На море в Гърция 2021-VII/2022

  • 50 922
  • 738
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 803
Вече имам резервации за другото лято. Simple Smile
Изпуснах ви. И аз имам още от октомври за догодина.

# 151
  • София
  • Мнения: 1 677
Marrietta,  сподели повече за плановете си, ако нямаш против.

# 152
  • Мнения: 1 803
Marrietta,  сподели повече за плановете си, ако нямаш против.
Нищо различно. В комплекса Сани сме за поредна година. Засега Порто запазих.

# 153
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Здравейте, знаете ли дали има автобус от София за летището в Солун. Намирам за самия град, но не за летището. То и самолета е много рано, в 9:25, ама все пак да питам.
Че трябва да караме другия месец бабата да пътува за Кос, обаче сега с тия PCR дето ги искат на връщане ...

# 154
  • Мнения: 11 053
Леко филмово пътуване из Гърция - https://www.imdb.com/title/tt10482504/

Двама английски комици тръгват по пътя на Одисей след Троянската война, качвайки се от турския бряг първо на ферибота за Лесбос, оттам през Стагира, Делфи, Пирея, Епидавър, Хидра, Лимени, Пилос, Войдокилия, Кефалония и Итака.
На български филмът се казва "Кулинарно пътуване из Гърция", но противно на очакванията, ядоха малко, предимно в префърцунени ресторанти със звезди Мишлен и бели покривки, и основно си запълваха времето на маса със скечове.
Част от местата показват за толкова кратко, че аха да мигнеш и си ги пропуснал, други - напоително. Прекрасни гръцки гледки на голям екран - и според мен филмът, който най-любовно показва фериботите и живота на тях (Нисос Миконос, Диагорас, Леванте ферис).

Още две прожекции на Киномания - утре вечер и в събота.

# 155
  • София
  • Мнения: 1 677
Параход, благодаря за информацията! Взех си билет за събота. Бях чела преди време за този филм, но после съм забравила изобщо. Не съм голям фен на английските скечове, но ще се порадвам на гръцките гледки на голям екран. А към Нисос Миконос имам много топли чувства, защото с него беше пътешествието ни до Икария и прекарахме близо 2 дни на борда.

# 156
  • Мнения: 11 053
Много повърхностно (за нашия задълбочен вкус тук Simple Smile) изследват Гърция - и как можаха на една нормална таверна да не отидат!, но гледките и пезайжите ми станаха много мили. Особено предвид откога не съм ги виждала на живо Simple Smile

# 157
  • София
  • Мнения: 861
Здравейте! Някой може ли да сподели, какви са условията в Гърция сега! В смисъл, какви са вътрешните рестрикции и до кога ще важат?

# 158
  • София
  • Мнения: 14 637
Здравейте! Някой може ли да сподели, какви са условията в Гърция сега! В смисъл, какви са вътрешните рестрикции и до кога ще важат?
Общо взето, ако сте без сертификат за ваксина(и тук има уловки) или преболедуване, не е за ходене. 🙄 Без документи само хранителни магазини и аптеки.

# 159
  • Мнения: 804
Здравейте. Моля ви за вашето мнение относно едно селце в южната част на Касандра - Лутра (за по-дългосрочено време на престой ). От едночасовата ми обиколка, успях да добрия следната представа: относително малко селце с няколко таверни, има спа център водата от която мирише на сяра, няма магазин/супермаркет/аптека. По-важното, няма и особено добър плаж на пешеходно разстояние - селският не става, малък и с много камъни във водата, има един под термални извор, много малък и според мен с не особено чиста вода. На 15ина мин с кола се намират хубави пясъчни плажове, но от другата страна на полуострова. Та, хора пропускам ли нещо? Дайте вашето впечетление за селцето и най-вече как е лятно време - става ли лудница? Каква е температурата на водата юни и Септември (юли и август е ясно, че в топла), сравнено с Никити/Неос Мармарас, например. По мое впечетление от зимното посещение, ако се напълнят всички комплекс чета в селцето ще настане страшен мазаляк, особено при липсата на плажове.
Благодаря предварително, за всяко мнение 😏.

# 160
  • Мнения: 6 262
То от тази страна на касандра плажовете като цяло са по-каменисти. Най-близо приличен плаж според мен е на Неа Скиони, но и той не е баш.
Иначе има страхотно заведение горе в планината над Лутра:
Archontiko Agia Paraskevi
+30 697 709 1523
https://goo.gl/maps/sKedLnMoaaGtuy8h9

# 161
  • София
  • Мнения: 861
Общо взето, ако сте без сертификат за ваксина(и тук има уловки) или преболедуване, не е за ходене. 🙄 Без документи само хранителни магазини и аптеки.
Тестове за антитела дали важат или трябва положителен PCR или антигенен?
И има ли значение от коя лаборатория е издаден?

# 162
  • София
  • Мнения: 14 637
Общо взето, ако сте без сертификат за ваксина(и тук има уловки) или преболедуване, не е за ходене. 🙄 Без документи само хранителни магазини и аптеки.
Тестове за антитела дали важат или трябва положителен PCR или антигенен?
И има ли значение от коя лаборатория е издаден?
Розовите сертификати за антитела важат само за България, не могат да се използват за излизане в чужбина. Лабораторията няма значение, стига да е сертифицирана и да издава европейски сертификат - зелен. За предпочитане е да бъде ПСР, за да можете да го ползвате всички обекти в Гърция, иначе антигенен тест на всеки 48 часа.

# 163
  • Мнения: 42
Здравейте,
Искам да наемем кампер и по празниците да обикаляме в Гърция. Мислите ли, че е добра идея. За първи път ще ни е. Събирам мнемия. за хубави места. Това на което съм се спряла е около Кавала няколко дни и след това към Ситония.

Последна редакция: ср, 08 дек 2021, 22:16 от Velizz

# 164
  • София
  • Мнения: 11 977
Здравейте,
Искм да наемем кампер и по празниците да обикаляме в Гърция. Мислите ли, че е добра идея. За първи път ще ни е. Събирам мнемия. за хубави места. Това на което съм се спряла е около Кавала няколко дни и след това към Ситония.

Добра идея е, ако наемете кемпер , който е подходящ за зимни условия. Има много писани и неписани правила при ползване на кемпер.

Ако решите, ще помагам.

Общи условия

Активация на акаунт