих се радвала ако намеря правилния за моята кожа продукт.

# 23
    От мръсния въздух, преди цикъл и от слънцето. Имам петна и желая равномерен тен на лицето си.Ползвам хидратиращи продукти.

# 24
    Какви фактори влошават кондицията на кожата ви? - месечният ми цикъл, замърсен въздух и храна, стрес
    Какви специални грижи полагате за нея? - почиствам и използва козметика, която влияе добре на кожата ми
    Имате ли по кожата си петна след акне? - да
    Какво бихте искали да постигнете с помощта на специализирана козметична грижа? - по-голяма гладкост на кожата и по-красив вид

# 25
    • Елхово
    Какви фактори влошават кондицията на кожата ви? - месечният ми цикъл, замърсен въздух, общо състояние на организма ми
    Какви специални грижи полагате за нея? - използва козметика, която влияе добре на кожата ми
    Какво бихте искали да постигнете с помощта на специализирана козметична грижа? - по-голяма гладкост на кожата и по-красив и сияен вид

# 26
    Какви фактори влошават кондицията на кожата ви? - студ и вредна, пикантна храна.
    Какви специални грижи полагате за нея? - ежедневно почистване и хидратиране, ползване на слънцезащитен крем.
    Имате ли по кожата си петна след акне? - за моя радост попаднах на много добър дерматолог и нямам петна, а акнето ми беше ужасно.
    Какво бихте искали да постигнете с помощта на специализирана козметична грижа? - хидратирана и здрава кожа.

# 27
    Състоянието на кожата ми се влоша най-вече от мръсния въздух и ако приемам боклучава храна. Старая се да я почиства и хидратирам добре. Имам тук там петна. Чрез специализираната козметика се надявам да се подобри нейния вид.

# 28
    Кожата ми винаги е била мазна/комбинирана.  Като тийнейджър имах доста пъпки,с времето постепенно намаляха, но въпреки, че съм на 36г. все още се появяват преди цикъл.
    Най-често хормоналните смущения и мръсния въздух ми се отразяват не благоприятно. От около 2-3 години полагам доста усилия за да изглеждам добре. Започнах двойно почистване, ретинал, добра хидратация, различни подхранващи серуми и нещото което мисля, че ми се отрази съществено-ниацинамид.
    Не бих казала, че имам някакви големи белези от акне, но след пъпките ми останаха леки червени петънца, а също така ми се появи и розацея.
    С помощта на специализираната козметична грижа бих искала да постигна изглаждане релефа на кожата, заличаване червените петънца, като в същото време да не получи излишно изсушаване.

# 29
    • Горна Оряховица
    Сладко, цикъла ми също.

# 30
    • Благоевград

1. Боря се с проблемна и мазна кожа още от 13 годишна. За това време съм забелязала, че горещините, увеличават омазняването й, докато по-студеното време я изсушава. Честото „пипане” допълнително я раздразнява. Когато прекаля с кофти храна, също ми се отразява.

2. За себе си открих, че колкото по-малко продукти използвам, толкова кожата ми е по-добре. Открила съм „моите” продукти, които ми помагат в ежедневието. Използвам измиващ гел сутрин/вечер, мицеларна вода, хидратиращ/слънцезащитен крем и коректор. Понякога си правя и домашни маски.

3. Да, имам. Кожата ми е бяла и чувствителна, и за съжаление всяка по-упорита пъпка оставя отпечатък. Напоследък забелязах, че петънцата се увеличиха. Sad Маските допълнително влошават положението.

4. Бих искала да поддържам едно нормално ниво на омазняването й, тъй като това е основният ми проблем. Каквито и кремове да ползвам, все още не съм намерила подходящия. Искам да се справя и с упоритите петна от пъпки, които не се повлияват от нищо.

# 31
    Много неща оказват влияние, храна, стрес, замърсеният въздуха.
    Трудно се справям със омазняването и акнето.

# 32
    1. С какви предизвикателства се сблъсквате в грижата за кожата, склонна към акне и прекомерно омазняване?
    В определени периоди от годината кожата в Т зоната ми се омазнява, а на други места изпръхва. Имам нужда от два типа козметика за лицето.

2 Какви фактори влошават кондицията на кожата ви?
    Определено студът влияе много негативно.

3. Какви специални грижи полагате за нея?
    Редовно почистване, хидратиране, маски и за съжаление напоследък по-рядко професионални процедури.

4. Имате ли по кожата си петна след акне?
    Не, нямам петна.

5. Какво бихте искали да постигнете с помощта на специализирана козметична грижа?
    Равномерен тен, без омазняване и изсушаване на отделните места. Свиване на порите около носа.

# 33
    Върху кожата ми огромно влияние има въздухът- замърсяването на въздуха се отразява и върху кожата ми, студът и слънцето също оказват влияние.
    Кожата ми е суха и чувствителна, затова полагам особени грижи за нея. Почиствам внимателно, използвам хидратиращи и подхранващи продукти, маски и процедури за почистване на лице.
    Нямам петна от акне, но имам други несъвършенства, за които искам да се погрижа.
    Много бих искала с един-два продукта да върша цялата работа, която сега върша с една кошница  кремове. Бих искала сияйна и здрава кожа.

# 34
    Какви фактори влошават кондицията на кожата ви? - Кожата ми се вложава когато прекаля с количеството шоколад и захарни изделия и преди МЦ.

Какви специални грижи полагате за нея? - Сутрин и вечер почиствам кожата си с пяна за почистване, нанасям активен крем на Биотрейд и после слънцезащитен продукт, който е и овлажняващ.

Имате ли по кожата си петна след акне?- Да, имам. Лекувам ги в момента с подходяща козметика.

Какво бихте искали да постигнете с помощта на специализирана козметична грижа?- Бих искала кожата ми да бъде чиста,гладка и матиране без лъщене и без следи от белези, пъпки и комедони.

# 35
    1. В определени периоди от годината кожата ми е прекалено суха.
    2. Студът влияе много негативно.
    3. Редовно почистване и хидратиране.
    4. Не, нямам петна.
    5. Равномерен тен, без омазняване и изсушаване на отделните места. Свиване на порите около носа и брадичката.

# 36
    Факторите, които влияят за влошаване на кожата ми са недоспиването, мръсния въздух, тютюнопушенето. Грижа се всяка вечер и всяка сутрин за кожата си със серуми, кремове, хидратация. Имам пигментни петна след бремеността, които не мога да премахна с нищо.

# 37
    Неправилно хранене, стрес, недоспиване.
    Специална козметика за акне, слънцезаащитен фактор и хидратация.
    Да, имам.
    Намаляване омазняването на кожата, намаляване появата на акне, премахване на белези от стари пъпки.

# 38
    • София
    Какви фактори влошават кондицията на кожата ви? - Замърсяване най-вече.
    Какви специални грижи полагате за нея? Измивам я сутрин и вечер с олио и гел, мажа я със ретинол, ниацинамид, серуми с витамин ц и хидратиращи кремове.
    Имате ли по кожата си петна след акне? Не
    Какво бихте искали да постигнете с помощта на специализирана козметична грижа? Тъй като кожата ми е много мазна, желая да премахна акнето и образуването на черни точки.

# 39
    Боря се с акнето вече над година. За съжаление освен срещу пъпките ми се налага да полагам и грижа за петната, които оставят пъпките.

Най-вече предпазните маски срещу Ковид съм забелязвала, че влошават състоянието на кожата ми. Друг фактор са млечните продукти. Прекалено богатата хидратираща козметика също не се отразява добре на проблемната ми кожа.

Не използвам грим. Ползвам деликатна почистваща пяна, специален крем за акнето и задължително висок фактор слънцезащита през деня. Срещу петната вечер ползвам крем със центела и азелаинова киселина, но за съжаление не виждам резултати. Въртя се в омагьосания кръг пъпки-петна-пъпки-нови петна.

Да. Някои петна са червеникави, а други по-тъмни. Някои пъпки за съжаление ми оставят дълбоки белези.

От доста време търся продукт, който едновременно да помага срещу акнето, но и срещу белезите. Тъй като не обичам да ползвам голям набор козметика, искам да мога да разчитам на една линия продукти, които да съчетават тези две функции. Целя изравняване на тена на лицето, избледняване на петната и изчистени пори.

# 40
    Слънцето влияе зле на кожата ми.
    Използвам редовно слънцезащита.
    Имам петна, които се появиха по време на последната бременност.
    Искам бяла кожа, която да е чиста, мека, да не се омазнява, да ме кара да сияя без много грим.

# 41
    • Countryside
    Какви фактори влошават кондицията на кожата ви? - замърсяване, всичко със захар, цикъл.
    Какви специални грижи полагате за нея?- почистване, вкл. почистващи маски, хидратиращ и обновяващ дневен крем и нощен серум с киселини, обновяващи кожата. Ползвам и висок фактор слънцезащита.
    Имате ли по кожата си петна след акне?- Да.
    Какво бихте искали да постигнете с помощта на специализирана козметична грижа? - Сияйна кожа без петна.

# 42
    • Велико Търново
    Вече си мисля, че всичко влошава състоянието на кожата ми... Като започна от мръсен въздух, през захар и кофеин, до стрес и сезонните промени. Грижа се, колкото мога, явно обаче не достига това или не го правя с правилните продукти - мляко, лосион, кремове, маски и флуиди.. В общи линии, в домашната аптека има по-малък брой неща, отколкото в банята.
    Имам петна от акне, или поне си мисля че са с такъв произход,
    Мечтая кожата ми да бъде гладка, с равномерен тен и здрава!

# 43
    🧡Какви фактори влошават кондицията на кожата ви?- вятър, както и продукти за лице с алкохол денат, парафин и кококово масло.
    🧡Какви специални грижи полагате за нея? - постоянно я обгрижвам. Използвам различни маски , зимата киселини.
    🧡Имате ли по кожата си петна след акне? -едно, но дразни много.
    🧡Какво бихте искали да постигнете с помощта на специализирана козметична грижа?- затриване на гадните открити и закрити комедони, гладка и хидратирана кожа.

# 44
    Какви фактори влошават кондицията на кожата ви? - студеното време и вятърът
    Какви специални грижи полагате за нея? - хидратация и серуми
    Какво бихте искали да постигнете с помощта на специализирана козметична грижа? - равен тен, гладка кожа

# 45
     Да уточня, че става дума за синът ми, които е спортист , но акнето засегна гърбът му и сега има тъмни петна по него, а се съблича и му е неприятно.
    Какви фактори влошават кондицията на кожата ви? - слънцето, хлора и всички химикали в басейна.
     Какви специални грижи полагате за нея? купуваме всякаква козметика, която може да помогне.
     Имате ли по кожата си петна след акне? да тъмни петна и широки пори на момента.
     Какво бихте искали да постигнете с помощта на специализирана козметична грижа? да се изчисти кожата и да се чувства детето добре, а не да се срамува от това

# 46
    Какви фактори влошават кондицията на кожата ви? - Замърсен въздух, общо състояние на организма ми
     Използва козметика, която влияе добре на кожата ми
    Имате ли по кожата си петна след акне? Да , имам

# 47
    Какви фактори влошават кондицията на кожата ви?- определено външните фактори най- вече, в случая прекомерно горещо и влажно време лятото, силно запрашен въздух. Пиенето на вода също е определящ фактор за вида на кожата. Понякога прекаляването с въглехидрати също влошава състоянието й.
    Какви специални грижи полагате за нея?- ежедневна грижа за почистване, хидратиране, подхранване
     Какво бихте искали да постигнете с помощта на специализирана козметична грижа?- да запазя възможно по- дълго време кожата си в добро състояние.

# 48
    Замърсен въздух, излагане на слънце, студ
    Използвам козметика, слънцезащита, пия вода, храня се здравословно
    Имам петна от акне
    Искам да постигнс по-голяма гладкост на кожата и по-красив и сияен вид

# 49
    Какви фактори влошават кондицията на кожата ви? - Замърсен въздух и студено време
    Какви специални грижи полагате за нея? - Основно дълбока хидратация
    Имате ли по кожата си петна след акне? - Да, на места.
    Какво бихте искали да постигнете с помощта на специализирана козметична грижа? - Изглаждане на петната и цялостния вид на кожата.

# 50
    Какви фактори влошават кондицията на кожата ви?- Мръсният въздух, хормонални смущения, стрес, безсъние
    Какви специални грижи полагате за нея?- Редовно почистване, подхранване, хидратация, здравословно хранене
    Имате ли по кожата си петна след акне? -Да
    Какво бихте искали да постигнете с помощта на специализирана козметична грижа?- Видимо позобрение, премахване на петната, освежаване

# 51
    Основно мръсния въздух, прекомерното излагане на слънце и студеното време влияят негативно на кожата ми. Почиствам и хидратирам кожата си ежедневно. Имам петна по кожата си и полагам грижи за избледняването им, което се надявам да бъде постигнато със специализирана грижа.

# 52
    Макар , че съм на 47 гоще имам пъпки, след което често ме остават петна.
    Особенно зле ми се отразява носенето на маска и мръсния въздух, хормоналните промени.
    Специализираната грижа би ми дала повече хидратация, изравняване на тона на когата и цялосен комфорт.

# 53
    Върху кожата ми огромно влияние има замърсяването на въздуха, също студът и слънцето оказват голямо влияние.
    Кожата ми е чувствителна, затова полагам особени грижи за нея. Използвам само много качествени продукти. Почиствам внимателно и използвам хидратиращи и подхранващи продукти.
    Имам петна от акне, за които искам да се погрижа.
    Бих искала сияйна, здрава кожа с равен тен.

# 54
    • I want it all and I want it now.
    1 Какви фактори влошават кондицията на кожата ви? - От години се боря с акне и петната след него. Кожата ми е много бяла и всяка пъпка оставя малка или по-голяма следа.
    2 Какви специални грижи полагате за нея? - Полагам грижи за кожата ми - редовно почистване, маски за лице.
    3 Имате ли по кожата си петна след акне? - да, имам.

4 Какво бихте искали да постигнете с помощта на специализирана козметична грижа? - Бих искала да премахна петната.

# 55
    Какви фактори влошават кондицията на кожата ви? - месечен цикъл, замърсен въздух, хранене
    Какво бихте искали да постигнете с помощта на специализирана козметична грижа? - по-голяма гладкост на кожат, по-красив и сияен вид

# 56
    Какви фактори влошават кондицията на кожата ви?- мръсният въздух, забързаното ни ежедневие, стресът, прекомерно приемане на въглехидрати
    Какви специални грижи полагате за нея?- почистване, хидратиране, подхранване, приемане на много вода
     Имате ли по кожата си петна след акне?- намират се
     Какво бихте искали да постигнете с помощта на специализирана козметична грижа?- да запазя колкото се може по- дълго време кожата си в добро състояние.

# 57
    • Пазарджик
    Какви фактори влошават кондицията на кожата ви? - Основите фактори са недоспиването и мръсотияте във въздуха и навсякъде около нас.
    Какви специални грижи полагате за нея? Всяка вечер почствам лицето си с измиващ гел, след това с мицеларна вода и накрая хидратирам с крем с хеалуронова киселина.
    Имате ли по кожата си петна след акне? Да имам.
    Какво бихте искали да постигнете с помощта на специализирана козметична грижа? - Кожата ми да е хидратиране, гладка и свежа. Да не се опбразуват черно точки от козметика и да е защитена от слънцето и появата на петна от него.

# 58
    • Пловдив
    Споделете в тази тема с какви предизвикателства се сблъсквате в грижата за кожата, склонна към акне и прекомерно омазняване!
    - Замърсяването, слънцето и неподходяща козметика ми влошават кондицията на кожата.

Ежедневно почистване, хидратиране, ползване на маски, ексфолиране. Това са неща, които за мен са рутина за поддържане на здрава и добре изглеждаща кожа.

Нямам петна от акне.

Искам да постигна намаляване на пигментиращите петна, добро матиране и предотвротяване на появата на черни точки.

# 59
    Най-вече замърсената градска среда е основния фактор, който обвинявам за влошеното състояние на кожата ми последните години. 
    Храненето също оказва влияние, както и  хигиената.

Специалните ми грижи се състоят в дневните рутини - Двойно почистване-олио, след това пяна, тоник, серум, крем и масло.
    Два пъти седмично си правя и маска.

Имам петна след акне, имам и няколко хиперпигментации около носа от бременността.

Основно -избистряне на тена, регулиране на себума и добра хидратация.

# 60
    Какви фактори влошават кондицията на кожата ви? - прах, студено време, хормони
    Какви специални грижи полагате за нея? - лосион за почистване, лосион и крем за акне, хидратиращ крем.
    Имате ли по кожата си петна след акне? - имам петна
    Какво бихте искали да постигнете с помощта на специализирана козметична грижа? - бих искала да се намали количеството на петната

# 61
    Лошата подръжка, неподходяща козметика, лоша храна.

Pencil2 Какви специални грижи полагате за нея?-ходя на козметик, старая се да почиствам и подхранвам с подходящата козметика.

Не

По-младежка, здрава, изгладена кожа.

# 62
    - На състоянието на кожата ми влияят най-вече месечният ми цикъл, замърсеният въздух, както и цялостното състояние на организма ми. Забелязала съм, че някои храни също влияят негативно на кожата ми
    - Стремя се да използвам козметика, която е подходяща за моя тип кожа.
    - За съжаление имам по кожата си петна след акне, с които не съм се преборила все още.
    - С помощта на специализирана козметична грижа бих искала да се преборя с петната от акне и за постигна по-голяма гладкост на кожата и по-красив и сияен вид.

# 63
    Половин живот се боря с проблемната си и чувствителна кожа. Проблемите са от овулация до менструация. С настъпване на овулация кожата ми се влошава. Започват да ми излизат пъпки, аз ги пипам (знам, че не трябва), ако успея да не ги пипам, няма рани и белези след поредната серия. В този период каквото и да използвам върху нея, не мога да й помогна, но много внимавам, за да не й навредя повече. На всички продукти, които използвам (измиващ(а) гел/ пяна, маски, околоочен крем, флуид, bb/ сс крем), стриктно проверявам съдържанието преди да сложа върху лицето си. Проверих и тези, които подарявате. В единия има Алкохол денат, който ми "изпива" влагата от кожата, изсушава я много неприятно. В другия - Диметикон, запушва ми порите и води до появата на пъпки. Продукти с двете съставки не съм ползвала от години. Съмнявам се, че тези ще влияят по-различно на кожата ми, но бих се радвала да ги пробвам. Сред вашите продукти за лице успях да открия измиващи пяна и гел без съставки, които биха повлияли зле на кожата ми и от около месец и половина използвам пяната. Серията продукти за лице, които използвах доскоро, е спряна и съм в търсене на заместители. Надявам се някой ден, да имам кожа поне като през първите две седмици на менструацията ми - чиста и свежа.

Условията на играта не се отварят обаче - "Грешка 404".

# 64
     Слънцето, жегата, (а понякога и без причина) карат по някоя пъпка да се появява и то, когато не трябва.Това много ме притеснява.Без да искам почвам да ги чопля и те се влошават повече.Почиствам редовно лицето и хидратирам с крем.. С удоволствие бих пробвала серията на Eucerin Dermopure, след като е насочена точно за мен.

# 65
    Какви фактори влошават кондицията на кожата ви? - Предимно лошото качество на въздуха в града, в който живея, лутането между различните активни съставки в борбата с акнето, както и вероятно промените в менструалния цикъл.
    Какви специални грижи полагате за нея? Винаги измивен гел, хидратиращ крем и слънцезащитата на eucerin oil control spf 50
    Имате ли по кожата си петна след акне? За съжаление да, много често стоят със седмици и дори месеци
    Какво бихте искали да постигнете с помощта на специализирана козметична грижа? Наясно съм, че грижата за кожата е индивидуален и комплексен процес, но с намирането на правилните за моята кожа продукти желая да имам здравословно изглеждаща кожа, повече увереност и да мога да пропускам слагането на фон дьо тен и коректор в ежедневието си.

# 66
    Какви фактори влошават кондицията на кожата ви? - месечен цикъл, стрес
    Какви специални грижи полагате за нея? - почистване с мицеларна вода и скраб, маски с масло от чаено дърво,  хидратиращ крем.
    Имате ли по кожата си петна след акне? - имам петна
    Какво бихте искали да постигнете с помощта на специализирана козметична грижа? - в идеалният вариант - петната да изчезнат, но и да избледнеят видимо също би било чудесно.

# 67
    Грижата за здрава и красива кожа за мен е една борба, която водя от години! Опитвам се по всякакъв начин да подобря състоянието на кожата на лицето ми. Факторите, които влияят на това, тя да изглежда зле са доста- овулация, цикъл, хапване на сладко, излагане на слънце и т.н. Използвам измивен гел сутрин и вечер за почистване на омазняването. Сутрин слагам матиращ крем и разбира се, фондьотен, с който се опитвам да прикрия петната и несъвършенствата, които имам. Винаги съм завиждала тайно на жени, които имат чиста кожа и нямат проблеми с акнето. Надявам се, че един ден лицето ми ще сияе с равномерен тен без използването на фондьотен! 🙂🙂🙂

# 68

1.Факторите са: Ако не измивам лицето си сутрин и вечер с топла вода и качествен измивен гел.Ако си пипам лицето с мръсни ръце.Ако не давам на кожата си почивка от гримове.Ако спра да го поддържам с медицинска козметика,спра да му правя почистване .
    2.Всеки ден и всяка вечер мия лицето си с измивен гел.Като се гримирам използвам хубава козметика , редовно мия четките си за грим и гъбичките. Правя специални маски .Хидратирам го.Почиствам го.
    3.Имам
    4.Бих искала да изравня тена на кожата си и да премахна белезите .

# 69
    • Седмото небе
    - Какви фактори влошават кондицията на кожата ви?
    Хормоналните промени около завърналия се след раждането цикъл; хроничните, но неизбежни стрес и недоспиване покрай малко бебе; явно предразположеността на кожата ми към омазняване и запушване на пори, въпреки всички старателни грижи, които полагам. И на 36+ години вече, съм си периодично с типично тийнейджърска кожа. Вместо да боря бръчки, третирам мазна, пъпки и последващите ги червени потъмняващ и петна. А в този ми период не бях така, акнето при мен се “отключи” след изключително силен стрес на 25 г. Ето това за мен са най-главните фактори, влошаващи кондицията на кожата ми.

- Какви специални грижи полагате за нея?
    Използвам специални серуми, маски и локален лосион за пъпки, кремовете ми са балансирани. Свела съм грима по лицето до абсолютен минимум. Задължително два пъти седмично ексфолирам, а сутрин нанасям продукт с висок слънцезащитен фактор.

- Имате ли по кожата си петна след акне?
    Оооо да за съжаление и то много, а те много трудно избледняват. С висок spf поне ги пазя от потъмняване. Добре поне, че белезите от много тежкото акне преди години са малко и не много релефни.
    - Какво бихте искали да постигнете с помощта на специализирана козметична грижа?
    Бих била щастлива да постигна по-гладък кожен релеф, минимум омазняване, същевременно кожата да е хидратирана, а не пресушена, пъпките да се сведат до минимум и да не водят след себе си до трудни за корекция петна.
    И водейки се по описанието на новото дуо продукти, мисля че, вероятността да постигна това е голяма и съвсем достижима. Старателно са проучени и се предполага, че могат да бъдат покрити всички проблеми на проблемната кожа.

# 70
    Месечния цикъл,  промените във времето, оказват влияние върху кожата ми. Имам следи от акне от ученическите ми години. Използвам дневен и нощен крем за ежедневна грижа

# 71
    Какви фактори влошават кондицията на кожата ви?- МЦ, влажно време
     Какви специални грижи полагате за нея? Старая се да се грижа ьа нея - хидратация и добро почистване.
     Имате ли по кожата си петна след акне? Да.
     Какво бихте искали да постигнете с помощта на специализирана козметична грижа? Чиста кожа без петна и омазняваща се Т зона.

# 72
    Какви фактори влошават кондицията на кожата ви? - мръсния въздух, месечния цикъл, храната
    Какви специални грижи полагате за нея? -  почистване, хидратиране и редовно посещавам козметик
    Какво бихте искали да постигнете с помощта на специализирана козметична грижа? - красива и здрава кожа

# 73
     Слънцето, жегата, (а понякога и без причина) карат по някоя пъпка да се появява и то, когато не трябва.Това много ме притеснява.Без да искам почвам да ги чопля и те се влошават повече.Почиствам редовно лицето и хидратирам с крем.. С удоволствие бих пробвала серията на Eucerin Dermopure, след като е насочена точно за мен.

# 74
    • София
    Вече две години имам проблемна кожа в зоните чело и скули. Ту е добре, ту имам пъпки и зачервяване. Много бих искала да имам чиста кожа като преди. Използвах серията dermopure измиващ гел и серум и имаше туширане, но не и решение на проблема.

# 75
    Кожата ми е проблемна и мазна в Т зоната.
    Мръсният въздух и месечният ми цикъл.
    Ходя на козметик, ползвам въртяща четка за лице и медицинска козметика.
    Имам някое друго петно, останало от младежките ми години. Бих искала да имам още по-хубаво и здрава кожа без пъпки.

# 76
    Имам лунички и някой петна, обичам лятото да трупам тен, което допринася за появата на петна и изсушаване на кожата. Старая се да ползвам хидратиращи продукти и много бих искала да имам възможност да тествам серума и флоида Eucerin@Dermopure.

# 77
    Факторите  влошавщи  кондицията на кожата ми са - мръсния въздух, сладките храни
    Грижа се за нея като почиствам и хидратирам, ползвам крем за моите години.
    Нямам много петна.
    Искам да постигна  - кожа с равен тон, без зачервявания или пъпки, да е гладка и здрава.

# 78
    През последната ми бременност от една миниатюрна пъпчица, която обаче не мина няколко месеца, ми остана ужасно гадно петно на лицето, на такова място, че веднага се забелязва! Всъщност мястото е същото като на показаната снимка! Мъча се да го премахна с всякакви кремове, но ефект никакъв. Дори не мога успешно да го прикрия...
    Eucerin е любимата ми марка за бяла козметика и бих изпробвала серията DERMOPURE с удоволствие и нескрита надежда! Дори и да не спечеля, мисля да си я закупя!

# 79
    Pencil2 Какви фактори влошават кондицията на кожата ви? - шоколада, не добре почистена(замърсена кожа)
    Pencil2 Какви специални грижи полагате за нея?- почиствам я сутрин и вечер, ползвам маски и кремове
    Pencil2 Имате ли по кожата си петна след акне?- понякога имам петна
    Pencil2 Какво бихте искали да постигнете с помощта на специализирана козметична грижа? - да намаля появата на акне и кожата ми да е по хидратирана

# 80
    • sofia
    Факторите, които влошават кондицията на кожата ми са както външни, така и вътрешни. Забелязвам, че когато се ядосам или не се чувствам добре винаги това се отразява на кожата ми. Като външен фактор, който влошава кожата ми мога да посоча прахта и лошия въздух, който има в столицата ни. Млечните продукти,които консумирам също правят кожата ми доста акнеична и напоследък забелязвам, че и пилешкото месо не й се отразява добре, незнам дали си въобразявам, но несъзнателно започнах да го избягвам и виждам разликата.
    Специални грижи, които полагам за кожата на лицето си са чести водни/парни бани с лайка и почистване с розова вода, хидратиращ крем и веднъж в седмицата пилинг, който да не е твърде груб.
    За огромно мое съжаление имам по кожата си петна след акне, защото страдах от неприятно акне когато пушех и когато отказах вредния навик, кожата ми доста се успокои. За съжаление петната и зачервяванията останаха.
    Много бих се радвала ако успея да премахна тези неприятни спомени от лицето си, имам един белег, който много ме дразни на лявата си буза, възможно е, хората да не го виждат, но аз си го знам, че ми е на лицето. Надявам се с помощта на специализираната козметична грижа на продуктите на Euserin кожата ми да стане с по - изравнен тен, да се премахнат петънцата и старите белези и зачервявания. Тъй като, съм ползвала продукти на марката от друга серия и винаги съм оставала много доволна, не се съмнявам, че и тази серия ще помогне на жени като мен с проблемна кожа.

# 81
    Ежедневието като цяло - околната среда и състоянието на въздяха, стреса в ежедневието и годините най-вече.

Задължително я почиствам и хридратирам сутрин и вечер. Използвам доста повече продукти от преди - почистващи, хидратиращи. Използвам различни продукти за различните части на кожата на лицето - за околочната зона, за останалата част на лицето, за шията. Задължително махам грима.

Не, но имам следи от петно на челото. Появи се преди няколко години в следствие на излагане на слънце.

Да възвърна сияйния вид на кожата си. Да премахна петното на челото.

# 82
    Какви фактори влошават кондицията на кожата ви? - въглехидрати,мазни храни,безалкохолни напитки
    Какви специални грижи полагате за нея? - купувам си подходяща медицинска козметика,спортувам и пия много вода
    Какво бихте искали да постигнете с помощта на специализирана козметична грижа? - сияйна кожа,гладка,без петна.

# 83
    От 21-годишна  възраст започнаха моите проблеми с акне, след установяване на поликистозни яйчници. След вече 10-години мога да кажа, че почти съм преборила активното акне, но имам доста белези и точици. Опитвала съм пилинги, като всяка години си правя по серия от 4 през седмица в зимния сезон.
    Ползвам себум регулиращи продукти, пия много вода, а тестените храни са охраничени до един път седмично в едно хранене.
    Забелязах, че докато пия хранителни добавки чистя организма чрез поява на комедони. Влошава състоянието на кожата ми и яденето на шоколадови изделия, млечни такива и излагането на слънце.
    Продуктите, които позлвам са изцяло съобразени с моя проблем, ексфолиращ продукт един път седмично , измивна пяна сутрин и вечер , дневен матиращ и нощен себум регурилащ крем, бб минерализиращ крем за кожа с несъвършенства.
    Избягвам мазна храна, но все още имам петънца и точки от дълбоките пъпки, които имах преди години.
    Бих искала да мога да изляза без грим, да не се срамувам да ида на плаж и на басейн , да имам чиста гладка кожа.

# 84
    Кожата ми е смесена, като от топлото време и мръсният въздух се омазнява. Лятото ми е много трудно да намеря дневен крем, който да не омазнява допълнително.

# 85
    Как да третираме проблемната и предразположена към акне кожа без лекарства?

Около 70-80% от хората страдат от различни форми на проблемна и предразположена към акне кожа. Има няколко промени в начина на живот, които засегнатите от състоянието могат да направят, за да подобрят кондицията и вида на кожата си. Експертни съвети по темата ще откриете в тази статия!

# 86
    Pencil2 Какви фактори влошават кондицията на кожата ви? - забелязала съм, че мръсният въздух влияе най-зле на кожата ми, този лош ефект се засилва през зимата.
    Pencil2 Какви специални грижи полагате за нея? - избирам козметиката си много внимателно, като основно наблягам на медицинската и винаги, когато имам време си правя маски.
    Pencil2 Имате ли по кожата си петна след акне? - имам останали петна, които са много упорити и не мога да залича напълно.
    Pencil2 Какво бихте искали да постигнете с помощта на специализирана козметична грижа?- бих искала да постигна хидратация и заличаване на старите петна, колкото се може повече.

# 87

# 88
    • Пазарджик
    Какви фактори влошават кондицията на кожата ви?-факторите са вътрешни и външни.Вътрешни-стрес,хормони.
    Външни-климата,големите температурни разлики,запрашеният въздух.
    Старая се да е винаги почистена и хидратирана
    Да,имам и петна и белези
    Красива и сияйна кожа.

# 89
    Най-вече околната среда и неправилно хранене.

Опитвам се да използвам правилната за нея козметика, оставям я да почива от грим.

Най-вече по бузите.

Да направя кожата си с равен тен, с минимално количество пъпки и черни точки, да бъде свежа.

# 90
    • Варна
    Непочистена добре кожа, сладки храни,месечен цикъл

Почистване, ексфолиация веднъж седмично, дневен хидратиращ крем, околоочен, нощна крем-маска.

Да, за съжаление. Пубертета си е оставил следата, знайни и незнайни козметици също

Да изчистя тена на кожата.

# 91
    • При децата ми
    Какви фактори влошават кондицията на кожата ви? - Замърсен въздух, месечен цикъл, неправилно хранене.

Какви специални грижи полагате за нея? - Почистване, използване на подходяща козметика.

Имате ли по кожата си петна след акне? - Не.

Какво бихте искали да постигнете с помощта на специализирана козметична грижа? - Да я запазя по-дълго време свежа, гладка, и с минимално количество бръчки.Simple Smile

# 92
    • Варна
    Дъщеря ми навлезе в периода на акнето. Състоянието на кожата й се влошава вследствие на мръсния въздух, консумацията на "лоши" храни, месечния цикъл, навика да си обработва сама пъпките. Посещава козметик и купувам качествена козметика, която й е препоръчана от специалист. Неприятни са следите, които остават като петна особено по гърба и раменете. Влияе на самочувствието й. Бих желала да открия решение на този проблем.

# 93
    • дядовата ръкавичка
    Дъщеря ми, 19 г., е с акне. Предполагам, факторите са основно хормонални, както и мръсен въздух, околна среда.
    Почиства, използва подходящи продукти за проблема.
    За жалост има петна, основно по брадичката.
    Това, което би искала да постигне,  е максимално заличаване на белезите и петната, както и предотвратяване появата на нови.

Последна редакция: вт, 19 окт 2021, 11:55 от Айяла

# 94
    • София
    Най-трудно ми е измиването - да почувствам кожата си чиста и "не мазна". Мисля, че състоянието на кожата ми влошава мръсния въздух в София, когато не полагам грижи за кожата си, не съм забелязала определени храни да оказват влияние. Имам петна и това е проблем, с който най-много искам да се справя.

# 95
    Какви фактори влошават кондицията на кожата ви? - някои храни, хормонален дисбаланс
    Какви специални грижи полагате за нея? - почистване, медицинска козметика
    Какво бихте искали да постигнете с помощта на специализирана козметична грижа? - по хубава кожа

# 96

# 97
    Какви фактори влошават кондицията на кожата ви? - Замърсената околна среда, нездравословно хранене, тютюнопушене, недостатъчно сън.

Какви специални грижи полагате за нея? - Ежедневна грижа, почистване, използване на подходящи продукти.

Какво бихте искали да постигнете с помощта на специализирана козметична грижа? - Да запазя кожата си в добро състояние възможно по-дълго време.

# 98
    недоспиването, мръсния въздух, лоша козметика
    използвам подходяща козметика за възрастта ми.
    Да, много
    Да поддържам кожата си свежа, да изглеждам и да се чувствам добре.

# 99
    >>>Какви фактори влошават кондицията на кожата ви?- Определено външните фактори, но най- много прекомерно горещо и влажно време лятото, силно запрашен въздух, влажното есенно време.
    >>>>Какви специални грижи полагате за нея?- ежедневна грижа за почистване, хидратиране, подхранване, тонизиране
     >>>>Имате ли по кожата си петна след акне?- не
     >>>>>Какво бихте искали да постигнете с помощта на специализирана козметична грижа?- да запазя кожата си в добро състояние за оптимално време

# 100
    Какви фактори влошават кондицията на кожата ви? - Замърсената околна среда, нездравословно хранене, недостатъчно сън, неподходяща козметика

Какви специални грижи полагате за нея? - Ежедневно  почистване с измиващ гел и мицеларна вода, използване на подходящи за моята кожа и възраст кремове.

Какво бихте искали да постигнете с помощта на специализирана козметична грижа? - Да запазя кожата си в добро състояние възможно по-дълго време и да изгладя финните бръчки, които започнаха да се появяват.

# 101
    • ПЛЕВЕН
    Проблемите с кожата ми от юнушество реших, когато започнах да ползвам дермо козметика. И не на последно място доброто почиставане вечер. Имам останли белези обаче с който още не съм се справила. Много бих се радвала, ако ми помогне.

# 102
    Кондицията на моята кожа се нарушава от фактора- Слънце! Аз се радвам с мярка на него! Избягвам часовете, когато слънцето е най-силно! Защитавам кожата си с подходящ продукт против слънцето! Не, нямам по кожата си петна от акне за мой късмет! Искам да постигна сияйност и по-малко бръчки да имам! Също искам да имам  добре хидратирана кожа, пия по-вече вода и ям често плодове и зеленчуци!  С помощта на специализирана козметична грижа искам да постигна красива и гладка кожа!

# 103
    Кожата ми се омазнява доста често. Всеки ден използвам ексфолиант за лице, почистващ тоник, понякога маска за лице. Петна след акне нямам. Много ми се иска да минимизирам дискомфорта ,който имам понякога, когато се получи прекомерно омазняване.

# 104
    Какви фактори влошават кондицията на кожата ви? Мръсният въздух, ненавременното почистване на кожата след тренировка, месечният цикъл, някои храни, смяната на сезоните.
    Какви специални грижи полагате за нея? - ежедневно почиствам и нанасям подходяща козметика.
    Имате ли по кожата си петна след акне? - малко; повече имам пигментни петна.
    Какво бихте искали да постигнете с помощта на специализирана козметична грижа? - изчистване на тена, цялостно освежаване, минимизиране признаците на стареене и хидратация.

# 105
    • Пловдив
    Използвала съм друи продукти от аерията и съм доволна. Тоникът е неразделна част от рутината ми.
    -Какви фактори влошават кондицията на кожата ви? Определено замърсеният въздух в градски условия. Когато отида на планина лицето ми се изчиства. Изляза ли без грим в града, ще се прибера с поне една пъпка. Да не говорим за носенето на маски, което се отразява ужасно на кожата ми на брадичката.  Също преди месечен цикъл и дълго седене с предпазна маска. Когато съм взимала неправилна козметика за лице също съм имала повече проблеми
    -Какви специални грижи полагате за нея? Винаги след сваляне на грима мия лицето и почиствам с тоник. Старая се да слагам и крем, но ми е трудно да спазвам рутината. Когато използвам всички продукти за лице в правилната последоватешност като че ли кожата ми се избистря значително
     - Имате ли по кожата си петна след акне? Да, почти винаги. И са много упорити.
    - Какво бихте искали да постигнете с помощта на специализирана козметична грижа? Искам лицето ми да е свежо, гладко и хидратирано, без да ми излизат пъпки и да остават досадните червени точки от тях. Много ми се иска да се оттърва и от неприятните подкожни пъпки. Петната, които остават са най-големия проблем за мен. Дори да спазвам рутината си и да спрат да ми излизат пъпки, петната остават дълго след това и това ме побърква.

# 106
    • София

# Какви фактори влошават кондицията на кожата ви?
    * Мръсният въздух, тютюневият дим и студеното време, оказват лошо влияние на кожата ми.
    # Какви специални грижи полагате за нея?
    * Почиствам с мицеларна вода, поне 2 пъти дневно, а с лавандулов спирт, поне веднъж седмично. Никога не мия лицето си със сапун, а само с вода.

# Имате ли по кожата си петна след акне?
    * Да. И няколко дупки.

# Какво бихте искали да постигнете с помощта на специализирана козметична грижа?
    * Почистване и стягане на порите и справяне с черните точки.

# 107
    Как да изберете най-подходящия почистващ продукт?

Почистването на кожата е важна стъпка, особено за кожата, склонна към акне. То премахва замърсявания, грим и излишен себум, които, ако бъдат оставени върху кожата, могат да я раздразнят и да нарушат способността й да извършва функцията си на ефективна защитна бариера. Почистването също поддържа регенерацията на кожата и позволява на продуктите за грижа да проникнат по-добре.

Важни съвети относно почистването на кожата и избора на почистващи продукти прочетете в тази статия.

# 108
    • Някъде там
    Аз нямам такива проблеми с кожата си, но дъщеря ми има белези от акне и много бих се радвала да  може да се справи с този проблем.
    Мръсния въздух, смяната на сезоните, недоспиване, нездравословна храна.
    Специализирана козметика за акнетична кожа.
    Да доста петна.
    Премахване на белезите от акне.

# 109
    Какви фактори влошават кондицията на кожата ви? - безсъние, обездвижване, солена храна.
     Какви специални грижи полагате за нея? - пилинг, всяка вечер почистване с тоник/мицеларна вода и хидратиране с крем.
     Имате ли по кожата си петна след акне? - имам петна от слънцето и червени петна от акне
     Какво бихте искали да постигнете с помощта на специализирана козметична грижа? - безупречна и сияйна кожа

# 110

# 111
    Петната след акне са много неприятни. Полагам ежедневни грижи за кожата, почистване и хидратиране. Най-много ме влошава неподходящата храна, след това неподходящата козметика. Постоянно търся продукти, които кожата ми да хареса.

# 112
    Определено силно замърсения въздух.
    почистване, хидратиране, подхранване
    да запазя възможно по- дълго време кожата си в добро състояние.

# 113
    Какви фактори влошават кондицията на кожата ви? - сладки храни, мръсен въздух, недостатъчно сън
    Какви специални грижи полагате за нея? - правя си подхранва щи маски за лице и ползвам почистващи продукти
    Имате ли по кожата си петна след акне? - имам да
    Какво бихте искали да постигнете с помощта на специализирана козметична грижа? - да изгладя кожата и тена

# 114
    Със сигурност мръсен въздух, някои храни, месечен цикъл
    Какви специални грижи полагате за нея? - Внимателно почистване с подходяща козметика
    Имам 1-2 петна
    Красива кожа, разбира се

# 115
    От слънцето, мръсния въздух и от хормоналните проблеми. Имам остатъчни петна и желая равномерен тен на лицето си. Използвам хидратиращи продукти.

# 116
    Какви фактори влошават кондицията на кожата ви? - безсъние, неправилно хранене
     Какви специални грижи полагате за нея? -почиствам с миц.вода, хидратирам
     Имате ли по кожата си петна след акне? - мал6о
     Какво бихте искали да постигнете с помощта на специализирана козметична грижа? -гладка кожа

# 117
    • София
    Факторът,  който най-много влия на кожата ми са хормоните. На второ място времето.
    Специалните грижи,  които полагам,  включват различни маски и серуми за лице,  както и масажи.
    Имам някои остатъчни петна.
    Бих искала да ги премахна и да изравня тена си.

# 118
    1.Какви фактори влошават кондицията на кожата ви?
    Слънцето и хормоните.
    2.Какви специални грижи полагате за нея?
    Сутрин не излизам без слънцезащита, а вечер се старая да хидратирам.
    3. Имате ли по кожата си петна след акне?
    Да, постоянно имам такива петна.
    4.Какво бихте искали да постигнете със специализирана козметична грижа?
    Равен и изчистен тен, сияйна и свежа кожа.

# 119
    Трудно се справям с мръсният въздух, месечният цикъл, а при мен и прекалено варовитата вода.
    Двойно почистване след дългият ден, иначе сутрин само с измиващ продукт си почиствам лицето. След това крем  и слънцезащита.
    Да, това е огромната ми болка, много грозни петна невинаги заличаващи се от фон дьо тена.
    Какво бихте искали да постигнете със специализирана козметична грижа?
    Да изчезнат петната!

# 120
    Най-много пъпки ми излизат преди да ми дойде менструацията, носенето на маски също ми замърсява кожата, мръсотията на работа. Почиствам си лицето сутрин само с мицеларна вода, а вечер с измиваща пяна и след това мицеларна вода, но ако положението с пъпките стане неконтролеруемо за жалост прибягвам до антибиотик за акне за мазане.

# 121
    Студеното време прави кожата ми по-опъната, суха и лющеща се, със зачервявания и петна. Нездравословното хранене и прекаляването с определени храни като млечни продукти или шоколад също оказва негативно влияние върху кожата ми. Не н последно място - хормоналните промени - преди цикъл или овулация най-вече, но понякога и при повече стрес и напрежение...

Ексфолирам я, използвам различни масла и серуми за хидратация, правя си разнообразни успокояващи и овлажняващи шийт маски.

Имам няколко петънца.

Заглаждане на несъвършенства, изравняване на тена, минимизиране на порите.

# 122

# 123
    Връзката между акнето и хормоните

При над 60% от всички жени, засегнати от акне, симптомите се влошават точно преди месечния цикъл. Бременността е друг период, в който е типично за жените да се сблъскат с проблема акне. Всъщност, над половината от бременните жени страдат от акнеични проблеми.

Тази статия ще ви помогне да разберете по-добре как хормоните влияят на кожата ни и по-специално каква е връзката им с акнето.

# 124
    Какви фактори влошават кондицията на кожата ви?- Влошаване получавах когато използвах продукти с алкохол в състава. Както и когато излагам лицето си на прах и мръсотия.
    Какви специални грижи полагате за нея?- Преди около година промених изцяло рутината си, която включваше измивен гел за мазна кожа, след него различни серуми уж за акнеична кожа, а от тях лицето ми ставаше още по-мазно и неприятно. Сега ползвам единствено измиващ гел за нормална кожа. Ползвам и висок фактор слънцезащита, понякога и хидратиращ крем. Откакто не нанасям слоеве кремове , състоянието на лицето ми се подобри. Все по- рядко ми излизат пъпки, основно около дните на МЦ.  
    Имате ли по кожата си петна след акне?- Имам петна.
    Какво бихте искали да постигнете с помощта на специализирана козметична грижа?- Искам да постигна заличаване на петната и запазване на чисто лице, без пъпки, комедони, бели точки и тн.

# 125
    • София
    Студът и слънцето много изсушават кожата ми. Използвам кремове за нейното хидратиране. Имам малко петна от акне. Искам да постигна изравняване на кожата.

# 126
    • София
    Проблемите с кожата ми се появиха след бременността ми. Стана мазна в Т-зоната на лицето и чувствителна, но на места (около очите) доста суха. Появяват се и бръчици.
    Използвам само качествена козметика, не се скъпя за продукти, които кожата ми понася. Предпочитам лосиони, концентрати, олио... Имам тъмни петна по лицето и акне понякога.
    Бих искала с помощта на специализирана козметична грижа да постигна гладка кожа.

# 127
    Най-зле се чувствам през зимните месеци.Студеният вятър изсушава кожата на лицето ми и трябва да полагам по-големи грижи за нея.
    Иска ми се да е мека и хидратирана,а не суха и лющеща се на места.

# 128
    -Мръсен въздух, предменструален синдром, когато прекаля със нездравословната храна
    -Измивам сутрин и вечер. Преди грим нанасям подхранващ крем за лице и околоочен крем. А самият грим свалям с мицеларна вода и гел/пяна за лице.
    -Малко,но имам.
    -Бих искала несъвършенствата (малки пъпчици, белези и др.) да бъдат сведени до минимум, за да не се налага да използвам фон дьо тен или коректор. Wink

# 129

# 130
    Какви фактори влошават кондицията на кожата ви? - някои храни, хормонален дисбаланс
    Какви специални грижи полагате за нея? - почистване, медицинска козметика
    Имате ли по кожата си петна след акне? - не
    Какво бихте искали да постигнете с помощта на специализирана козметична грижа? - по хубава кожа

# 131
    Проблемите с кожата започнах да забелязвам след 40-тата си година. Мръсен въздух, недостатъчно сън и най-вече прекомерното излагане на слънце според мен са факторите, които влошават състоянието й. Имам няколко малки белега от пъпки, които не съм оставила да зарастнат бързо. Разнообразна храна, здрав сън, много вода и естествено хубава козметика могат значително да подобрят кожата.