Банята - тема 39

  • 41 943
  • 747
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 6 288
Ние правихме врата 65 см/235 см. Никога не съм се катерила на нещо да я мия. Тя не се пръскаше при къпане във високата си част. Почиствах я от време на време с насапунисана четка, слушалката и стъклочистачката. Водата в София е мека и нямаше какво да се търка. Както Ви харесва така го направете, но ако е само, защото се притеснявате, че при параван 1,90 м като се къпете ще пръска отгоре - това няма да стане, както другите писаха Simple Smile.
Ето как изглежда
Скрит текст:

Мога да препоръчам този параван. Цената е съвсем прилична. Правят им ги в Б-я. https://baniastil.com/%D0%B4%D1%83%D1%88-%D0%BA%D0%B0%D0%B1%D0%B … 8F-(47)-8489.html

Ето го монтиран, може да видите стъклодържачите, с които се продава, защото на снимката е малко по-различно.
Скрит текст:

и към пода

# 601
  • sofia
  • Мнения: 2 259
drago_2008, златен си с тези снимки, благодаря!!
За долу - има ли всъщност профил или няма? Уплътняването долу със силикон ли става и какво се случва с него във времето - има ли пожълтяване, почерняване...

# 602
  • Мнения: 6 288
Долу има един малък стъклодържач. Уплътнения няма. За да мине вода при тези държачи на стената трябва да ги пръскаш директно. От нормално къпане нищо не излиза! Долу ако има добър наклон или под на две нива вода не излиза. Ако искате да се подсигурите, може да си купите силиконови уплътнения за долу към пода от Diem в Люлин. Евтини са и може сами да ги нахлузите преди монтажа на паравана. Ще ги опрете в стъклодържача и готово. Ние имахме на места сложени в банята с цветята и за 4 г. не бяха мръднали.

# 603
  • Sofia
  • Мнения: 2 364
просто си представям сагата по монтирането на параван до тавана ,при липса на абсолютно прави ъгли Confounded
Реално идеална невилация би трябвало да е направена заради окачения таван и заради плочките на стената.

Но и на мен не ми изглежда разумна идеята да се прави аквариум в банята. Желателно е да има вентилация.
Сега, ако ще се прави сауна това е отделен въпрос.

# 604
  • sofia
  • Мнения: 2 259
Относно паравана до горе - харесва ми чисто архитектурно. Wink Не е нужно всичко да е практически обосновано.
Да питам за огледалата с лед подсветка зад тях - този лед обикновено си е към огледалото или може да се добави? И също, какво се изисква откъм ел инсталация в банята, за да стане работата - контакт зад огледалото или само кабел? Нищо не разбирам от ел, затова питам такива лаишки въпроси.

# 605
  • Мнения: 630
Ние поръчахме огледалото да бъде с декоративно лед осветление отзад както това на снимката точно. Необходимо е да имате оставени само кабели, с които да се свърже огледалото. Може да бъде със скрито копче, от което да го включвате и изклювате. Ние нашето осветление го направихме да е свързано и огледалото да светва винаги с основното осветление в банята.

# 606
  • Sofia
  • Мнения: 2 364
С обособяване на второ помещение в банята, като поставите параван до тавана ще се създаде усещане за много по-малка като размер баня, освен ако разбира се нямате 15+ кв.м стая за тази цел. За това и параваните са ниски, прозрачни и частично разделят помещението за да не се загуби усещането за едно общо помещение. Но в крайна сметка вие ще си ползвате банята и на вас трябва да ви харесва Simple Smile

За огледлата - да, обикновено така се предлагат като продукт, с готово LED осветление, често в комбинация с разни екстри като промяна на цвета, подгряване на стъклото против изпотяване и т.н.

Може да се изработи в опростен вид и само с отделна подсветка, като се залепи за огледалото.

По въпроса за тока, готовите огледала обикновено работят на 230V и изискват да се прокара захранващ кабел зад плочките/гипскартона. Желателно е да се направи цялата ел инсталация на по-ранен етап, преди да започне плочкаджията да работи, като кабела може да се положи в гофрирана тръба и да се положи зад гипскартон или ако не се предвижда такъв да се вгради в стената.
Трябва да се планира и това дали ще ви трябва освен 230V и ниско напрежение 12/24V, примерно за LED осветление, за което ще са нужни съответните тансформатори и място за тях. С оглед че е баня е силно препоръчително силовите вериги (230V) да са перфектно обезопасени.

# 607
  • sofia
  • Мнения: 2 259
Благодаря ви!
В момента точно сме на етап електро и имам точно където ще е огледалото един изведен кабел, който майсторът ме пита дали ще ползвам или не. Значи в случая излиза, че ми трябва и ще си го запазя, за да го ползвам за подсветка на огледалото.
Благодаря отново! Simple Smile

# 608
  • Мнения: 642
В момента сме на етап избор на обзавеждане за баня. Някой да е монтирал и ползвал санитария на Catalano? Много би ми било полезно мнение от първа ръка на хора, които да ги ползвали.

# 609
  • SF
  • Мнения: 21 164
Здравейте,
някой ползва ли проточен бойлер за душа в банята? Къде стои този бойлер обикновено? Може ли някакви примерни картинки или съвети къде се монтира такъв бойлер?

# 610
  • Мнения: 867
Здравейте, престои ни скоро да правим баня в нов апартамент и се обръщам към вас за съвет. Най-големият ми проблем в сегашната баня е, че е вечно мокра, нямаме параван, махнахме завесата, душът се ползва по няколко пъти на ден, а и от мивката все пръска, пускаме вентилатор, минаваме с моп, но все е мокро. Сигурно и плочките играят роля, но както и да е.
Та много се чудя точно душ пространството как да го направим в тази малка баня, така че хем да не я затваряме визуално, хем да е сухо като влезем. Въртят ми се няколко идеи, но не знам на кое да се спра :
- Параван само между душа и тоалетната. Този вариант ми се струва най-изчистен откъм визия, но не знам до колко ще пази сухо. Другото, което е, че сега съм свикнала да си мия банята/wc с душа, а като затворя с параван не знам как ще стане Blush Също се чудя при този вариант според вас дали е удачно срещу душа да си държим хавлиите и/или шкаф колона?
- Параван по цялата стена, като едната част е вратичка. Тук ме притеснява, че така си се обособява като душ кабина и горната ми идея с кърпи или шкаф няма да стане.
-да иззидаме малка (или до тавана) стеничка между тоалетната и душа и над нея да върви стъкло, като под 90 градуса да се сложи вратичка или не, нямам ясна визия.
-някакъв вид чупещ се параван

Как бихте ме посъветвали да го измисля?

# 611
  • Мнения: 758
Ще чуете различни мнения, според предпочитанията на всеки.
Ако искате сухи плочки, тогава най-сигурно според мен е да затворите цялата душ кабина със стъклен параван и врата с изчистено стъкло, за да не изглежда по-тясно. Така ще имате суха и мокра част в банята. За почистването, може да си монтирате хигиенен душ до тоалетната, хем е удобно и по принцип да се ползва, не само за чистене.

А и за кърпите... в душ кабината ще Ви е доста широко, аз за подобна конфигурация съм предвидила ето такъв държач за хавлии на срещуположната на душа стена:

# 612
  • Мнения: 3 944
Аз бих сложила параван между душа и тоалетната, със сигурност ще пази достатъчно.

# 613
  • Мнения: 3 771
Аз бих сложила параван между душа и тоалетната, със сигурност ще пази достатъчно.
Не пази достатъчно. От опит казвам. Пак преминават пръски. Не директно от душа, а от тялото се отблъскват и пак преминават.
В другата баня имаме иззидана стена, както предлага другия вариант, но останалото пак не е затворено и пак мокри.

# 614
  • Мнения: 40 847
Има паравани хармоника - можете да ги прибирате когато никой не се къпе.

https://baniastil.com/products/12/16387/dush-kabini-po-porychka- … 54772-full-0.webp
https://keraglass.info/img/upl/1_4.jpg

Общи условия

Активация на акаунт