Махане на пръст от устата

  • 965
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 158
Привет мами, от както махнахме биберона на моето бебче започна да си смуче много пръстчето и го прави постоянно. Някоя от вас имала ли е подобен проблем и как се е справила с него?

# 1
  • Мнения: 567
Аз имам момче на година и 4 месеца и си смучеше пръстчето до преди месец , започнах да го мажа с един специален лак , който люти и той изненадващо спря да го лапа , тооолкова шаслтива бях че най накрая се отказа , лапваше го само като заспива , но сега от седмица пк започна да си позволява явно е свикнал с гадния вкус и аз супер многоо се ядосвам и някой път му повиквам зашото не мога да приема че отново започна Sad( тъкмо се бях успокоила , не знам какво да правя вече…

# 2
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 15 536
Не го възприемай като проблем на първо място, това не е нещо което трябва да се прекрати на всяка цена. Има време, ще се отучи. Опитай да го забавляваш с нещо друго като почне да смуче пръстче, поиграйте си нещо, общо взето смученето на пръста е сигнал, че бебето иска някакво внимание.

# 3
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 224
Бебето на колко е и защо му махнахте биберона?

# 4
  • Мнения: 12 627
Върнете биберона. Детето явно има сукателен рефлекс, който не се удовлетворява. Или се успокоява по този начин. Това е потребност, която ще изчезне с времето, но за сега е рано.

# 5
  • Мнения: 301
При нас беше наложитлно и стана много лесно. Беше му се възпалило палчето на малчо и трябваше да го мажа с кортикостероиди... Уших му нещо като ръкав без дупка за дланта. Ден или два беше неспокоен, но след това свикна. Успех Simple Smile

# 6
  • Мнения: 158
Дъщеря ми е на 11 месеца и 5 дена. Пропуснала съм да уточня факта, че тя го лапа само когато заспива и докато се отпусне. Колкото до биберона - тя сама спря да проявява интерес към него.
Бебето на колко е и защо му махнахте биберона?

# 7
  • Мнения: 160
Синът ми като беше малък не можеше да смуче биберон. Пробвах всякакви модели и марки, просто много силно ги засмукваше някак и постоянно му изхвърчаха от устата. Така си откри палеца и започна да смуче, основно вечер, преди лягане, но понякога и цяла нощ. Започнах да му слагам ръкавички преди заспиване, мъчеше се през тях да намери палеца и често бяха мокри и олигавени, но в някакъв момент го преодоля и се отказа.

# 8
  • Мнения: 12 627
Няма много варианти: или палчето, или биберон. На ваше място бих пробвала с други модели и размери биберон, дано хареса някой. Малка е още, доста време ще има да го смуче това палче, ако не се върне на биберон. На тази малка  възраст не е лош навик, а потребност.

# 9
  • Мнения: 160
Искам да споделя малко опит, макар и смукането на палец да изглежда безобидно имам братовчедка, която като малка от много смучене на палец небцето и е по-вдлъбнато, издигнато от колкото трябва и цял живот като голям човек не може да диша нормално, защото носа и е полузапушен. Лошите навици веднъж започнати и особено дълго поддържани е трудно да бъдат променени

Общи условия

Активация на акаунт