За четенето

  • 39 200
  • 757
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 577
Много е хубава идеята за пътуващите книги, преди години имаше опит да оставиш книга на пейка на гара или на спирка на градски транспорт, но поради особеностите на обществото ни, не сполучи. Както сега става с къщичките улични библиотеки.
За подаряването наистина е достатъчна темата за размени. Лично аз, когато искам да подаря книга и имам предположение на кой потребител ще допадне, пиша ЛС. На мен също са ми подарявали така ❤

# 226
  • Мнения: 10 685
Да, говорим за различни неща Simple Smile

За пътуващите книги и платформата "Предай нататък книга" - там не подаряваш, а пускаш своя книга да "пътува" т.е. да бъде четена от N потребители на сайта. Накрая тя се връща при теб.

При подаряването на книга е ясно, че не очакваш да се върне при теб Simple Smile

# 227
  • Мнения: 960
Разбрано!:smile:
Ще си подаряваме и в темата за размяна на книги.

# 228
  • Мнения: 135
Да, точно "Предай нататък книга" беше!!!
Дали е възможно някой, който е член да ме препоръча/покани? Не мога да си спомня паролата, а email-а, с който съм се регистрирала, отдавна не съществува, така че не мога да я възстановя Disappointed

# 229
  • София
  • Мнения: 9 110
Аз имам злополучен опит с "Отива една жена при лекаря". Тогава се поръчваш безплатно, прочита, отбелязва се някъде и предаваш на друга жена. Ами дадох я на приятелка, която така и не се отбеляза и дори не знам прочете ли я и какво стана. Та предполагам, че в един момент и тази инициатива може за съжаление да се окаже повече натоварваша, отколкото удовлетворяваща.

Последна редакция: пт, 20 май 2022, 14:48 от zazu1

# 230
  • Мнения: 10 685
Аз имам злополучет опит с "Отива една жена при лекаря". Тогава се поръчваш безплатно, прочита, отбелязва се някъде и предаваш на друга жена. Ами дадох я на приятелка, която така и не се отбеляза и дори не знам прочете ли я и какво стана. Та предполагам, че в един момент и тази инициатива може за съжаление да се окаже повече натоварваша, отколкото удовлетворяваща.

О, да, спомням си тази инициатива...
И аз я получих безплатно и я предадох нататък тази книга.
После почнах да я виждам в групите за продажби Sad

# 231
  • Пловдив
  • Мнения: 13 468
Точно от предай нататък май попаднах в бг мама.
Нямам против да има тема за пътуваща книга и ще участвам с удоволствие, ако има такава тема.

# 232
  • Мнения: 511
И аз съм склонна да се разделя с разни книжки и бих се радвала да си попътуват и останат в този, който ги хареса и пожелае. Ако има тема за това, веднага се включвам. “Предай нататък книга” си е супер готин форум.

# 233
  • София
  • Мнения: 22 937
Три пъти го прочетох и пак не съм сигурна касво е искал да каже авторът. Вие как го тълкувате? 😃

# 234
  • Мнения: 6 148
Превод в ефир:
Че хората в Пловдив си купуват книги за 5 лв като подават 50. Да не го правят с посредствени книги, да купуват от Бард ... какво се стискат като имат пари, амаха?!

# 235
  • Мнения: 1 577
Отново любимата мантра на издателствата, че българският читател е стиснат и няма вкус.

# 236
  • София
  • Мнения: 22 937
Ама тези книги от 5 лв нали пак са на тяхното издателство, това ме обърка. 😃

# 237
  • Мнения: 10 685
И аз го видях. Пост-простотия.

# 238
  • Мнения: 1 577
Ама тези книги от 5 лв нали пак са на тяхното издателство, това ме обърка. 😃
Сигурно затова са сложили първото изречение за качествените книги, които заминават в коша, ама всъщност само авторът на поста си знае какво е искал да каже. Затова не е хубаво първо да се пие, а после да се пише във фейсбук.

# 239
  • Мнения: 10 010
Май в България е най-срамно да бъдеш обявен за стиснат.
Веднъж ми се подиграха, че куфарът ми не бил марков. Беше някаква маймуна с IQ на тиква.

Продължавам с "Лекарят", а паралелно с нея чета друга, "Буквар на щастието", на словашкият автор Павел Хиракс Баричак (не е превеждана още). Подзаглавието е "Завръщане към себе си" - за автентичността, прошката, и т.н. Чета я най-вече от любопитство към езика, но е приятно четиво.

Общи условия

Активация на акаунт