Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 32

  • 30 329
  • 751
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 7 776
Орхидея, третирайте те го като запушване, велоятно детето ви е ударило или вие сте се травмирала при вдигането му.

За лекарствата http://www.podkrepazakarmene.com/bf-lekarstva-345.html
Прахчетата съдържат псевдоефедрин, който не е съвместим с кърменето.

# 361
  • Мнения: X
с кой точно трябва да се консултираш относно лекарство ако кърмиш ? С АГ или с Л ичен лекар ? Или да си записваш час при специалист по проблема . В случая ми изскочи брутален хемороид от раждането и на всички мазила разбирасе пише да се консултираш с лекар ако кърмиш. Аз писах на Аг ама сигурно ще си каже че съм тотално изперкала да му пиша по тоя въпрос

# 362
  • Мнения: 6 764
За хемороиди съм ползвала Долопрокт крем и Прокто-гливенол. При външна употреба и количество за мазане, което е едно зрънце, не смятам, че би достигнало нещо в кърмата.🤷‍♀️

# 363
  • Мнения: X
ми намазах се , вчера се разревах като го видях , не съм имала такава тъпотия , явно от бременноста се е появил и е бая огромен. АГ ми отговори че може 7 пъти на ден 7 пъти в седмицата .

# 364
  • Мнения: 7 776
За лечението на хемороиди специалистът се нарича проктолог.
За консултация за лекарство и съвместимостта  - с консултант по кърмене. Потвърждавам, че споменатите са ок.

# 365
  • Мнения: X
ахаа тоест ако нещо ми трябва като медикамент трябва да търся консултанта по кърмене по скоро ?

# 366
  • Мнения: 6 764
Аз си ги проверявам в e-lactancia за съвместимост, дали по име, дали по активна съставка. В случай, че нещо се колебая, питам лекарката на детето.

Така и така сме на темата за съвместимост, да попитам и аз нещо. Близки ми донесоха пчелен прашец, за да давам на голямото дете с цел превенция на заболявания. Казаха ми да приемам и аз по една лъжичка сутрин. Четох противоречива информация. На места пише, че е ок, в други статии, да се коментира с лекар първо. Някой да има опит?

# 367
  • Мнения: 7 776
ахаа тоест ако нещо ми трябва като медикамент трябва да търся консултанта по кърмене по скоро ?
Не, медикаментите се изписват от лекарите, консултантите им проверяваме съвместимостта с  кърменето (аз лично още не съм срещнала лекар, който да е запознат с базата данни за съвместимост, в общия случай се презастраховат и казват да не се кърми, а лекарствата в голям процент са съвместими) или можете самостоятелно в e-lactancia.org, търси се по активна съставка. Ако нещо не е съвместимо, обикновено има предложени алтернативи, за които можете да питате лекуващия лекар.

За този конкретен казус с хемороидите, съвсем нормално е до няколко месеца след раждане да са зле, аз лично доста неща ползвах, докато постигнах облекчение, най-вече ми помогна обаче приема на много течности и храни, богати на фибри. Ползвах и двете споменати мазила + още, но определено нещата се нормализираха покрай диетата. Минават, аз се бях засилила и с час при проктолог, защото имаше доста голям външен, но ми минаха преди да го дочакам, за щастие
Радеваможе, консумацията на мед и пчелни продукти от кърмещата майка не са проблем за бебето 😊

# 368
  • Мнения: X
звучи добре че минават , или поне обнадеждаващо за мен

# 369
  • Мнения: 316
Здравейте мами
Колко време мога да съхраня кърма ( в плик за кърма)  в хладилника и после как да я дам на бебето, затоплена във вода или оставена на стайна температура?

# 370
  • Мнения: 914
Здравейте, родих на 30.11 и вече започнаха леко да ме болят зърната и са малко сухи. Имам този крем. Мога ли с него да мажа зърната и трябва ли да го измивам преди да сложа бебето да суче. За рани и подсечено е много хубав, на баткото с 1-2 намазвания му минаваше всичко. Не гледайте датата, снимката е стара. 🙂
 

# 371
  • Мнения: 7 776
Не бих препоръчала да се ползва крем с наличие на вазелин върху зърната. Чист ланолин може, чисто кокосово или бадемово масло също. Когато изпитвате болка?

# 372
  • Мнения: 914
Когато засуче. Имам чувството че някой път дъвче само зърното. Зърното ми е доста голямо и не може да лапне и част от ареолата.

# 373
  • Мнения: 1 421
Някой знае ли дали Дентавакс е съвместим с кърменето? Нищо не пише на листовката, а в аптеката не знаят. (?!)

# 374
  • Мнения: 7 776
Те си действат локално в устата, не се преглъща, съвместими са.

При засукване е нормално на тоя етап, чувствителни са зърната първата седмица. Но за Ваше успокоение си направете една консултация с консултант да се види дали има нужда от корекция на засукването 😊

Общи условия

Активация на акаунт