За бебета и деца от 0+ месеца - Бързи въпроси, отговори и съвети. Тема 97

  • 16 784
  • 723
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 488
Мами, има ли някой тук с опит с атопичен дерматит при бебенце? Мажем с Линола Фет и Биодерма Атодерм. Тъкмо се оправи положението за ден, два и айде пак всичко отначало... Бяхме и при педиатъра, и на дерматолог преди това и никаква полза Confused Смятам да се обърна към хомеопат? Дали би помогнал? Какво ще кажете и за мазане със зехтин? Казаха ми, че помагало доста и това Thinking

# 421
  • Мнения: 4 947
Ами и според мен си има супер режим. Вечеря към 20ч готвено и към 21.30 макс 22ч заспива с мляко. По-рано просто не му се спи, винаги е лягал в този час. Денем спи общо 3ч,точно колкото уж се води норма за възрастта. През деня спи супер, но нощем е едно въртене, сумтене, будене... Ужас..

# 422
  • Мнения: 6 736
Аз бих пробвала с по-ранна вечеря. Към 18:30-19. За да е по-леко на стомаха преди сън. Реално между твърда храна и мляко, няма и 2 часа.

# 423
  • Пловдив
  • Мнения: 1 906
Няма значение според мен, нашата е същата, вече на година и два месеца си е така. Като избиват зъби е едно въртене, пиене на вода, на мляко, на какво ли не , по сто пъти през нощта.
Дали е вечеряла в 19:00 или 20:00 не и се отразява по никакъв начин на качеството на съня.

# 424
  • Мнения: 7 898
Всяко дете е различно. Някои ядат нощем няколко пъти други не. Просто се въоръжи с търпение и не разбирам защо бащата се буди? Аз също храня моя в 6 сутринта, но съм взела един термос с топла вода, мляко и бутилка в стаята и никой не се буди докато го храня.
С подобен режим сме, яде и след около 2 часа пие мляко и заспива. Вече обаче драстично взе да намаля млякото и пие не повече от 100мл. С въртенето от скоро сме същата работа, но всичко е временно.

# 425
  • Мнения: 376
Да не те отчайвам, но си има такива деца. И аз вече 1г и 9м чакам да минат колики, да избият зъби, да мине периода с прохождането.. Няма и няма сън и това е. Едната ми дъщеря спи непробудно, другата мрънка на всеки час. И така си е от бебе. Снощи пак бяхме будни от 2 до 5 и кусур..
+1 🤪 вече почти на 13 месеца като по часовник най-- много 2 часа да спи през нощта и се събужда да суче или просто ей така да будува😂

# 426
  • Мнения: 7 898
За съжаление колкото и да е хубаво децата да бъдат кърмени, повечето деца на кърма се будят често и ядат по- често.

# 427
  • Мнения: 229
Мами, има ли някой тук с опит с атопичен дерматит при бебенце? Мажем с Линола Фет и Биодерма Атодерм. Тъкмо се оправи положението за ден, два и айде пак всичко отначало... Бяхме и при педиатъра, и на дерматолог преди това и никаква полза Confused Смятам да се обърна към хомеопат? Дали би помогнал? Какво ще кажете и за мазане със зехтин? Казаха ми, че помагало доста и това Thinking
  Моята бебка е с такъв  закарах я на дерматолог и изписа козметика на А-дерма Екзомега, емолиентен крем,но се маже след всяка смяна на памперса цялото тяло и вечер с още един от същата серия,но му забравих името . Мазах 1 месец така ,след това с тази козметика,но само с емолиентния крем

# 428
  • Мнения: 129
Здравейте, дали на някой бебчето е получвало разстройство от Хип 3, до сега нямаше проблеми, но тройката е по тежка явно. И на какво мляко мога да мина, нещо по щадящо?

# 429
  • Мнения: 7 898
Ще свикне. И при нас беше така в началото.

# 430
  • Мнения: 431
Здравейте, от кога започнахте да давате чашка на бебчетата и с каква стартирахте?

# 431
  • Мнения: 3 978
Момичета, от два дни като взимам детето от градината и забелязвам, че памперсът му е толкова силно стегнат, че му залепя за корема и му остават белези като го махна? Много ли е вредно това, което правят? 😞

# 432
  • Мнения: 6 536
Има пластмасова чаша от Пепко с едно коте розова с две дръжки за такъв тип чаша ли питате,все още не може да пие сама полива се ама и скоро не съм й давала да си призная 1г9м.

# 433
  • Мнения: 3 715
Аз започнах да давам чашка много преди годинката. Първо давах да пие от картонена (за кафе), а после и от стъклена. Научи се много бързо и си пие без проблем.
Разни чаши с дръжки, сламки, неразливни чаши не предизвикаха абсолютно никакъв интерес. Пие си от нормална чаша, а навън и директно от бутилка минерална вода.

# 434
  • Мнения: 1 106
Здравейте, можете ли да препоръчате някоя раница със седалка за бебе (от 9-10 месеца)/малко дете? Ще ни трябва основно за планина. Благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт