Коя ваничка за къпане е по-удобна

  • 4 478
  • 42
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Германия
  • Мнения: 8 099
въпроса ми е към "вече-майките", каква ваничка ползвате - такава, в която бебо лежи или тези, които приличат на ...кофа? Кои са плюсовете и минусите?

# 1
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Моята е съвсем обикновенна, без никакви специални приспособления в нея. Държах само да е въсможно най-голяма за да не се налага да я сменяме. Като беше малък слагах в нея от шезлонгите, а сега го къпя просто седнал, като постилам нещо отдолу за да не се пързаля.

# 2
  • Мнения: 46 508
И нашата е от големите, обикновени. Доволна съм, широко й е вътре. Тези като легени не съм ги виждала Embarassed А анатомичните са малки и трябва смяна след няколко месеца.

# 3
  • Мнения: 5 255
Ползвам тази на BREVI http://www.family-bg.com/catalog/product_info.php?manufacturers_ … bec1859481d448d68
Много съм доволна.
Удобна е и компактна.
Сложили сме я в банята и там я преобличаме преди и след къпане.

# 4
  • Мнения: 46 508
Цитат на: mam@
Ползвам тази на BREVI http://www.family-bg.com/catalog/product_info.php?manufacturers_ … bec1859481d448d68
Много съм доволна.
Удобна е и компактна.
Сложили сме я в банята и там я преобличаме преди и след къпане.


Хубава е, но на нас тази цена ни е множко. Нашата е за 12 лв. Grinning

# 5
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Аз ползвам анатомична, от едната страна е много удобно, когато бебчето е малко и лежи, от другата страна може вече по-голямото дете да седи.

# 6
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Цитат на: nikol78
И нашата е от големите, обикновени. Доволна съм, широко й е вътре. Тези като легени не съм ги виждала Embarassed А анатомичните са малки и трябва смяна след няколко месеца.
Не знам моят бебо ли е малък или вани4ката му е голяма. Laughing Ина4е аз сам на анатоми4на и сам много доволна,а и като гледам още доста далго ше мога да я ползвам.Смятам 4е имат предимство пред обикновените,особено ако се налага да къпеш бебе сама(татко ни 4есто е извън страната) Simple Smile

# 7
  • Мнения: 928
Цитат на: Valery
Моята е съвсем обикновенна, без никакви специални приспособления в нея. Държах само да е въсможно най-голяма за да не се налага да я сменяме. Като беше малък слагах в нея от шезлонгите, а сега го къпя просто седнал, като постилам нещо отдолу за да не се пързаля.
Същата работа.Просто не си струва да даваш пари за модерна вана,а след три месеца да я сменяш.Бебоците растат много бързо и ваната в един момент отеснява.Винаги можеш да си приспособиш едно голямо корито,за удобното къпане на детето.

# 8
  • Мнения: 277
Нашата е анатомична, но определено не ти препоръчвам такава - не е удобна. Както и другите мами са написали - по-добре си вземете обикновена.  
Успех! Simple Smile

# 9
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Цитат на: djidjislava
Цитат на: nikol78
И нашата е от големите, обикновени. Доволна съм, широко й е вътре. Тези като легени не съм ги виждала Embarassed А анатомичните са малки и трябва смяна след няколко месеца.
Не знам моят бебо ли е малък или вани4ката му е голяма. Laughing Ина4е аз сам на анатоми4на и сам много доволна,а и като гледам още доста далго ше мога да я ползвам.Смятам 4е имат предимство пред обикновените,особено ако се налага да къпеш бебе сама(татко ни 4есто е извън страната) Simple Smile

Абсолютно вярно, ние сме още с такава  Grinning , а юнакът определено не е от дребничките  Laughing

# 10
  • Мнения: 46 508
Цитат на: djidjislava
Не знам моят бебо ли е малък или вани4ката му е голяма. Laughing Ина4е аз сам на анатоми4на и сам много доволна,а и като гледам още доста далго ше мога да я ползвам.Смятам 4е имат предимство пред обикновените,особено ако се налага да къпеш бебе сама(татко ни 4есто е извън страната) Simple Smile


Аз до сега не съм я къпала Embarassed , освен когато двечките си взимаме вана, но после таткото я поема за процедурите по обличане и мазане, а мама остава да се кисне  bath1

# 11
  • Мнения: 2 807
Ние ползваме анатомична, но не на NUK(която е по около 40 лева), а на SNOOPY 1:1 е с "марковата"- взехме я от Илиенци, от склада на MaxCom за 15 лева, а ако искаш има и стойка към нея, за да е на твоята височина, докато къпеш Бебо - тя беше на 13 лева.

Ваничката е голяма, използваме я вече повече от 1 1/2 година.
Няма да съжаляваш, ако вземеш такава...

# 12
  • Мнения: 370
Гласувам с всички налични ръце за анатомичната! Особено от гледна точка на това, че по- често сама къпя детенце (таткото бачка на смени). Моята е на Чиполино.

# 13
  • Мнения: 1 517
Цитат на: PetiaK
Аз ползвам анатомична, от едната страна е много удобно, когато бебчето е малко и лежи, от другата страна може вече по-голямото дете да седи.

И моята е такава и е много удобна

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Arrow Обикновена.
Нея винаги можеш да направиш анатомична с един шезлонг за вана, докато другата -- НЕ!!!
Моята е вече на боклука - свърши си работата и не ме е яд, че хвърлям стотици лв. на сметището.  Mr. Green

# 15
  • Мнения: 3 334
Цитат на: PetiaK
Аз ползвам анатомична, от едната страна е много удобно, когато бебчето е малко и лежи, от другата страна може вече по-голямото дете да седи.


и ние с такава!

# 16
  • Мнения: 811
Цитат на: mam@
Ползвам тази на BREVI http://www.family-bg.com/catalog/product_info.php?manufacturers_ … bec1859481d448d68
Много съм доволна.
Удобна е и компактна.
Сложили сме я в банята и там я преобличаме преди и след къпане.


Имам почти същата. Най-гадното е, че ваничката е анатомична и Малчо престана да се събира в нея на втория месец  Sad  При всички случай е за дребни бебета. А от 2-рия месец до сядането има бая време.

След като несполучих видях същото, но с нормална ваничка  Bulb
Има плотове и ванички, които се слагат на голяма вана.
Ако ще го къпеш сама е добро решение, но определено е до годинката. А после леген - голяяяям да има къде да цамбурка  Laughing

# 17
  • София
  • Мнения: 293
Цитат на: Maminka
Ние ползваме анатомична, но не на NUK(която е по около 40 лева), а на SNOOPY 1:1 е с "марковата"- взехме я от Илиенци, от склада на MaxCom за 15 лева, а ако искаш има и стойка към нея, за да е на твоята височина, докато къпеш Бебо - тя беше на 13 лева.

Ваничката е голяма, използваме я вече повече от 1 1/2 година.
Няма да съжаляваш, ако вземеш такава...


Къде по-точно се намира този склад на MaxCom?
Толкова пъти ходя на Илиенци и все не попадам на такива складове  Embarassed

# 18
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Използвам анатоми4на, много съм доволна .
Поставям все още нещо като шезлонг4е и  е
много удобно. Съветвам те не е важно каква е обикновена
или анатоми4на ,а да е на стойка ина4е
оставаш без кръст.

# 19
  • Мнения: 370
Склада на МаxCom е във втората пряка вдясно, ако влизаш през централния вход, номер 3550, телефона е 917 74 63.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 768
Цитат на: dari
Цитат на: mam@
Ползвам тази на BREVI http://www.family-bg.com/catalog/product_info.php?manufacturers_ … bec1859481d448d68
Много съм доволна.
Удобна е и компактна.
Сложили сме я в банята и там я преобличаме преди и след къпане.


Имам почти същата. Най-гадното е, че ваничката е анатомична и Малчо престана да се събира в нея на втория месец  Sad  При всички случай е за дребни бебета. А от 2-рия месец до сядането има бая време.

След като несполучих видях същото, но с нормална ваничка  Bulb
Има плотове и ванички, които се слагат на голяма вана.
Ако ще го къпеш сама е добро решение, но определено е до годинката. А после леген - голяяяям да има къде да цамбурка  Laughing


а къде има такива ванички които се слагат върху голяма вана?

# 21
  • София
  • Мнения: 6 555
Цитат на: Гизи
Гласувам с всички налични ръце за анатомичната! Особено от гледна точка на това, че по- често сама къпя детенце (таткото бачка на смени). Моята е на Чиполино.


И на мен ми е доста удобна - въпреки, че тати помага, ама и на двете бебета им е супер вътре  Laughing  - ваничка + стойка Чиполино

# 22
  • Мнения: 5 255
Тази, която имам на Brevi, не е анатомична, но пък купихме шезлонг допълнително http://www.family-bg.com/catalog/product_info.php?manufacturers_ … ddecca380dc93739d.
Ползвахме го няколко пъти само.
Нещо не ми е удобно, когато я къпя.


П.П. Виждам, че момичето пуснало темата е в Германия. Там надявам се да има по-богат избор.

# 23
  • София, Младост 3
  • Мнения: 410
Цитат на: PetiaK
Аз ползвам анатомична, от едната страна е много удобно, когато бебчето е малко и лежи, от другата страна може вече по-голямото дете да седи.


И нашата е същата. Има и стойка. Кумата ми я ползва докато дъщеря й стана на 1.5г, сега пък ние я ползваме.  Grinning На мен ми е много удобна, защото имам невродермит на лявата ръка, а така не държа детето и не ми се натоварва ръката. Но не знам от къде и за колко е купена.

# 24
  • Мнения: 2 258
Цитат на: pilence_74
Цитат на: PetiaK
Аз ползвам анатомична, от едната страна е много удобно, когато бебчето е малко и лежи, от другата страна може вече по-голямото дете да седи.


И нашата е същата. Има и стойка. Кумата ми я ползва докато дъщеря й стана на 1.5г, сега пък ние я ползваме.  Grinning На мен ми е много удобна, защото имам невродермит на лявата ръка, а така не държа детето и не ми се натоварва ръката. Но не знам от къде и за колко е купена.


И ние сме с такава и ни е много удобна.

# 25
  • Мнения: 3 200
Цитат на: mam@
Тази, която имам на Brevi, не е анатомична, но пък купихме шезлонг допълнително http://www.family-bg.com/catalog/product_info.php?manufacturers_ … ddecca380dc93739d.
Ползвахме го няколко пъти само.
Нещо не ми е удобно, когато я къпя.


И аз мислех да си купувам същия, но се чудя дали няма да убива на бебо като е пластмасов, за сега подлагам хавлийка и си я къпя.
Защо казваш, че не е удобен?

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Цитат на: bibi
Цитат на: Гизи
Гласувам с всички налични ръце за анатомичната! Особено от гледна точка на това, че по- често сама къпя детенце (таткото бачка на смени). Моята е на Чиполино.


И на мен ми е доста удобна - въпреки, че тати помага, ама и на двете бебета им е супер вътре  Laughing  - ваничка + стойка Чиполино

Откъде сте я купили и стойката напълно съвместима ли е с размера на ваничката? Имам предвид дали ваната в/у стойката е стабилна?
На мен ми показваха в "Малечко" турска анатомична ваничка за 23 лв. + стойка за 18 лв.,ама ваничката се клатеше и се отказах.
Моля,  Praynig кажете откъде да си купя анатомична с оригинална, съвместима за нея стойка? Благодаря

# 27
  • Мнения: 370
Ами аз по- горе съм посочила адреса на MaxCom на Илиянци, ние от там си купихме и количката, и леглото, и ваничката на Чиполино.  То ги има къде ли не, ама там е най- евтино- нали е склада на дистрибутора.

# 28
Здравей! Grinning Нашата ваничка е анатомична и е много удобна! Аз съм със секцио и в началото ми беше много трудно да държа бебчо!С този тип ваничка нямах никакъв проблем - слагах го да легне и го къпех сама още от самото начало!!! Simple Smile

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Цитат на: Гизи
Ами аз по- горе съм посочила адреса на MaxCom на Илиянци, ние от там си купихме и количката, и леглото, и ваничката на Чиполино.  То ги има къде ли не, ама там е най- евтино- нали е склада на дистрибутора.

Благодаря!
Няма да се наканя само за една ваничка да ида дотам, ама ще поразпитам по бебешките магазини като правя другите покупки.

# 30
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Az izpolzvam edna koiato e malko trudna za obesnenie(ili pone az ne moga da ia obiasnia).
Znatsi kato e razganata prilitsa na masa,kato se drapne gornata tsas ,koiato e edna "daska",otdolu izliza vanitskata,koiato e ot guma .Sleed kato se izkape bebeto,gornata tsast se vrasta na miastoto si i tam se oblitsa bebeto.
Ei i ako niakoi razbra za kakvo govoria,super ste e.
Ta ideiata mi bese ,tse e udobna ,no dokato bebeto e malko,zastoto kato po natezi malko povetsko vetse ne moze da se izpolzva.

# 31
  • Мнения: 2 807
Цитат на: mariika
Цитат на: Maminka
Ние ползваме анатомична, но не на NUK(която е по около 40 лева), а на SNOOPY 1:1 е с "марковата"- взехме я от Илиенци, от склада на MaxCom за 15 лева, а ако искаш има и стойка към нея, за да е на твоята височина, докато къпеш Бебо - тя беше на 13 лева.

Ваничката е голяма, използваме я вече повече от 1 1/2 година.
Няма да съжаляваш, ако вземеш такава...


Къде по-точно се намира този склад на MaxCom?
Толкова пъти ходя на Илиенци и все не попадам на такива складове  Embarassed


Mariika, Гизи ти е писала малко по-надолу(копирам:Склада на МаxCom е във втората пряка вдясно, ако влизаш през централния вход, номер 3550, телефона е 917 74 63) - много точно ти е обяснила - там е склада, над вратата има табела MaxCom, така че ще можеш да го видиш отдалече.
 
Иначе става въпрос за същата ваничка на Чиполино, само че отдолу на нея пише SNOOPY - казаха, че била на тая фирма.

# 32
  • Мнения: 5 255
Цитат на: evpraksia
....Защо казваш, че не е удобен?


Както казах, дали има два-три пъти да сме го ползвали.
Нито на мен, нито на мъжът ми не е удобно, когато къпем Лора.
Може би не е за малка ваничка, а за голяма вана.

# 33
  • София
  • Мнения: 15 219
АНАТОМИЧНА. Нашата е с 2 положения. От едната страна бебето може да се постави да лежи, от другата-да седи. Тази, която имаме ние, е широка, удобна е и за нас, и за детето. Все още го къпем в нея. Има и стойка.
Ваничката на сестра ми е обикновена и слагаха в нея една допълнителна поставка, така че бебето да може да легне. Ами не си е работа! Поставката е нестабилна, пързаля се, трябва да я крепиш и нея освен бебето..... Къпала съм Иво няколко пъти в тази ваничка и не ме изкефи-не бях свикнала ли, що ли, пък и той беше много напрегнат..... Абе-с анатомичната е по-добре. Поне съм опитвала два и варианта-мога да ги сравня.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 845
Цитат на: Шани
Arrow Обикновена.
Нея винаги можеш да направиш анатомична с един шезлонг за вана, докато другата -- НЕ!!!


Абсолютно вярно. Освен това в началото ще ви  е шубе Simple Smile  малко при къпането-как точно да го хванеш,пък се пързаля мъничето.Затова аз отидох и си купих обикновена.Анатомичната ми седи  и после ще си я ползвам.
Иначе има анатомични и обикновени за по 10-15лева, може отделно стойка пак за толкова.

# 35
  • Мнения: 4 358
Цитат на: Valery
Моята е съвсем обикновенна, без никакви специални приспособления в нея. Държах само да е въсможно най-голяма за да не се налага да я сменяме. Като беше малък слагах в нея от шезлонгите, а сега го къпя просто седнал, като постилам нещо отдолу за да не се пързаля.

И аз ползвах такава + шезлонг.
От около година къпя Оги прав, отказа да седи в коритото.

# 36
  • Мнения: 2 000
Нашето корито е анатомично. От десетия ден на Митко го къпем в него, на него му е кеф, а и на татито(щото той се занимава с къпането на бебока) му е много удобно.

# 37
  • Мнения: 3 663
Цитат на: Vivi
АНАТОМИЧНА. Нашата е с 2 положения. От едната страна бебето може да се постави да лежи, от другата-да седи. Тази, която имаме ние, е широка, удобна е и за нас, и за детето. Все още го къпем в нея. Има и стойка.
Ваничката на сестра ми е обикновена и слагаха в нея една допълнителна поставка, така че бебето да може да легне. Ами не си е работа! Поставката е нестабилна, пързаля се, трябва да я крепиш и нея освен бебето.....

И нашата е такава. И е чудесна според мен също. Само да добавя, че това, че бебето може да седи вътре без да го държи човек, не значи че не може да го държи ако иска Simple Smile аз си слагам едната ръка под гръбчето на Таня, защото е още мъничка и така се чувства по-сигурна и е по-спокойна. Но след време смятам да спра да я държа и да си седи самичка Simple Smile

# 38
  • София
  • Мнения: 15 219
Цитат на: T o n i
аз си слагам едната ръка под гръбчето на Таня, защото е още мъничка и така се чувства по-сигурна и е по-спокойна. Но след време смятам да спра да я държа и да си седи самичка Simple Smile


А ползваш ли силиконова възглавничка за ваничката? Аз ползвах такава-много удобно нещо, според мен. Не знам защо се казват така-вътре има нещо като дунапренови ленти, от вън са облечени с хавлиен тип плат. Шарени едни такива. Бебето ляга върху възглавничката, не се пързаля, не лежи директно върху пластмасата на коритцето, главичката остава защитена от водата. Изобщо не сме крепили Иво с ръце. Той си лежеше абсолютно спокойно.

# 39
  • Мнения: 1 187
Вземи си обикновена. newsm10

# 40
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Цитат на: nikol78
Цитат на: djidjislava
Не знам моят бебо ли е малък или вани4ката му е голяма. Laughing Ина4е аз сам на анатоми4на и сам много доволна,а и като гледам още доста далго ше мога да я ползвам.Смятам 4е имат предимство пред обикновените,особено ако се налага да къпеш бебе сама(татко ни 4есто е извън страната) Simple Smile


Аз до сега не съм я къпала Embarassed , освен когато двечките си взимаме вана, но после таткото я поема за процедурите по обличане и мазане, а мама остава да се кисне  bath1
KЪСМЕТЛИЙКИ СТЕ СИ ВИЕ!!! Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile

# 41
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Ние първо бяхме взели от едни приятели обикновена обаче Марти го беше страх в нея и много плачеше. Затова като купувахме купихме анатомична и сега е супер. Страшно се кефи на банята а и така може да го къпе сам човек, няма нужда един да го държи а друг да го къпе.

# 42
  • Мнения: 3 663
Цитат на: Vivi
Цитат на: T o n i
аз си слагам едната ръка под гръбчето на Таня, защото е още мъничка и така се чувства по-сигурна и е по-спокойна. Но след време смятам да спра да я държа и да си седи самичка Simple Smile


А ползваш ли силиконова възглавничка за ваничката? Аз ползвах такава-много удобно нещо, според мен. Не знам защо се казват така-вътре има нещо като дунапренови ленти, от вън са облечени с хавлиен тип плат. Шарени едни такива. Бебето ляга върху възглавничката, не се пързаля, не лежи директно върху пластмасата на коритцето, главичката остава защитена от водата. Изобщо не сме крепили Иво с ръце. Той си лежеше абсолютно спокойно.

Ами не - просто и слагам една хавлиена кърпа за тази цел Simple Smile тя не се пързаля, но нали в родилното ги къпят на мивките и милата голям зор и беше да свикне да седи в друга поза Simple Smile та затова я придържам - като ми усеща ръката и е по-спокойна Simple Smile Иначе съм пробвала да я оставям - не се пързаля, седи си добре Simple Smile просто като не ми е ръката зад гръбчето и и хленчи Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт