Фиктивна сватба в чужбина

  • 4 850
  • 17
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 21
Здравейте, с моя настоящ партньор обмисляме идеята за "сватба", която да е без никаква юридическа стойност, като предварително ще си подпишем в България граждански брак. Поставям кавички, защото ще бъдем само ние и кумовете и искаме услугата фиктивен ритуал плюс фотограф и фиктивно свидетелство, един вид за спомен. Някой има ли какъвто и да е опит с агенции, които организират такива неща, ще съм благодарна за малко актуална информация. 🌺

# 1
  • Мнения: 10 384
А защо просто не си отидете на екскурзия и не се наснимате както си искате Simple Smile Не разбирам идеята... На снимките, обикновено, не си личи много където точно са правени - освен ако не държите на конкретна забележителност? Слагаш си сватбената рокля и се снимайте на воля...
Чак агенция, една шапка пари? Купете билет на приятел фотограф, да дойде с вас и сте готови Simple Smile

# 2
  • Мнения: 10 993
Виждала съм такива фиктивни сватби от Малдивите, но не мога да ви дам подробности. Предполагам, че ги организират от хотела, както и всички други забавления.

# 3
  • София
  • Мнения: 488
"сватба, която да е без никаква юридическа стойност, като предварително ще си подпишем в България граждански брак", това има юридически последици. Подписвайки граждански брак в РБългария автоматично означава че сте омъжена и всички последици от тези действия. Най- малкото в бъдеще не може да сключите официален брак, докато не се разведете официално. Обмислете добре "фиктивната" сватба, най- малкото ще можете ли да намерите "съпруга" се за да се разведете и да продължите живота си...……..

# 4
  • Мнения: 10 384
Хопала, едитвам се.. Ей такава реклама ми излезе - изглежда точно по запитването....

https://m.dreamholidays.bg/exotic/Exotic_Mavricii/view?oid=121358

Последна редакция: чт, 07 окт 2021, 15:36 от duhi_puhi

# 5
  • Мнения: 3 589
Виждала съм такива фиктивни сватби от Малдивите, но не мога да ви дам подробности. Предполагам, че ги организират от хотела, както и всички други забавления.
Ние правихме такава.
Ако авторката се интересува за Малдиви, да ми пише, ще разкажа.
Отделно, там за младоженци има екстри по хотелите.

# 6
  • Мнения: 21
Здравейте, мн би ми се искало да е на Малдиви, но май ще се спрем на по бюджетна дестинация, т.к. смятаме да пормем и нощувките на кумовете, с които да сме. Но ще се радвам на всякакъв дподелен опит ❤
Виждала съм такива фиктивни сватби от Малдивите, но не мога да ви дам подробности. Предполагам, че ги организират от хотела, както и всички други забавления.
Ние правихме такава.
Ако авторката се интересува за Малдиви, да ми пише, ще разкажа.
Отделно, там за младоженци има екстри по хотелите.

# 7
  • София
  • Мнения: 35 092
Избирате си дестинация, хотел, свързвате се се управата, казвате какво искате, за колко човека и кога и молите за съдействие.

Бутафорни сватби правят навсякъде.

# 8
  • Мнения: 8
Какъв е смисълът на това упражнение ? Питам, защото не разбирам защо някой би го направил.

# 9
  • Мнения: 4 008
Не съм авторът, но за мен това упражнение има смисъл, когато жената цял живот си е мечтала за сватба с всичкото шукария, а поради някаква причина (време/финанси/документи/др) се налага да подпише без излишни церемонии. И след някакво време и се появява възможност да осъществи мечтата си - морска сватба на Бали по залез с еднорог и птички носещи булото - и аз бих се възползвала, дори да е само в тесен кръг.

Била съм на такава сватба - младоженците подписаха в чужбина, за да получат някакви специални преференции за нещо (вече не помня за какво точно, мисля че беше за покупка на жилище) а се върнаха в България да "спретнат сватба" и поканиха всичките си приятели и роднини. Не всички дори разбраха, че те са вече женени от преди.

# 10
  • Мнения: 3 589
При нас беше нова емоция, след 10 години брак, нещо като отбелязване на десетгодишнината с присъствие на дъщеря ни. Vows renewal се води, но не се различава особено от първичната островна брачна церемония. Бял пясък, море, палми, цветя, ритуал с местни, шампанско, торта, фотосесия, после уединена вечеря на залез на брега и украсена спалня с балдахин и цветя за "първа брачна нощ"- много по-различна емоция от ритуалната зала+църква +ресторант. 🙂

# 11
  • Мнения: 21
Смисълът за мен е, че не харесвам калабълъци (тази хубава българска дума 😁), искаме романтична церемония в максимално тесен кръг (ние и кумовете ни), съчетана със екскурзия и приятни емоции. Нямам намерение да правя друга, втора сватба, със роднини, приятели и т.н.-това е виждането ми за моята сватба, иначе обожавам да бъда гост на традиционни сватби с всичките им ритуали и обичаи, но не и за мен. Не обичам какфонията, приемането на поздрави по 1 час на слънцето, защото трябва и куп др неща, защото така трябва, за мен едно пътешествие, един плаж по залез или някоя стара катедрала в малко градче в Италия биха имали много по-голяма добавена стойност като изживяване, от колкото да вечеряме в ресторант с DJ... Пак казвам, не го намирам за лошо и в никакъв случай не искам да засегна хората, чийто избор е традиционната сватба, но не е моето нещо..нашето дори, понеже като предложих този вариант на мъжа ми, той много го хареса. Simple Smile)

Какъв е смисълът на това упражнение ? Питам, защото не разбирам защо някой би го направил.

# 12
  • Мнения: 10 993
Вал, страхотно си го измислила. Аз съм се омъжила с традиционна сватба и сто човека, но ако някога реша да се омъжвам пак, ще направя точно като теб. Смятам, че това изживяване е един път. Най-красиво ми е на Малдивите, но една приятелка прави сватба в Прага, истинска и беше прекрасно, като в приказките. Аз не съм ходила, само гледах снимки от фейса. Аз обожавам сватбите, даже моята полусестра ми се обади, че се е сгодила и чакам нетърпение да ме покани.
За съжаление хората все по-рядко се женят, последно съм била на сватба 2019 година, чакам децата на семейните ни приятели и роднини да се заженят.
Не обръщай внимание на негативните коментари, животът ни до голяма степен е битовизъм и точно тия спиращи дъха моменти, като абитуриентски балове, абсолвентки балове, сватби и кръщенета го правят специален.
От погребението няма да имаме спомени.
Давай смело, организирай и ни споделяй оферти. Аз ти се радвам много.

# 13
  • Мнения: 21
Блгодаря за милите думи, аз самата дъщо обожавам сватби, всеки път плача на танца на булката с бащата, била съм шаферка няколко пъти, танцувала съм с пилето и тортата и обожавам българските традиции и обичай. Първоначалната ми идея беше за българска сватба с народни носии, но наистина наистина нямам силите да се занимая с организацивта (за агенция нямам излишни средства) и затова решихме да е по този начин. В крайна сметка мисля да избервм място и хотел и да пиша мейл на самия хотел дали биха могли да ни организират подобно нещо. Представям си го в някое красиво малко градче в Италия с тесни улички и изпъстрени с цветя прозорчета, нещо псторално и романтично 💗 Ноо, ще видим какво ще се случи 😁


[/b]
Вал, страхотно си го измислила. Аз съм се омъжила с традиционна сватба и сто човека, но ако някога реша да се омъжвам пак, ще направя точно като теб. Смятам, че това изживяване е един път. Най-красиво ми е на Малдивите, но една приятелка прави сватба в Прага, истинска и беше прекрасно, като в приказките. Аз не съм ходила, само гледах снимки от фейса. Аз обожавам сватбите, даже моята полусестра ми се обади, че се е сгодила и чакам нетърпение да ме покани.
За съжаление хората все по-рядко се женят, последно съм била на сватба 2019 година, чакам децата на семейните ни приятели и роднини да се заженят.
Не обръщай внимание на негативните коментари, животът ни до голяма степен е битовизъм и точно тия спиращи дъха моменти, като абитуриентски балове, абсолвентки балове, сватби и кръщенета го правят специален.
От погребението няма да имаме спомени.
Давай смело, организирай и ни споделяй оферти. Аз ти се радвам много.

# 14
  • Мнения: 10 993
Ама защо не подпишете и сватбата да бъде истинска, после ще легализирате бракът в бг, не знам как се прави, но ако отидете в някоя службата по есграон, ще ви информират.

# 15
  • Мнения: 3 725
Заради цените и таксите, предполагам. В Италия има гладък път за чужденци, които искат да направят сватбата си там, но струва доста. В момента организираме сватба в малко градче в Италия, прекрасните хълмове на Монферато. Ако авторката има конкретни въпроси, ще се радвам да помогна.Simple Smile

# 16
  • Мнения: 21
Честно казано съвсем пък не съм запизната за този вариант и си мисля, че сигурно е доста разправия... но ми давате храна за размисъл (или проучване в нета в моя алумай😁) Благодаря много, ще се поинтересувам как стои въпросът 💗
Ама защо не подпишете и сватбата да бъде истинска, после ще легализирате бракът в бг, не знам как се прави, но ако отидете в някоя службата по есграон, ще ви информират.


Здравейте, много бих се радвала на повече подробности от вашия опит (без значение дали сте от позицията на младоженците или агенция, която се занимава с организацията).
Заради цените и таксите, предполагам. В Италия има гладък път за чужденци, които искат да направят сватбата си там, но струва доста. В момента организираме сватба в малко градче в Италия, прекрасните хълмове на Монферато. Ако авторката има конкретни въпроси, ще се радвам да помогна.Simple Smile

# 17
  • Мнения: 3 725
Не сме агенция, организираме нашата си сватба. Запазихме разкошен ресторант с хотел и там ще ни организират бутафорен ритуал  срещу скромните 350 евро, защото реалното подписване ще е два дни по рано, общината не работи в неделя. Наехме и страхотен фотограф от близкия град, много щура девойка. Наоколо е пълно с тези малки романтични градчета, за които говориш, Валери, няма проблем да си направите фотосесията там. Единствено езика може да ви обърка плановете, повечето от хората тук не говорят английски. Пиши ми на лс за подробности, ако искаш.Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт