Падат есенни листа, а мамите от 'Искам бебе' очакваме нашите слънца ! /тема 34/

  • 31 890
  • 747
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 751
Азалия, консултант по кърмене дали не може да даде някаква идея с какво и колко дълго време се лекуват тези стафилококи? Или да те насочи към практикуващ лекар, който да помогне? Радвам се, че сте си вкъщи вече!

# 76
  • Мнения: 623
Азалия, аз също правих мб на кърмата, защото иначе нямаше как да се нося на бебето. При мен излезе клебсиела пневмония, но вътреболнична и резистентна на всички аб, освен 2-3 венозни и изключително тежки аб. И при мен АГ се направи на ударена и ме заряза да се спасявам. Консултирах се с един куп други лекари( друго Аг, дерматолог, микробиолог, неонатолози), консултанти по кърмене( Ася Демирева, която пък се свърза с Хедра, защото незнаеше какво да ме прави, а Хедра била по- знаеща от нея- това са нейни думи), прословутата Бояна Петрова и никой не успя да каже какво да правя, освен категорична забрана за кърмене при това положение.
При теб е друга бактерията, ако не е вътреболнична и толкова резистентна сигурно нещата може да се оправят. Макар, че при мен не помогна бих те посъветвала ако ще се чуваш с консултант да е Хедра, не Ася Демирева при този казус конкретно. Виж си антибиограмата и сама можеш да си отговориш дали е някаква  мултирезистентна бактерията или не.

# 77
  • Мнения: 3 176
Азалия, знам за жена дето си е възстановила кърмата две седмици (а може и повече да беше) след като е спряла, та не е късно за нищо.
Много се радвам, че сте вкъщи Simple Smile

Докторът все пак ми каза да вземам протеин, но нито аз нито в аптеката разчитаме какво е написал, та чакам да ми отговори на вайбър да знам кой да купя. Помолих за някой без подсладител да ми напише и си държа да е този.

# 78
  • София
  • Мнения: 2 080
Азалия, възстановяване на лактацията е възможно дори месеци след спиране.
Но трябва да се свържеш с читав консултант възможно най-скоро.
Хедра е топ, освен нея аз лично много харесвам и Ива Петкова. Hands V

# 79
  • Мнения: 1 042
Азалия, тук има тема за кърменето с доброволен консултант. Кактусчето е супер и ще ти даде начално инфо. Възможно е да релактираш с изпити достинексове, възможно е да релактираш и със спряла от само себе си кърма. Второто е по-лесно. Мисля, че даже в темата за кърменето имаше девойка наскоро, която релактира след два достинекса. Аз също бих те насочила към Хедра, за мен тя е магьосница! Аз бях пред срив, когато не ми се получи кърменето. И цял живот сигурно ще повтарям, че това, че не се получи въпреки милионите ми консултации с нея, усилията с месеци наред и парите, няма никакво значение и си струват, защото успя да ме успокои, когато никой не успя. Ако наистина желаеш да релактираш, пробвай. Но ако не се получи или избереш да си храниш детето с АМ, знам, че винаги ще се намери някой, който да те сочи с пръст. Аз бях в следродилна депресия сигурно три месеца, едното от всичките неща, които ми се отрази, беше невъзможността за кърмене и смесеното хранене. Не можех да приема, че не мога да си кърмя детето, както и че трябва да го дохранвам с АМ. Цедях шест месеца и нещо ежедневно. Когато се появиха реалните проблеми обаче, спрях да мисля за това и си казах, че е по-важно детето да е нахранено, без значение с какво. Крайната ми мисъл е, каквото и да решиш, то е твое решение и е най-доброто за теб, а детето гладно няма да остане. Другото нещо, за което благодаря на Хедра, е, че ме научи да си давам кредит за положените усилия, защото бяха изключително много, а когато не виждаш резултат, те тръшка депресията. Ииии, разбира се, че и една капка кърма да е получило детето ми, то е кърмено, без значение по какъв начин.

# 80
  • Мнения: 623
Азалия ще си позволя да ти дам още един съвет. Действай бързо и не протакай нещата. Може ли да се лекува тази бактерия, неможе ли, може ли да се кърми с нея или не. В момента, в който се изяснят нещата ще се успокоиш. Сега си в някакво никакво положение и се чудиш ти ли пропускаш нещо, всичко възможно ли правиш.
Аз 1 месец ревах докато всеки пореден специалист ме пращаше за нова мб в различна лаборатория и после при същия резултат вдигаше рамене, а аз през това време цедях и хвърлях, ама бебето беше в болница още. Когато накрая вече ми се каза, че не може да се кърми така и тази бактерия не се поддава на лечение просто го приех. Колкото и някой хора да повтарят, че няма начин да не се кърми- еми ето на- има. Не съм се депресирала, но все пак детето беше недоносено и имах и други притеснения в главата, които отнеха вниманието от това. Бях супер щастлива, че гушкам живо и здраво бебече, с което сме си заедно вкъщи. Еми ей го на, до сега не е боледувал, настигна връстниците на размери на 8-9 месеца и не, не е дебел( нали бебетата на АМ били дебели). Успокой се и действай. Да, по- добро от кърмата няма, затова направи всичко и приеми ситуацията такава, какавато е след това.

За другите мацки да вметна, че това с бактериите се случва доста, доста рядко и е опасно за недоносените бебчета основно. Не искам някой да се притесни. Ася Демирева примерно каза, че аз съм втория такъв случай, който вижда. В лекарите също бяха виждали единици, а на някой им бях първата даже 😀 Simple Smile

Последна редакция: чт, 14 окт 2021, 10:09 от ***Alessandra***

# 81
  • Мнения: 616
Много, много ви благодаря. В голяма дилема съм какво да правя, кърмата спря спонтанно след намаляване, но мисля, че ако започна да се цедя ще потръгне, усещам още бодежите. Според една консултантка от списъка с доброволците наистина е вътреболнична инфекция и е силно резистентна, от антибиограмата излизат три антибиотика само.
Още днес ще се свържа с Хедра и ще започна цеденето наново, ако не стане няма да се отчайвам, но нощем като ме удари на съвест и няма сън, и то защото имам чувството че не дадох всичко от себе си. Но щом релактацията е възможна и щом Хедра може да помогне в ситуацията се заемам! С нея през телефона от сайта ли да се свържа или имейл от бланката..?
Отново ви благодаря, че ми вдъхнахте кураж да не се отказвам!!
Пазете се и бъдете здрави, пък аз след седмица-две може да се похваля с кърмено бебе, кой да знае 😋

# 82
  • Мнения: 1 131
Не е много по темата, но реално много майки никога не изследват кърмата и си кърмят. Освен изследванията някакви други индикации има ли, които да подскажат, че има бактерия?

Иначе желая успех, каквото и да стане ще си направила най-доброто. Не се отказвай, докато има шансове още. Това ,че търсиш помощ е крачка в правилната посока ❤️

# 83
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 930
И на малкия му изолираха стафилокок от секрет от едното оченце.Засега се оправи само с почистване с тампон напоен с преварена вода,но утре сме на контрола при педиатърката и ще видим тя какво ще каже.

# 84
  • Мнения: 567
Да, момичета, бихте ли споделили какви обстоятелства налагат изследването на кърмата и кога се прави? Желая успех на Азалия и на всички!!!

# 85
  • Мнения: 1 042
Азалия, звънни първо по телефона. Мисля, че го има в сайта ѝ. Кажи ѝ за какво става въпрос, според мен ще се опита да те вмести по-напред в графика при такава ситуация. Има вече собствено местенце на ул. Николай Коперник май беше, ако не можеш на живо, има и вайбър консултации. Но наистина зареди се с търпение, имай предвид, че ще се положат много усилия ииии най-вече ти трябват реалистични очаквания. Приеми го така, имаш три месеца условно казано, докато съществува сукателният рефлекс и не се е превърнал във волево действие.

# 86
  • Мнения: 623
Изследва се ако бебето е в интензивно отделение по някаква причина, но не е практика във всички болници.
Също и ако с бебето има проблем след прибиране вкъщи- примерно темп. с неизяснена причина, необясномо повръщане( не нормалния физиологичен рефлукс било то и по- изявен), обилно разстройство без изяснена причина, предполагам и други неща. Като цяло лекар насочва към това според състоянието на детето.
Обикновено дори и да има бактерия имунните сисъеми на майката и на бебето се справят( ако е здраво и доносено и пак си зависи от бактерията де). Все пак не сме сетерилни същества- това повтаряха всички леакри на мен поне, затова и не се правят тези мб навсякъде на всички майки.

Последна редакция: чт, 14 окт 2021, 12:51 от ***Alessandra***

# 87
  • Мнения: 442
Аз проба на кърмата не си правих за стафилокока, защото по това което четох и да имам мога да си кърмя, педиатъра и още две АГта ми казаха същото. Наистина рядко повечето жени си изследват кърмата и са си кърмили децата без да знаят какви бактерии имат. При мен преди раждането я имаше Стафилококус ауреус като двамата с  ММ пихме Аугументин 5 дена. След като родих Наталия беше с уж чиста МБ в болницата, но на 12тия ден започнаха задни сополи и се давеше докато спи, пуснахме носен и се оказа същото - Стафилококус ауреус. Решихме да си пуснем и на нас с ММ носен и гърлен секрет - моите бяха чисти, на ММ в носния имаше същото. Започнахме за Нати с капки Коларгол без успех, включихме хомеопатични капки Стафилококцинум и още едни дето им забравих името (правят се в хомеопатичната аптека в София на ул. Чаталджа 13) да ги редуваме на два часа. Мазахме с антиобиотичен гел Бактобан и Нати и ММ и накрая и той не подейства и започнахме капки Тобрекс в очите и носа след като се появи и очния секрет. Него промивах и с физ. разтвор, а носа преди всички гелове и капки чистихме с физ разтвор и Носко с прахосмукачката.
Вчера излязоха новите секрети и уж и двамата нямат вече бактерии.
Междувременно бях на контролен преглед и на МБ ново 20 - нямам вече стафилокок, но съм спечелила бактерията за която и Алесандра спомена - клебсибеа плеумониа. Според аг пак няма страшно и пийнах един Зинат 5 дена за отскок. Другата седмица мисля да пусна нов секрет и да видим. И пак продължавам да си кърмя - всички лекари казват да не спирам. И сега ме замислихте до колкото е така ама ?!
Иначе на брат ми жена му имаше стафилококи в кърмата и пи само антибиотик и то след едно запушване на канал няколко седмици след като бяха открили стафилолока. Не е имало проблем, даже и племенника ми тогава само с капки за очи се оправи.

# 88
  • Мнения: 3 176
Аз пък да почерпя за рожден ден днес Simple Smile
(моят Simple Smile )

Скрит текст:

Последна редакция: пт, 15 окт 2021, 08:36 от Одри ♡

# 89
  • Мнения: 964
Честит рожден ден, Одри!!! Желая ти много здраве и всичко което желаеш да се сбъдне!!! ❤️

Общи условия

Активация на акаунт